Rüyada ODA Görmek

oda-ruyada-gormek-nedir-dini-ruya-tabiri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada ODA Görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada ODA Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada oda görmek, zafer anlamına gelir. Rüya sahibinin her işin hakkını vererek, girdiği işlerden hayır bulmasına, rakiplerini ezip geçmesine, bol kazanç elde etmesine ve adından başarıları ile bahsedilmesine işaret eder. Rüyada oda görmek, planlı, programlı, sağlam projelerle çalışan, disiplinli bir iş hayatı ve düzenli bir ev hayatı olan kişi ile tabir edilir. Rüya sahibinin tüm bu donelerin hepsini bir araya getirmesi kendisine şans, başarı ve mutluluk getirecek demektir.

Rüyada Oda Boyamak
   Rüyasında odanın boyanması, odayı boyadığını gören kişinin hane içinde olumlu ve güzel değişiklikler olacak, bu değişim rüya sahibi sayesinde yaşanacak demektir. Rüyasında oda boyadığını gören kişi ailesini rahat ettirmek ve onları konu komşuya muhtaç etmemek için kazancı yerinde bir işe girecek ve ailesinin yaşam standartlarını yükseltmeyi başaracak demektir.

Rüyada Oda Süpürmek
   Rüyasında oda süpürdüğünü gören kişi kendine ait bir hayat kuracak ve kendine ait bir evde yaşayacak diye tabir edilir. Rüya sahibi okul ya da iş hayatında başarılı olmak için daha sakin bir evde yaşamayı tercih edecek diye yorulur.

Rüyada Oda Toplamak
   Rüya sahibinin hayatında bazı radikal kararlar alacağına, gereksiz işlerden ve gereksiz kişilerden kendini soyutlayıp çevresini değiştireceğine delalet eder.

Rüyada Oda Kapısı Açmak
   Rüyasında kapalı bir odanın kapısını açtığını gören kişi ya sürpriz gelişmeler yaşayacak ya da nelerle karşılaşacağını bilmeden ve düşünmeden bir işe girişecek demektir.

Rüyada Odaya Girmek
   Rüyasında odaya girdiğini gören kişinin yaptığı her işte, attığı her adımda, aldığı her kararda kendisini destekleyen kişiler olduğuna işaret eder. Bu kişiler rüya sahibine güvenen ve inan kişilerdir, rüya sahibi de başarılı ve kararlı oluşu sayesinde onları mahcup etmez ve yanıltmaz.


Tiflisi Tabirleri :

Çağdaş Ulema: Oda görmek veya bir odanın içinde olduğunuzu görmek; oturduğunuz evi değiştireceğinize işarettir.


Diyanet Rüya :

   Rüyada oda görülmesi bir hanıma işarettir. Bir kimsenin rüyasında ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda görmesi; o kimsenin iyi niyetli bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında yeni bir odaya girdiğini görmesi; o kişinin tanımadığı bir hanımla bir evlilik yapacağına, mal varlığının artacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında sahibini tanımadığı ve kireç ile badana tapılmış bir odaya girdiğini görmesi; o kimsenin yakında öleceğine, kişinin rüyasında kaçarak bir odaya girdiğini ve kapısını kilitlediğini görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılardan kurtulacağına, hasta ise şifa bulup iyileşeceğine delalet eder. Rüyanızda odanızın yıkıldığını görmeniz; eğer oda eski ise, elinize mal geçeceğine, rüyanızda bir başkasının odasının yıkıldığını görmeniz; o kimsenin eliyle para kazanacağınıza, rüyanızda üzerinize odanızın çöktüğünü görmeniz; zengin olacağınıza, rüyanızda yeni bir odada olduğunuzu görmeniz; mülk sahibi olacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında odasının daraldığını görmesi; o kimsenin fakir düşeceğine, kişinin rüyasında odasına su serptiğini görmesi; zahmetli ve sıkıntılı bir işe başlayacağına, kişinin rüyasında bir odada olduğunu ve dışarı çıkmasının engellendiğini görmesi; o kimsenin hayra nail olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yeni bir odanın üzerine çıktığını görmesi; o kimsenin bakire bir kızla, eğer oda eski ise; dul bir hanımla evleneceğine, kişinin rüyasında bir odayı arkasına yüklenmiş olarak görmesi; o kimsenin fakir bir hanımla evleneceğine delalet eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyanızda evinizde kendiniz için yeni bir oda yaptığınızı görmeniz; bir evlilik yapacağınıza, eğer hasta iseniz; şifa bulup iyileşeceğinize, rüyanızda büyük ve güzel bir odaya girdiğinizi görmeniz; bir bakire kızla evleneceğinize veya güzel bir hizmetçi kız alacağınıza, rüyanızda kapısı sıkı bir şekilde kilitli olan bir odaya hapsedildiğinizi görmeniz; hayır ve sağlığa kavuşacağınıza, kişinin rüyasında bir odayı arkasına yüklenip götürdüğünü görmesi; o kimsenin eşinin bütün masraflarını karşılayacağına, kişinin rüyasında odasının altından yapılmış olduğunu görmesi; o kimsenin evinde yangın çıkacağına işaret eder.


Seyyid Süleyman :

   Rüyada oda görmek; kadınla tabir olunur. Ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, zengin ve iffetli bir kadınla evlenir. Yeni bir oda; yeni bir evlilik ve servet artışıdır. Sahibini bilmediği kireçlenmiş bir odaya girenin, eceli yakındır. Etrafında başka odaların da bulunduğu bir odaya kaçıp kapısını kapayan, selamete çıkar. Sifa bulur. Eski bir odanın yıkıldığını görenin eline mal geçer. Odanın üstüne çöktüğünü gören, çok zengin olur. Yeni bir oda da böyledir. Gümüşten oda gören, tevbe eder. Odasının daraldığını gören, zarurete düşer. Başkasına ait odanın yıkıldığını gören, onun vasıtasıyla kazanır.
Odasını diğerlerinden ayrılmış görmek ve su serpmek; iyi değildir. Bir odadan dışarıya çıkması yasaklanan şahsın, akıbeti iyi olur. Meçhul bir odada anlamadığı bir söz veya kötü bir kelam işiten, vefat eder.
Bazıları meçhul bir odayı, evlilikle yorumlamışlardır. Oda eski ise dul bir kadını temsil eder. Bir odayı sırtına yüklenen, fakir bir kadınla evlenir. Oda, erkeğin sevdiği kadındır.
Abdulgani'ye göre oda, şunlarla tabir olunur: Zevce, evlat, hasta, şifa, ölüm ve sefer. Evinde yeni bir oda yaptıran, evlenir. Hastaysa, hastası varsa şifaya kavuşur. Bir kadın odayı sırtına alırsa, kocasının nafakasını temin eder.
Odasını altından görenin evinde, yangın olur. Küçük ve dar bir odadan çıkmak; sıkıntıdan kurtulmaktır.MollaCami Tabiri :

   Rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir. Bir odayı gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.Odanın çöktüğünü gören kimse çok zenginleşir. 
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi