Rüyada KUŞ Görmek

kus-ruyada-gormek-dini-ruya-tabiri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada kuş görmek ne demektir? Rüya tabirleri nelerdir?

Rüyada KUŞ Görmek


   Rüyada kuş görmek hem iyi hem de kötü şeylere işaret eder. Rüya sahibi eğer daha önce hiç görmediği bir kuşu, rüyasında görürse bu kazanca ve güzel işlere işaret eder. Eğer kuş, bir evden bir şey alırsa ve o evde hasta yatağında olan biri varsa, bu ölümü işaret eder. Rüyada büyük bir kuş görmek çok hayırlıdır, güçlü, saygın, makam sahibi ve malı çok olan kimse demektir. Rüyada güzel ve sevimli bir kuş görmek duyulacak olan güzel ve müjdeli bir habere, ürkütücü ve sevimsiz olan bir kuş ise bunun tam aksine sıkıntı verecek olan bir habere işaret eder. Rüyada beyaz kuş görmek aydınlığa, ferahlığa ve hayırlı olacak işlere işarettir.

HayrolaRuya

Rüyada Kuş Görmek
   Rüyada kuş görmek bolluğun, rızkın, varlığın ve zenginliğin işaretidir. Rüyasında kuş gören kişinin işleri artar, hanesinde bolluk, bereket ve zenginlik olur. Rüya tabircilerine göre rüyada görülen kuş farklı şekillerde yorumlanır. Bazen bu rüya elde edilecek mal, mülk, makam ve mevkidir. Kısa süre içerisinde derecenizin yükseleceğine, en kısa zamanda tüm sıkıntılardan kurtulup elinizin bollaşacağına bunun yanında şöhret ve şana, ismin güzel anılmasına işarettir.

Rüyada Kuşla Konuşmak
   Rüyada kuşla konuşmak olgunluk anlamına gelir. Rüyasında bir kuşla konuştuğunu gören kişi yaşanacak olan nahoş bir olay karşısında olgunluk gösterecek ve karşı tarafı alttan alacak demektir. Bazen de bu rüya güzel olayların, müjdeli havadislerin habercisidir. Böyle bir rüya gören kimse en kısa zamanda çok mutlu olacağı ve huzur bulacağı bir haber alır.

Rüyada Kuşun Ötmesi
   Rüyada bir kuşun ya da birçok kuşun ötmesi iyi olan bir şeye delalet etmez. Toplum için yaşanacak kötü olaylara, karmaşaya işaret ederken o toplumun bir belaya bulaşması anlamına gelir. Eğer kuşun güzel bir sesi ve ötüşü varsa bu rüya gelecek mutlu günlere işaret eder. Sizin her anlamda talihli ve şanslı bir dönem geçireceğinize, iş ve özel hayatınızda daima mutlu bir ömür geçireceğinize yorulabilmektedir.

Rüyada Beyaz Kuş Görmek
   Rüyada beyaz kuş görmek rüya sahibi için çok güzeldir. Rüya sahibinin atılacağı bir işin iyi şekilde, rüya sahibinin lehine sonuçlanmasına işaret eder. Bu rüya kişinin karşısına çıkacak çok hayırlı ve güzel bir kısmettir. Bu kısmet iş de olabilir evlilik de. Eğer evlenmek istiyorsanız en kısa zamanda tam istediğiniz gibi birisi ile tanışacağınıza ve çok mutlu olacağınız bir evlilik yapacağınıza işarettir. Eğer işsizseniz yakında oldukça kazançlı ve hayırlı bir meslek edinirsiniz.

Rüyada Kuşun Ölmesi
   Rüyada kuşun ölmesi hayırlı olan şeylere işaret etmez, üzüntüye ve sıkıntıya işaret eder. Eğer kuş rüya sahibinin ellerinin arasında ölürse bu rüya sahibini derinden etkileyecek kötü bir olaya delalettir. Bazen bu rüya iş hayatında yaşanılacak sıkıntıların, elden çıkacak paranın ya da malın habercisidir.

Rüyada Büyük Kuş Görmek
   Rüyada büyük kuş görmek olmasını arzu ettiğiniz bazı şeyler için ne kadar sabırlı ve sebat içinde bulunduğunuzun, soğukkanlılığınız ve başarılı çalışmalarınızla her istediğinize kavuşacağınızın göstergesidir. Bu rüya bazen de oldukça büyük bir kazanç elde etmeye, hayatınızın geri kalanında sizi rahat ettirecek mala veya büyük bir mirasa konmaya işarettir.

Rüyada Çok Sayıdaki Kuşun Ötüşmesi
   Rüyada çok sayıdaki kuşun bir yerde toplanarak ötüştüğünü görmek o yerde meydana gelecek bir musibetin habercisidir. Bu rüya o toplum içinden çıkan fırsatçı ve hasetçi bazı insanlar tarafından çıkacak fitneye, bu fitneler sonucunda çok sayıda kişinin zarar görmesine ve sıkıntıya girmesine işarettir.

Rüyada Elindeki Kuşun Uçtuğunu Görmek
   Rüyanızda elinizdeki kuşun kurtularak uçtuğunu görmeniz karşınıza çıkacak bazı fırsatları değerlendiremeyeceğinize işarettir. Bu rüyayı gören kimse, özel veya iş hayatında bazı yanlışlar yaparak elde ettiği kazançları tekrardan kaybeder veya çok sevdiği bir insanın kabinin yine hataları sonucunda kırılmasına yol açar. Eğer elinizdeki kuş uçup tekrar size geri dönmüşse bu rüya, arzularınızın gerçekleşeceğinin, kısmetli günlerin yaklaştığının ve talihinizin döndüğünün habercisidir.

Rüyada Kuşun Vücuttan Parça Koparması
   Rüyada bir kuşun gelip vücudunuzdan herhangi bir parça kopardığını gören kimsenin elinden zorla parası, malı mülkü alınır veya rüya sahibi bazı yanlış arkadaşlıklar sonucunda onlara uyarak kendi malını elinden çıkarır. Bu rüya genellikle kişinin zarar etmesine veya sıkıntı yaşamasına yorulmaktadır. Bu nedenle bu rüyayı gören kimse dikkat etmeli ve özellikle birkaç gün boyunca çevresinde bulunan kişileri iyi seçmelidir.

Rüyada Bir Kuşa Sahip Olmak
   Rüyasında bir kuş sahibi olan kimse eğer bekarsa evlenir, evliyse yakında bir çocuğu olur. Bu rüya genellikle kişinin evladıdır. Çocuğu olanlar içinse bu rüya, ileride o çocuğun çok hayırlı bir insan olmasının ve ailesini geçindirecek kadar para kazanmasının göstergesidir. Rüyada kuşu olduğunu gören gerçek hayatında araba, ev gibi bir mala sahip olur.

Rüyada Göçmen Kuş Görmek
   Rüyada göç eden bir kuş görmek yeni bir başlangıca işarettir. Bu başlangıç özel hayatta da iş hayatında da olabilmektedir. Ya yeni bir iş sahibi olma veya evlenmeye işarettir bu rüya. Bazı tabircilere göre ise göçmen kuş mekan değişikliğidir. Kuşun veya kuşların göç etmesi gören kimse bir yerden başka bir yere gider ve orada yerleşir. Yolculuğa çıkmaya, gece yapılacak seyahatlere, gurbete gitmeye ve orada kalmaya veya ailesinden ayrılmaya, kendine yeni bir hayat kurmaya da işaret olabilmektedir.

Rüyada Türü Bilinmeyen Bir Kuş Görmek
   Rüyada türü, cinsi bilinmeyen kuş Azrail (AS)’ın sembolüdür. Bir eve bilinmeyen bir kuşun girmesi o evden çıkacak bir hastaya işarettir. Bir topluluk üzerinde bilinmeyen bir kuşun uçtuğunu görmek o bölge halkına toptan inecek bir musibetin veya zararın göstergesidir.

Rüyada Eti Yenen Kuş Görmek
   Rüyasında eti yenen kuş görmek, kuşlar hangisi olduğu fark etmeksizin kişinin güzel bir rızıkla rızıklandırılmasına, geçimini güzel yollardan sağlamasına ve o senenin bolluk bereket içinde geçmesine işarettir. Bu rüya bazen de gören kişi için hayırlı kısmettir. Her anlamda şanslı bir sene geçirecek olmasının habercisidir.

Rüyada Su Kuşu Görmek
   Rüyasında su kuşu gören kimse karada veya denizde bir yolculuğa çıkar. Bu rüya genellikle seyahate yorulmaktadır. Eğer bir yerden başka bir yere gitmeyi arzulayan bir kişi bu rüyayı görse, sağ salim istediği yere ulaşır ve tekrar sağlıkla evine döner.

Rüyada Kafaya Kuşun Düştüğünü Görmek
   Rüyada dururken birden kafanıza bir kuşun düştüğünü görmeniz, yakında bir hayli kalabalık bir misafir grubunun gelmesine işarettir. Kafasına kuş düşmesi bazen de hayırlı kısmete, bereketli rızığa ve geçimi güzel yollardan sağlamaya işarettir.

Rüyada Çirkin Bir Kuş Görmek
   Rüyasında çirkin bir kuş gören kimse üzüleceği bir haber alır. Bu rüya, sıkıntı içine girmeye, bazı havadisler sonucunda keder içinde bulunmaya veya istediği bazı şeylerin aslında kendisi için hayırlı olmamasına işarettir. Çirkin kuş bazen de elde edilecek haram mala veya hayırsız kazanca yorulur. Bu rüyayı gören kimse kendisine faydası dokunmayacak para ve mal için çalışıp çabalar.

Rüyada Üzerine Kuşun Pislediğini Görmek
   Rüyanızda üzerinize bir kuşun sıçtığını görmüşseniz yakında çok güzel ve size oldukça fazla yakışan bir elbise alır. Kuş sıçması, pislemesi genellikle dünya nimetlerine yorulmaktadır. Sıçan, pisleyen kuş; Kişinin dış görüntüsü ile saygı kazanmasına, takdir toplamasına işarettir.

Rüyada Akbaba Kuşu Görmek
   Rüyada görülen akbaba genellikle iyi sayılmamaktadır. Bu rüya kişinin şan ve şerefini kaybedeceğine, makamının elinden gitmesine veya o halkı yöneten kişilerin yakında gideceğine veya devlet adamları içinde oldukça yüksek bir derecede bulunan bir kişinin ölmesine yorulur.

Rüyada Kuş Tuzağı Görmek
   Rüyasında kuş tuzağı gören kimse, uzun süredir beklediği bir isteğine kavuşur ve bir arzusu gerçekleşir. Bu rüya bazen de aranan bir kimsenin bulunmasına, suçluların cezasını çekmelerine, hakka riayet etmeye, kendisine iftira atılan bir kimsenin bu iftiradan kurtulmasına veya yapılan haksızlığın ortaya çıkmasına işarettir.

Rüyada Kuş Yavrusu Görmek
   Rüyada yavru kuş görmek farklı şekillerde yorulmaktadır. Kuş yavrusu bazen evlada yorulur yani evli bir kimse bu rüyayı görse çocuk sahibi olur. Bazen de bu rüya kötü fiillere ve zinaya işarettir. Kuş yavrusunu bir kuşun beslediğini görmek kötü eylemler sonucunda günaha gireceğinize veya insanların sizi kötü davranışlarınızdan dolayı ayıplayıp, tahkir edeceğine işaret eder.

Rüyada Kuş Kanadı Görmek
   Rüyada görülen kuş kanadı mal ve mevkidir. Kuşun rüyada kanat çırpması ele geçecek çok miktardaki mala işaret eder. Kuşun kanadının kırılması ise işlerinizin bozulmasına, mal kaybetmeye, mirastan gelecek hayırsız kazanca veya çalışma hayatında yaşayacağınız türlü zorluklarla canınızın sıkılmasına yorulmaktadır.

Rüyada Kuş Gagası Görmek
   Rüyada kuş gagası görmek şan ve şöhrete bazen de çok konuşmaya, konuşurken yalan söylemeye veya sürekli konuştuğu için hata yapmaya işarettir. Rüyasında kuş gagası olduğunu gören mal elde eder. Kuşun gagasından bir şey çıktığını gören kimse oldukça büyük bir mevkiye ulaşır.


İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada kuş görmenin dört tabiri vardır:

1- Mal

2- Büyüklük

3- Riyaset

4- Yöneticilik.


İbn-i Sirin:

Büyük kuş görmek; gerçekleşmesini istediğiniz bir iş konusunda oldukça istekli ve sabırlı olduğunuza…

Çok sayıda kuşun bir yerde ötüştüklerini görmek; musibete

Elinizdeki kuşun uçtuğunu ve daha sonra tekrar geri geldiğini görmek; dileğinizin gerçekleşeceğine

Kuşun uçtuğunu görmek; mal varlığınızdan bir miktar azalacağına işarettir.


Kirmani:

Bir kuşun sizinle konuştuğunu görmek; iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine

Bir kuşun bedeninizden bir parça et koparıp kaçtığını görmek; malınızın zorla elinizden alınacağına işarettir.


Cabir Mağribi:

Su kuşu görmek; mal ve murada

Su kuşu yakalamak; büyüklüğe

Bir su kuşuna sahip olduğunuzu görmek; çocuğunuz olacağına işarettir.Çağdaş Ulema:

Öten kuşlar habere, göçmen kuşlar değişikliğe, avcı kuşlar ise bir düşmanın varlığına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

Türü bilinmeyen ve tanınmayan kuş Azrail Aleyhisselama; nasihat ve öğüde, rızka,

Tanınmayan kuşun, hasta bulunan evden bir şey alıp götürmesi hastanın vefatına,

Büyük kuş zengin kimseye, tahsildara, alime, tüccara, başkan ve yöneticiye,

Yırtıcı kuş yerdeki haşerelere,

Evcilleştirilmiş yabani kuş ve diğer eti yenen kuşlar rızık ve menfaate,

Güzel kuş güzel ve sevindirici habere,

Çirkin kuş kötü ve üzücü habere,

Su kuşları riyasete, özel vazifeye, deniz ve kara yolculuğuna,

Kuşun insanın üzerine düşmesi misafir gelmesine,

Kuşun baş, omuz ve diğer azaların üzerinde görülmesi kişinin ameline;

Beyaz kuş iyi ve temiz işe,

Alaca ve külrengi kuş karışık işe,

Siyah kuş kötü işe,

Eşi hamile olan adamın üzerine konan kuşun kanadını kırması doğacak çocuğun uzun ömürlü olmasına,

Kuşun uçup gitmesi çocuğun kısa ömürlü olmasına,

Güzel sesli kuşler ses sanatkarlarına,

Normal kuş sesi sesli olarak ağlamaya,

Kuş kümeleri saltanata, altın ve gümüşe,

Başın üzerinde kuşların uçması reislik yöneticiliğe,

Gökten bir kuşun inerek insanın yanına gelmesi sevinçli haber yahut müjdeye,

Kuşun gagası yaygın şöhrete,

Kuş kanadı mala, kıymetli şeye, makam ve mevkiye, elbiseye, kılıca, bıçak ve süngüye,

Üzerine kuşun pislemesi elbiseye,

Akbaba ve diğer büyük kuşların bir kimsenin üzerine pislemesi meliklerin ve devlet adamlarının düşmesine,

Kuş tuzağı yitiğin bulunmasına, ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, kaçak kimsenin yakalanmasına,

Kuşun, yavrusuna ağzıyla yem vermesi kötü işlere, darlığa ve zina yapmaya, işarettir.

Seyyid Süleyman :

Kirmani demiştir ki: Rüyada, herhangi bir su kuşuna malik olduğunu görmek; hayır, başkanlık ve murattır. Üstüne bir kuş konduğunu görenin, arzusu yerine gelir. Kuşun üstünden uçup gittiğini görmek; bunun tersidir.

Ibn-i Sirin diyor ki: Büyük kuş; yüksek himmettir. Bir yerde kuşların ötüşmesi, o bölge halkı için musibettir. Kuşla konuşmak; izzet ve itibardır. Elinde bir kuşun öldüğünü gören; sıkıntıya düşer, üzülür. Kuşu arkasına yüklendiğini görmek te böyle tabir edilir. Bir kuşun başının üstüne konduğunu gören, menfaat temin eder.

Ismail El Eş-as şöyle diyor; Bir yerde muhtelif kuşlar görmek; o bölgeye yabancı askerlerin geleceğine işaret eder. Bir kuşun gözünü oyduğunu gören, bir şahıs yüzünden dinini bozar. Bazıları demişlerdir ki: Rüyada su kuşu görmek; diğer kuşlardan iyidir. Tüyü, eti ve kemiği makam ve şereftir.


Ebu Said'ül Vaaz'a göre, rüyada bilinen kuşları görmek; evlatla, meçhul kuşları görmek; müjdeyle yorumlanır. Kuşların başına konduğunu gören, riyasete yani liderliğe, başkanlığa nail olur.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

1 yorum:

  1. büyük beyaz kuş rüyama girdi ikinci katta dururken yanıma gidip geliyor fakat yakalayamıyorum ama geliyor dama konuyor benim kuşların arasına girip hızlıca yemleri yiyor kaçıyor önümüzde büyük bir kanal var kanala giriyor çıkıyor gene geliyor aynı şekil yem yiyip gidiyor kanala giriyor ileriye gidiyor göremiyeceğpim şekilde ve bir dahada çıkmıyor havada göremiyorum ve orda da rüyam bitiyor.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi