Rüyada PARA Görmek

para-ruyada-gormek-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada para görmek ne demektir?

Rüyada PARA Görmek


   Rüyada para görmek, söylenen sözlerden görülecek zararlara işaret eder. İşiteceğiniz sözler sizin canınızı fazlasıyla sıkabilir. Bazı rüya tabircilerine göre ise etrafınızda sizinle ikiyüzlüce konuşan insanlar olduğuna yorulmaktadır.
   Alternatif olarak, rüyada para görmek gelecek nimetlerin habercisidir. Bu rüyayı gören kişinin geçimi rahatlar. İç sıkıntıları geçer. Ayrıca yapacağı ufak yardımlar ve ibadetler fazlasıyla ödüllendirilir.
   Ayrıca, rüyada para görmek, etrafınızdaki ikiyüzlülere karşı sizin edeceğiniz laflara da yorulmaktadır. Genellikle para rüyaları dedikodulara, size söylenen kötü sözlere ya da sizin söyleyeceğiniz kötü sözlere işaret eder.
   Rüyasında üzerinde Allah’ın adının yazdığı paralar görmek, rüya sahibinin kuran okumaya nazaran diğer ibadetlere ağırlık vereceğinin habercisidir.
   Para bazen de çekilecek sıkıntılara işaret eder. Maddi ya da manevi zorluklar kapınızda olabilir. Bazı yorumcular ise bu sıkıntının hemen ardından büyük sevinçler yaşanacağını da söylemiştir.
   Bir diğer rüya tabirine göre ise bu rüya yakın zamanda elde edeceğiniz paraya işaret eder.

HayrolaRuya

Para yutmak
   Rüyada gümüş para yutmak rüya sahibinin işleyeceği günahlara yorulmaktadır.
Altın para yutan kişi, inkara yönelir. Nablusi bu rüyayı şöyle yorumlamıştır. Altın rüyada islamı temsil eder. Para ise günaha girmekle yorulur.

Para bulmak
   Rüyasında para bulan kişi başına gelen işlerden dolayı gereksiz yere uğraşır. Canı sıkılır. Rüyanın bu şekilde yorumlanmasının sebebi ise paranın dünya hayatında insanların vaktini boşa harcadığına inanılmasıdır.
Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada para bulan kişinin kısmeti artar, geliri düşündüğünden çok daha büyük olur. Beklemediği kapılar kendisine açılır ve maddi yönden büyük bir feraha eder.
   Alternatif olarak, rüyasında para bulan kişi bazı ödemeler yapar. Birilerine borç verebilir ya da uzun zamandır ödeyemediğiniz borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu rüya cüzdanınızdaki paranın harcanacağına işaret etmektedir.

Para basmak
   Rüyanızda para basan bir kimseyi görmeniz sözleri hoş fakat riya içerisindeki bir erkeğe işaret eder. Bu kişi her ne kadar yüzünüze gülse de arkanızdan iş çevirdiği aşikardır. Etrafınızdaki kişilere karşı dikkatli olmalı ve her söylenene inanmamalısınız.
Para basan kişi siz iseniz, etrafınızdan kimseye söylemeden bazı işlere girişeceğinize delalet eder.

Para yırtmak
   Rüyasında para yırttığını gören kişi yaptığı işlere son verir. Bu işler genellikle gizli olarak yapılan ve rüya sahibinin vicdanına sığmayan işlerdir. Bununla birlikte yapmaktan hoşlanmadığınız veya içinize sinmeyen işleri yarıda bırakabilirsiniz.

Para kemeri
   Rüyasında para kemeri gören kişi, hanesine bazı eşyalar alır. Eğer para kemeri denize düşmüşse, bu durumda elinizdeki maddi imkanlar devlete devredilir. Rüyada deniz görmek devletle ilişkilendirilmektedir. Bunun sebebi ise denizden çıkan nimetlerin tüm insanlığın yararına kullanılmasıdır. Denizin nimetleri herkes için vardır. Dolayısı ile deniz, devleti sembolize eder. Denize düşen para ise devlete ödenecek vergilere, harçlara veya devlete devredilecek paralara işaret etmektedir.
   Para kemeri akan bir suya düşerse, bu durumda elinizdeki maddi imkanlar bir başkasına devrolunur.

Para kaybetmek
   Rüyasında para kaybettiğini gören kişi kısa bir süreliğine iç sıkıntısı yaşar diye tabir olunur.

Para saymak
   Rüyasında para sayan kişi ummadığı bir şekilde amaçlarına muvaffak olur.
Cinsine göre para görmek

Gümüş para
   Rüyada gümüş para görmek sevinçli haberlere yorulmaktadır. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüya sahibinin kısmeti açılır ve işleri rast gider.

Bakır para
   Rüyasında bakır para gören kişi maaşlı çalışıyorsa yeni bir işe girer veya iş yerindeki şansı artar. Ticaret ehli içinse bu rüya şanslı olunacak yeni girişimleri simgelemektedir.

Altın para
   Rüyada altın para görmek, etrafınızda olan kimseleri kıskanacağınız anlamına gelir. Bir diğer rüya tabirine göre ise altın para, sizi üzecek şeyler işiteceğinize delalet etmektedir. Alternatif olarak rüyasında altın para gören kişi, küçük üzüntülerin ardından büyük mutluluklar yaşar. Eğer canınızın sıkıldığı ve mutsuz olduğunuz bir dönemdeyseniz içinizi ferah tutmalısınız. Yakın zamanda güneş karanlıkların ardından doğacak ve beklemediğiniz şekilde mutlu olacaksınız demektir. Bu rüya, bir başka rivayete göre, rüya sahibi hakkında dedikodular yapacağına da yorulmaktadır.

Bozuk para
   Rüyasında bozuk para gören kişi bir kimse ile düşman olur. Bu nedenle de canı sıkılır. Eğer rüyanızda bozuk paralardan kurtulduğunuzu görmüşseniz o halde bu rüya tam tersi yorumlanmaktadır. Bu rüya, sıkıntılarınızın kısa süre içerisinde geçeceğine delalet eder.
Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada bozuk para görmek, arkanızdan konuşan insanlara yorulmaktadır.

Kağıt para
   Rüyada kağıt para görmek para kaybetmeye delalet eder.

Madeni para
   Rüyasında madeni paraları harcadığını gören kişi ummadığı bir kapıdan para kazanır. Madeni para aldığını gören kişi bir miktar para kaybeder.

Koleksiyon yapmak
   Rüyanızda para koleksiyonu yapmanız değişik ve beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalacağınıza ve şaşıracağınıza yorulur.

Para çalmak
   Rüyanızda para çalmanız elinizde olmadan bazı kimselerin gizledikleri şeyleri duyacağınıza delalet eder.

Para çaldırmak
   Rüyada para bazen gizlenen şeyleri simgelemektedir. Paranızı çaldırmış olmanız ise gizlediğiniz şeylerin açığa çıkmasına delalet eder. Bunu öğrenen bir kişi olabileceği gibi bütün çevreniz de olabilir.

Rüyada Demir Para Görmek
   Gayrimenkul ve para yani zenginliktir. Kişinin güç sahibi olacağına, maddi varlığının çoğalacağına, hayatındaki lükslerin artacağına, elinin bolluğa kavuşacağına, hesabındaki paranın da ağırlaşacağına yorulur.

Rüyada Deste Deste Para Görmek
   Rüyayı gören kişinin yeni iş hedefleri olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi büyük bir iş yapmanın planlarını yapıyor ve daha fazla kazanmayı istiyor demektir. Kişi, maliyeti az bir o kadar da getirisi fazla olan projeler peşindedir.

Rüyada Birinden Para Almak
   Para alınan kişiden zora girmiş bir iş konusunda yardım görmek anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin ihtiyacı olan bir konuda kendisine ışık tutacak, deneyimlerini ve bilgilerini aktaracak ona hayati tüyolar verecek ve işini kolaylaştıracak birinin olduğuna işaret eder.

Rüyada Eski Para Görmek
   Hem maddi hem manevi değeri yüksek yatırımlar yapmaya alamet eder. Rüyayı gören kişinin hazırdan bir işi alarak hiç masraf etmeden, para harcamadan ve zahmete girmeden yapacağı bir iş sayesinde hem kısa yoldan hem de kısa zamanda çok iyi kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada Demir Para Toplamak
   Uzun bir süre çalışarak mal edinmek demektir. Rüyayı gören kişinin yatırım yapmak amacıyla ileride çok değerleneceğini öğrendiği ve ileride kazanç elde etmek için satmak amacıyla alacağı küçük bir arsa, uygun fiyata bir daire ya da ucuz fiyata bir araba demektir.

Rüyada Madeni Para Toplamak
   Kişinin kendisine para kaybettirecek bu nedenle getiri elde edemeyeceği tam aksine sermaye kaybedeceği bazı atılımları olacağı anlamına gelir. Rüya sahibi rakip edemeyeceği bir sektörde işe atılacak fakat fayda elde edemeyecek ve menfaat bulamayacaktır.

Rüyada Para Sıkıntısı Çektiğini Görmek
   Gerçekten de borç sahibi olunduğuna ve borçların ödenmesinde zorluk çekildiğine yorulur. Rüya sahibinin biriken kredi borcu, zamanında yatıramadığı için tarihi geçmiş faturaları olduğuna ve bunlar için biriken faizin kendisini daha büyük zahmete ve derde soktuğuna alamet eder.

Rüyada Yabancı Para Görmek
   Kişinin çok kazançlı, çok bereketli ve kendisine hayır getirecek bir alanda atılım yapacağına işaret eder. İnsanların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir iş kurulacağına ve bu işin deyim yerindeyse peynir ekmek satar gibi çok satacağına ve çok kazanılacağına yorulur.

Rüyada Birine Para Vermek
   Rüya sahibinin birilerinin açığını ya da eksiğini kapatacağına, ona imkânları el verdiği oranda destek sağlayacağına, onunla parasını, malını ya da ekmeğini paylaşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin iyi kalpliliği sayesinde bazılarının yüzü gülecek, kısmen de olsa sorunları bitecek demektir.

Rüyada Banknot Para Görmek
   Kesilmeyecek ve gününde ele geçecek sabit bir gelir elde edileceği anlamına gelir. Örneğin kendisine babasından kalacak bir daireyi kiraya vererek kesin olarak her ay gelecek bir sermayeye kavuşmak gibi.

Rüyada Ölüden Para Almak
   Uğursuz getirecek ve zarar edilecek bir girişim yapılacağına delalet eder. Rüya sahibine ancak külfet getirecek, koyduğu paranın daha fazlasını kaybetmesine neden olacak bir iş yapması demektir. Kişinin bu işten kazanacağı para zararını karşılamaya yetmeyecek demektir.

Rüyada Borç Para İstemek
   Kişinin çok zor bir anında fazlasıyla gururlu olmasına rağmen gururunu bir kenara koyarak bir adım atmak zorunda kalmasına ve içine düştüğü bu durumdan dolayı büyük bir mahcubiyet yaşamasına yorulur.

Rüyada Patrondan Para Almak
   Rüya sahibinin hak ettiği bir malı ya da parayı resmi olarak alması demektir. Kişinin kâğıt üzerinde netleşmediği için hakkı olan bu malları ya da parayı alacağına ve bu sayede rahata ereceğine alamet eder.

Rüyada Delik Para Görmek
   Kişinin bazı işlerinin geçersiz sayılması nedeniyle o ayki maaşını alamayacağına delalet eder. Rüya sahibinin bir projesinin beğenilmemesi sonucunda kazanmayı beklediği ve kesin gözüyle baktığı parayı alamayacağına ve tüm bütçesinin sarsılacağına yorulur. Ayrıca, uzun zamandan beri sürekli geciktirilen bir borcun yakın zaman içinde kişinin karşısına çıkacağına ve bu borç için başka bir şeye ayrılmış paranın harcanacağına işaret eder.

Rüyada Para Saklamak
   Kimseyle paylaşılmamış ve tek başına yapılmak istenen bir iş olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi işlerine karışılmaması ve aklının karışmaması için işini kuracağı son ana kadar planından kimseye bahsetmemekte kararlı demektir. Aynı zamanda, bu gizliliğin ilerleyen zamanlarda daha büyük boyutlara varacağına ve bazen hayatı olumsuz yönde etkileyeceğine alamettir.

Rüyada Para Kaybetmek Ve Bulmak
   Rüya sahibinin başarısız olduğu için bir daha cesaret edemediği bir işi yeninden yapmaya karar vereceğine ve bu kararının kendisine şans ve hayır getireceğine işaret eder. Kişi, yenilgiye uğradığı bir konuda yeniden güç ve sermaye biriktirip bu defa kazanmayı umut ettiği kadar tekrar kaybetmeyi de göze alacak ve bu düşünceden ne olursa olsun vazgeçmeyecek demektir.

Rüyada Oyundan Para Kazanmak
   Rüyayı gören kişi için bir sürpriz bir gelişme yaşanacağına alamet eder. Rüya sahibi ya işinde terfi edecek maaşı artacak ya da çok büyük bir markadan iş teklifi alacak hem yüksek bir maaşa hem de yüksek bir makama ulaşacak demektir. Rüya sahibinin methini duyan bazı işverenler onu kapmak için birbirleriyle yarışacak bu durum da rüya sahibinin işine yarayacak ve bu sayede sektörde değeri artacak demektir.

Rüyada Para Bulup Sahibine Vermek
   Kişinin kendisinden önce başkalarını düşünecek kadar insaniyetli kimse olduğuna ve asla fırsatçı bir kişilik taşımadığına yorulur. Rüya sahibinin hak iddia edebilme şansına sahip olsa bile kendi hakkı olmadığını bildiği bir işe yanaşmayacağı anlamına gelir. Çok az kişinin yapacağı bu vicdanlı ve dürüst davranış takdire şayan olacaktır.

Rüyada Birine Kâğıt Para Vermek
   Bir kimseyle bir düşünce etrafında birleşmeye yorulur. Kişinin bir kimseyle biraraya gelmesine vesile olacak bir ortalık yapacağı anlamına gelir. İlk teklif karşı taraftan gelecek, rüya sahibi de bu teklifi geri çevirmeyecek demektir. Bu ortaklık sayesinde çok güzel bir iş kurulacağına, bu işten birçok kişinin ekmek yiyeceğine ve bol bol hayır duası alınacağına delalettir.

Rüyada Eski Metal Para Görmek
   Kazancının eksiliği anlamına gelir. Kişinin aldığı maaşın giderlerini karşılamaya yetmediği yani deyim yerindeyse parasının pul olduğuna ve kazancının değerinin bulunmadığına işaret eder. Ayrıca, kıt kanaat çekinme zorunluluğunun daha uzun bir süre devam edeceğine ve bu durumdan kurtulmak için yapılan bazı girişimlerin sonuçsuz kalacağına yorumlanır.

Rüyada Para Çalan Birini Görmek
   Rüya sahibinin sevdiği, inandığı ve güvendiği bir insanın onu hayal kırıklığına uğratacak ve ona karşı tüm güvenini sarsacak bazı davranışlarda bulunacağına ve kişinin de artık onunla görüşmeme kararı alacağına yorulur. Aynı zamanda, alınan darbe yüzünden deyim yerindeyse yoğurdun üflenerek yenileceğine ve insanlara güven duyma konusunda çok zorluk çekileceğine delalettir.

Rüyada Para Alacağını Duymak
   Rüyayı gören kişinin yüreğine su serpecek, içindeki sıkıntıyı yok edecek, onu gevşetecek, rahatlatacak, moralini ve keyfini yerine getirecek bir gelişmeyle karşılaşacağına, bu gelişmenin adeta kendisi için kurtarıcı olacağına alamet eder. Rüya sahibinin kendisi için şans olarak kabul edeceği ve değerlendireceği bir olayla karşılaşması anlamına gelir.

Rüyada para bulmak
   Rüyasında para bulan kişi ise, aşk arayışındadır. Aşk hayatınızda birinin eksikliğini hissediyor olabilirsiniz. Bu rüyayı gören kişi, yeni bir ilişki için kendini hazır hissediyor demektir. Para aynı zamanda kuvvet ve cinsellik için de bir semboldür.

Rüyada para kaybetmek
   Rüyanızda para kaybettiğinizi görmeniz, amaçlarınız doğrultusunda yeterince hırslı olmadığınızı, kendinize güveninizin yetersiz olduğunu ve bazı konularda kendinizi güçsüz hissettiğinizi göstermektedir. Bununla birlikte kendinizi korunmasız ve kontrolsüz de hissediyor olabilirsiniz. Para daha çok güven hissini simgeler. Paranızın kaybolması kendinizi yeterince güvende hissetmediğinizi göstermektedir. Yaşamınızda kendinizi mutsuz ve bir şeyleri kaybetmiş hissediyor olabilirsiniz.

Rüyada para harcamak
   Rüyanızda para harcadığınızı görmeniz ise, aşk arayışı içinde olduğunuzu gösterir.
Rüyada para vermek
Birilerinin birilerine para verdiğini görmeniz, kendinizi dışlanmış hissettiğinizi gösterir. Bu rüya ayrıca gözünüzden kaçan ya da ihmal ettiğiniz, farkında olmadığınız duygularınızın da göstergesi olabilmektedir. Ayrıca bu rüya hayatınızdaki bir insanın size yeterince sevgi ve ilgi göstermediğini de simgeleyebilmektedir.

Rüyada parasız olmak
   Rüyanızda yanınızda hiç paranızın olmadığını görmüşseniz, birilerini kaybetme korkusu içinde olabilirsiniz. Bir diğer açıdan baktığımızda ise bu rüya amaçlarınız için yeterince donanımlı olmadığınızı da simgeleyebilmektedir.
Rüyada para çalmak

Birinden Para Çalmak
   Rüyada birilerinden para çaldığınızı görmek, kendinizi tehlike altında hissettiğinizi simgeleyebilmektedir. Etrafınıza karşı daha dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Para çaldığınızı görmeniz ayrıca aşk hayatınızdaki eksikliklere ve arayışa da işaret edebilmektedir. Bir diğer yandan hoşlandığınız birisi varsa o kişinin sizi kabul etmesine olumsuz bakıyor olabilirsiniz. Bu umutsuzluğunuz rüyanızda bu şekilde sembolize edilmiş olabilir.


İbn-i Sirin:

Çok sayıda bozuk paranız olduğunu görmek; biriyle husumet edeceğinize veya sıkıntı yaşayacağınıza

Bozuk paraları attığınızı görmek; üzüntüden kurtulacağınıza işarettir.


Çağdaş Ulema:

Madeni para görmek; yapacağınız bir iş veya harcama konusunda dikkat etmeniz gerektiğine

Madeni para almak; maddi zararla karşılaşacağınıza

Madeni para harcamak; bir işten beklenmedik bir kazanç sağlayacağınıza

Yabancı ülkelere ait madeni paralar görmek; hiç ummadığınız birinden yardım alacağınıza…

Eski ve yabancı madeni paraların koleksiyonunu yaptığınızı görmek; ilginç ve sıra dışı bir olayla karşılaşacağınıza…


Çok sayıda kâğıt para görmek; maddi zarara işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

   Üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntı doğuran davranışa;
   Para bazen dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan so a rahata ermeye, sözün tükendiği yerde maddi imkanların devreye girmesine;
   Gümüş para yutup abdest bozarkenn para çıkarıdığını görmek zındıklığa
   Altın yutup para çıkardığını görmek, imandan so a küfre düşmeye,
   Sarık yahut şapkası içinde para görmek abdest bozmaya,

   Üzerinde kutsal ifadelerin yazılı bulunduğu paraları görmek, şiir ve musikiyi Kur'an'a tercih etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman : 

   İbn-i Sirin demiştir ki: Bakır vs.den basılmış para görmek; kavga, gürültü ve dedikodudur. Yanında çok sayıda para gören, üzülür. Evindeki paraları sokağa attığını gören, sıkıntıdan kurtulur. Para bulan, herhangi bir sebeple sahip olan; biriyle kavga eder.

   Cabir'ül Mağribi'ye göre para; fakirlik ve iflastır. Bir rivayete göre, bir kap içinde para görmek; maldır.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi