Rüyada BAL ARISI (ARI) Görmek

bal-arisi-ruyada-gormek
Rüyada Bal Arısı Görmek Rüya Tabiri Nedir?

BAL ARISI Görmek Rüya Tabiri


   Rüyada bal arısı görülmesi; değişik şekillerde yorumlanmaktadır.

   Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bal arısı görmesi; o kimsenin bilim adamı olacağına, bir başka yoruma göre; o kimsenin herkese faydalı olacağına ve ticaretle meşgul olacağına yorumlanır.

   Bir kimsenin rüyasında arının kendisini soktuğunu görmesi; zahmet çekerek helâl mal kazanacağına, 

   Bal arısını öldürdüğünü görmesi; malından zarara uğrayacağına delalet eder.

   Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre:

   Kişinin rüyasında arı kovanından bir şey çıkardığını görmesi; o kimsenin evinin halkına ve tanıdıklarına zulüm yapacağına,

   Rüyasında arı kovanından bir şey çıkarırken arıların üzerine hücum ettiklerini ve fakat ona eziyet etmediklerine, yani onu sokmadıklarını görmesi; akrabalarının aleyhinde faaliyet gösterdiklerine, fakat bir zararları olmayacaklarına,

   Eğer toplanan arıların hücumundan dolayı öldüğünü görürse, beldesinden çıkıp başka yere hicret edeceğine işaretle tabir edilir.

     Rüyada bal arısı görmek, güler yüzlü, çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Rüyada görülen bal arısı kazançla, bereketle tabir olunur. 

   Rüyada bal arısını öldürdüğünü gören kişi maddi zarara uğrar. 

   Rüyada arı kovanından bir şey çıkardığını gören kişi, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder. 

   Kovandan bir şey çıkardığı sırada arılar üzerine toplandığı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören kişi, akrabalarının aleyhinde toplanmasına, 

   Toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kişilerden zarar göreceğine, 

   Arıların hücumundan dolayı öldüğünü görmek, o memleketten çıkıp gidileceğine işarettir. 

   Rüyada bal arısını görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginliğe işaret eder. Kendisini bir arının soktuğunu görmek, kişinin kazancını kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder.ÖNEMLİ NOT:

   Rüya tabirlerinde unutulmaması gereken en önemli nokta rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarını da bulmak ve bunların tamamını birleştirip birbirleriyle ilişkilendirerek gördüğünüz rüyayı yorumlamaktır. Bunun için mutlaka HayrolaRuya.com islami rüya tabirleri sitemizin arama bölümünü kullanınız.

   Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerektiğidir. Rüyalar her zaman size ileriye dönük bilgi vermek için olmayabilir. Günlük hayatınızda üzerinde düşündüğünüz, kafanızı kurcalayan veya sizi meşgul eden konular ile ilgili rüyalar görmeniz normaldir. Bazen de rüyalar çok karmaşık olurlar ve bu tip rüyalara anlam vermek çok zordur. Bu durumlarda rüya tabirlerinden yararlandığınızda ve rüyanızı yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus da rüyanızı hayra yormak yani rüyanızı iyi yönde yorumlamanız gerektiğidir.

   Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki buradaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin bir sonucudur. Rüyanızda sadece ana nesne olarak gördüğünüz bir şeyin yani rüyanızda en yoğun ve dikkat çekici gördüğünüz nesne veya eylemin rüya tabirinin yanında mutlaka diğer nesne ve eylemlerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak yorumlamaya çalışınız.

   Bu sayfada okumuş olduğunuz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.


HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi