Rüyada HASTA BİRİNİ Görmek

ruyada-hastalanan-birini-gormek-dini-ruya-tabiri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada hasta birini görmek ne anlama gelir? Rüya tabirleri nelerdir?

Rüyada HASTA BİRİNİ Görmek


   Rüyada hasta birini görmek, sılayı rahim eksikliği, akrabalardan uzak kalınmayı, yalnız yaşamayı ifade eder. Fakat müsbet yorumlayan alimlere göre de akrabalık ilişkilerindeki düzeni, hasta ziyaretinin dindeki önemini ifade eder. Bu sebeple bu rüya iki şekilde yorumlanmıştır. Genel olarak kabul gören görüş ise hasta görmek olumsuz manada iken hasta ziyaret etmek olumlu manadadır.

HayrolaRuya

Hasta Birini Rüyada İyileşmiş Görmek
   Ölüm ya da sağlıkla yorumlanır. Eğer hasta biri rüyada iyileşmiş olarak görüldüyse bu kişi ya tamamen iyileşecektir, ya da anlık iyileşme gösterip hakkın rahmetine kavuşacaktır. Çünkü biz biliriz ki bir hasta vefatına yakın (tahmini süre vermek gerekirse 1 günden daha az bir süre) iyileşme gösterir, adeta hiçbir şeyi yokmuş havası verir. Fakat saatler sonra daha da kötüye gider ve hakkın rahmetine kavuşur.

Hasta Birini Rüyada Ölmüş Görmek
   Rüyada ölüm genelde ömrün uzayacağına işarettir. Fakat alimler bu rüyayı iki şekilde de yorumlamıştır. Bazıları hastanın ömrünün uzun olacağını fakat hastalığının uzun sürme ihtimalinin de olduğunu söylemişlerdir. Diğerleri ise kişiye malum olduğunu hastanın yakında vefat edeceğini söylemişlerdir. Genel kabule göre ise hasta bir süre sonra sağlığına kavuşacak, uzun bir süre yaşamaya devam edecektir.

Rüyada Hasta Birine Bakmak
   Bakan kişinin Allah (c.c.) korkusu olduğuna, yaşlılara ve hastalara hürmet gösterdiğine ve cennetten bir köşk kazandığına işarettir. Saçı sakalı ağarmış yaşlı ve hasta bir Müslüman’a ikramda bulunup ona saygı göstermek Allah’a saygıdandır; hadisi bize yaşlı ve hastaya bakmanın ne derece mühim olduğunu göstermektedir.

Rüyada Hasta Birini Dövmek
   Zalimlik, hayırsızlık gibi manalara gelir. Kişinin içinde ne Allah (c.c.) sevgisi, ne de insan sevgisi kalmamıştır. Bu kişinin kalbi mühürlenmiştir. Sadece kendini düşünen, aileye, akrabaya, yaşlıya, hastaya hürmet etmeyen, hayatını ziyan eden kaybetmiş bir insandır.Etiketler; birisi, birisini, birisinin, hastalıklı, hastalanmış, hastalanan, iyileşmiş, iyileşen, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi