Rüyada AĞAÇ Görmek

agac-ruyada-agaci-gormek-ne-demek
Rüyada Ağaç Görmek Rüya Tabiri Nedir?

AĞAÇ Görmek Rüya Tabiri


   Dünyada insanlar türlü türlü olduğu gibi, ağaçlar da çeşit çeşittir. Kimi gül ağacı, kimi diken. Kimi meyve, kimi bir başka şeydir. Ağacın cinsine göre rüyalar da değişik manaları taşırlar.

   Meyve değil de yalnız kokusu olan ağacı rüyada görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme, hiçbir şey yapmaksızın çok söz etmeye delalet eder. 

   Portakal, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de koklanan ağaçları görmek, iç ve dış iyiliğine, ilim ve irfana, güzel amele işarettir. Ağaçlar, kadınlara ve ahlakı değişik çeşitli erkeklere de delalet eder.

   Rüyada tanınmayan bir ağaç görmek, endişe, şiddet ve bağırmaya işarettir. 

   Rüyada üzerlerinde meyveleri olan ağaçları görmek, eline mal geçmeye, ağaçların yapraklarından koparıp toplamak, yine mal ve servete delalet eder. 

   Kendi oturduğu halde hiçbir zahmete girmeden ağaçlardan meyve ve yaprak topladığını görmek, bol ve geniş rızka delalet eder. 

   Rüyasında uzun ve görkemli bir ağacın üstüne çıktığını gören kişi büyük bir zata intisab eder, onun ilim ve irfan nurundan faydalanır. Bekar ise evleneceğine işarettir. 

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: 

   - Ağacın dalları kardeşlere, evlada ve akrabaya işarettir.

   Bir ağacın dallarının yeşillenip çoğaldığını görmek, akraba ve dostun çoğalacağına alamettir.. 

   Rüyada bir yere ağaç diktiğini görmek, şerefe, yüksek mertebelere ve büyük kişilerle dostluğa delâlet eder. 

   Ağacın yaprak yaprak açıldığını görmek, uzun ve bereketli ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmeye delâlet eder. 

   Rüyada yapraklarını döken ağaçları görmek ise, tam bunun zıddı. 

   Ağaçların üzerinde yattığını görmek, çok çocuk ile tabir olunur. Yine ağaç üzerinde bulunduğunu görmek, çekindiği ve korktuğu şeyden kurtulmaya delalet eder. 

   Sayıları bilinen ağaçları görmek, helalinden rızık isteyen adamlara işarettir. 

   Bazı kimselerle bir ağaç altında oturduğunu görmek, rüya sahibinin temiz itikadına, kitap ve sünnete ittibadan dolayı yüce Allah'ın ondan razı olmasına delalet eder.

   Bu rüyayı kâfir görse, hidayete erer, müslüman olur.

   Asi bir adamın böyle bir rüya görmesi, tevbeye işarettir.. 

   Cenâb-ı Hakk'ı zikreden kimselerle beraber ağaç altında olduğunu görmek, kıyamet günü gölgeleneceği Tuba ağacına delalet eder.

   Dağda, yamaçta, dere kenarında görülen ağaçlar, güzel amellere, umulmadık yerden gelecek rızka delalet eder. Ağaç görmek birçok veçhile tabir olunur: 

   a) Dükkanlara, b)Berekete, c) Hizmetçilere, d) Bol ve geniş rızka.

   Bazı kere de ağaç görmek, dinde ihlasa ve salaha delalet eder. 

   Rüyada ağaçları kurumuş görmek, ümid edilen şeyde zarara, neşvu-nema halinde görmek, sevinç zevk ve safaya delalet eder.ÖNEMLİ NOT:

   Rüya tabirlerinde unutulmaması gereken en önemli nokta rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarını da bulmak ve bunların tamamını birleştirip birbirleriyle ilişkilendirerek gördüğünüz rüyayı yorumlamaktır. Bunun için mutlaka HayrolaRuya.com islami rüya tabirleri sitemizin arama bölümünü kullanınız.

   Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerektiğidir. Rüyalar her zaman size ileriye dönük bilgi vermek için olmayabilir. Günlük hayatınızda üzerinde düşündüğünüz, kafanızı kurcalayan veya sizi meşgul eden konular ile ilgili rüyalar görmeniz normaldir. Bazen de rüyalar çok karmaşık olurlar ve bu tip rüyalara anlam vermek çok zordur. Bu durumlarda rüya tabirlerinden yararlandığınızda ve rüyanızı yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus da rüyanızı hayra yormak yani rüyanızı iyi yönde yorumlamanız gerektiğidir.

   Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki buradaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin bir sonucudur. Rüyanızda sadece ana nesne olarak gördüğünüz bir şeyin yani rüyanızda en yoğun ve dikkat çekici gördüğünüz nesne veya eylemin rüya tabirinin yanında mutlaka diğer nesne ve eylemlerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak yorumlamaya çalışınız.

   Bu sayfada okumuş olduğunuz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.


HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullananın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Rüyamda yürüyüş yaparken dağ tarafına doğru gidiyorum. Bir düzlükte çok sayıda, mavimsi yeşil yapraklı ağaç görüyorum. Vadilere kadar uzanıyorlar.O kadar muntazam dikilmişler ki bunların kendiliğinden çıkmadıklarını düşünüyorum. O nasıl bir güzellik yalnız anlatamam. Orada bulunan birine bunların ne ağacı olduğunu soruyorum. O da nahıl ağaçları olduğunu söylüyor. Nahıl ağacının eskiden düğün, sünnet gibi törenlerde taşınan süs ağaçları ya da dilek ağacı anlamına geldiğini daha önce okumuştum. Cevabı aldıktan sonra onlara tekrar bakıyorum. Sonra uyanıyorum.
    Teşekkür ederim.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi