Rüyada ÖLMEK Görmek

ruyada-oldugunu-gormek-ruya-tabirleri-hayrolaruya.com
Rüyada ölmek görmek ne demektir?

Rüyada ÖLMEK Görmek


   Rüyada ölmek, gerçek anlamının çok dışındadır ve hayırlara işaret eder. Rüyasında öldüğünü gören kişinin ömrünün uzun olacağı anlamına gelir. Rüyasında kişi, her kimin öldüğünü görürse bu onun ömrünün uzadığı şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada salt ölüm görülürse bu kişinin gideceği bir yola ve izdivaca işaret eder. Eğer rüya sahibinin rüyasında ölen kişi kendisi ise ve kendini kabristanda görürse bu ona görünen uzak bir yol anlamına gelir. Eğer rüya sahibi kendini kefen içinde görürse bu da hayırlı bir izdivaç anlamına gelir. Eğer rüya sahibi rüyasında bir hanımefendinin öldüğünü görürse ve ölen zatı muhteremi tanımıyorsa bu kuraklığa işaret eder.

Rüyada Ölünün Dirilmesi
   Rüyada ölen bir kimsenin mezardan çıkarak hortladığını görmek hayırlı bir şeydir. Bu tövbekar olmaya işaret eder. Rüyasında hortlak gören kişi tövbekar olma şerefine nail olur.

Rüyada Hayvanın Öldüğünü Görmek
   Rüyada ehlileşmiş bir hayvanın öldüğünü görmek pek de iyiye yorumlanmaz ama eğer rüya sahibi rüyasında evcil olmayan, ehlileşmemiş bir hayvanın öldüğünü ve üzerinden uzun zaman geçtiği için hayvanın kaskatı kesildiğini görürse bu rakibi olan birine karşı galip geleceğine işaret eder. Yani mutluluk verecek bir olayın yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Bir Dostunun Öldüğünü Görmek
   Rüyada yakın ve sevdiği bir dostun öldüğünü görmek iyi değildir. Bu rüya gerçek bir ölüme delalet eder. Bu rüya gerçeğe uyan bir rüyadır. Rüyaya göre ya rüya sahibinin kendisinin ya da gerçekten çok sevdiği yakın bir dostunun öleceği anlamına gelir.

Rüyada Hamile Kadının Öldüğünü Görmek
   Rüyada hamile bir kadının öldüğünü görmek her ne kadar ürkütücü de dursa aslında çok iyi ve güzeldir. Rüyada hamile kadının ölmesi çok hayırlıdır zafere işaret eder. Aynı zamanda zor durumdan ve sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir.

Rüyada Ölmek Üzere Olan Köpek Görmek
   Sevilen bir kimsenin üzerine titremek anlamına gelir. Eğer rüya sahibinin gerçekten bir köpeği varsa ve rüyada ölmek üzere olan köpek kendi köpeğiyse bu ona çok değer verdiğine, gözü gibi baktığına ve onu kaybetmekten korktuğuna alamet eder.

Rüyada Ölmek ve Ruhunu Görmek
   Dert, gam, tasa ve sıkıntı demektir. Rüyayı gören kişinin zor ve ulaşılması neredeyse imkânsız işlere girişmesine ve hayal kırıklığı yaşayarak sonunda başarısızlığa uğramasına yorulur. İşlerin istenildiği yönde değil tam tersi şekilde sonuçlar vereceğine işarettir.

Rüyada Ölmek İstememek
   Bir şey konusunda onu yapmaya zorlanmaya ve bu konuda baskı görmeye delalettir. Kişinin içine sinmediği ve aklına yatmadığı halde bir işi yapma mecburiyetinde bırakılması ve içine düştüğü bu sıkıntılı durumun canını sıkarak ona büyük zahmet vermesi demektir.

Rüyada Ölmek Üzereyken Kelime-i Şahadet Getirmek
   Rüyayı gören kişinin hayatı boyunca her istediğini elde edeceğine, heveslendiği ve sahip olmak istediği her ne varsa ona sahip olacağına, Allah’ın kendisine her neyi hayal ederse onu yaşamayı nasip edeceğine yorulur. Rüya sahibinin bahtının açıklığına ve kısmetinin hep bol olacağına alamet eder.

Rüyada Ölmek Üzere Olduğunu Görmek
   Hayat içerisinde zaman zaman ümitsizlik yaşamak demektir. İyileşmesi için uğraşılan bir kişiden ya da düzeltmek için çok çalışıp emek verilen bir işten yana emeklerin boşa gitmesine, hayallerin yıkılmasına, psikolojinin bozulmasına ve amacın gerçekleşmemesine yorulur.

Rüyada Düşüp Ölmek
   Kişinin yapmak istediği bir girişim sebebiyle rakipleri tarafından taciz edilerek engellenmeye çalışmasına ya da yaşanacak bir olay karşısında düşmanlarının harekete geçerek kendisini tehdit etmelerine onu sindirmeye ve korkutmaya yeltenmelerine delalet eder.

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek
   O kimseden hayırlı haberler almak demektir. Çok sevilen ve her zaman dua edilen bir kişinin refah içinde, sağlıklı, mutlu, huzurlu, güvende ve rahatının yerinde olduğunun öğrenileceği ve bu sebeple çok sevinileceği anlamına gelir.

Rüyada Ölmek İstemek
   Kişinin sıkıntı ve problemlerinin hepsinin üst üste gelmesine, hayatın kendisi için adeta bir zindana dönmesine, kişinin de sorunlarının altında kalarak ezilmesine ve çok zor günler geçirmesine alamet eder.

Rüyada Trafik Kazasında Ölmek
   Yapılacak küçük bir hata ya da gözden kaçırılacak bir eksik nedeniyle işin ve kazancın kaybedilmesine, geçim derdine düşülmesine, hasta olunmasına, üzüntü duyulmasına ve dara düşülmesine yorulur. Aynı zamanda, bundan sonra birçok sıkıntının ve zor durumun sırada beklediğine, daha kötü durumlara düşülmek isteniyorsa eğer elden geldiği ölçüde önlem alınması gerektiğine ve ancak o zaman sorunların bir miktarda olsa düzelebileceğine delalet eder.

Rüyada Suda Boğularak Ölmek
   Rüyayı gören kişinin sürüncemede kalacak ve bir türlü bir sonuca bağlanamayacak bir takım işleri olacağı anlamına gelir. Bu durum rüya sahibinin elinin kolunun bağlanmasına ve onu hareket edemeyecek hale getirmesi neden olacak demektir. Kişi, durumunun netleşmemesi nedeniyle hiçbir girişimde bulanamayacak ve bu da onu çaresiz hale düşürecektir.

Rüyada Askerde Ölmek
   Kişinin, tabiri caizse baş koyduğu, inandığı ve savunduğu bir doğru uğruna elinden geleni yaparak gerekirse bu yolda tüm parasını ve nefesini harcamayı göze alacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin vazgeçemeyeceği ve gerekirse kendini siper edeceği bir gerçeğin varlığına yorulur.

Rüyada Savaşta Ölmek
   Zoraki yapılacak bir işe ve bu işte zarar eden kimse olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin gönülsüz ve hiç beklenti içine girmeden çevresinin isteği üzerine bir atılım yapacağına fakat korktuğu gibi zarar ederek elindekini kaybedeceğine yorulur.

Rüyada Yanarak Ölmek
   Uzun sürecek olan gözyaşı demektir. Kişinin iyi niyetle yapacağı bir işte insanlardan haksızlık göreceği, kendisine kötü sözler yöneltileceği ve ağır hakaretler edileceği anlamına gelir. Kişi, bu durumu kaldıramayacak, çok üzülecek ve bunu kendine dert edecek demektir.

Rüyada Uçak Kazasında Ölmek
   İş hayatında ve aile hayatı içinde maddi ya da manevi çok büyük bir sorundan zararlı çıkılacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin kendisi için bozgun sayılacak ve özellikle de ruhsal bazı tahribatlar yaşamasına neden olacak bir olayın vuku bulacağına delalet eder.

Rüyada Salavat Getirerek Ölmek
   Yakın bir arkadaşın ya da bir akrabanın yüzünü güldürecek ve dertlerine çare olacak hayırlı bir işe ön ayak olmaktır. Kişinin kendisi ya da kendisi dışında başka bir kimse için mutluluk getirecek, uğurlu olacak ve geleceğini olumlu yönde etkileyecek birşeye vesile olarak dua alacağına işarettir.

Rüyada Namaz Kılarken Ölmek
   Hak yolundan gitmeye, mukaddes bir insan olmaya, ulvi işler yapmaya, helal olanlardan nasiplenmeye ve ibadete düşkün olmaya alamet eder. Rüyayı gören kişinin cennet yolunda ilerlediğine ve Allah adına hep hayırlı ve güzel işler yaptığına yorulur. Aynı zamanda, yapılan yardımlarda herhangi bir karşılık gözetilmediğine işarettir.

Rüyada Kurşunlanarak Ölmek
Kişinin çok gücüne gidecek ve bu nedenle bazı kişilere alınacağı bir muameleye maruz kalacağı anlamına gelir. Kişi, gururunun incinmesine, ruhunun da yaralanmasına neden olacak bir olayın ortasında kalacak ve bu durum etrafında bazı kişiler tarafından kasıtlı olarak yaratılacak demektir.

Rüyada Arabada Ölmek
   Bir kazaya uğramaktan ya da bir belaya düşmekten korkmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin içinde yaşattığı bir korku olduğuna ve sanki her an onu yaşayacağına karşı hissettiği huzursuzluğa, sıkıntıya ve endişeye alamettir.

Rüyada Sevgiliyle Beraber Ölmek
   Özel hayata yorulur. Kişinin, hayatındaki kişiyle ya da evliyse eşiyle fikirlerinin birebir örtüşmesine, aynı yoldan gittiklerine, zevklerinin, ilgi alanlarının, korkularının, üzüntü ve kederlerinin de ortak olduğuna delalet eder. Bu uyum her zaman böyle devam edecek demektir. Ayrıca, araya girmek ve bu mutlu birlikteliği bozmak isteyen bazı kişiler olabileceğine ve onların da el birliği ile bu mutlu tablodan uzaklaştırılacağına işaret eder.

Rüyada Elektrik Çarpması Sonucu Ölmek
   Bir hastalığa yakalanmaya ve ağrı çekmeye alamet eder. Rüyayı gören kişinin sağlığıyla ilgili bazı sorunların yaşanmasına ve bedeninde bazı ağrıların belirmesine yorulur. Dert etmeye değmeyecek, çaresi olan sadece kişiyi bir süre huzursuz edecek bir hastalıktır.

Rüyada Depremde Ölmek
   Kişinin duyduğu zaman çok sarsılacağı, kahrolacağı ve keder ve hüzne boğulacağı kadar kötü bir haber alacağına ve kendini adeta yaşarken ölmüş kadar kötü hissedeceğine delalet eder.


İmam Cafer Sadık (a.s):

Bir ölünün sizi yanına aldığını görmek; sağlık ev esenlik içinde olacağınıza

Daha önce ölmüş bir yakınınızı sevinçli görmek; üzüntüye

Daha önce ölmüş bir yakınınızın sizinle tartıştığını veya size küstüğünü görmek; ölen yakınınızın vasiyetini yerine getirmediğinize

Ölmüş birinin namaz kıldığını görmek; o kimsenin dünyadayken çok istiğfar eden biri olduğuna

Tanıdığınız bir kimsenin öldüğünü ve dirildiğini görmek; o kimsenin ömrünün uzayacağına işarettir.


Hz. Danyal (a.s):

Öldüğünüzü, gusledildiğinizi, kefenlendiğinizi ve insanların ağladıklarını görmek; dini inancınızın bozuk olduğuna

Öldüğünüzü ve sonra tekrar dirildiğinizi görmek; işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe edeceğinize ve ömrünüzün uzayacağına

Ölmüş birinin size hiç ummadığınız bir şey verdiğini görmek; elinize bir mal geçeceğine

Ölmüş birinin size yiyecek bir şey verdiğini görmek; helal rızk elde edeceğinize işarettir.


Allame Meclisi:

Ölmüş birini rüyada görmek; iyi bir haber alacağınıza

Öldüğünüzü görmek; ömrünüzün uzun olacağına, ancak evinizin yıkılacağına

Bir ölünün dirildiğini görmek; söz sahibi biriyseniz saygınlığınızın artacağına ve murada ereceğinize

Ölmüş bir kimsenin ağladığını görmek; ölen kimsenin iman üzere öldüğüne ve durumunun iyi olduğuna

Ölmüş bir kimsenin güldüğünü görmek; ölen kimsenin Allah'ın azabından güvende olduğuna

Ölmüş birinin hasta olduğunu görmek; Allah'ın rahmetine nail olması için o kimse adına bir fakire sadaka vermeniz gerektiğine

Ölmüş birinin hayatta olan birini kucağına aldığını görmek; hayatta olan kimsenin ömrünün uzun olacağına

Hayatta olan bir kimsenin ölmüş birini taşıdığını ve onu yere bıraktığını görmek; hayatta olan kimsenin hastalanacağına veya akrabalarıyla arasında husumet çıkacağına

Bir ölünün hayatta olan birine bir şey verdiğini görmek; verdiği şeyin fiyatının ucuzlayacağına ve bollaşacağına

Ölmüş birinin bir şey yediğini görmek; yediği şeyin piyasada azalacağına

Ölmüş birinin bir şeyler söylediğini görmek; söylediği şeyin gerçekleşeceğine

Ölmüş birini yeni elbiseler içinde veya pijamayla görmek; işinizin iyi olacağına

Aynı rüyada ölüyü eski elbiseler içinde görmek; o merhumdan yana sadaka vermeniz gerektiğine

Evinizde cenaze olduğunu görmek; ecelinizin yaklaştığına

Ölmüş bir kimsenin etini yediğinizi görmek; bir daha kimsenin gıybetini etmemek üzere tövbe edeceğinize

Ölmüş birini öptüğünüzü görmek; misafiriniz olacağına, gideceğine ve tekrar döneceğine…

Ölmüş birinin size bir şey verdiğini görmek; zenginleşeceğinize

Ölü eti yediğinizi görmek; miras alacağınıza veya birinin dedikodusunu yapıp daha sonra tövbe edeceğinize


İbn-i Sirin:

Ölülerin sizinle konuştuklarını ve sizi müjdelediklerini görmek; Allah katında iyi biri olacağınıza

Aynı rüyada ölülerin sizinle kaba ve kötü bir şekilde konuştuklarını görmek; bunun aksine

Ölmüş birinin güzel elbiseler giydiğini görmek; o kimsenin iman üzere dünyadan göçtüğüne

Ölmüş birini beyaz elbiseler içinde görmek; o kimsenin uhrevi durumunun iyi olduğuna

Ölmüş birini siyah elbiseler içinde görmek; o kimsenin uhrevi durumunun kötü olduğuna

Bir ölüye elbise giydirdiğinizi görmek; ecelinizin yaklaştığına

Kendi elbisenizi bir ölüye verdiğinizi görmek; üzüntü ve sıkıntıya

Bir ölünün size Kuran veya dini bir kitap verdiğini görmek; ibadet ehli biri olacağınıza…

Bir ölünün elbise sattığını görmek; satılan elbisenin pahalanacağına

Daha önce ölmüş birine "Sen ölmüş müydün?" diye sorduğunuzu ve "Ben hayattayım!" diye cevap aldığınızı görmek; ölen kimsenin uhrevi durumunun iyi olduğuna

Bir ölünün inlediğini görmek; o kimsenin dünyadayken kötü amelli biri olduğuna

Bir ölünün baş ağrısından dolayı inlediğini görmek; o kimsenin dünyadayken kibirli biri olduğuna

Bir ölünün göz ağrısından dolayı inlediğini görmek; o kimsenin dünyadayken namahremlere kötü gözle bakan biri olduğuna

Bir ölünün kulağının ağrısından dolayı inlediğini görmek; o kimsenin dünyadayken başkalarının dedikodusunu dinleyen biri olduğuna

Bir ölünün dişlerinin ağrısından dolayı inlediğini görmek; o kimsenin dünyadayken insanlara küfreden biri olduğuna…

Bir ölünün karın ağrısından dolayı inlediğini görmek; o kimsenin dünyadayken haram yiyen biri olduğuna işarettir.

» Cabir Mağribî: Anî bir ölümle ölmek; mümin için rahatlığa, kâfir için azaba…

Öldüğünüzü ve gusledildiğinizi görmek; dindar biri olacağınıza işarettir.


Kirmani:

Öldüğünüzü, cenazenizin tabuta konduğunu ve insanların tabutun arkasından yürüdüklerini görmek; saygınlık kazanacağınıza

Öldüğünüzü ve tabuta konduğunuzu görmek; iyiye

Aynı rüyada defnedildiğinizi görmek; kötüye

Ölmüş birinin sizi sırtına alıp götürdüğünü görmek; haram mal elde edeceğinize

Öldüğünüzü ve tekrar dirildiğinizi görmek; son derece iyiye

Bir ölüyü dirilttiğinizi görmek; gerçek hayatta sepicilik yapıyorsanız, artık bu mesleğe ihtiyaç duymayacağınıza

Daha önce ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmek; çocuğunuzun öleceğine

Çocuğunuzun öldüğünü görmek; zengin olacağınıza ve düşmanın şerrinden güvende olacağınıza

Ebeveyninizin vefat ettiğini görmek; işinizin iyiye gideceğine

Gerçek hayatta hamile olan bir kadının öldüğünü ve gusledildiğini görmek; aynı kadının bir erkek çocuğu dünyaya getireceğine

Bir ölünün dirildiğini ve sevinçli olduğunu görmek; durumunuzun iyi olacağına…

Hayatta olan birinin vefat ettiğini görmek; bunun aksine…

Ölmüş babanızı güzel elbiseler içinde görmek; mal varlığınızın artacağına…

Ölmüş hanımınızı görmek; fakirleşeceğinize

Ölmüş oğlunuzu görmek; üzüntüden kurtulacağınıza

(Kadınlar için) ölmüş oğlunuzun tekrar dirildiğini görmek; uzaktaki bir yakınınızın seferden döneceğine

Bir ölüyü dirilttiğinizi görmek; bir gayrimüslimi Müslüman edeceğinize işarettir.


Etiketler; ruyada, ruyamda, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi