Rüyada DİŞ Görmek

dis-ruyada-gormek-ne-demek-hayrolaruya.com
Rüyada diş görmek ne anlama gelir? Rüya tabiri nedir?

RÜYADA DİŞ GÖRMEK


   Rüyada diş görmek, rüya tabircilerine göre birçok farklı şeyi temsil etmektedir. Rüyada görülen dişler aile üyelerini, gelirdeki artışı, kederi, gereksiz para harcamayı ve akrabalarla araya mesafe girmesini temsil etmektedir.Diş genellikle rüyalarda sık görülen bir semboldür. En çok da dişlerin çürümesi ve dökülmesi rüyalara girer. Bu tür rüyalar genellikle kabus halini alır. Rüyalarla ilgili yapılan araştırmalarda yetişkinlerin dişle ilgili rüyaları çocuklardan daha fazla gördüğü sonucuna ulaşılmıştır. Dişi rüyada ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak yorumu da farklı olacaktır. Aşağıda diş ile ilgili çeşitli rüya tabirlerini göreceksiniz. Size en uygun olan başlığı bularak rüya yorumunuzu incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

   DİŞ DÖKÜLMESİ

   Dişlerin tümünün döküldüğünü görmek, bütün dişlerin dökülmesi; alacağınız haberlerin sizi üzeceğine delalet eder.
   Dişleriniz döküldükten sonra onları elinize almanız ise, akrabalarınız arasındaki dargınlığı çözeceğinize ve onları barıştıracağınıza yorulmaktadır.
   Dökülen dişleri yere değmeden yakalamak ise aile bağınız olan kişilerden birinin bir rahatsızlık atlatacağına delalet eder. Bu rahatsızlık canınızı sıkabilir fakat şifa haberini almanız uzun sürmeyecektir.
   Bütün dişlerin dökülmesi, hane içinde yaşayan kişilerin artacağına işaret eder. Bu size gelecek misafirler olabileceği gibi, yeni doğan bir bebeğin müjdecisi de olabilir.
   Rüyanızda dişleriniz döküldükten sonra onları kaybetmek ve bir daha bulamamak, kaç tane dişiniz dökülmüş ise bir o kadar da akrabalarınızın çalışmak amacıyla şehir ya da ülke değiştireceğine delalet eder. Bu iş yolculuğu ve gurbet durumu onlara son derece hayırlı gelecektir. Döndüklerinde durumları çok daha iyi olacaktır.
   Dişleriniz döküldükten sonra ağzınızdan düşmemesi ve yerlerine geri gelmesi bu rüya akrabalarınızın sizden memnun olmadıklarına işaret eder. Sitemlerini size doğrudan söyleyebilecekleri gibi arkanızdan farklı kimselerle de paylaşabilirler.
   Rüyada dişlerin dökülmesini görmek, ağır bir rahatsızlık atlatacağınıza delalet eder.

DİŞ AĞRISI

   Evlatlarınızla ilgili konularda canınız sıkılabilir. Söyleyecekleri sözleri yanlış anlayabilir ve gereksiz yere üzülebilirsiniz. Diş ağrısı ayrıca beklenmedik can sıkıcı olaylara da delalet etmektedir.
   Rüyada diş ağrısı görmek planlamadığınız bir harcama yapacağınıza işaret eder. Bu harcama yüzünden maddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bir şey alırken dikkatli olmalı ve maddi durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Çok lüks harcamalara yönelmemeli ve mümkün olduğu kadar şu sıralar harcamalarınızı kısıtlayarak paranızı biriktirmeye çalışmalısınız.
   Rüya tabircisi Cabir Mağribi ise diş ağrımasıyla ilgili farklı bir yorumda bulunmuştur.
   Ağrıyan dişleri acıya dayanmak için elle tutmak, hayrınıza olacak olaylara delalet eder.
   Dişlerinizi tutmak amacıyla iki elinizi birden kullanmak bu eve girecek eşyalara veya satın alınacak taşınmaz mallara delalet etmektedir.

ÖN DİŞLER

   Ön dişlerin yerinden çıkması erkek çocuğunuzla ya da kız – erkek kardeşinizle bir tartışma yaşayacağınıza ve söylediklerinizle onların kalbini kıracağınıza işaret eder. Söyledikleriniz yüzünden uzun süre küs kalabilirsiniz. Bu nedenle ne kadar sinirli olursanız olun ağzınızdan çıkanlara dikkat etmeye çalışın.
   Ön dişin düşmesi yeni bir doğum haberine delalet eder. Erkek çocuğunuz ya da kardeşiniz olabilir.
   Ön dişerin artması ya da güzelleşmesi, makam sahibi insanlar tarafından yardım alacağınıza delalet eder. Bu yardım size tam da ihtiyacınız olduğu zamanda gelecektir.
   Ön dişlerin uzun olması, ön dişlerinizin uzaması;  genellikle halk arasında beğeni toplar. Bu nedenle rüya tabircileri bu rüyayı olumlu yorumlamışlardır.

YENİ ÇIKAN DİŞLER

   Rüyanızda yeni bir dişinizin çıktığını görmek evlat sahibi olacağınıza yorulmaktadır. Eğer bu yeni diş üst çene kısmınızda çıkmışsa evladınız erkek, alt çene kısmında çıkmışsa evladınız kız olacak demektir.


KÜRDANLA DİŞ TEMİZLEMEK

   Kürdanla dişlerinizi temizlediğinizi görmek şerre yorulur. Bazı rüya tabircileri kürdanla diş temizlediğini görmenin parasal sıkıntılar getireceği konusunda hemfikirdir.


DİŞ ÇEKMEK

   Rüyasında kendi dişini çektiğini görmek, akrabalarıyla daha az görüşmeye başlar. Eğer aynı anda kan görmüşseniz bu durumdan dolayı günaha gireceğinize işaret eder.
   Eğer rüyanızda siz birilerinin dişlerini çekmiş iseniz bu rüya etrafınızdan birinin başına gelen kötü bir olaydan fayda sağlayacağınıza delalet eder.

DİŞ KIRILMASI

   Rüyanızda dişinizin kırıldığını görmek, eğer bir borç içerisindeyseniz parça parça borcunuzu ödemeye nail olacağınıza delalet eder.


ALTIN DİŞLER

   Rüyasında altın diş görmek; kişinin evinde yangın çıkacağına dair rivayetler bulunmaktadır. Bir diğer rivayete göre ise bu rüyayı gören sarılık olur.
   Bir kısım rüya tabircileri ise rüyada altın diş görmenin hayırlı olduğunu belirtmişlerdir. Bu yorumculara göre rüyayı gören kimse girdiği işten çok fazla kazanç sağlar ve feraha erer.

GÜMÜŞ DİŞLER

   Rüyasında gümüş diş görmek maddi durumuyla ilgili dedikodular yapılır. Bu dedikodular size zarar verebilir. Bu nedenle maddi durumunuzla ilgili herkese bilgi vermemeli, sadece yakınlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmalısınız.


DİŞ KAMAŞMASI

   Rüyasında dişlerinin kamaştığını gören kimsenin zor gününde yanında olacağını düşündüğü kişiler onu hayal kırıklığına uğratır.


ÇÜRÜK DİŞ


   Rüyanızda dişlerinizin çürümesi, hanedeki bereketin azalacağına işaret eder. Eğer dişleriniz çürümekle birlikte aynı zamanda sallanmaya başlamışsa bu durumda gelir azlığının yanında ayrıca elinizdeki paraları da yok yere harcayacağınıza delalet etmektedir.
   Rüyanızda dişi çürüyen kişi başkalarıysa, bu işinize yaramayacak bir konuşma yapacağınıza işaret eder. Karşınızdaki kişi densiz bir kimse olabileceği gibi size yardım etmek istemeyen bir kimse de olabilir.

ARALIKLI DİŞ

   Dişlerinizin aralıklı olduğunu görmeniz, hane içindeki fikir ayrılıklarından dolayı huzursuzluğa ve gelirin azalmasına yorulur.


DİŞ LEKELENMESİ

   Rüyanızda dişlerinizin lekelendiğini görmeniz, sıkıntılı günler geçireceğinize delalet etmektedir.


MİSVAK

   Rüyada dişleri misvaklamak, Misfakla diş temizlemek ödemelerinizi yapacağınıza ve peygamberimizin yaşam tarzına uygun şekilde hayatınızı yaşayacağınıza delalet eder.


GÜZEL GÖRÜNEN DİŞLER


   Güzel dişlere sahip olduğunuzu görmeniz akrabalarınız tarafından takdir edileceğinize delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada güzel dişlere sahip olmak, gireceğiniz işler dolayısıyla büyük gelirler elde edeceğinize işaret eder. Ayrıca şanslı bir dönemdesiniz demektir. Hiç beklemediğiniz ve aklınıza gelmeyen yerlerden elinize büyük paralar geçebilir.
   Çağdaş Ulema ise bu konuda farklı bir yorumda bulunmuştur.
   Eğer gördüğünüz güzel dişler başkalarına ait ise, bu rüya, etrafınızdaki ve yakın çevrenizdeki kişilerin zengin olacağına delalet eder.

ÇİRKİN GÖRÜNEN DİŞLER

   Çirkin dişlere sahip olduğunuzu görmeniz akrabalarınız tarafından alaya alınacağınıza delalet eder.


DİŞ ÇEKTİRMEK

   Dişlerini çektirdiğini görmek gelirinizin artacağı şeklinde tabir edilir.


DİŞ KARARMASI

   Kararan Dişler kederli ve tasalı günler yaşayacağınıza delalet etmektedir.


DOLGU YAPTIRMAK

   Rüyanızda dişlere dolgu yaptırdığını görmek, diş dolgusu bu rüya parasal anlamda bazı sıkıntılar çekeceğiniz anlamına gelir.


TAKMA DİŞ


   Rüyanızda takma diş taktığınızı görmeniz bir işte başarı sağlayacağınıza delalet eder. Bu rüya aynı zamanda istediğiniz şeylere sahip olacağınıza da yorulmaktadır.
   Bir başka kimsenin takma diş taktığını görmeniz ise, riyakar bir kimsenin size zarar verebileceği konusunda bir uyarıdır. Etrafınızdaki kişilere karşı dikkatli olmalı ve her söylenene itibar etmemelisiniz.

DİŞ DOKTORU, DİŞÇİ

   Rüyanızda bir diş doktoru görmeniz, ikilemde kalacağınız bir konu olacağına delalet eder. Altı sakal üstü bıyık durumları olabilir. Arada kaldığınız konu içinden çıkılamaz bir hal alabilir fakat karamsarlığa kapılmayın. Bir dostunuz sizi bu can sıkıcı durumdan kurtaracak. Beklemediğiniz bir anda gelecek bu yardım eli sıkıntılarınızı üzerinizden alıp götürecek.


ÇÜRÜK DİŞLER

   Rüyanızda çürümüş dişlerinizin olduğunu görmeniz söylediğiniz şeyler yüzünden içten içe pişmanlık yaşadığınızı göstermektedir. Bazen ne kadar haklı olsak da söylediklerimizi kendimize yakıştıramayabiliriz. Sözlerinizden dolayı gelen bu kötü hisler rüyanızda çürümüş dişler olarak sembolize edilir.


PARLAK DİŞLER

   Rüyanızda parlak, bembeyaz ve ışıl ışıl dişlere sahip olduğunuzu görmeniz; içsel olarak huzurlu ve mutlu olduğunuzu temsil etmektedir. Herhangi bir konuda başarı sağlamış olabilirsiniz.


DİŞLERİN DÜŞMESİ


   Rüyanızda dişlerin ağzınızdan dökülmesi ve onları geri takmaya çalışmak, bu özgüven eksikliğine işaret etmektedir. Utandığınız durumlarla karşılaşmış veya sizi utandıran ve kendinizi iyi hissettirmeyen ortamlarda bulunmak zorunda kalmış olabilirsiniz.
   Rüyasında dişlerinin döküldüğünü gören bir kişi büyük ihtimalle özgüven eksikliği yaşıyor olabilir.
   Alternatif olarak, bu rüya genellikle gören kişide negatif hisler uyandırmaktadır. Bu belki de var olan negatif hislerin bilinç üstünüze yansıması olabilir. Yaşamınızda sizi kaygılandıran ve kontrol edemediğiniz bazı durumlar içerisinde bulunuyor olabilirsiniz. Bu rüyayı görme sebebinizi bulabilmek için iyi düşünmeniz gerekir. Muhtemelen hislerinizi bastırdığınız için bu duyguların farkında bile değilsiniz. Böyle bir rüya görmenin sebepleri arasında belirsiz iş durumları, cinsel yetersizlik, utangaçlık, kandırılma korkusu veya yakın ilişkilerde başarısızlık korkusu bulunmaktadır.

DİŞLERİN KAYBOLMASI

   Rüyanızda dişlerini kaybettiğini görmek, kaybolan dişini görmek; şu sıralar yoğun bir stres altındasınız demektir. Her ne kadar görmezden gelmeye çalışsanız da bazı korkularınız sizi rahatsız ediyor demektir. Bu korkular genellikle başarısızlık, ilişkilerinizde bireyselliğinizin silinmesi olabilir. Ayrıca kendinize ulaşabileceğinizden daha yüksek hedefler koymuş olabilirsiniz. Başarısızlık korkusu kendinize güven eksikliğinden de kaynaklanabilmektedir. Etrafınızdan gizlemeye çalıştığınız şeyler de sizde stres yaratıyor olabilir. Maddi sıkıntılar da gündemde olabilir. Maddi kaygılar ve yalnızlık korkusu da böyle bir rüya görmenize neden olmuş olabilir. Rüyanızda dişlerin kaybolması genellikle kaybetme korkusuyla ilintilidir. Kaybetme korkusunun altında ise farklı korkular yatabilir. Biraz önce bahsettiğimiz yalnızlık ve terk edilme korkuları kaybetme korkusunun en büyük tetikleyicisidirler.


YİRMİ YAŞ DİŞİ, YİRMİLİK DİŞ

   Yirmi yaş dişlerinin çıktığını görmek genellikle yeni bir şeyin başlangıcını göstermektedir.


Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

1 yorum:

  1. Rüyada sarışın mavi gözlü kadın görmek ve onu takip etmek

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi