Rüyada KÖPEK Görmek

kopek-ruyada-gormek-dini-ruya-tabiri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada köpek görmek ne demektir? Rüya tabirleri nelerdir?

Rüyada KÖPEK Görmek


   Rüyada köpek görmek konusunda Cafer-i Sadık dört farklı anlama işaret eder. Kötü bir hasım, gözü tok bir erkek, güzel olmayan bir hizmetçi ve bilgisiz bir erkek. Rüyada köpek görmek, köpeği ne şekilde gördüğünüze göre anlamı değişen bir tabire sahiptir. Arzularına ve zevklerine düşkün bir kişiyi temsil edebileceği gibi düşman da olsa aynı zamanda şefkatli ve merhametli bir kimseyi de temsil edebilmektedir. Dişi köpek ise daha çok kötü karakterli bir kadına işaret eder. Bu tarz bir kadın başınıza bela açacaktır. Ancak genel olarak, yakın çevrenizdeki dostlarınıza ve düşmanlarınıza işaret eder. Rüyanızda köpeğe olan üstünlüğünüz veya galibiyetiniz düşmanlarınızla veya rakiplerinizle olan güç savaşının sonucunu gösterdiği gibi aynı zamanda gördüğünüz köpeğin cinsi de dost veya düşmanlarınız hatta sizin kendi karakteriniz hakkında fikirler verebilir.

Rüyada köpek sürüsü
   Rüyanızda çevrede sürü halinde gezen köpekler görmeniz içten içe arzuladığınız ve gerçekleşmesini dilediğiniz tüm isteklerinize yakın zamanda kavuşacağınız anlamına gelir.

Rüyada köpek saldırması
   Rüyada köpek saldırması görmek, eğer saldıran köpek sizi ısırmamışsa, etrafınızda bazı hasımlarınızın olduğuna işaret eder. Bu hasımların size zararları dokunamayacaktır ancak yine de içten içe kin gütmeye devam ederler.
Size saldıran birden fazla köpekse ve onları alt ederseniz ailenizden birilerinin davranışlarınızı yanlış anladığına delalettir. Bu yanlış anlaşılma sonucu bir konuşma veya tartışma geçebilir. Onlara açıklama yapacaksınız ve bu yanlış anlaşılma çözüme kavuşacak.

Rüyada Köpek Salyası
Eğer rüyanızda köpeğin salyaları üzerinize bulaşırsa, düşmanınızın lafları sizi üzecek demektir.

Köpeğin Üzerinizi Yırtması
   Eğer köpek üzerinizdekileri yırtarsa, halletmeniz gereken işlerde bazı aksaklıklar olacağına delalet eder.

Rüyada köpek ısırması
   Rüyada köpek ısırması görmek, çalışma hayatınızda rekabet ettiğiniz kişilerin size zarar vereceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyanızda hissettiğiniz korku ve acı ne kadar büyükse, göreceğiniz zarar da o kadar büyük olacaktır.
Bir başka tabire göre, düşmanınızın harekete geçeceği ve size hiç de hoşlanmayacağınız şeyler yapacağına işaret eder.
   Bu rüya aynı zamanda dostunuz olan kişilerin sizi kıskanacağı anlamına da gelmektedir. Kıskançlıklarından dolayı herhangi bir davranışta bulunarak sizi üzebilirler.

Köpekle dost olmak
   Bir köpek size yaklaşarak dostane bir şekilde ellerinizi yalar veya kısık kısık havlarsa; köpeğin dostluğunu görmüşseniz; size üstün gelmeye çalışan hasımlarınız bu tutumlarından vazgeçecek ve sizinle anlaşmaya varacak demektir.

Dişi köpek
   Dişi köpek çevrenizde sabit fikirli ve kötü karakterli bir kadın bulunduğu anlamına gelir.

Dişi köpeğin erkek köpeği kovalaması
   Dişi köpek, erkek köpeği kovalıyorsa; kötü huylu bir kadın tarafından kötülüğe uğrayacağınız ve itibarınızın düşeceği yorumu yapılmaktadır.
Eğer dişi köpek erkek köpekleri ardına almış ve önden gidiyorsa, kötü yola düşmüş bir kadın ve bir erkeğin sizin tarafınızdan evlendirileceğine işaret eder.

Anne köpek
   Rüyanızda bir köpeğin yavrularını emzirdiğini görmek hayra yorumlanmaktadır. Eğer evlatlarınız bulunuyorsa onların size iyiliği dokunacaktır. Eğer bekarsanız evleneceğiniz kişi hayırlı birisi olacaktır.

Rüyada köpek beslemek
   Evi koruyan köpekler adamin hanimim, esya ve evini korumaga, kadin için, hastaliGinin artmasina, zarara ve bazi esyasinin gitmesine isarettir. Eger disi ev köpeklerinin ürüdüklerini görse kötü kimselerden erisecek zarar ve hileye isarettir. Ev köpeklerinin hasta olduklarini görse hastaliga, zarara ve evin bazi esyalarinin gitmesine isarettir. Köpekler, güvenlik kuvvetlerinin çocuk ve yardimcisiyla tabir edilir.

Köpeğe yemek vermek
   Köpeğe yemek verdiğinizi görürseniz mallarınızda artış olacak ve bolluk bereket dolu bir döneme gireceksiniz demektir.

Süs köpeği
   Rüyanızda süs köpeğiniz varsa karınızla-kocanızla aranızda ufak sorunlar olduğunu gösterir. Eğer rüyanızda süs köpeğini kucağınıza almışsanız eşinize ihanet edeceğiniz anlamına gelir. Bu ihanet cinsel yolla olabileceği gibi başkalarına olan ilgi ve alakanızla da tezahür edebilmektedir.
Bir diğer taraftan süs köpeği zevk, neşe ve mutluluğa işaret eder. Süs köpeği satın almak veya size birinin hediye olarak süs köpeği getirmesi, malla ilgili akrabalar arasında yaşanacak bazı tatsızlıklarla tabir olunur. Bu tatsızlıklar bir süre sonra anlaşmayla sonlanacaktır.

Çoban köpeği
   Rüyada bir çoban köpeği sahibi olduğunuzu görürseniz hasımlarınızın sizden korktuğuna işaret eder. Bir diğer taraftan bu rüya ailenizin size saygı duyduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca çoban köpeği, maddi yönden güçleneceğiniz ve malınızdan fayda sağlayacağınıza delalettir. Yatırım yaptığınız yatırım araçları beklemediğiniz şekilde değerlenebilir veya satın almayı düşündüğünüz maldan umduğunuzdan fazla yararlanırsınız.

Tazı köpeği
   Rüyada tazı köpeği güçlü ve zalim bir düşmanı işaret eder. Eğer devlet işleriyle uğraşıyorsanız tazı köpeği makamınızın yükseleceği manasına gelir.

Ev köpeği
   Rüyada köpek sahibi olmak sizin karakteriniz hakkında bilgiler verir. Rüyanızda bir köpeğinizin olduğunu ve onu gezdirdiğinizi görürseniz, merhametli bir kişiliğiniz olduğu anlamına gelir. Rüyanızda bir av köpeğiniz varsa, gösterişten hoşlanıyorsunuz demektir.

Av köpeği
   Rüyanızda av köpeğiniz ile ava çıkmanız, düşmanınızdan bir fayda sağlayacağınız anlamını taşır. Av köpeğini kovarsanız, fayda sağlayabileceğiniz düşmanınızı yakınınızdan uzaklaştırırsınız. Av köpeğinin etini görmeniz, alacağınız mirası simgeler.
   Eğer av köpeğinin avdan döndüğünü görürseniz işle ilgili sıkıntılar çekebilirsiniz. Bu rüya en çok işsizlik şeklinde yorumlanmaktadır. Şehirde av köpeği görmek de aynı şekilde yorumlanır.

Köpeğin eve pislemesi
   Evde bazı eşyalarınıza, yatağınıza ya da tabağınıza köpeğin pislediğini görmeniz, eşinizin size sadakatsizlik yapacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada köpeğe dönüşmek
   Rüyanızda aniden köpeğe dönüşmeniz, köpek olmak, etrafınıza karşı son derece kibirli davrandığınıza işaret eder. Eğer rüyanızda bir köpek olduğunu görmek, köpek olarak geziyor ve aniden insana dönüşüyorsanız, yaptığınız kötü davranışlardan ve kötü huylarınızdan rahatsız olarak pişmanlık yaşayacağınıza delalet eder. Bu pişmanlığınızın sonucunda tövbe edecek ve haramdan uzaklaşacaksınız.

Rüyada köpek eti yemek
   Rüyanızda köpek eti yediğinizi görmüşseniz, hasmınızdan üstün bir seviyeye ulaşacaksınız demektir. Aynı zamanda bu rüyanın bir diğer tabiri de harama bulaşacağınız yönündedir.

Köpek sütü içmek
   Rüyanızda köpek sütü içerseniz, güçlü bir hasmınız olacağı ve ondan korkacağınız anlamına gelir. Rüyada köpek sütü görmek hasmınızdan içten içe korktuğunuzu gösterir.

Köpeğe tasma takmak
   Eğer bir köpeğe tasma takar ve onu çekerek yürütürseniz bu rüya bazı dostlarınızın yardımına ihtiyacınız olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Siyah köpek
   Esmer tenli veya zenci bir düşmanla yorumlanır. Bazı yorumcular ise geçirilecek bir rahatsızlığa yorarlar. Rüyada siyah köpek görüldükten sonra kişinin rahatsızlık edilmesi daha önce çokça test edilmiş ve bu şekilde kabul görmüştür.

Beyaz köpek
   Size düşmanlık eden ancak aynı zamanda merhamet sahibi birini işaret eder.
Rüyada köpek havlaması
Rüyanızda size havlayan ama ısırmayan köpek hasmınızdan kötü bir söz işiteceğinizi gösterir. Bu kişi her ne kadar size zarar vermese de canınızı sıkacaktır ve siz de ondan daha çok haz etmemeye başlarsınız.

Köpeklerin kavgası
İki köpeği kavga ederken görmeniz düşmanlarınızdan kurtulmak için onları birbirine düşüreceğiniz manası taşır.

Köpeğe yaslanarak uyumak
   Rüyanızda köpeğe yaslanarak uyuduğunuzu görmeniz, güven duyduğunuz birinin aslında düşmanınız olduğunu gösterir. Bununla birlikte işlerinizde ufak tefek aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz.

Kaçan köpek
   Sizden kaçan bir köpek, hasmınızın sizden korktuğunu gösterir. Hasmınızın size karşı çekincesi olacak ve size zarar vermekten ziyade uzak kalmayı tercih edecek.

Yavru köpek
   Rüyada yavru köpek görmek sevimli bir çocuk şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada havlamak
   Rüyanızda köpeklerle birlikte havlamışsanız, dilekleriniz gerçekleşir.

Rüyada köpek öldürmek
   Düşmanlarınızı yeneceğiniz manası taşır.

Rüyada köpekle konuşmak
   Rüyanızda köpekle konuştuğunuzu görmeniz gizleneceğinize işaret eder. Bu gizlenme, duygularınızı arkadaşlarınızdan ve ailenizden gizleyebileceğiniz gibi düşmanlarınızın size zarar vermemesi için kendinizi onlardan çekmeniz şeklinde de vuku bulabilir.

Rüyada köpek ölüsü görmek
   Rüyanızda ölü köpek, ölmüş bir köpek görmeniz üç farklı şekilde yorumlanmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık geçirebilirsiniz. Bir konuda canınız sıkılabilir. Meşakkatli işlerler uğraşmanız gerekebilir.


İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada köpek görmenin dört tabiri vardır:

1- Düşmanlık

2- Söz sahibi tamahkar kimse

3- Kötü huylu alim veya hizmetkar

4- Gammaz kimseler.

Köpek leşi görmenin ise üç tabiri vardır:

1- Hastalık

2- Üzüntü

3- Gurbet ve zahmet.


Allame Meclisi:

Av köpeği; kanaatkar, fakih ve bilge kişiye

Evcil köpek; tamahkar düşmana

Bir köpeği vurduğunuzu veya öldürdüğünüzü görmek; belirtilen özellikteki birini alt edeceğinize

Bir köpeğin başınıza idrar yaptığını görmek; malınızın elinizden alınacağına, bahtınızın kapanacağına ve hakir görüleceğinize işarettir.


İbn-i Sirin:

Köpek görmek; alçak ama şefkatli düşmana

Dişi köpek; alçak kadına

Köpek leşi; hastalığa

Bir köpeğin size havladığını görmek; düşmandan çirkin bir söz duyacağınıza

Bir köpeğin sizi ısırdığını görmek; düşmandan size bir zarar geleceğine

Elbisenize bir köpek salyasının bulaştığını görmek; düşmanınızın verdiği zararlardan bıkıp usanacağınıza

Elbisenizin bir köpek tarafından parçalandığını görmek; malınızın azalacağına

Bir köpeğe ekmek verdiğinizi görmek; rızkınızın bollaşacağına

Bir köpeğin size yaslandığını görmek; alçak bir düşmana itimat edeceğinize

Köpek sütü içtiğinizi görmek; büyük bir korku yaşayacağınıza ve düşmanınızla husumet içinde olacağınıza

Bir köpeğin sizden kaçtığını görmek; düşmanınızın sizden çekineceğine veya uzaklaşacağına

Evinize dişi bir köpeğin geldiğini görmek; alçak bir kadınla evleneceğinize

Bir köpeğin elbisenizden asıldığını görmek; sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.


İsmail Eş’as:

Av köpeği; düşmanlığını aşikar eden kimseye

Bir köpekle avlandığınızı görmek; düşmanınızla bilimsel konularda münakaşa içinde olacağınıza ve bu münakaşalardan menfaat elde edeceğinize

Avladığınız hayvanın etini yediğinizi görmek; miras bulacağınıza

Av köpeğinin sizden uzaklaştığını görmek; size faydası dokunan düşmanın sizden uzaklaşacağına işarettir.


Çağdaş Ulema:

Siyah köpek görmek; bir dost tarafından ihanete uğrayacağınıza

Beyaz köpek görmek; gönlünüze göre biriyle tanışacağınıza

Kuduz köpek görmek; gereksiz yere birinden korkacağınıza

Isırgan köpek görmek; bir suçlamayla karşılaşacağınıza

Sakin bir köpek görmek; size karşı bir tuzak hazırlandığına

Ölü köpek görmek; çevrenizdeki bazı kimselerin size düşmanlık güttüğüne

Köpekle oynamak; bir sıkıntı yaşayacağınıza ve zarar edeceğinize

Bir av köpeğini avlanırken görmek; düzensiz bir yaşantınız olduğuna

Bir köpeğin saldırısına uğramak; tedbirli olmanız gerektiğine

Köpeği birinin üzerine kışkırtmak; düşman kazanacağınıza

Çok sayıda köpeğin birbiriyle boğuştuğunu görmek; miras yüzünden ailevi çekişmeler yaşayacağınıza

Köpeğin birini ısırdığını görmek; hastalığa

Köpeğin uluduğunu görmek; tehlikeye

Köpek havlaması duymak; bir tehlike içerisinde olduğunuza ve dikkat etmeniz gerektiğine

Köpekleri havlarken görmek; etrafınızda kötü amaçlar güden insanlar olduğuna


Köpeklerin insanlara havladığını görmek; çok tedbirli ve soğukkanlı olmanız gerektiğine işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

• Zevk ve sefaya düşkün kimseye,
• insanın emredici nefsine, hal ve hareketi iyi olmayan alime,
• Havlayan köpek şirret ve aşırı tamahkar insana,
• Köpek ısırması yahut tırmalayamı düşmandan görülecek zarara yahut hastalanmaya,
• köpeğin elbisesini yırtması ahmak bir kimsenin yapacağı dedikoduya,
• Köpek yavrusu sevimli bir çocuğa, ahmak bir kimsenin yitiğine,
• Ev köpeği zalim bir düşmana,
• Av köpeği elde edilecek menfaate,
• Tazı, ehli için yöneticiliğe, diğerleri için güç ve varlık sahibi olmakla birlikte insanlıktan nasibi olmamaya,
• Köpeği öldürmek düşmana galip gelmeye,
• köpeklerle birlikte havlamak maksadın hasıl olmasına,
• Av köpeklerinin ava çıkması, insanların birlikte yapacağı bir iş ve harekete yahut herkes için hayırlı gelişmelere,
• Av köpeklerinin şehre dönmeleri sessizlik ve işsizliğe,
• Köpekler dünya ehli insanlara, güvenlik güçlerinin yardımcılarına, bekçiye yahut bidat sahibi kimseye,
• Köpek eti yemek düşmandan gelecek mala yahut ona galip gelmeye,
• Çoban köpeği, ev halkını kötülüklerden koruyan ve komşularıyla iyi geçinen insana,
• Köpeklerle sohbet etmek gizlenmeye,
• Ev köpeği, sadık olmakla birlikte bekçi yahut yardımcıya,
• Köpeğin yediği yalı görmek, malını başkasından kıskanan cimri ve açgözlü bir kimseye,
• Ashab-ı Kehf'in köpeğini görmek firar etmeye, korku ve hapse; bu köpeği kent içinde görmek vekilliğini yenilemeye delalet eder.


Seyyid Süleyman :

   Köpek himmetsiz fakat, zalim olmayan bir düşmanla tabir edilir. Dişi köpek, düşüncesiz ve tedbirsiz bir kadındır. Siyah köpek; arap asıllı bir düşmandır. Rüyasında bir köpeğin kendisine havladığını gören, kötü asıllı ve korkak bir düşmandan nefret edeceği kötü bir söz işitir. Köpek tarafından ısırılan, düşmanından zarar görür. Elbisesinin köpeğin salyasıyla ıslandığını gören, düşmanının sözünden dolayı eziyet çeker.
Elbisesini köpeğin yırttığını görenin, bir noksanı olur. Köpek eti; düşmanın malıdır. Ondan yiyen, düşmanına galip gelir.

   Kirmani diyor ki: Bir köpeği, başka bir köpeğin üzerine saldığını gören, düşmanını defetmek için, başka düşmanını ona musallat eder. Köpeğe ekmek verdiğini görenin, rızkı bol olur. Uyumakta olan bir köpeği başının altına yastık gibi koyan, ehemmiyetsiz ve zararsız bir düşmana itimat eder. Köpek sütü, korku, endişe ve düşmanla tartışmaktır. Köpeğin kendinden kaçtığını görenin düşmanı kaçar.

   Ismail El Eş'as demiştir ki: Av köpeğiyle avlandığını gören, düşman olduğu iddia dilen bir alimden menfaat görür. Av köpeğinin eti, mirasla tabir olunur. Av köpeğini kovduğunu gören, fayda sağlanacak bir düşmanı yanından uzaklaştırır.


   Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Köpek görmek; iki surette tabir olunur. Bunlar: Sahip olunan köle ve galip gelinen düşmandır. Muzır köpek; rüya sahibine zarar verecek düşmandır.

Etiketler: işemesi, çiş, yapması, idrar, idrarınıi çişini, sıçması, sıçtığını, bok, boku, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi