Rüyada BAHÇE Görmek

bahce-ruyada-gormek-ne-demek-ruyamda-gordum-islami-ruya-tabiri-yorumu-nedir-HayrolaRuya
Rüyda Bahçe Görmek Rüya Tabiri Nedir?

BAHÇE Görmek Rüya Tabiri


     Bahçe ile ilgili rüyalar değişik şekillerde yorumlanmaktadır.

     Bir kimsenin rüyasında ev bahçesi görmesi; evlada, mala ve mutluluğa,

     Rüyada bahçede çalışıldığının görülmesi; herkes için hayra,

     Rüyada kendini bahçede yürürken görmesi; daha hayatın başında iken yorulmadan başarıya ulaşmaya,

     Kişinin kendini bahçede oturmuş dinlenirken görmesi; o kişinin sıhhatinin iyiliğine, sevgi ve mutluluğu yakalamış olacağına yorumlanır.

     Rüyanızda kendinizi bir bahçede çalışır halde görmeniz; yaşlandığınız zaman kendinizi ferah ve bolluk içinde ve sizi seven ahbaplarınız ile birlikte bir hayat geçireceğinize,

     Rüyanızda boya ile yapılmış tablolarda bahçe resimleri görmeniz; güzelce döşenmiş bir eve sahip olacağınıza işaretle tabir edilir.

     Bir kimsenin rüyasında çeşitli çiçeklerle bezenmiş bir bahçe görmesi; o kimsenin muradına ereceğine ve güzel bir meşgalesi olacağına,

     Rüyasında çok güzel kokulu çiçeklerle bezenmiş bir bahçe görmesi; iyi bir evlada sahip olacağına,

     Kişinin kendisini bahçenin en yüksek yerinde olduğunu görmesi; çok çocuğunun olacağına ve yüksek bir mertebeye ereceğine delalet eder.

     Bir bahçenin selden veya herhangi bir sebepten dolayı bozulmuş olduğunu görmeniz; görevinize son verileceğine veya işinizin bozulacağına ya da öleceğinize yorumlanır.

     Kişinin rüyasında bir bahçeyi suladığını görmesi; o kişinin arzusuna kavuşabilmek için çok çalışması gerektiğine veya evleneceğine,

     Rüyasında herhangi bir bahçenin içine girdiğini görmesi; okula veya düğün evine ya da bir askerİ garnizona gireceğine işaret eder.

     Bir kimsenin rüyasında ağaçları yapraksız bir bahçe görmesi; o kimsenin fakirlik ve yoksulluğa düşeceğine ve dolayısıyla sıkıntılı bir yaşam içine gireceğine,

     Kişinin rüyasında ağaçları yapraklı bir bahçe görmesi; o kimsenin bolluğa kavuşacağına ve muradına ereceğine delalet eder.

     Bakımlı ve yeşil bahçe dünya ve ahiret mutluluğudur.

     Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir. Bahçe, dünya nimetlerinden fazlasıyla istifadeye, Gönül zenginliğine, Niyet ve amel güzelliğine delalet eder.

     Bahçe içindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek, düşük karakterli insanların başa geçmesine, din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine,

     Bahçede görülen sur ya da duvar kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına,

     Bahçe duvarı devlete, ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına ; 

     Bahçe içindeki ağaçlar kişiye nisbetle akrabalarına delalet eder. 

     Bir bahçeye girdiğini görenin kalbi, Islam sevgisiyle dolar.

     Bahçe görmek; ilim ve Kur'an'la yorumlanır.

     Bir bahçeye baktığını gören, Kur'an'a yahut başka kitaba bakar.

     Bahçeye girdiğini gören, hidayete erer. Doğru yola yönelir.

     Bahçeden çıkan, dalalete düşer.

     Bahçeden bir şey yiyen, ilimde ve dinde salaha nail olur.


     İçindeki ağaçların ve bitkilerin cinslerini tanıdığı, kendine ait bir bahçe görenin dini ve itikadı sağlam olur.

     Başka birine ait bir bahçede gezindiğini gören, dindar insanlarla arkadaş olur. Hacca gider.

     Bahçenin yandığını görmek, o mekanda İslamın zaafa uğrayacağına işarettir.

     Bahçeyi ateşe verdiğini gören, Allah (C.C.) korusun İslamdan çıkar.

     Bahçenin sel yüzünden harap olması, halkın idarecilerden zulüm göreceklerine delalettir.

     Bahçenin kuruması, İslamın halk arasında unutulucağına işaret eder.

     Bahçenin sökülmesi de iyi değildir.


     Bahçede vahşi hayvan veya haşerattan birini görmek; İslam için ya hayır yahutta şerdir.Rüya o hayvanların zararlı veya faydalı olup olmadıklarına göre yorumlanır.

     Ağaçlar ve çiçeklere süslü, mükemmel bir bahçeye girip oturduğunu, istediği her şeyi bulup yediğini gören, şehit olarak vefat eder. Cennete girer. Evliyalar ile haşr olunur.ÖNEMLİ NOT:

   Rüya tabirlerinde unutulmaması gereken en önemli nokta rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarını da bulmak ve bunların tamamını birleştirip birbirleriyle ilişkilendirerek gördüğünüz rüyayı yorumlamaktır. Bunun için mutlaka HayrolaRuya.com islami rüya tabirleri sitemizin arama bölümünü kullanınız.

   Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerektiğidir. Rüyalar her zaman size ileriye dönük bilgi vermek için olmayabilir. Günlük hayatınızda üzerinde düşündüğünüz, kafanızı kurcalayan veya sizi meşgul eden konular ile ilgili rüyalar görmeniz normaldir. Bazen de rüyalar çok karmaşık olurlar ve bu tip rüyalara anlam vermek çok zordur. Bu durumlarda rüya tabirlerinden yararlandığınızda ve rüyanızı yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus da rüyanızı hayra yormak yani rüyanızı iyi yönde yorumlamanız gerektiğidir.

   Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki buradaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin bir sonucudur. Rüyanızda sadece ana nesne olarak gördüğünüz bir şeyin yani rüyanızda en yoğun ve dikkat çekici gördüğünüz nesne veya eylemin rüya tabirinin yanında mutlaka diğer nesne ve eylemlerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak yorumlamaya çalışınız.

   Bu sayfada okumuş olduğunuz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.


HayrolaRuya.com | İslami Rüya TabirleriEtiketler; rüyada, bahçe, görmek

1 yorum:

  1. Ruyamda eski sevgilim bizim bizim evin bahcesinde calisiyor biseyler yapiyor.ayni zamanda bizim onceki evimizde yasiyormus kiracimizmis.annem,bu adam niye hergun burda diyo tabiki bizim durumumuzu bilmiyor.normalde orda hic bana bakmadan calisiyorken benim gormedgm bi anda yanima geliyor arkami donuyorumki arkama.kosarak eve cikiyorum ve agliyorum.aglarken aynada kendimi goruyorum.saclarimi kivircik ve oldugundan cok daha guzel ve parlak goruyorum sasiriyorum bi yandan da.o sekilde uyandm.tesekkurler simdiden

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi