Rüyada ÇOCUK Görmek

cocuk-ruyada-gormek-ne-demek-hayrolaruya.com
Rüyada çocuk görmek ne anlama gelir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada ÇOCUK Görmek


   Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok şekilde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır.

   Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir.

   Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.

   Erkek çocuk görmek iyi haber,

   Kız çocuk görmek biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir.

   Rüyada gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmek bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, 
   Rüyanızda tanımadığınız hasta bir çocuk görmek, düşmanınız kötü bir durumda olabileceği anlamına gelir.

   Rüyada çocuk doğurmak, rüyada doğum yaptığını görmek, doğum yaptığını gören bir kadın ise sıkıntılarını içinden atacağına yorumlanır. Bir erkeğin doğum yaptığını görmesi ise hastalanacağına ya da başına kötü bir şey gelebileceğine işaret eder.

   Rüyada çocuk emzirmek; Çocuğu olmayan bir kadının rüyasında çocuk emzirdiğini görmesi, bu kadının yakın zamanda hamile kalıp bir çocuk sahibi olabileceğini gösterir.

   Rüyada çocuk bakmak, Rüyada çocuk baktığınızı görmek, içinizdeki çocuksu isteklere kulak vermeniz gerektiğine yorumlanır.

   Çocuk bakıcısı görmek ya da bir çocuk bakıcısı aramak ise, içinizdeki çocuksu istekleri anlamanız gerektiğini ve bu isteklerinizin gerçekleşmesi için biraz çaba göstermeniz gerektiğini gösterir.

   Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir haber alacağınıza yorumlanır. Yeni bir iş teklifi alabilir veya mevcut işinizde terfi alabilirsiniz. Bunun dışında kendinizle veya yakın çevrenizdeki biri ile ilgili sevineceğiniz bir haber duyabilirsiniz.

   Rüyada kız çocuk görmek sıkıntılı bir haber almaya işarettir. Yakınlarınızla ilgili üzüleceğiniz bir haber duyabilir veya kendi özel hayatınız ya da iş yaşamınızda kötü bir durum yaşayabilirsiniz.

   Rüyada kendisinin çocuk olduğunu görmek, Rüyada kendini küçük bir çocuk olarak görmek, yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca bazı olgunlaşmamış karakter özelliklerinin olgunlaşması gerektiği şeklinde de yorumlanır.

   Rüyada çocuk sahibi olmak, Rüyanızda bir çocuğunuzun olduğunu görmek, eğer gerçek hayatta henüz anne değilseniz, kaybettiğinizi sandığınız birşeyin birden ortaya çıkabileceğine, veya artık olmasından umudu kestiğiniz bir işin bir anda şaşırtıcı bir biçimde olumlu sonuçlanabileceğine yorumlanır.

   Rüyada çocuk kaybetmek, iş ya da özel yaşamınızla ilgili bir konuda yavaş yavaş umudunuzu kaybetmeye başladığınızı gösterir. Rüyada bir şey kaybetmek genel anlamda, hayatınızda bazı şeylerin ters gittiğini, düzensiz olduğunu gösterir. Çocuk da sevinç demektir. Bu durumda çocuk kaybettiğini görmek, yaşantınızdan artık sevinç duymadığınıza, gelecek için umudunuzun kalmadığına yorumlanır.

   Rüyada bir çocuk saçı çekmek, Rüyada kendinizi bir çocuğun saçını çekerken görmeniz, borç verdiğiniz birinin borcunu geri ödemesi için biraz çaba sarfetmeniz ve o kişinin üstüne gidip hatırlatmanız gerektiğine yorumlanır.

   Rüyada çalışan bir çocuk görmek, Rüyada ders çalışan veya bir işyerinde çalışan bir çocuk görmek; bu yaşantınızda sakin ve huzurlu bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanır. Yakın bir zamanda çevrenizdekilerle daha iyi anlaşmaya başlayabilir, küs olduklarınızla barışabilirsiniz.

   Rüyada çocuk kurtarmak, Rüyada bir çocuğu kötü bir durumdan kurtardığını görmek, kişiliğinizin çocuksu kalmış yönlerini kaybetmekten korktuğunuza yorumlanır. Aynı zamanda, zarar gören kişilik özelliklerinizi kurtarmak ve düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları temsil eder.

   Rüyada ağlayan çocuk görmek sizin ya da yakınınızdan birinin hasta olabileceğine işarettir. Aynı zamanda ağlayan çocuk bir düşmanınızı da temsil ediyor olabilir. Düşmanınız olan bu kişi, kimi zaman çocukça davranabilen ve psikolojik sorunlara sahip birisi olabilir. Rüyada gördüğünüz çocuğun ağlarken aynı zamanda burnu da akıyorsa, bu düşmanınızın hasta veya kötü bir durumda olabileceğini gösterir.

   Rüyada hasta veya mutsuz bir çocuk görmek de ağlayan bir çocuk görmekle benzer olarak bir düşmanınız olduğunu gösterir. Hasta bir çocuk, düşmanlarınızdan gelebilecek bir kötülüğü temsil eder.

   Rüyada yeni doğmuş çocuk, bebek görmek, bazı şeylere sil baştan başlama isteğinizi temsil eder

    Yeni doğmuş gibi çok küçük bir çocuk görmek ise, bazı problemlerinizin olduğunu ancak etrafınızdaki kişilere belli etmek istemediğinize yorumlanır. Gerçek duygularınızı göstermemek için kimi zaman rol yaptığınızı gösterir.

    Rüyada bir çocukla oynamak, Rüyanızda küçük bir çocukla oyun oynadığınızı görmek, aşk hayatınızda bazı umut ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer yalnızsanız birisine aşık olabilir veya hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişi ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Hali hazırda birisi ile bir birlikteliğiniz varsa, aranız kötüyse barışabilir veya evlenme teklifi gibi romantik bir teklif alabilirsiniz.

   Rüyada çocuk düşürmek; Manen yıkılmaya, kırılmaya, üzülmeye ve hüsrana uğramaya işaret eder. Beklentilerin gerçekleşmemesi nedeniyle yapılan fedakarlıkların da boşa gideceğine, bu nedenle yaşanacak yıkımın çok daha büyük ve ağır olacağına yorulur.

   Rüyada çocuk görmek; Kişiyi, sakinleştirecek, kalbini yumuşatacak, onu gülümsetecek bu sayede yüzünün gülmesine, gözlerinin canlanmasına ve parlamasına vesile olacak güzel bir deneyim yaşanacağı anlamına gelir. Sevginin katacağı değerlere, kazanımlara ve yaşatacağı güzel duygulara alamet eder.

   Rüyada çocuk bezi görmek, İyi değildir, maddi yükümlülüğün artması nedeniyle zorlanmaya, imkanlardan olmaya ve rahatından fedakarlık yapmak zorunda kalmaya yorulur. Rüya sahibinin tabiri caizse sefasını sürmek için her türlü cefasına da katlanmayı göze alacağı anlamına gelir.

   Rüyada koşan çocuk görmek, Coşkulu, yaşam dolu, neşeli ve keyifli olmak demektir. Geleceğin çok hayırlı ve güzel olmasına, bahtın ve şansın açıklığına, kaderin de hayırlı yazılmış olduğuna delalet eder. Kişinin içindeki çocuksu saflığı, umutları ve iyi niyetini hiç kaybetmeyeceğine işaret eder.

   Çocuğun suda boğulduğunu görmek; Kişinin deyim yerindeyse yüreğini ağzına getirecek, ona yaşatacağı korku nedeniyle elinin ayağının titremesine ve neredeyse nefesinin kesilecekmiş gibi hissetmesine neden olacak nahoş bir olayla karşılaşacağına ve bir süre bunu atlatmak için çabalayacağına yorulur.

   Rüyada özürlü erkek çocuk görmek; Ortaya konacak bir işin beklenilen şekilde olmaması nedeniyle mahcubiyet duymaya, ezilmeye, utanmaya ve kendini küçük düşmüş gibi hissetmeye delalet eder. Rüya sahibinin elinden geleni yaptığı halde kendisi dışında gerçekleşecek bir hatadan ya da başarısızlıktan ötürü kendini sorumlu tutması ve bunun ağırlığı altında kalması demektir.

   Rüyada balkondan düşen çocuk görmek; Bedeli ağır da olsa deneyim ve ders olacak bir durum içine düşmeye ve o kötü anları tekrar yaşamamak ya da istenmeyen hallerde kalmamak için gerekli önlemleri almaya ve ona göre tedbirlerle kuşanmaya işaret eder.

   Rüyada küçük erkek çocuk dövmek; Kendisinden beklenilmeyen tavır ve davranışlarda bulunmak, bu nedenle istenmemek, sevilmemek ve hoş karşılanmamak anlamına gelir. Toplumun kaldıramayacağı ve taşıyamayacağı bir takım olaylara dahil olmaya, onları benimseme yoluna gitmeye fakat kabul görmemeye yorulur.

   Rüyada çocuk giydirmek; Bir işi canı gönülden, severek, mutlu olarak ve çok isteyerek yapmaya bu sayede ne kadar çok uğraş verilirse verilsin hiç yorgunluk hissetmemeye, bir kez olsun isyan etmemeye bilakis o işi her gün aynı içtenlikle ve aynı istekle yapmaya delalet eder.

   Rüyada çok çocuk görmek, Bir sürü çocuk görmek; Haneye girecek bolluk, bereket, huzur ve saadet demektir. Aileye yeni bir anlam kazandıracak hane içindeki kötü, gamlı havayı ve kasaveti dağıtacak ve aile bireylerinin her biri için adeta şifa olacak güzel, müjdeli ve sürpriz gibi olayların yaşanmasına yorulur.

   Rüyada çocuk ağlatmak; Günaha girmeye neden olacak adımlar atmaya ve aslında normalde kişinin hiç yapmayacağı fakat kendini boşta hissediyorken, stres altındayken ve bunalımda olduğu sırada yani en zayıf anında atacağı yanlış adımlara alamet eder. Rüya sahibinin hal ve hareketlerinin herkesi olumsuz yönde etkileyecek ve kızdıracak şekilde değişmesi demektir.

   Rüyada üzerine çocuk işemesi; İçine düşülecek bir durum karşısında toplumda çok zor hallerde kalmaya yorulur. Kişinin hiçbir yere kıpırdayamamasına ve adım atmak için dahi bir fırsat elde edememesine ama aynı zamanda da bu durumu kotarmak ve altından kalkmak zorunda kalmasına delalet eder.

   Rüyada çocuk başı yıkamak, Çaresiz ve aciz kalmış bir kimseye bir kaşık su vermeye, derdini dinlemeye, bir ihtiyacını karşılamaya ya da ona manevi anlamda destek olmaya yorulur. Kişinin örnek davranışlarına, güzel ve takdir edilmesi gereken tavırlarına ve de iyi niyetlerine işaret eder.

   Rüyada çocuk boku görmek; Sevildiği için katlanılan kişilerin varlığı demektir. Cefakar olmaya bu nedenle insanları alttan almayı, onların hatalarını ve kusurlarını görmezden gelmeyi, her defasında da bağışlayıcı olmayı bilmeye ve bu fedakar yönüyle bilinmeye alamet eder.

   Rüyada annesinin erkek çocuk doğurduğunu görmek; Bir haber almaya, bu haber karşısında karmaşık duygulara kapılmaya ve ne düşüneceğini, nasıl davranacağını bilememeye yorulur. Rüya sahibinin gülse mi yoksa ağlasa mı diye karar veremeyeceği bir durumla karşılaşması ve bunun da kendisi için hiç beklenmedik olması anlamına gelir.

   Araba altında kalan çocuk görmek, Rüyada çocuğun arabanın altında kalması; Dehşet verici ve ibretlik bir olayı herkesi derinden sarsmasına aynı zamanda onların da kulağına küpe olmasına delalet eder. Herkesin başına gelebilecek bir olayın yaşanmasına ve buna tanık olanların da bundan ibret almalarına ve bu sayede daha bilinçli ve tedbirli kişiler olmasına alamet eder.

   Rüyada tuvalete çocuk düşmesi, çocuğun tuvalete düştüğünü görmek; Yardım çığlıklarının yükselmesine ve kişinin de bu çığlıklar ve yakarışlara kayıtsız kalmamasına yorulur. Rüya sahibinin yanı başında yaşanacak bir drama seyirci kalmayarak tüm insaniyeti ve insani sorumluluğuyla el atarak o kötü hal içinde olan kimselere karşı büyük yardımının ve iyiliğinin dokunacağına işaret eder.

   Rüyada şarkı söyleyen çocuk, çocuğun şarkı söylediğini görmek; Müjde almaya, sevinmeye, keyiflenmeye ve içine su serpilmesine alamet eder. Kişinin dualarının kabul olmasına bu sayede güzelliklerle ve iyiliklerle karşılaşmasına, hayatının düşlediği yönde gelişme göstermesine ve sorunlarının da çorap söküğü gibi çözülmeye başlamasına yorulur.

   Rüyada saçı beyazlayan çocuk, çocuğun saçının beyazlaması, saçı beyazlayan çocuklar görmek; Yaşanacak bazı değişikliklere ve bu değişikliklerin iyi değil kötü yönde olmasına, kişiyi ileri değil de geriye götürmesine alamet eder. Örneğin; varlıktan yokluğa düşmek, sağlıklıyken sağlığından olmak, başarılıyken de mağlubiyet almak demektir.

   Rüyada çocuk ezmek, çocuğu ezdiğini görmek; Yanlışlıkla yapılacak ve başkalarına zararı dokunacak bir iş karşısında kişinin hatasını telefi etmek için seferber olması anlamına gelir. Kendini çok suçlu hissetmeye ve bin pişman olmaya neden olacak hareketlerde bulunarak sonradan bunları düzeltmek için her çareye başvurmaya yorulur.

   Rüyada kucakta, kucağında çocuk görmek, Ağır bir sorumluluk altına girmek demektir. Taşıması ve üstlenmesi pek de kolay olmayan fakat herşeye değer dedirtecek kadar da tatlı bir işi üstlenmeye ve kah zor kah kolay da olsa onu idame ettirmeyi başarmaya işaret eder.

   Rüyada uyuyan çocuk görmek, çocuğu uyurken görmek; Huzur, sessizlik ve sükunet yaşamak demektir. Karmaşa halindeki işlerin, ortamın ve yaşamın durulmasına, hayatın yavaş yavaş normale dönmesine ve herşeyin olağan şekilde ilerlemeye başlamasına alamet eder. Kişinin uzun zamandır ihtiyacı olan dinginliğin sağlanacağına yorulur.

   Rüyada çocuk kaçırmak, rüyada çocuğun kaçırılması; Büyük bir korku yaşamaya ve adeta dünyanın sonunun geldiğini düşünmeye delalet eder. Rüya sahibinin bir anlık yanlış anlaması nedeniyle paniğe kapılarak yaşama sebebi saydığı ve hayatına mana katan bir şeyin elinden kayıp gittiğine tanıklık edeceğine, bunun da kendisi için çok ağır bir travma yaşamasına neden olacağına işaret eder. Durum zamanla düzelecek ve kişinin zannettiği gibi geri dönüşü olmayacak olaylar yaşanmayacaktır.

   Rüyada sudan boğulan veya suya düşmüş çocuk kurtarmak, İyiliğin ve sevabın en makbulünü ve en geçerli olanını yapmak anlamına gelir. Yapılacak bir hayır işinin gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmesi sayesinde o yardımın da amacına ulaşmış olacağına böylece kişinin bundan büyük bir mutluluk, manevi huzur, rahatlık ve vicdan rahatlaması yaşayacağına delalet eder.


ÖNEMLİ NOT:

   Rüya tabirlerinde unutulmaması gereken en önemli nokta rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarını da bulmak ve bunların tamamını birleştirip birbirleriyle ilişkilendirerek gördüğünüz rüyayı yorumlamaktır. Bunun için mutlaka HayrolaRuya.com islami rüya tabirleri sitemizin arama bölümünü kullanınız.

   Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerektiğidir. Rüyalar her zaman size ileriye dönük bilgi vermek için olmayabilir. Günlük hayatınızda üzerinde düşündüğünüz, kafanızı kurcalayan veya sizi meşgul eden konular ile ilgili rüyalar görmeniz normaldir. Bazen de rüyalar çok karmaşık olurlar ve bu tip rüyalara anlam vermek çok zordur. Bu durumlarda rüya tabirlerinden yararlandığınızda ve rüyanızı yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus da rüyanızı hayra yormak yani rüyanızı iyi yönde yorumlamanız gerektiğidir.

   Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki buradaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin bir sonucudur. Rüyanızda sadece ana nesne olarak gördüğünüz bir şeyin yani rüyanızda en yoğun ve dikkat çekici gördüğünüz nesne veya eylemin rüya tabirinin yanında mutlaka diğer nesne ve eylemlerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak yorumlamaya çalışınız.

   Bu sayfada okumuş olduğunuz rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.


HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri


Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullananın.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Rüyamda nmaz kılarken bir erkek çocuk önüme geçiyor ben onun bu davranılı karşısında sinirleniyorum ve ona kızıyorum. Onu önümden çekiyırum. Annesi bunu gördüğü halde çocuğa müdahele etmiyor. Ona da kuzıyorum ve diyorum ki gördüğün halde oğlunun önüme geçmesine engel olmuyosun aşk olsun sana hiç yakıştıramadım.. Sonra kadın pişman oluyor ve kendini bana affettirmeye çalışıyor ama ben affetmiyorum ve geç kaldığım işime gitmek üzere oradan ayrılıyorum..

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi