Rüyada CAMİ (Mescid) Görmek

cami-ulucami-ruyada-gormek-ne-demek-ruyamda-caminin-gordum-islami-ruya-tabiri-yorumu-nedir-HayrolaRuya

Rüyada CAMİ Görmek Rüya Tabiri


     Rüyada cami veya mescid görmek o kimsenin temiz bir ruh ve imana sahip olduğuna,

     Bir kimsenin rüyasında cami veya mescid inşa ettirmek, ettirdiğini görmek; o kimsenin mesut bir evlilik yapacağına, huzur ve saadetinin sonsuz olacağına, gelirinin artacağına ve kısmetlerinin açılacağına işaretle yorumlanır.

     Rüyanızda cami, mescid ve medrese inşa veya tamir ettiğinizi görmeniz; size ve ilminize güven duyulan bir kişi olduğunuza işaretle tabir olunur. 

     Rüyada cami veya mescide girmek hemen secdeye kapandığını ve secde halinde iken günahları için tövbe ve istiğfarda bulunduğunu görmek, tövbe etmek; o kimsenin günahlarından kurtulacağına,

     Kişinin rüyasında cami veya mescide girmek istediği halde kapılarının kapalı olduğunu görmesi; işlerini yürütmekte birtakım zorluklarla karşılaşacağına ve bundan dolayı da keder ve sıkıntıya maruz kalacağına delalet eder. 

     Bir kimsenin rüyasında herhangi bir camide namaz kıldığını görmesi, camide namaz kılmak; o kimsenin bütün işlerinin düzeleceğine ve yolunda gideceğine,

     Kişinin rüyasında camiye cemaate gittiğini görmesi, cemaatle namaz kılmak; eğer bekar ise iyi bir hanımla evleneceğine,

     Rüyada bir camiye girmek; dini görevlerinizi yerine getireceğinize, 

     Caminin İslam'ın başta gelen sembolü olması nedeniyle rüyada görülmesi; devlet başkanına, helal ile haram arasını, haklı ile haksızı ayıran hakime işaret eder. Bundan dolayı da rüyada cami veya mescid görülmesi iyidir. 

     Cabiru'l-Mağribi'nin yorumuna göre:

     Bir kimsenin rüyasında bir mescid inşa ettiğini görmesi; eğer bekar ise o kimsenin dindar bir kişi ile evleneceğine, kişinin rüyasında bir medrese, mescid veya camiyi ya da etrafını güller ve çiçeklerle çevrili olduğunu görmesi; o kimsenin bir iftiraya maruz kalacağına, fakat gerçek anlaşılıp sonunda lekelenmeden kurtulacağına yorumlanır. 

     Rüyanızda kendinizi cami, mescid veya bir medresenin içinde görmeniz; ahiretinizin güzel olduğuna ve eğer hacca gitmemiş iseniz hacca gideceğinize delalet eder.

     Kişinin rüyasında herhangi bir cami veya mescidin kapısından içeri girer girmez hemen secdeye kapandığını görmesi, secdeye kapanmak; günahlarından dolayı yapmış olduğu tövbeyi Allah'ın kabul ettiğine,

     Camiye veya bir mescide gelip kapısını kapalı bulduğunu görmesi; halen yürütmekte olduğu işlerinin biraz güçleşeceğine işaret eder.

     Bir kimsenin rüyasında bir hayvana binerek bir mescide gittiğini görmesi; o kimsenin akrabalarından alakayı keseceğine ve artık onlara yardım elini uzatmayacağına delalet eder.

     Rüyada cami veya mescid içinde öldüğünüzü görmek, mescidde ölmek; günahlarınızdan dolayı tövbe etmeniz gerektiğine,

     Rüyanızda bir cami veya mescidde görevli olduğunuzu görmeniz; tanınmış ünlü bir kişiye bir hizmette bulunacağınıza yorumlanır.

     Rüyanızda bir cami veya mescidin halı, kilim ve hasırlarının eskimiş olduğunu görmeniz, hanımınızın veya kocanızın iyi yolda olmadıklarına,

     Rüyanızda cami veya mescidde uyanık iken uygun olmayan bir şeyin olduğunu veya orada o uygun olmayan işi yaptığınızı görmeniz; bir musibete maruz kalacağınıza işaret eder.ÖNEMLİ NOT:

   Rüya tabirlerinde unutulmaması gereken en önemli nokta rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarını da bulmak ve bunların tamamını birleştirip birbirleriyle ilişkilendirerek gördüğünüz rüyayı yorumlamaktır. Bunun için mutlaka HayrolaRuya.com islami rüya tabirleri sitemizin arama bölümünü kullanınız.

   Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerektiğidir. Rüyalar her zaman size ileriye dönük bilgi vermek için olmayabilir. Günlük hayatınızda üzerinde düşündüğünüz, kafanızı kurcalayan veya sizi meşgul eden konular ile ilgili rüyalar görmeniz normaldir. Bazen de rüyalar çok karmaşık olurlar ve bu tip rüyalara anlam vermek çok zordur. Bu durumlarda rüya tabirlerinden yararlandığınızda ve rüyanızı yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus da rüyanızı hayra yormak yani rüyanızı iyi yönde yorumlamanız gerektiğidir.

   Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki buradaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin bir sonucudur. Rüyanızda sadece ana nesne olarak gördüğünüz bir şeyin yani rüyanızda en yoğun ve dikkat çekici gördüğünüz nesne veya eylemin rüya tabirinin yanında mutlaka diğer nesne ve eylemlerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak yorumlamaya çalışınız.

   Bu sayfada okumuş olduğunuz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.


HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullananın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi