Rüyada KAÇMAK Görmek

kacmak-ruyada-gormek-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada kaçmak görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada KAÇMAK Görmek


   Rüyada kaçmak hayırlı işlere delalet eder. Yapılan hatalardan dönmeye ve onlardan ders almaya, dini vecibeleri yerine getirmeye başlamaya, tehlikeden uzaklaşmaya, kazadan ve beladan uzak olmaya işaret eder. Makam ve saygınlık sahibi olan bir kimsenin rüyasında kaçtığını görmesi, onun işinde çok daha başarılı olacağı anlamına gelir. Rüyasında cesurca, bir an bile tereddüt etmeden kaçan kişi için hayatın sonu gelmiş demektir yani ölümün işaretidir. Rüyada kişi, kendisini vatani görevini yaparken kaçtığını görüyorsa, yenilgi anlamına gelir. Rüyada büyük ve belalı bir kavgadan kaçmak, çekilen zorlukların ve sıkıntıların biteceği anlamına gelir. Rüyada kaçmak aynı zamanda kişiyi derinden etkileyen bir olayı bir türlü üzerinden atamaması anlamına da gelir.

HayrolaRuya

Rüyada Gizlenmek
   Rüyasında hane içinde bir yere gizlendiğini gören kişi, çevresi tarafından telkin edileceği bir durumla karşılaşacak demektir. Bebek bekleyen bir anne adayı rüyasında gizlendiğini görürse bebeğinin kız olacağı anlamına gelir. Kişinin dağlık bir yere gizlenmesi, vefalı bir kimseden destek ya da yardım göreceğine delalettir.

Rüyada Düşmandan Kaçmak
   Rüyasında bir düşmanından kaçtığını gören kişi, dertlerden, sıkıntılardan, kazadan, beladan ve tehlikeden uzaktadır.

Rüyada Hayvandan Kaçtığını Görmek
   Rüyada bir hayvandan kaçtığını gören kişi, kendisini alt etmeye çalışan rakiplerine karşı ya da iş yerinde ayağını kaydırmak isteyen bir kimseye karşı zafer elde edecek demektir.

Rüyada Evden Kaçmak
   Rüyada evden kaçtığını gören kişinin hayatında radikal ve yeni değişiklikler olacak demektir.

Rüyada Koşarak Kaçmak
   Rüyada koşarak kaçmak, kişinin kıvrak zekâsına ve pratik düşünme tarzına işaret eder. Rüyasında koşarak kaçtığını gören kişi, büyük bir ustalıkla, her türlü dertten ve beladan kolaylıkla sıyrılabilir.

Rüyada Tehlikeden Kaçmak
   Rüyasında tehlikeden kaçtığını gören kişi, zor duruma düşecektir. Yaptığı bir haranın ya da sözlediği bir sözün yol açacağı sıkıntının ortasında kalacağına ve bu yüzden uzun süre sorunlarla boğuşacağına yorulur.

Rüyada Kaçmak Ve Yakalanmak
   Çok başarılı bir iş yapılacağına, kazancın eskisine oranla daha da artacağına, sağlık sorunlarının ortadan kalkacağına, işlerin düzene gireceğine ve eğitim konusunda yeni bir sayfa açılacağına, ancak ortaya çıkacak kötü bir durumdan ötürü işlerin bir anda aksamaya başlayacağına ve hayatın bu durumdan çok olumsuz etkileneceğine alamettir.

Rüyada Fareden Kaçmak
   İş hayatında yapılan çalışmaların kötü bir duruma düşmesine, atılan adımların başarı getirememesine ve sürekli aksiliklerle karşılaşılmasına neden olan bir kişinin varlığına, bu kişinin bundan sonra yapmak isteyebileceği kötülüklerden korunmak için dikkat edilmesi gerektiğine yorulur.

Rüyada Birinden Kaçmak
   Zaten isteksiz ve gönülsüzce yapılan bir işi deyim yerindeyse baştan savma yani özensiz yapmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin birinin ricası üzerine ona zoraki yardım edeceğine ve bunu da kendisine hissettire hissetire yapacağına yorulur. Rüyayı gören kişi o işi bir an önce bitireyim de gideyim diye sabırsızlanacak demektir.

Rüyada Ayıdan Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin laf konusunda başedemeyeceği bir kimse ile münakaşadan uzak duracağı anlamına gelir. Kişinin kendisini açıklama konusunda kendisine hak vermeyen ve onu sürekli olarak susturarak üstün gelen bir kimseye karşı özellikle mesafeli olmasına işarettir.

Rüyada Savaştan Kaçmak
   Düzgün, sakin ve huzurlu bir hayat sürme çabasına delalet eder. Rüyayı gören kişinin paradan, zenginlikten, şan ve şöhretten önce sağlıklı ve mutlu olmaya önem verdiğine hiç birşeyi bunların üzerinde tutmadığına ve hırsın gereksiz olduğuna inandığına alamettir.

Rüyada Okuldan Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin mesleğinde usta ya da uzman olmuş bir kimsenin yanında kendini eğiterek meslek edineceğine, diplomalı ya da üniversiteli olmamış olmasının başarısına engel olamayacağını göstererek alaylı olacağına yorulur.

Rüyada Köpekten Kaçmak
   Kişi iş hayatı içinde dostuna haksızlık ediyor demektir. Rüyayı gören kişinin kendisine gönülden değer veren, ona karşı duyguları konusunda samimi, kolay bulunmayacak, candan ve dürüst bir arkadaş edinme şansını bir sözü ya da davranışı ile farkında olmadan kaçıracağına delalet eder.

Rüyada Domuzdan Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin ön yargıyla yaklaşacağı ve aslında kendisine çok kazandıracak ve başarılı olabileceği bir iş konusunda peşin hüküm vereceği, bu konuda hata yaptığını farkettiğinde de çok geçmiş olacağına işaret eder. Kişinin kendisine hiç şans vermeyeceği bir konuya ve sonradan bu konudaki pişmanlığına yorulur.

Rüyada Ateşten Kaçmak
   İsabetli bir davranışta bulunmak demektir. Yani rüyayı gören kişinin kendisine zararı dokunacak kimselerle iletişimini koparması ya da daha başından hiçbir şekilde iletişim kurmaması demektir. Kişinin kafasının rahat olmasını istediğine ve etrafında gereksiz, mantıksız ve sağduyudan uzak kimseleri bulundurmadığına alamettir.

Rüyada Kurttan Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin olası tehlikelerden, belalardan ve özellikle de kötü insanların şerrinden kaçınması anlamına gelir. Kişi, gerek can, gerekse mal konusunda emniyetini garantiye almadan rahat etmeyen, plansız iş yapmayan ve tabiri caizse boyunu aşan işlere kalkışmayacak kadar kendini bilen bir kimsedir.

Rüyada Yılandan Kaçmak
   Kişinin yaşadığı bazı korkulara işaret eder. Rüyayı gören kişinin yaşama karşı kendini çoğu kez savunmasız hissettiğine, kötü şeyler yaşayacağını düşündüğüne ve hiçbir zaman birine tam olarak güvenemediğine delalet eder.  Aynı zamanda, işlerin daha büyük bir sorunla karşılaşılmasından ötürü büyük bir açmaza gireceğine ve maddi olarak çok sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Katilden Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin başından geçmiş tatsız ve kötü bir olayın etkisinden olduğuna ve onu tekrar yaşamaktan çekindiğine yorulur. Kişi, ruhsal olarak atlattığı bir dönemi kendisine hatırlatacak bir olayla karşılaşabilir bu da duygusal dünyasını yeniden karıştırabilir.

Rüyada Kocaya Kaçmak
   Kişinin yapmayı çok istediği ve bu nedenle kafaya taktığı birşeyi tüm engellemelere ve itirazlara karşı yine de yağacağına alamet eder. Kişinin bir konuda kendi bildiğini okuyacağına, deyim yerindeyse çevresinden yükselecek çatlak seslere taviz vermeyeceğine yorulur.

Rüyada Korkarak Kaçmak
   Korkup kaçmak, Bir olay sonrasında tövbe etmek anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin tabiri caizse dilinin yanmasına neden olacak bir duruma düşeceğine sonra da bunun kendisine ders olması sayesinde yoğurdu üfleyerek yiyeceğine yani aynı hatayı tekrarlamamaya ant içeceğine delalettir.

Rüyada Askerden Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin baskıdan ve zorlamalardan son derece rahatsız olduğuna ve bu konuda çevresindekiler karşı kesin bir tavır sergilediğine alamettir. Kişinin, kendisinden büyük beklentiler içerisinde olunmaması ve başkaları tarafından yönlendirilmeye çalışması en haz almadığı durumlardan biridir.

Rüyada Eşinden Kaçmak
   Kişinin monotonluktan, durgun ve sıkıcı bir yaşam tarzından haz etmediği anlamına gelir. Kişinin yaşama heyecanı sayesinde kıpır kıpır, yerinde duramayan, gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi içmeyi, yani yaşamayı seven ve yaşamayı bilen bir kimse olması nedeniyle sorunlu kimselerden ve gergin ortamlardan uzak durması demektir.

Rüyada Yangından Kaçmak
   Şans demektir. Rüyayı gören kişinin şansının yaver gitmesi sayesinde bir belayı ucuz atlatacağı anlamına gelir. Örneğin; bir kazaya ya da iflasa teğet geçmeye yani onu yaşamaktan kurtulmaya yorulur. Ayrıca, bir şans oyunundan yüklü miktarda bir ikramiye kazanılabileceğine ve bu ikramiyenin iş hayatına atılmak için kullanılabileceğine işaret eder.

Rüyada Teröristten Kaçmak
   Büyük bir sorunla karşılaşmaya ve o sorunu soğukkanlı davranarak en az zarar ve ziyanla atlatmaya yorulur. Rüyayı gören kişinin hiç olmadık kimselere istemeden ve bilmeden bulaşmasına ve akıllı davranması sayesinde bir şekilde yakasını onlardan kurtarmayı başarmasına delalet eder.

Rüyada Karanlıktan Kaçmak
   Mutsuz günler yaşandığı anlamına gelir. Kişinin kendisini çok çaresiz ve aciz gördüğüne, hayata ve insanlara karşı inancını ve güvenini yitirdiğine, onun bu duyguları yaşamasına neden olan olaylardan ya da kimselerden çekindiğine işarettir.

Rüyada Evden Kaçmak
   Rüyayı gören kişinin evden uzaksa evine ve ailesine duyduğu özleme alamet eder. Kişinin anne, babasına ve kardeşlerine olan düşkünlüğüne, evcimen bir kimse olduğuna ve rüyanın tam aksine evinde ailesiyle vakit geçirmekten keyif duyduğuna yorulur.

Rüyada Attan Kaçmak
   Bir gönül işi ile alakalı olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kendisine özel olarak ilgi duyan ve kendisine karşı samimi hisler besleyen ve belki de hayatının aşkı olacak ve gerçek aşkı kendisinde bulacağı bir kimseye karşı soğuk davranacağı ve onu reddederek cesaretini kıracağı anlamına gelir. Aynı zamanda, güzel bir işin son zamanlarının yaşandığına, daha önce verilmiş bazı kararlardan ötürü çok sıkıntılı bir duruma düşüleceğine ve işleri yoluna sokmak için çok çaba sarf edileceğine alamettir.


Diyanet Tabiri :

   Rüyada kaçmak (firar etmek) Allah'a dönmek anlamına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir düşmandan korkarak kaçtığını görmesi; o kimsenin herhangi bir korkusu varsa o korkudan kurtulacağına, kişinin rüyasında herhangi bir şeyden korkmadığı halde kaçtığını görmesi; o kimsenin yakında vefat edeceğine işaret şeklinde yorumlanır. Rüyanızda tehlikeli bir durumdan kaçtığınızı görmeniz; endişeli durumda bulunduğunuza, rüyanızda hapisten kaçan bir arkadaşınıza yardım gayesiyle onu sakladığınızı görmeniz; bir tehlikenin size doğru gelmekte olduğuna işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :

   Yanlış ve günahlı yoldan Allah'ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete;
   Düşmandan kaçmak güvende olmaya,
   Ehil olan kimselerin bir şeyden kaçması yetkili bir mevkiye geçmeye,
   Herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaçtığını görmek vefat etmeye,
   Askerin cepheden kaçması galibiyete,

   Kafirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.

Seyyid Süleyman :

   Kirmani demiştir ki: Uykusunda bilmediği bir sebeple kaçtığını gören, tövbe etmeye muvaffak olur. Ne yüzden kaçtığını ve saklandığını bilen, korktuğu şeyden kurtulur.
   Ibn-i Sirin diyor ki: Rüyasında bir hayvandan veya bir adamdan kaçtığını gören; korkularından kurtulur. Emniyete kavuşur. Muzaffer olur.

   Bazı tabirciler bu rüyayı; üzüntüyle, bir kısmı da bir emri yerine getirmemekle yorumlamışlardır.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi