Rüyada KAR Görmek

kar-ruyada-gormek-dini-ruya-tabiri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada kar görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada KAR Görmek


   Rüyada kar görmek, genellikle iyiye yorulur. İyi bir olay olacağına, bir hastalıktan kurtulunacağına veya sevinçli bir haber alınacağına yorumlanır. Karın nasıl görüldüğüne ve görüldüğü mevsime bağlı olarak bu rüya değişik şekillerde yorumlanabilir.
   Kış mevsiminde görülmesi, sevinileceğine ve iyi şeylerin olacağına, eğer rüyayı gören kişinin bir düşmanı varsa, düşmanını alt edeceğine yorumlanır.Ancak normalde kar yağmayan bir mevsimde, yani yaz veya bahar mevsiminde görülmesi, pek iyiye yorulmaz.
   Rüyayı gören kişinin veya bir yakınının hasta olabileceğine, önceden planlanmış proje veya yolculukların iptal olabileceğine ya da para beklenen bir yerden para gelmeyeceğine yorumlanır. Yağan karın kimseye bir zararı dokunmaması, çabuk erimesi, sıkıntılı dönemlerin çabuk atlatılacağının habercisidir.

HayrolaRuya

Rüyada Kar Yağması
   Rüyada başının üzerine karlar yağdığını görmek, çevrenizde gerginlik oluşturacak bir olay yaşayacağınıza, sizin de bu olaya kötü bir tepki vermeyip sadece sinirlerinizin bozulup güleceğinize işaret eder. Rüyada kar yağıyor, ancak şemsiye ile kendinizi koruyorsanız, bundan sonra yapacağınız işlerde daha dikkatli olacaksınız, bu yüzden de işin sonuçlarından korkmayacaksınız demektir.

Rüyada Kar Küremek
   Rüyada kar kürediğini görmek, son zamanlarda yaşantınızda yenilenmenizi ve kötülüklerden arınmanızı sağlayacak bir değişiklik olduğunu, sizin de hayatınıza devam edebilmek için bir telaş içinde olduğunuzu gösterir. Aynı zamanda birşeyden, belki de değiştirmeye çalıştığınız eski yaşantınızdan uzaklaşmak için acele ettiğinize de yorumlanır.
Rüyada kar küreme aracı görmek ise, bir arkadaşınızdan ciddi ve gerçekten ihtiyacınız olan bir iş için maddi ve manevi bir yardım alacağınıza yorumlanır.

Rüyada Kar Yemek
   Rüyada kar yediğini görmek, eğer gerçek hayatta mevsim yaz ise rüyayı gören kişinin bazı sorunlar yaşayacağına yorumlanır. Eğer kış mevsimi, yani kar yağabilecek bir zamanda ise rüyayı gören kişinin sevineceği bir olay olacağına işarettir.

Rüyada Kar Erimesi
   Rüyada yerlerdeki karların eridiğini görmek, eriyen kar görmek, yakın zamanda maddi veya manevi bir zarara uğrayabileceğinize ya da bir kaza geçirebileceğinize işarettir.

Rüyada Kar Fırtınası
   Rüyada kar fırtınası ya da tipi, bora şeklinde kar yağdığını görmek kötü bir durumu temsil eder. Bu kötü durum, içinde bulunduğunuz ve başarıya ulaşmak için kullanacağınız tüm gücü elinizden alan veya gerekli kaynaklara ulaşmanızı engelleyen şartları kapsayabilir. Bunun dışında kar fırtınası, özel hayatınızda bir kişiyle olan ilişkinizdeki bir probleme veya ilişkideki soğukluğa işaret ediyor olabilir.

Rüyada Kar Süpürmek
   Rüyada kar süpürdüğünüzü görmek, şu an geçirdiğiniz sıkıntılı dönemden kurtulmak için çaba gösterdiğinizi gösterir. Bu kötü durumdan kurtulmak için daha çok gayret göstermeniz gerektiğine, ancak eninde sonunda gösterdiğiniz bu gayretle bu dönemi atlatacağınıza yorumlanır.

Rüyada Karda Kayak Yapmak
   Rüyada kendinizi veya bir başkasını snowboard, kar motosikleti vb. aletlerle veya herhangi bir alet kullanmadan karda kayak yaparken görmek, korkularınızın üstesinden yavaş yavaş gelmeye başladığınızı gösterir. Ayrıca bir konudaki yeteneğinizi geliştireceksiniz demektir.

Rüyada Kardan Adam Görmek
   Rüyada kardan adam görmek, iş yaşantınızda bir konuda veya biri hakkında değerlendirme yaparken yalan söyleyeceğinizin, belki de yalan söylemeye mecbur kalacağınızın habercisidir.

Rüyada Yaz Mevsiminde Kar Yağdığını Görmek
   Rüyada yaz mevsiminde veya sıcak bir havada kar yağdığını görmek, iş hayatınızda ya da özel yaşantınızda bazen yanlış, hatta saçma sayılabilecek adımlar attığınıza işarettir. Yaptığınız bu yanlışlıklara dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Kar Yığıntısı Görmek
   Rüyada büyük kar yığınları görmek, işyerinizde sizi bazı zorluklaınr ve engellerin beklediğine yorumlanır. Görülen kar yığınının büyüklüğü ile doğru orantılı olarak bu zorlukların derecesi anlaşılabilir. İş arkadaşlarınızdan biri sizin ilerlemenizi engelleyecek planlar yapıyor olabilir.

Rüyada Çığ Görmek
   Rüyada çığ görmek, bir akrabanız, iş arkadaşınız veya yakın bir dostunuz gibi çevrenizdeki kişilerden biri yüzünden sıkıntıya düşeceğinize yorumlanır. Rüyada çığın düştüğünü görmek, hiç beklemediğiniz, aklınızdan geçmeyen bir zamanda, hiç ummadığınız birinden şaşırtıcı bir haber alacaksınız demektir.

Rüyada Kar Topu Oynamak
   Rüyada kar topu oynadığınızı görmek, biraz rahatlamak ve sosyalleşmek için arkadaşlarınızla eğlenceli aktiviteler yapmaya ihtiyacınız olduğunu gösterir.. Aynı zamanda bu rüya, yakın çevrenizde arkadaşlarınızla aranızda bir rekabet ortamı oluşabileceğine de yorumlanır.

Rüyada Karın Altında Yürümek
   Rüyada karın altında yürüdüğünüzü görmek, özel hayatınızda veya iş çevrenizde bir sorun yaşayabileceğinize yorumlanır.
Aynı zamanda bu rüya bir yerden kazanç elde edileceği şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Karda Uyumak
   Rüyada karda uyuduğunuzu görmek ya da rüyanızda açık bir alanda uyurken üzerinize kar yağdığını görmek, çevrenizle bağlarınızı neredeyse tamamen kopardığınızı gösterir. Yeni arkadaşlıklara ihtiyacınız olduğuna yorumlanır.
Karda uyumak, aynı zamanda, rüyayı gören kişi bir suç işlemişse, hapse girebileceğine işaret eder. 

Rüyada Kar Üstünde Yürümek
   Hayal edilen şeylere ulaşmak için aşılması gereken engellerin yakın bir zaman içinde aşılacağına, sıkıntıların ve sorunların kolay bir şekilde çözüleceğine, atılan bütün adımların ve yapılan tüm projelerin çok kazanç ve başarı getireceğine, sağlık sorunlarının ortadan kalkacağına ve rahata erileceğine yorulur.

Rüyada Kar Altında Kalmak
   Çok hayırlı bir işin içinde büyük bir başarı sağlandığı bir zamanda yaşanacak kötü bir durumdan ötürü istenmeyen olaylar yaşanacağına, sevilen bir kişinin vereceği destek ile durumun yavaş yavaş toparlanacağına, işlerin yoluna gireceğine ve atılacak adımlar sayesinde güzel bir hayata sahip olunacağına delalet eder. Kişi, kendi kalıplarını kıracak demektir.

Rüyada Mevsimsiz Yağan Kar Görmek
   Rüyayı gören kişinin, iş konusunda çok iyi bir çalışma ortaya koyduğu ve bu çalışma ile büyük başarılar kazandığı bir dönemde rakiplerin bazı oyunlar oynayacağına, bu yüzden işlerin kötüye gideceğine ve yapılan çalışmalardan kazanan paranın heba olacağına işaret eder.

Rüyada Kar Ve Köpek Görmek
   Aile hayatı ile ilgili hayırlı bir adım atılacağına, sevilen kişilerle çok başarılı bir ortaklık kurulacağına, rahatsızlık veren bir durumla karşı karşıya kalınacağına, şansın kaçacağına ve alınacak bazı kararlar sayesinde düzelecek durumun zaman zaman yine kötü olaylara yol açacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, rakiplerin yapacağı ayak oyunları yüzünden manevi olarak da çok sıkıntılı bir ruh haline bürünüleceğine yorumlanır.

Rüyada Kar İzlemek, seyretmek
   Hayır getirecek bir konuyla ilgili olarak çok önemli kararlar verileceğine, uzun bir süre boyunca askıda kalan bir işin kısa süre içinde tekrar hayata geçirileceğine, hayırlı kazanç kapılarının açılacağına, zor durumların yakın bir zamanda ortadan kaldırılacağına, mal ve mülk sahibi olunacağına ve ferahlığa çıkılacağına tabir edilir.

Rüyada Temmuz Ayında Kar Yağdığını Görmek
   İş hayatı ve aile hayatı içinde yaşanacak çok güzel ve çok hayırlı bir olayın hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkacak bir durum yüzünden kötüye gideceğine, zor bir işe girileceğine, sorunların, zorlukların ve sıkıntıların ortadan kalkacağına ve iş konusunda zarar getirecek bir kişi ile tartışılacağına yorumlanır.

Rüyada Kar Ve Buz Görmek
   İş konusunda aile büyüklerinin büyük bir destek vereceğine, bu destek sayesinde rüyayı gören kişinin kendi işine sahip olacağına, kazancının katbekat artacağına, sevinçli ve hayır getirecek bir haber alınacağına, kazanılacak paranın yardıma muhtaç kişiler için kullanılacağına ve tartışmaların yakın bir zaman içinde tatlıya bağlanacağına delalet eder.

Rüyada Kar Ve Yağmur Görmek
   Zorluklarla geçen bir dönemin biteceğine, hayır getirecek bir işle ilgili olarak bir adım atılacağına, bolluk ve bereket dolu bir yuvaya sahip olunacağına, kazançlı bir işin başına geçileceğine, yaşanan sağlık sorunlarının tedavi edileceğine, gayrimenkul işine girileceğine ve uzun bir zamandan beri hayal edilen şeylere kısa sürede kavuşulacağına işaret eder.

Rüyada Kirli Kar Görmek
   Rüyayı gören kişinin, pek sevimli ve güzel olmayan bir durumla karşı karşıya kalınacağına, zorlukların baş göstereceğine, dertlerin artacağına, huzursuzluk yaşanacağına, rahatsızlık yaratacak bir işe girileceğine, bu iş yüzünden bir sağlık sorunu yaşanacağına ve sorunlu bir kişi yüzünden maddi olarak zarar edileceğine alamet eder.

Rüyada Kar Ve Fırtına Görmek
   Zor bir durumun geride kalacağına, işlerin kısa süre içinde tepetaklak olacağına, bazı küçük sorunların gittikçe büyüyeceğine, bazı sırların açığa çıkacağına, yalancı bir akraba yüzünden maddi zarara uğranacağına ve bu sorunların ardından hayırlı bir adım atılması sayesinde mutlu olunacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, aydınlık bir geleceğe ulaşılacağına, parasal olarak hayli iyi bir duruma gelineceğine, gayrimenkul sahibi olunacağına, rahata erileceğine, sağlık sorunlarının sona ereceğine ve istenen herşeye kısa süre içinde ulaşılacağına tabir edilir.

Rüyada Eve Kar Yağması
   Hem aile hayatı hem iş hayatı konusunda çok hayırlı bir rüyadır. Yağan karın şiddetine bağlı olarak farklı şekilde yorumlanır. Eğer kar şiddetli ise sıkıntılı ve üzüntülü bir durumla karşı karşıya kalınacağına, işlerin aksayacağına, kötü bir kişi yüzünden zarara uğranacağına, tartışmalı bir durumla karşı karşıya kalınacağına, yakın bir arkadaştan ihanet görüleceğine ve hane halkının arasına nifak tohumu sokacak birisi olduğuna delalet eder. Eğer kar şiddetli değilse, haneye bolluk ve bereket geleceğine, sorunların ve sıkıntıların biteceğine, yeni bir gönül ilişkisine başlanacağına ve mutlu olunacağına yorulur.

Rüyada Kar Atmak
   Kişinin, kendisinden yardım isteyen yakın bir arkadaşına iş ile ilgili olarak büyük bir yardımda bulunacağına, bu yardımın ardından arkadaşlığın daha da pekişeceğine, hayırlı bir işte bir ortaklık kurulacağına, çok büyük bir kazanca sahip olunacağına ve kısa süre içinde verilen emeklerin karşılığının alınacağına yorumlanır.

Rüyada Yolda Kar Görmek
   Zor zamanların geride kalacağına, aydınlık bir yola çıkılacağına, iş konusunda yeni bir sayfa açılacağına, karanlıkların aydınlanacağına, ana baba duası alınacağına, yapılan bir hatanın telafi edileceğine, zor zamanların ve tartışmaların geride kalacağına ve parasal olarak büyük bir kazanç elde edileceğine işaret eder.

Rüyada Kar Süpürdüğünü Görmek
   İşle ilgili olarak sorun yaratan durumların kısa süre içinde ortadan kaldırılacağına, hane halkı arasında tartışma yaşanmasına sebep olan bir kişinin aileden uzaklaştırılacağına, sorunların tatlıya bağlanacağına, yeni bir eve sahip olunacağına ve uzun zamandan beri karar bekleyen bir konuda son sözün söyleneceğine işaret eder.

Rüyada Denizin Üstüne Kar Yağdığını Görmek
   Anne baba duası alınması sayesinde işlerin kısa süre içinde açılacağına, dertlerin ve sıkıntıların son bulacağına, atılacak adımlar sayesinde iş konusunda ferahlığa çıkılacağına, sevinç gözyaşları döküleceğine ve sağlık sorunları yaşayan bir akrabaya maddi ve manevi olarak yardımcı olunacağına alamet eder.

Rüyada Sulu Kar Görmek
   Zorluklarla geçen bir dönemin biteceğine, hayır getirecek bir işle ilgili olarak bir adım atılacağına, bolluk ve bereket dolu bir yuvaya sahip olunacağına, kazançlı bir işin başına geçileceğine, yaşanan sağlık sorunlarının tedavi edileceğine, gayrimenkul işine girileceğine ve uzun bir zamandan beri hayal edilen şeylere kısa sürede kavuşulacağına işaret eder.

Rüyada Kar Toplamak
   Rüyayı gören kişinin, yaptığı ve yapacağı işler sayesinde kısa süre içinde büyük bir zenginliğe sahip olacağına, gerçekleştireceği çalışmalarla adından sıkça söz ettireceğine, herkes tarafından sevilen ve sayılan bir kişi olacağına, mutlu ve huzurlu bir evliliğe sahip olacağına ve hayırlı bir evlada sahip olacağına delalet eder.

Rüyada İlkbaharda Kar Görmek
   Beklenmeyen bir anda sorunlarla boğuşmaya başlanacağına, dertlerin günden güne artacağına, yapılan hataların gittikçe artacağına, aile bireyleri ile bazı tartışmalar yaşanacağına ve sağlık sorunları ile uğraşılacağına rivayet edilir. Kişi, kendisini sorunlarla dolu bir dönemin içinde bulacak demektir. Arkadaşlarının vereceği moral ve destekle uzun süre ayakta kalacağına yorulur.

Rüyada Dağ Başında Kar Görmek
   Dağda kar görmek, çok güzel bir işle ilgili olarak yapılan toplantıda en fazla oyu alarak başkanlığa seçilmeye, çok iyi ve başarılı bir iş hayatına sahip olmaya, bol kazanç elde etmeye, yeni bir haneye kavuşmaya, sıkıntılardan kurtulmaya, herkesin sevdiği ve değer verdiği bir kişi olmaya ve zor durumların üstesinden gelmeye alamet eder.

Rüyada Çatının Üstünde Kar Görmek
   Çatıda görülen kar, çok sevinçli ve güzel bir haber alınacağına, mutlu olunacağına ve parasal ve ruhsal olarak iyi bir duruma gelineceğine işaret eder. Yapılan çalışmaların getirisi olarak çok iyi bir kazanç elde edileceğine, mal mülk sahibi olunacağına, rakiplerin kazanılacak her başarı sayesinde daha da üzüleceğine ve hayalleri gerçekleştirme yolunda birkaç adım atılacağına delalettir.


İhya Rüya Tabirleri :

   Hastalıklardan iyileşmeye, menfaatli şeylere, rızka; mevsiminde yağan kar üzüntü ve kederden kurtulmaya, mevsimsiz yağması hastalığa, bazı işlerin ertelenmesine, Kar ile ateşi bir arada görmek muhabbet ve sevgiye, Yerde biriken fazla kar yönetimden gelecek sıkıntı ve zorluklara, Normal şekilde biriken kara bolluk ve berekete, üzerine kar yağması yolculuğa yahut bir işten zarar görmeye, Kar üzerinde uyumak hapse, yürümek rızık elde etmeye, Yaz mevsiminde karcı görmek sevinç ve refaha, kışın görmek üzüntü ve kedere, Kapalı yerlere kar yağdığını görmek acze yahut hastalığa delalet eder.

Seyyid Süleyman :

   Mevsiminde ve biraz kar görmek iyidir. Vakti dışında kar görmek; hastalık ve azaptır. Kışın yağmasına alışkın olunan bir bölgeye kar yağması, nimettir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Baharda kar görmek; mağlubiyettir.
Kirmani'ye göre, soğuk bölgelere kar yağması, hayır ve berekettir. Sıcak yerlerde kar görmek; kıtlık ve gamdır. Yazın kar yediğini gören, menfaat görür. Kışın kar yemekse, iyi değildir.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki; Rüyada kar görmek; şunlarla tabir edilir; bol rızk, hayat, büyük servet, ucuzluk ve asker. Yaz mevsiminde kar yağdığını görmek; hastalıktır.


MollaCami Tabiri :

   Rüyada kar görmek, rızıklara ve menfaatli şeylere ve soğuk algınlığı, hastalıklardan iyileşmeye işarettir. Bazen kar ile ateşi bir yerde görmek, ülfet ve muhabbete işarettir. Karın mevsiminde görülmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine işarettir. Karın mevsimsiz görülmesi, soğuk algınlığı hastalıklara, felce ve müzmin hastalıklara, bazen de yolculuğun ertelenmesine işarettir. Rüyada görülen fazla kar, devlet reisinin maiyetine azap etmesine, onların mallarını almakla cefa edip, onlara kötü söz şöylemesine işarettir. Kar az olup yağdığı yerin halkına menfaat getirirse, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Üzerine kar yağdığını gören uzak yere yolculuk yapar. Bazen de bu rüyadan zarar hasıl olur. Karın üzerinde uyuduğunu gören hapse gireceğine işarettir. Karın süpürülmez derecede çok olması, o şehir halkı için gelecek azaba ve düşmanın hücumundan dolayı üzüntü ve kedere işarettir. Bir yere mevsiminde az yağan kar, o yer halkı için rızkın genişliğine, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Bir kimseye kış veya yaz gününde kar soğuğunun isabet etmesi fakirliktir. Yaz gününde kar satın aldığını gören kimse kendisini rahata kavuşturacak mala kavuşmasına yahut güzel söz veya bir dua sebebiyle üzüntü ve kederden müsterih olmasına işarettir. Yağan karın halka zarar ermemesi ve çabuk erimesi geçecek sıkıntı, üzüntü ve kaygıya işarettir. Ekilmiş ve kuru bir yer üzerine yağan kar, yağmur hükmündedir ve o yer halkına gelecek, rahmet, bereket, ucuzluk ve bolluğa işarettir. Kar yağdığını fakat kendisini şemsiye v.s.gibi şeylerle koruyup kardan etkilenmediğini gören kimse, işlemde temkinli olması ve kendisini koruması ile korkusuz olarak yaşamasına işarettir. Bir şehre mevsimsiz fazla kar yağdığını görmek, o şehre devlet reisi veya Haktan gelecek bir azaba veya içlerinde bir fitnenin çıkmasına işarettir. Karın, kıtlık seneye işaret edeceğim söyleyen tabirciler de vardır. Bir kimsenin üzerine rüyada kar düşmesi, düşmanın ondan nail olacağı bir şeye işarettir. Bazen çok kar, çiçek, kızamık, veba ve taun gibi salgın hastalıklara, bazen de harbe, çekirgeye ve çeşitli hastalıklara, bazı kere de ucuzluk, bolluk ve zenginliğe işarettir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Melis Aktürk30 Nisan 2016 13:15

    Merhaba, ben rüyamda şunu gördüm. Evimizin önünde bikaç metre kar birikmiş, kürekle altından yol açıp karları küreyip gidiyoruz. Açtığımız tünelde kardeşimle beni köpek kovalıyor. Sonra zil çalıyor köpek durup geri gidiyor.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi