Rüyada ODUN Görmek

x-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada ODUN görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada ODUN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada odun görmek bildiğini okuyan, inatçı, laf dinlemeyen, pinti ve asi birine işaret eder. Rüyada kırılmış ve yakılmak için bekleyen odun görmek zorlukların ve sıkıntıların aşılmasına, siyasette görev almaya, servet sahibi olmaya ve kişinin hiçbir eksiği kalmamasına delalet eder. Büyük bir odun parçası görmek helal olmayan, hile ile kazanılmış olan kazanca işaret eder. Rüyada sobada yanan ateşe odun atmak kişinin iyi bildiği ve sevdiği birinin aslında onun arkasından kuyusunu kazan kişi olduğunu öğrenmesine işaret eder. Olgun bir beyefendinin bu rüyayı görmesi rütbesinin artacağına işaret ederken, bu rüya karı koca için sorun ve münakaşa anlamına gelir.

Rüyada Yaş Odun Görmek
   Rüyada yaş odun görmek karmaşaya, kaosa, anlaşmazlığa ve kavgaya işaret eder. Rüyada yaş odun da kuru odun da aynı anlama gelir.

Rüyada Odun Kesmek
   Rüyada odun kesmek elde edilecek olan başarılara ve zaferlere işaret eder. Rüyada odun kestiğini gören kişi rakibine karşı üstün bir başarı elde edecek demektir.

Rüyada Odun Toplamak
   Rüyada odun toplayarak ata ya da eşeğe yüklediğini gören kişinin rüyası bir konuda karşısında pek çok kişinin dikilerek ona engel olmaya çalışmasına ve aralarında yaşanacak olan tatsızlığa işaret eder.

Rüyada Odun Yakmak
   Rüyada ateş yakmak için odunları bir araya getirmek düşüncesizce söylenmiş bir sözün ardından olay çıkması ve olayın da giderek büyümesine işaret edilir.

Rüyada Odun Yığmak
   Rüyada bir yere odun yığmak ya da odunun bir yerde yığılı halde olduğunu görmek zenginlik, mülkiyet, yüklü miras ya da büyük bir servet anlamına gelir.

Rüyada Oduncu Görmek
   Rüyada kışın görülen bir oduncu zenginliğe kış ayı dışında görülen oduncu laf taşıyan, dedikoducu, kötü niyetli birine işaret eder.


Tiflisi Tabirleri :

Allame Meclisi:

Çok sayıda odun görmek; bulunduğunuz bölgede yaşayan insanların inançlarında zayıflık olacağına ve çok yalan işiteceğinize

Evinize çok sayıda odun getirdiğinizi görmek; bol miktarda gelir elde edeceğinize işarettir.


Müellif:

Yaş veya kuru odun görmek; savaşa

Çölden odun topladığınızı görmek; kötüye işarettir.


Diyanet Rüya :

   Genç bir erkeğin rüyasında bir ateşe odun atması; o kimsenin dost bildiği birisinin düşmanlığını kazanacağına, orta yaşlı birisinin rüyasında ateşe odun attığını görmesi; o kimsenin makam sahibi olacağına, genç bir kızın rüyasında ateşe odun attığını görmesi; o kızın orman memuru veya teknik bir elemanla evleneceğine yorumlanır. Kirmâni'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında sahradan veya ormandan odun toplayarak arkasında taşıdığını görmesi; o kimsenin hasetçilik, halka iftirada bulunmak ve birtakım kötü işler yaptığına, kişinin rüyasında bir ormandan odun kestiğini ve bir hayvana yükleyerek taşıdığını görmesi; o kimsenin birçok insanlarla tartışmaya gireceğine ve onlarla kavga edeceğine, kişinin rüyasında ateş yakmak için birkaç odunu bir araya koyduğunu görmesi; o kişinin gittikçe artan bir üne sahip olacağına, kişinin rüyasında pazara odun götürerek sattığını görmesi; o kimsenin insanlar aleyhinde söz söyleyeceğine, kişinin rüyasında odun satın aldığını görmesi; halkın onun aleyhinde söz söyleyeceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :

Kesilip parçalanma ihtiyacı olmadan yakılmaya hazır halde odun görmek güç işlerin kolaylaşmasına, devlet yönetimine yaklaşmaya, mirasa, ihtiyaçları gidermeye, muattal vakıf malına; İri ve hantal, kesilip kırılması gereken odun görmek güçlükle ve şer metotlarla elde edilecek rızka; Odun ahmaklığa ve kalın kafalılığa, aşırı cimriliğe, koğuculuğa, katı ve yaramaz söze, günah işlemeye; Odun yüklendiğini görmek halkın ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemeye; Bir kucak odun muhtelif cinsteki mallara, işsiz kimsenin yanında bir kucak odun görmesi kadri yüce birisinin hizmetinde bulunmaya, Hasta için odun biriktirmek tedavi ve şifaya, Kuru odunu yarmak işleri kolaylaştırmaya, Meyve ağaçlarının odunu, bu ağaçların meyvesinin delalet ettiği şeyin fesadına, Ateşe odun koymak Hakka yaklaşmaya, çocuğu eğitimciye vermeye, borcu vermeye, hastayı doktora götürmeye, Odunu ateş içinde alevlenmiş görmek düşmana galip gelmeye, kurbanın makbul olmasına, Odun yemek haram mal yemeye yahut dayak yemeye, Yerde duran ağaç kütüğü hareketsizliğe, kötürümlüğe; Odun bazen münafık kimseye; Kışın oduncuyu görmek ticaret ve kazanca, miras malına; Diğer mevsimlerde oduncu görmek günaha, söz götürüp getirmeye, sözü kasıtlı dinleyip koğuculuk yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kütük, Oduncu.)


Seyyid Süleyman :

Bu rüya düşmanlık ve dedikoduyla yorumlanır.
Kirmani bu tabire ilave olarak şunları söylüyor: Ateş yakmak için, birkaç odunu yere koyanın; güzel bir ünü olur. 

Sahradan veya ormandan odun toplayıp arkasında taşıdığını gören kötü fiiller işleyen, haset, dedikoducu ve iftiracı bir insandır. Ormandan odun kestiğini ve bir hayvanla taşıdığını gören, çok sayıda insanla düşman olur. Kavga eder. Odun satan, halkın aleyhinde konuşur. Odun satın alanın hakkında kötü konuşulur. Odun kesen münafık birine galip gelir. Hulasa odun, münafıklarla tevil edilir. Arkasında odun taşıyan, münafık (ikiyüzlü, gizli kafir) birine hizmet eder.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi