Rüyada ÖRÜMCEK Görmek

orumcek-ruyada-gormek-nedir-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada ÖRÜMCEK Görmek rüya tabiri nedir?

Rüyada ÖRÜMCEK Görmek


   Rüyada örümcek görmek iyi şeylere işaret ederken bir yandan da iyi ve güzel olmayan şeylere de işaret edebilmektedir. Rüyada örümcek dini bütün, dürüst, dini vecibelere düşkün birine ve böyle biriyle yan yana gelmeye işaret ederken aynı zamanda muska, büyü yapan bir kadına, zayıf ve kendini çaresiz hisseden birine ya da çalışmayı sevmeyen, üç kağıtçı birine işaret eder. Rüyada görülen örümcek bazen de güzel ve hayırlı bir şey duymaya delalet eder. Örümceği yalnız değil de ağıyla birlikte görmek çaresizlik anlamına gelir. Hane içinde dolaşan örümcek iyi değildir. Kıtlık ve maddi sorunlar anlamına gelir.

Rüyada Örümcek Öldürmek
   Rüyada örümcek öldürülmesi iyi bir şeydir. Kötü huylara sahip olan bir kadından uzaklaşmaya ve ayrılmaya delalet eder. Bu kişi büyü yapan, dürüst olmayan ve terbiye yoksunu biri olabilir. Kişinin yakasına yapışan kötü birinden kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada Evde Örümcek Görmek
   Rüyada örümceğin eve girmesi kazancın dolayısıyla da o evin rızkının azalacağına delalet eder. Bir kişi rüyasında evine girmiş bir örümcek görürse bu o kişinin evinin bereketinin kaçacağı ve maddi olarak zor duruma düşeceği anlamına gelir. O evde yokluk yaşanacağına işaret eder. İşlerin de yolunda gitmeyeceğine ve para kaybı yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Örümcek Ağı Görmek
   Rüyada örümcek ağı görmek çok güzel ve iyidir. Bu çok mutlu, huzurlu ve sağlıklı izdivaçlara işaret eder. Fakat eğer ağın içinde bir örümcek görülürse bu iyi bir şeye işaret etmez. Evde yaşanacak olan sıkıntılara delalet eder. Ayrıca örümcek ağını gören bir hanım efendiyse bu onun ailesi ya da yakın akrabalarıyla ağız tadının bozulacağına, örümcek ağını gören bir erkekse işlerinin yolunda gitmeyeceği bir sürece işaret eder.

Rüyada Örümcek Isırması
   İş hayatında ve sosyal hayat içerisinde sıkıntı verecek ve maddi ve manevi sorunlara yol açacak bir kişinin varlığını, bu kişi yüzünden rüya sahibinin rahat bir hayat yaşayamayacağına, kötü durumlara düşeceğine ve aile bireyleri tartışma yaşayacağına işaret eder. Aynı zamanda, beklenmeyen bir anda maddi kaynakları tüketecek bir durumla karşılaşılacağına ve uzun bir süre boyunca borçlarla boğuşulacağına yorulur.

Rüyada Örümcek Adam Olmak
   Sorun yaratacak bir durumun yakın bir zaman içinde ortadan kaldırılacağına, işlerin çok hayırlı ve güzel bir şekilde ilerleyeceğine, sıkıntıların biteceğine, eğitimle ilgili olarak büyük bir adım atılacağına, herkesi şaşırtacak bir karar verileceğine ve kısa süre içinde dünya evine girileceğine delalet eder.

Rüyada Örümcek Kovalamak
   Hane içerisine sıkıntı ve sorun sokan bir kişinin yakın bir zaman içinde uzaklaştırılacağına, parasal olarak kötü bir durumun ortadan kaldırılacağına, aile bireylerinin birbirine kenetleneceğine, iş konusunda çok doğru bir karar alınacağına, dertlerin biteceğine ve sevinçli ve güzel bir haber alınacağına tabir edilir.

Rüyada Örümcek Ağı Görmek Ve Temizlemek
   Çok hayır getirecek bir durumla karşılaşılacağına, büyük kazanç elde edileceğine, çok güzel bir projenin geçirileceğine ve başarılı bir kişi olunacağına, ancak yapılacak bir hata yüzünden işlerin tersine döneceğine ve kazancın gittikçe azalacağına, maddi olarak zor bir döneme girileceğine işarettir.

Rüyada Örümcek Ve Örümcek Ağı Görmek
   Aile hayatı ve iş hayatı ile ilgili olarak kötü anlamlara gelen bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin, kötü durumlarla karşılaşacağına, işlerinin aksayacağına, büyük sorunlarla karşılaşacağına, aile bireylerinden biri ile ilgili üzücü bir haber alacağına, büyük bir borcun altına gireceğine ve kazancının günden güne azalacağına yorumlanır. Aynı zamanda, sağlık sorunları yaşanacağına alamet eder.

Rüyada Örümcek Yemek
   Aile hayatı ve iş hayatı ile ilgili olarak kötü anlamlara gelen bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin, kötü durumlarla karşılaşacağına, işlerinin aksayacağına, büyük sorunlarla karşılaşacağına, aile bireylerinden biri ile ilgili üzücü bir haber alacağına, büyük bir borcun altına gireceğine ve kazancının günden güne azalacağına yorumlanır. Aynı zamanda, sağlık sorunları yaşanacağına alamet eder.

Rüyada Örümcek Beslemek
   Kısa bir süre sıkıntı çeken dini bütün bir kişiye yardım eli uzatılacağına, bu sayede çok büyük hayır duası alınacağına, sıkıntılı bir dönemin geride kalacağına ve iş hayatında yeni bir dönemin kapılarının açılacağına yorumlanır. Aynı zamanda, iş hayatında atılmak istenen adımlara engel olan ve başarı getirecek çalışmaların önünü kesen bir kişinin varlığına ve bu kişi yüzünden birçok fırsatın kaçırılacağına işaret eder.

Rüyada Örümcek Saldırısı Görmek
   Sorun yaratacak birçok durumla karşı karşıya kalınacağına, stres ve üzüntüye yol açacak bir toplantı yapılacağına, yaşanacak olaylardan ötürü çeşitli sağlık sorunlarının baş göstereceğine, işlerin kötüye gitmeye başlayacağına, ortaklar arasında bazı tartışmaların meydana geleceğine ve birbiri üstüne darbeler yeneceğine rivayet edilir. Ayrıca, atılan adımların aile hayatını çok kötü etkileyeceğine ve bazı dertlerin önünü açacağına delalettir.

Rüyada Siyah Ve Büyük Örümcek Görmek
   Rüyayı gören kişinin, kendisine düşmanlık besleyen ve zarara uğraması için elinden gelen her şeyi yapan bir rakibinin yapacağı bir kötülük yüzünden kendisini kötü bir durumun ortasında bulacağına ve uykusuz geceler geçireceğine tabir edilir. Aynı zamanda, kısa bir süre önce yapılmış bir anlaşmanın bozulacağına ve parasal olarak çok büyük bir borcun altına girileceğine yorulur.

Rüyada Yatakta Siyah Örümcek Görmek
   Aile hayatında eşler arasını bozmayan çalışan bir kadın akraba olduğuna, bu akraba yüzünden eşlerin sürekli tartıştıklarına, aralarındaki sevgi ve saygının zayıfladığına ve eğer bu adın haneden uzaklaştırılmazsa daha kötü ve üzücü durumlarla karşılaşılacağına alamet edilir.

Rüyada Örümcek Ağını Bozmak
   Yapılacak bir hata yüzünden iş hayatında parasal olarak çok sıkıntı yaratacak bir duruma düşüleceğine, işlerin bu yüzden epey aksayacağına, güzel bir şekilde devam eden ve büyük kazanç beklentisi ile yapılan bir projenin askıya alınacağına ve iş dünyasında prestij kaybı yaşanacağına delalettir.

Rüyada Siyah Örümcek Öldürmek
   Kişinin, aile hayatında huzurunu kaçıran ya da iş hayatında yapmak istediği şeylere engel olan bir kişiyi yenilgiye uğratacağı ve bu sayede kendisini toparlayacağı anlamına gelir. Aynı zamanda, beklentileri karşılayacak bir işte sorun yaşanan bir kişinin ikna edileceğine ve problemin hızlı bir şekilde çözüme kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Üstünde Örümcek Gezdiğini Görmek
   Hayat içerisinde çok sıkıntılı olaylar yaşanacağına, bu yüzden ruhen güçsüz düşüleceğine, sorunlarla ve tartışmalarla dolu bir döneme girileceğine, zamansız girilen işte huzursuzluk yaşanacağına ve ayrılık yaşanacağına rivayet eder. Ayrıca, sevilen bir kişi ile tartışılacağına işaret eder.

Rüyada Örümcek Ve Yılan Görmek
   İş hayatında büyük sorunlara yol açan bir kadın ve bir erkeğin varlığına, ortaya konulan çalışmaların ve gerçekleştirilen projelerin heba edileceğine, kazancın kısa bir zaman içinde elden çıkacağına ve hane içindeki bolluk ve bereketin kaçacağına alamet eder.

Rüyada Örümcek Yutmak
   Rüyayı gören kişinin, sağlık sorunları ile uğraşacağına, bu yüzden aile hayatını ve iş hayatını aksatacağına, zor bir işle ilgili olarak önemli bir sınav vereceğine, hane halkı ile tartışma yaşayacağına,  hayırsız bir akrabanın sözüne kanacağına ve yakın bir arkadaşı ile tartışacağına yorulur. Aynı zamanda, yakın bir arkadaşın ihanete uğranacağına işaret eder.

Rüyada Zıplayan Örümcek Görmek
   Aile bireyleri ile kötü bir durum içine düşüleceğine, uzun bir süre boyunca rahatsızlık yaratacak bir kişinin iş hayatında sürekli rüya sahibinin karşısına çıkacağına, elde bulunan bazı gayrimenkullerin satışa çıkarılacağına ve sorun üstüne sorun yaşanacağına delalettir.

Rüyada Örümceğin Elini Isırması
   Güzel giden bir projenin araya girecek kötü kişiler yüzünden sıkıntı yaratacak bir hale düşeceğine, ters giden bir durumla karşılaşılacağına, maddi kaynakların zarar göreceğine ve sevilen bir arkadaşın sıkıntıya düşeceğine tabir edilir. Ayrıca, beklenmedik bir sebepten ötürü ortaya çıkacak bir hastalığın üzerine düşülmezse eğer daha da ilerleyeceğine ve ileride sorun yaratabileceğine alamet eder.

Rüyada Örümcek Yakalamaya Çalışmak
   İş hayatının yaşanan maddi sorunlardan ötürü kötü gitmesine sebep olacak bir kişi ile bazı sorunlar yaşanacağına ve zor günlerin yakın olduğuna rivayet edilir. Aynı zamanda, eğer doğru kararlar verilmezse ve çok düşük bir sermaye ile ortaya bir proje konulabilirse o zaman var olan neredeyse tüm sıkıntıların kısa zaman içinde çözüm bulacağına işaret eder.


Tiflisi Tabirleri : 


Allame Meclisi:

Örümcek; inzivaya çekilmiş zahit kimseye işarettir.


Müellif:

Örümcek görmek; sapıklık içinde olan zayıf kimseye

Örümcek yakaladığınızı görmek; bu vasıftaki birine galip geleceğinize işarettir.


Kirmani:

Örümcek; dokumacılık yapak kimseye işarettir.


Çağdaş Ulema:

Örümcek, uyarı demektir. Dolayısıyla kendinize daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle kadınlarla ilişkilerinizde daha temkinli olmanız tavsiye edilir.

Diyanet Ruya :

Rüyada örümcek görülmesi; yoldan sapmış, asi, suçlu ve hileci bir kimseye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir örümceği öldürdüğünü görmesi; o kimsenin evinden yukarıda sıfatları anlatılan kişiye benzeyen bir kimseyi kovacağına yorumlanır. Kirmani'nin yorumuna göre: Rüyada bir örümcek görülmesi dokumacıya delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir örümcek tuttuğunu görmesi; o kimsenin bir dokuma ustası ile dostluk kuracağına, kişinin rüyasında bir örümceğin kendisinden kaçtığını görmesi; o kişinin zayıf ve dinine bağlı bir kimseden ayrılacağına işaret eder. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyada örümcek görülmesi; kocasıyla geçinemeyen, evinden kaçan ve ahlaksız bir hanıma yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir örümcek tuttuğunu görmesi; o kimsenin tarifi yapılan böyle bir hanımla evleneceğine delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri :

Dokumacıya, ibadete düşkün, takva ehli kimseye, Örümcekle karşılaşmak böyle biriyle karışılaşmaya; Örümcek bazen tembel, hilekar ve zayıf kimseye, sihir yapan kadına, yoldan çıkmış kimseye, Örümcek, kocasının yatağında yatmak istemeyen ahlaksız kadına, örümcek yakalamak böyle bir kadınla evlenmeye, Örümcek öldürmek yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya, Örümceği ördüğü ağla birlikte görmek zayıflık ve gevşekliğe, Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa; Örümcek ağı hile ve düzene, fakirliğe, Evinde örümcek ağı görmek yoksulluğa, bunları süpürüp attığını görmek fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

Seyyid Süleyman : Rüyada örümcek görmek; yoldan çıkmış, günahkar, isyankar, hilekar ve zayıf bir adamla tabir olunur. Bir örümceği öldürdüğünü gören, böyle bir adamdan kurtulur.
Bir rivayete göre bir örümcek tuttuğunu gören; aciz bir adamla veya çulhacı ile dost olur. Örümceğin kendinden kaçtığını gören, zayıf bir adamdan ayrılır.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre örümcek tuttuğunu gören, ahlaksız bir kadınla evlenir.MollaCami Tabiri :

Rüyada örümcek gören kimse, hilekar, zayıf ve tenbel bir kimseyi görür.Bazı tabirciler, örümcek, ibadet ehli ve takva sahibi bir kimsedir, demişlerdir. Bundan dolayı rüyada örümceğe rast geldiğini gören kimse, abid ve takva sahibi kimse ile arkadaş olur.Bir kimse rüyada Örümceği ve onun dokuduğu ağı görse, Cenab-ı Hakkın, "Halbuki evlerin çürüğü her halde örümcek yuvasıdır." (Ankebut suresi a.41) mealindeki ayeti gereğince, o kimseye zayıflık ve gevşeklik arz olur.Örümcek sihir yapan bir kadına da işarettir. Bazen de örümcek dokumacılık sanatını bilmeye işarettir. Bir kimse rüyada örümceğin tavandan indiğini görse, şiddetli bir kışa işarettir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Rüyamda büyük bir örümcek gördüm. Bir türlü evden uzaklaştıramadığım çok etkilendim ve korktum paylaşmak istedim. Teşekkürler.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi