Rüyada HASTA Görmek

ruyada-hasta-gormek-dini-ruya-tabiri-hayrolaruya.com
Rüyada hasta görmek, ne anlama gelir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada HASTA Görmek


   Rüyada görülen hastalık her zaman için hayırlı bir habere ve iyiliklere yorulmaktadır. Rüya yorumcuları rüyada görülen hastalığın sağlık ile ilgili alınabilecek bir haber olduğunu ifade etmektedir. Rüyada görülen sağlık her zaman için olumlu bir şekilde yorumlanmalıdır. Eğer rüyayı gören kişi hastaysa yakın zamanda iyileşerek sağlığına kavuşacağına işarettir. Ancak rüyayı gören kişi zaten sağlıklıysa genel olarak hayatına bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecektir.
   Sağlıkla ilgili yorumlanan rüyalara oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda rüyada görülen hastalık bazı haberleri almanıza ve uzun zamandır beklediğiniz bazı şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Genel olarak düşünüldüğü zaman rüyada görülen hastalık sanıldığının aksine oldukça pozitif ve olumlu çağrışımlar yapmaktadır. Rüyada görülen hastalığı kötülüğe ve şerre yormamak çok önemlidir.

HayrolaRuya

Ağrısız hastalık
   Rüyada görülen ağrısız hastalık İbn-i Sina için pek hayırlı ve olumlu bir şekilde yorumlanmaz. Eğer kişi rüyasında hasta olduğunu ancak hiçbir şekilde acı hissetmediğini görürse bu o kişinin aynı sene içerisinde hayatını kaybedeceğine işarettir. Ancak geçirdiği hastalıktan dolayı bir ağrı ızdırap acı duyuyorsa o kişinin sağlıklı bir hayat süreceğine işarettir. İkisi arasındaki ayrımı yapabilmek çok önemlidir.

Ateşli hastalık
   Rüyada görülen ateşli hastalıklar olumlu bir şekilde yorumlanmaz. Ateşli hastalık genel olarak devlet tarafından yaşanılacak büyük bir üzüntüye sıkıntıya ve sorunlara delalettir. Dolayısıyla devlet tarafından yaşanılacak ve uzun süre etkilerinden çıkılmayacak önemli bir sorun olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda kişinin rızkından dolayı yetişmeyecek bir nafaka ödemesi ve bu durumda oldukça zorlanmasına işarettir. Bu durumda ateşli hastalıklar hayra yorumlanmaz.

Muhtelif, Çeşitli hastalıklar
   Rüyada görülen bazı hastalıklar ibadet eksikliğine işarettir. İbadetlerini tam olarak yerine getirmeyen çeşitli durumlarda aksatan ya da önemsemeyen kişiler tarafından görülebilen bu rüyalar ibadetlerin tamamlanması ve bir düzene sokulması açısından önemli bir işaret niteliğindedir. İbadet yönünden yaşanılan noksanlıklar genel olarak kişinin çeşitli şekillerde azap çekmesine neden olmaktadır. Bu durumda içsel sıkıntılara neden olan ibadet eksikliği rüyalar ile bizlere bildirilerek gerekli önlemlerin alınması amaçlanmaktadır.

Salgın hastalıklar
   Rüyada görülen salgın hastalık o kişinin oldukça büyük sıkıntılar yaşayacağına işarettir. Bu durumda kişilerin genel olarak maddi yönden sıkıntı çekeceğini söyleyebiliriz. Rüyasında salgın bir hastalık olduğunu gören kişinin işleri istenildiği gibi yolunda gitmeyecektir. Büyük bir geçim sıkıntısı yaşayacak olan rüya sahibi için salgın hastalık görmek pek hayra yorumlanmaz. Bu durumda kişilerin büyük bir üzüntü ve keder içerisine gireceğine dair durumlara delalet etmektedir.

Alim hastalığı
   Rüyada görülen alim hastalığı özellikle dinimiz açısından pek hayra yorumlanmaz. Alimlerin birer birer hastalanarak öldüğünü gören bir kimse din zayıflığı yaşamaktadır. Dinin gereklerini hiçbir şekilde yerine getirmeyen ve bu konuda içten içe çok büyük sıkıntılar yaşayan rüya sahibinin rüyası yaşamış olduğu duruma bir örnek niteliğindedir.

Göz hastalığı ve damla
   Rüyada görülen göz hastalığı göz ile işlenen bazı günahlara çağrışım yapmaktadır. Ancak hastalığın damla ve merhemler ile tedavi ediliyor olması her zaman için hayra ve iyiliğe yorulmaktadır. Kişinin rüyasında gözlerine damla damlattığını görmesi etrafında yaşanılacak olan güzel gelişmelere işarettir. Bu şekilde işlerinin iyi gideceğini ve kötülüklerden uzak kalacağı şeklinde yorumlamalar yapılabilir.

Hastalığın uzaması
   Bir kişi rüyasında hasta olduğunu görürse sağlıklı olacağına işaret edilir. Ancak hastalığının sürekli olarak uzaması farklı şekilde yorumlanmaktadır. Hastalığı uzayan bir kişinin pek hayırlı bir sonla karşılaşmayacağı söylenir. Yakın zaman içerisinde öleceği ancak öldükten sonra Allah’a hayırlı bir şekilde kavuşacağı şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır. Bu şekilde öldükten sonra kişinin amel defterinin silineceği ve ahrette rahat ve huzurlu bir yaşam süreceği söylenmektedir.

Sıkıntıdaki bir kişinin hastalanması
   Rüyada bir kişi sıkıntıdayken, sıkıntısı olan biri hasta olduğunu görürse bu hayır ve iyilik olarak yorumlanmaktadır. Kişi eğer büyük bir geçim sıkıntısı yaşıyorsa ve rüyasında hasta olduğunu görüyorsa yakın zamanda elinin bollaşacağına ve tüm sorunlarından kısa bir süre içerisinde kurtulacağına işarettir. İşsizler için iyi bir iş bulunabileceğine ve yakın zamanda alınacak mutlu habere zenginler için ise yeni doğacak bir ihtiyaca delalettir. Genel olarak hayra ve iyiliğe yorumlanmaktadır.

Tanınmayan bir kişinin hastalanması
   Bir kişi rüyasında tanımadığı bir kişinin hasta olduğunu görürse yakın zamanda kendisinin hastalanacağına dair bir işarettir. Ya da yakın zamanda farklı şekillerde ve yöntemlerde kazanacağı mala işarettir. Ne iyi ne de kötü olarak yorumlanabilir. Ancak tanıdığı bir kişinin hasta olduğunu görmesi yakın zamanda yaşayacağı üzüntü ve keder olarak yorumlanabilmektedir. Bu durumda kişinin tanıdığı birini rüyasında hasta olarak görmesi pek hayra yorumlanmaz.

Babanın hasta olması
   Bir kişi rüyasında çok sevdiği babasının hasta olduğunu görürse bu durumda kendisinin acı ve üzüntü çekeceğine genel olarak büyük bir baş ağrısı yaşayacağına işarettir. Kişinin oğullarını hasta olarak görmesi ise yaşayacağı bir göz ağrısına işarettir. Bu tür rüyalar hayra ve güzelliğe yorumlanmamaktadır.
Genel olarak rüyada hasta olmak iyi bir şekilde yorumlanır. Ancak bazı durumlarda kötülüğü ve şeride çağrıştırmaktadır. Hastalık kişinin kendindeyse sağlıklı olacağına hali hazırda zaten sağlıklıysa bu durumda hayatına yine sağlıklı bir şekilde devam edeceğine işaret etmektedir. Ancak bazı hastalıklar musibet ve keder olarak yorumlanır. Özellikle devlet büyüklerinin hastalanması ve diğer ateşli hastalıklar geçim sıkıntısını yokluğunu millet acısını din zayıflığını ve ölümü çağrıştırmaktadır. Rüyaları iyi yorumlamak her zaman için en mantıklısıdır. Hastalık rüyaları da kişileri oldukça korkutmaktadır. Ancak çoğu zaman sağlıklı bir yaşama ve kazanılan mala işaret etmektedir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Hastalandığınızı ve hastalık yüzündün inlediğinizi görmek; üzüntüden yana güvende olacağınıza

Hastalığa rıza gösterip halinize şükrettiğinizi görmek; iyilik ve sağlığa

Hem hasta hem çıplak olduğunuzu görmek; ecelinizin yaklaştığına işarettir. "Ant olsun ki, sizi ilk yarattığımız gibi teker teker bize geleceksiniz "[122]

Allame Meclisi:

Hasta olduğunuzu görmek; hastaysanız, hastalığınızın uzayacağına

Tanıdık bir hasta görmek; hastanın haline şükredeceğine, sabırlı olacağına ve nimet elde edeceğine

Bir hastayla dost olduğunuzu görmek; işlerinizin tekrar iyiye gideceğine, umduğunuz şeyleri elde edeceğinize ve Allah’ın rahmetine mazhar olacağınıza işarettir.

Müellif:

Bir hastalığa yakalandığınızı görmek; bazı işleri yapmaktan aciz kalacağınıza

Bir hastanın iyileştiğini görmek; işlerinizin açılacağına

Doğuştan hasta olduğunuzu görmek; yaptığınız günahlardan dolayı tövbe edeceğinize

Bir hastanın dizleri üstünde yürüdüğünü görmek; rızkınızın azalacağına…

Bir yabancının hastalandığını görmek; birine zarar vereceğinize işarettir.

İbn-i Sirin:

Evinizde değil de başka bir yerde hastalığınızın geçtiğini ve kimseyle konuşmadığınızı görmek; hastaysanız, hastalığınızın uzayacağına, birileriyle konuştuğunuzu görmek ise, bu hastalıktan çabucak kurtulacağınıza işaret eder.

Kirmani:

Hem hasta, hem çıplak olduğunuzu görmek; ecelinizin yaklaştığına işarettir.

Cabir Mağribi:

Rüyada görülen çeşitli hastalıklar, farz ve sünnet amellerin hafife alındığına işarettir.

Çağdaş Ulema:

Hasta olduğunuzu görmek; biri tarafından size şefkat gösterileceğine

Bir hastayı ziyaret etmek; sevineceğinize işarettir.Etiketler; hastalık, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi