Rüyada ASLAN Görmek

Rüyada ASLAN Görmek ne demektir?

Rüyada ASLAN Görmek


   Rüyada aslan görmek devlet reisi anlamına gelir. Aslanın bedeninden kopmuş olan bir uzvunu görmek ya da yemek devlet kurumlarına ve makamlarına işaret eder. Rüyada görülen aslan aynı zamanda mala ve güce delalet eder. Rüyada aslanın birine zarar vermesi, o kişinin bütçesinde meydana gelecek olan açığa işaret eder. Rüyasında kendini aslanın üzerinde gören kişi rakibini mağlup edecek demektir. Rüyada aslanı sadece bir gölge gibi net olmadan görmek, ölüme delalettir. Sağlığı yerinde olan bir kişi için aslan uzun hayata, hasta kişi için ölüme işaret eder. Rüyada aslan tarafından yaralanmak demek, rakiplerin alt ettiği kimselerin himayesi altına girmek demektir. Aslan güç ve başarı anlamına gelir. Rüyasında aslan gören kişi, her işi layığı ile yerine getirme kudretine sahip olan kişidir.

HayrolaRuya

Rüyada Dişi Aslan Görmek
   Rüyada dişi aslan görmek iyi değildir. Zalim, merhametsiz, bencil ve cahil bir kadına işaret eder.

Rüyada Aslan Öldürmek
   Rüyada aslan öldürmek, kişinin gücüne, başarısına ve zaferine işaret eder. Rüyasında aslan öldüren kişi, hayatında hep başarılı olur ve hep zaferler elde eder demektir.

Rüyada Aslan Yavrusu Görmek
   Bir kadın rüyasında aslan yavrusunu ve ona süt emzirdiğini görürse, yetişkin bir erkeğe hayrı dokunacak demektir. Eğer bir erkek rüyasında aslan yavrusunu emzirdiğini görürse makamı artar, iş yerinde müdür ya da şef olur.

Rüyada Aslan Başı Görmek
Rüyada aslan başı görmek ya da aslan başı bulmak kişinin mesleğindeki rütbesinin artmasına işaret eder. Rüyada aslanın her hangi bir uzvunu gören kişi mağlup ettiği kişiden nasiplenecek ve rızıklanacak demektir.

Rüyada Aslan Saldırısına Uğramak
   Rüyasında aslan saldırısına uğramak, rakiplere ya da hasımlara yenilmek ve onların hizmetine girmek anlamına gelir.

Rüyada Aslan Beslemek
   Rüya sahibinin, bir devlet kurumunda işe gireceğine, bu iş sayesinde hem bir eve sahip olacağına, hem rahat bir hayata kavuşacağına yorulur. İşler çok iyi bir hal alacak, kazanç günden güne artacak ve sevilen bir kişinin bir derdine derman olunacak demektir. Rüyada aslan besleyen birini görmek, kaçan fırsatların çok büyük kazançla geri döneceğine, başarılı bir kariyere sahip olunacağına, büyük bir projenin başına geçileceğine, zor zamanların geride kalacağına, ters düşülen bir kişi ile barışılacağına ve mutlu bir yuva kurulacağına delalettir. Rüyada dişi aslan beslemek, bereketli bir döneme girileceğine ve bu dönem içerisinde birbiri ardına güzel haberler alınacağına yorulur.

Rüyada Aslan Sevmek
   Rüyayı gören kişinin, yakın bir zaman içinde anlayışlı ve iyi kalpli bir kişi ile ortaklık kurulacağına, sorunlu bir ilişkinin sona erdirileceğine, resmi bir kurumda üst bir makama terfi alınacağına, geçmişte yaşanan bir tartışmanın sebep olduğu maddi ve manevi zararın telafi edileceğine, çok sevilen bir kişinin yaptığı bir hatanın hoşgörü ile karşılanacağına yorumlanır. Rüyada iki aslan sevmek, hem iş hayatı hem aile hayatı içinde çok güzel haberler alınacağına, mutluluk dolu bir döneme girileceğine, yapılan işlerde büyük başarılar elde edileceğine, kardeşlerin birlikte girdikleri işte çok iyi bir noktaya geleceğine ve birden fazla  işle uğraşılacağına alamet eder.

Rüyada Aslan Kovalaması
   Sorunlarla boğuşulan bir işte atılacak adımlar sayesinde bol kazanç elde edileceğine, kötü giden bir birlikteliğin düzeleceğine, üzüntülerin mutluluğa döneceğine, yakın zaman içinde çok azimli bir şekilde çalışılması sayesinde büyük zenginliğe ulaşılacağına, araba ya da ev alma konusunda bazı adımlar atılacağına ve evlat sahibi olunacağına tabir edilir. Yolculuk edileceğine ve yolculuğun yeni fırsatlar getireceğine delalettir. Rüyada dişi aslan kovalaması, zor geçen bir dönemin ardından beklenmedik bir şekilde güzel olaylar yaşanacağı, hayallerin yakın bir zaman içinde gerçeğe dönüştürüleceği, dertlerin aşılacağı, mutluluğun günden güne artacağı, sağlıkla ilgili olan sorunların çözüme kavuşacağı ve ferahlığa çıkılacağı anlamına gelir.

Rüyada Aslan Saldırısından Kurtulmak
   Birçok konuda kötü durumların yaşanmasına, büyük bir üzüntü duyulmasına ve tatsızlık çıkmasına sebep olacak bir sorunun önüne geçileceğine, alınteri dökülerek yapılan işten çok büyük bir maddi birikim yapılacağına, zor bir işin üstesinden gelinmesi ile birlikte bazı işlerin hayata geçirileceğine ve bu sayede çok sayıda insana ekmek kapısı açılacağına işaret eder. Rüyada aslan saldırısından kurtulan zebra görmek, sosyal hayat içerisinde ters düşülen bir kişi ile orta yolun bulunacağına, bu sayede sevilen bir kişinin kalbinin kazanılacağına, gezip görmek için bir seyahate çıkılacağına, çok istenen bir şeyin gerçekleşeceğine tabir edilir. Samimi olunan bir kişi ile yola çıkılacağına yorumlanır.

Rüyada Aslan Beslemek
   Rüya sahibinin başına talih kuşu konacağına rivayet edilir. Alınacak kötü bir haberin ardından yaşanan sorunların zamanla çözüm bulacağına, zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine, platonik olarak başlayan bir ilişkinin ilgi duyulan kişiye açılma sayesinde iki kişilik bir hal alacağına, karanlıkların aydınlanacağına ve depresif bir kişilik sergileyen bir akrabanın düzeleceğine alamet eder. Rüyada aslan besleyip büyütmek, farklı bir karakteri olan bir kişinin, etrafındaki kişilerle yaşadığı sorunları çözmesi için kendisine yardım edileceğine, sağlık sorunları yaşayan bir akrabanın maddi ve manevi olarak yanında olunacağına ve çok uzun zamandan beri devam eden bir düşmanlığın sona erdirilmesine önayak olunacağına yorumlanır. Müdürlük gibi üst düzey bir mevkiye terfi alınacaktır.

Rüyada Aslan Yavrusu Sevmek
   Rüyayı gören kişinin, sevdiği bir akrabasına kısa süre içinde yardımcı olacağına, kendisine gelen bir teklifi kabul edeceğine, yapılan bir hatanın düzeltileceğine, sıcakkanlı bir kişi olunacağına, çalışma hayatında çok güzel bir işe sahip olunacağına, rakiplerin kazanılan başarılar ardından üzüleceklerine ve girilen bir yarışın kazanılacağına alamettir. Rüyada aslan yavrusu sevmek, doğru adımların atılması ile çok mutlu bir yuvaya sahip olunacağına, sırta kambur olan bir kişinin hayattan uzaklaştırılacağına, zor geçen bir dönemin ardından çok istenen bir işin yapılacağına, bu işten ötürü uzak bir şehre gidileceğine, buraya yerleşileceğine ve yeni bir sosyal çevreye girileceğine delalet eder.

Rüyada Aslan Isırması
   Bir tapu sorunundan ya da bir borçtan ötürü resmi bir görevliyle ters düşüleceği, uzun sürecek bir mahkemeye girileceği, bazı yazışmalar yapılacağı ve bu yazışmaların ardından bir miktar ceza ödeneceği anlamına gelir. Rüyada aslan ısırması ve kan gelmesi, sorunların kolay bir şekilde çözüleceğine, parasal olarak iyi bir mevkiye kavuşulacağına, gerek kısa gerek uzun vadede çok iyi işler yapılacağına ve aile bireylerinin birlikte hareket etmesi sayesinde güzel günler göreceğine yorulur. Yaşanan bir tatsızlığın çözüleceğine işarettir.

Rüyada Aslan Sürüsü Görmek
   Birçok iş fırsatının yakalanacağına, bozulan işlerin tekrar düzeltileceğine, büyük bir kazanç kapısı kazanılacağına, işle ilgili yeni bir sayfa açılacağına, yakın bir arkadaşla bir yola çıkılacağına, bu yolda çok başarılı işlere imza atılacağına ve iyi bir mevkiye ulaşılacağına rivayet edilir. Rüyada aslan sürüsüne giren birini görmek, çalışma hayatında risk almayı seven, çeşitli aksiyonlara giren ve bu sayede iş hayatında çok yol kateden bir arkadaş sayesinde büyük ses getirecek işlere imza atılacağına, bu sayede iş dünyasının önde gelen kişilerinden olunacağına ve çeşitli konularda akıl hocalığı yapılacağına rivayet edilir.

Rüyada Beyaz Aslan Görmek
   Rüya sahibinin kendisine çok büyük başarılar getirecek, kazancını katbekat arttırmasını sağlayacak bir adım atacağına, sorunlu geçen bir iş toplantısından zafere ulaşmış bir şekilde çıkacağına, hiç beklemediği bir anda çok güzel bir olayla karşılaşacağına, kapısına gelen bir kişiye yardım etmesi sayesinde hayır duaları alacağına ve hayallerine kısa zamanda kavuşacağına alamettir. Rüyada beyaz aslan beslemek, çok başarı kazanmış ve yapılan iş konusunda büyük tecrübe sahibi olmuş bir kişi ile kurulacak bir ortaklığın birçok fırsatı çekeceğine, başka işlere girme konusunda cesaret vereceğine, iyi bir kariyerin kapısını sonuna kadar açacağına ve birçok kişiye örnek olacağına tabir edilir.

Rüyada Aslan Dövmek
   Devlet dairesinde çalışan bir arkadaşa karşılaştığı bir sorundan ötürü yardımcı olacağına, bazı sıkıntılarından kurtulmasını sağlayacağına ve yeni bir yol açacağına işarettir. Rüyada aslan döven birini görmek, beklenmedik bir anda karşılaşılan ve çok iyi sonuçlar verecek olan bir işe girip ilerlemeye ve zengin olmaya yorulur.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada aslan görmenin üç tabiri vardır:

1-Yönetici

2-Cesur kişi

3-Güçlü düşman.


Hz. Danyal (a.s): Bir aslanın sırtınıza bindiğini görmek; iyi bir mevkie yükseleceğinize işarettir.


Allame Meclisi:

Aslanla boğuştuğunuzu görmek; düşmanı alt edeceğinize…

Aslana mağlup olduğunuzu görmek; düşmanın size üstün geleceğine…

Aslan pisliği veya sakatatı görmek; menfaat elde edeceğinize işarettir. Tabir bakımından aslan ile pars arasında bir fark yoktur.


Müellif:

Aslanla boğuştuğunuzu görmek; düşmanınızla mücadele edeceğinize ve ona galip geleceğinize

Bir aslan tarafından kovalanmadığınız halde ondan kaçtığınızı görmek; herhangi bir şeyden korkacağınıza, ama ondan güvende olacağınıza

Aslan eti yemek; nüfuz sahibi birinden hediye alacağınıza işarettir.


Seyyid Süleyman :

   İbn-i Sirin demiştir ki: Aslan görmek; kuvvetli bir düşmanla tabir olunur. Aslanla kavga eden, kuvvetli bir düşmanla tartışır. Bu münakaşadan üstün çıkan, dünyada da galip gelir. Bir aslana karşı geldiği halde ondan eziyet görmeyen, sultandan veya yardımcılarından korkar ama, zarar görmez. Aslandan kaçtığını, hayvanın kendisini takip etmediğini gören, endişe ve korkudan kurtulur. Düşmanını yener. Kendisine aslan eti getirildiğini görenin eline, hükumetten mal geçer. Bu etten yemek daha iyidir. Aslan sütü de böyledir.
   Kirmani diyor ki: Aslan görmek, sultanla yorumlanır. Bir aslan başı bulmak bilhassa onun etinden yemek, büyük mertebe ve maldır. Aslanın organlarından birini eline geçiren, düşmanının malından istifade eder. Bir aslanı yüklediğini gören, düşmanla barışır yahut padişaha yakın olur. Aslanın arkasından geçerek önüne çıktığını gören, hükumetin zulmüne uğrar. Aslan başı aldığını gören ehilse, en büyük makama gelir. Padişahın kendisine aslan başı verdiğini gören layıksa vezir olur. Bir aslanın sırtına binip dilediği gibi sevk ettiğini gören, memleket idaresine gelir. Bindiği aslanın isyan ettiğini gören, memleket idaresinde güçlük çeker.

   Cabir'ül Mağribi'ye göre bir aslanı sağdığını gören hükumette ise, memleket hazinesini idare eder. Tüccarsa, malı artar. İçiyse kazancı çoğalır. Aslan yavrusunu emziren kadın, şehzadeye dadı olup, onun yakınında bulunur.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi