Rüyada SAÇ Görmek

sac-ruyada-gormek-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada saç görmek ne demektir?

Rüyada SAÇ Görmek


   Rüyada saç görmek özellikle kadınlar için son derece hayırlıdır. Saç, kadınların güzelliğini sağlayan en önemli etkenler arasında bulunduğu için bu rüya kadınlar için çok daha hayırlı görülmektedir.
Rüyada saç görmek, bireysel olarak güçleneceğiniz anlamına gelir. İş hayatında sıkıntı yaşıyorsanız rakiplerinize karşı galip geleceğinize delalet eder.

HayrolaRuya

Saç yolmak
   Rüyada birinin kendi saçlarını yolması, çevresindeki kişilerin saygısını kazanacağına delalet eder.

Saçın uzaması
   Rüyanızda saçlarınızın olduğundan daha uzun olması, ömrünüzün uzun olacağının müjdecisidir. Bu rüyanın bir diğer tabirine göre ise, evinize alacağınız ihtiyacınız olan ya da olmayan herhangi bir eşya olacaktır.
Bu rüya çocuk isteyenler için müjde niteliğindedir. Böyle bir rüya görenin çocuğu olur.
Eğer saç uzatmak niyetindeyseniz ve saçınızın çok uzadığını görmüşseniz, ödemeniz gereken meblalardan çok daha fazla paranın elinize geçeceğine işaret eder.

Uzun saç
   Uzun saçlar, her şekilde bilgi sahibi olmaya işaret eder ve uzun ömürlü olmanın getirdiği tecrübelerden dolayı olgunlaşacağınızın bir belirtisidir. Gri renkli saç da bu anlama gelir. Diğer bir anlamı ise hayatınızda huzur, ferahlık, bolluk ve berekete sahip olacağınızın göstergesidir.

Siyah saç
   Rüyanızda saçlarınızı siyah olarak görmüşseniz, bu rüya evli kadınlar için eşlerinin dürüst, dirayetli ve sadık olduğunu simgeler. Eğer bekar iseniz gelecekteki eşiniz bu özellikleri taşıyacaktır.
Saçlarınız rüyanızda çok koyu bir siyah renge sahipse, bu rüya, zengin bir erkekle izdivaç yapacağınıza ya da evli kadınlar için eşlerinin varlıklı ve zengin olacağına delalet eder.

Yumuşak saç
   Yumuşak saçlar, ummadığınız kapıların size açılarak ev, araba, arsa ve para gibi mal mülk sahibi olunacağına delalet eder.

Bakımlı saç
   Rüyanızda saçlarınızın bakımlı olması, yakın bir zamanda tanışacağınız bir kişi ile iyi bir arkadaşlık kuracağınız ve bu arkadaşlığınızın size fayda getireceği anlamına gelir. Bu rüya kadın ya da erkek olarak ayrı ayrı yorumlanmaz.

Çirkin ve biçimsiz saç
   Rüyanızda saçlarınızı çirkin ve biçimsiz bir şekilde görmüşseniz amaçlarınız doğrultusunda çok çalışıp çok yorulacaksınız demektir.

Kızıl saç
   Rüyada kızıl renkli saç görmeniz, insanlara karşı sempatik ve şirin görüneceğinize ve bu özelliğiniz sayesinde insanların size karşı ilgi ve sevgi duyacağına yorulmaktadır.

Solgun saç
   Çeşitli mali sorunlarla karşılaşabileceğiniz konusunda size uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Bu nedenle harcamalarınıza dikkat etmeli ve önemli mali kararları ertelemelisiniz. Sözleşmelere bir süre imza atmamalı ve yakın zamanda kredi çekmemelisiniz.

Kır saç
   Çevrenize olan güvensizliğiniz ve geleceğinizle ilgili duyduğunuz kaygılar sonucu geçici olarak biraz canınız sıkılabilir.

Kıvırcık saç
   Kıvırcık saç görmek evli ya da fark etmeksizin gönül ilişkilerinde mutluluklar ve sevinç yaşayacağınızı müjdelemektedir. Bu yaşayacağınız gönül ilişkisi aynı zamanda size huzur da verecektir.
Kıvırcık saç aynı zamanda faydanıza olacak gelişmeler yaşayacağınız anlamına gelir.
Bir diğer rüya tabirine göre ise peygamberimizin yaşam tarzını uygulamaya işaret eder.

Sarı saç
   Rüyada sarı saç görmek, sarışın görmek, hayat boyu başarı, huzur ve mutluluğa yorulur.

Dağınık saç
   Saçlarının dağıldığını görmek, hane içerisinde her evde olabileceği gibi çeşitli sorunlardan dolayı ağız münakaşası yaşayabilirsiniz.

Saç dökülmesi
   Dökülen saç daha çok maddi kayıpları simgeler. Rüyanızda saçlarınız dökülmüşse bir eşyanızı kaybedebilir, çaldırabilir ya da elinizden çıkarmak durumunda kalabilirsiniz. Bu rüya sıkıntı ile de yorumlanmaktadır. Muhtemelen çekeceğiniz sıkıntı maddi nitelikte olacaktır.
Bir diğer yoruma göre ise geçici sağlık sorunları yaşayabilirsiniz ya da çalıştığınız iş yerindeki pozisyonunuz olumsuz yönde değişebilir.

Vücutta çıkan saçlar
   Vücuttan çıkan saç, Rüya sahibi evli bir erkek ise, kısa süre içerisinde evlat sahibi olacaktır.

Kulaktan saç çıkması
   Kulaktan çıkan saç, kulağından saç çıktığını görmek, hoş olmayan laflar duyacağınıza işarettir. Bu lafları dikkate almalısınız çünkü aslında bir ders niteliği taşıyorlar.

Koltuk altından saç çıkması
   Rüyada koltukaltından saç çıkması, rüya sahibinin dileklerinin gerçekleşeceğine işaret eder. Bununla birlikte, bu rüya bazı tabircilerin yorumuna göre, inanç dünyanızın bir hayli zenginleşeceği şeklindedir.

Avuç içinden saç çıkması
   Avcunun veya avuçlarının içinden çıkan saç görmek, huzurunuzun biraz kaçacağına işaret eder. Ayrıca, günah işlemiş ya da işleyecek olabilirsiniz. Yine avuçlar içinden saç çıktığını gördüyseniz, davranışlarınızı gözden geçirip günahlardan sakınmanızda fayda olacaktır.

Ağızdan saç çıkması
   Ağzından saç çıktığını görmek, söyleyeceğiniz sözler yüzünden çekeceğiniz sıkıntılara işaret eder. Sözlerinizin etkileri sizi olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle ne söylediğinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Saçların gürleşmesi
   Rüyanızda saçlarınızın olduğundan daha sık ve gür olduğunu görmeniz, elinize geçecek eşyalar olacağına delalet eder.
Bu rüyayı eğer sıkıntılı günler geçirirken görmüşseniz, kısa bir süre içerisinde sıkıntılarınızdan kurtularak feraha çıkarsınız. Bu rüyayı gören kişi huzurlu ise, daha da ferah günlerin onu beklediğinin habercisidir.
Bazı yorumculara göre de gür saç görmek bolluk ve bereket dolu günlerinizin size çok yakın olduğu anlamına da gelmektedir.

Peruk takmak
   Peruk takan kişinin kısmeti açılır hanesine bereket gelir.

Postiş takmak
   Rüyanızda saçlarınıza postiş takmanız; eğer maddi durumunuz iyi ise gelirinizin daha da artacağına, eğer maddi durumunuz kötü ise maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza yorulur.

Saç örmek
   Rüyada saç örmek, örme veya örülmüş saç görmek, çalışmalarınızı ince eleyip sık dokuyarak devam ettireceğinize ve elinizden çıkan her işin kusursuz olacağına işaret eder.
   Rüyayı gören bir kadınsa, bu rüya olumlu yorumlanır. Örgülü saç, eğer rüyayı gören bir erkekse yatırım yapacağı anlamına gelir.
   Rüyada saç örmek sanatsal faaliyetlere de yorulur. Sanatın herhangi bir koluyla ilgili faaliyetlere katılabilirsiniz. Bir sanat dalı ile ilgili eğitim alabilir, amatör veya profesyonel olarak üzerinde çalışabilirsiniz.
   Diğer bir yoruma göre de saç örmek kadın ya da erkek fark etmeksizin yakın bir zamanda sevdiğiniz bir insanla aranızda çıkan bir sorundan dolayı görüşmeyi kestiyseniz barışacağınıza ve görüşmeye devam edeceğinize göre de yorumlanmaktadır.
   Eğer yakın zamanda gönül ilişkilerinizde bir tartışma yaşamışsanız, kısa süre içerisinde sevgilinizle barışabilirsiniz.

Saç taramak
   Rüyada saç taramak yeni ve uzun ömürlü dostluklar kuracağınıza delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada saç taramak farkında olmadan yaptığınız şeylerin sonucu sizin için olumsuz olacak anlamına gelir.

Kahkül
   Rüyada kahküllerinin birbirine karıştığını ve kötü göründüğünü görmüşseniz, bu rüya size bazı sıkıntılı günlerin yakın olduğunu haber vermektedir.

Saç kesmek
   Rüyanızda saçlarınızı kestiğinizi görmeniz, kariyerinizde bazı sorunlu günler geçireceğinize ve mevkiinizin sarsılabileceğine yorulur.
Rüyada bir başkası sizin saçlarınızı kesmişse, işlemediğiniz bir suçla suçlanabilirsiniz. Bir diğer yoruma göre ise, rüyanız eşinizle yaşayacağınız sürtüşme ve tartışmalara işaret eder.
Bu rüya ayrıca hayatınızda ani ve net vereceğiniz kararlardan dolayı yaşayacağınız değişikliklere yorumlanır.

Saçı tıraşlamak, Saç traş etmek
   Bu rüyayı bir erkek görmüş ise hacca gider. Çevresi tarafından saygınlığı artar. Rüyayı gören kadın ise eşiyle yaşanacak ağız dalaşına işaret eder.

Saç kazıtmak
   Rüyada saç kazıtmak, günah işleyerek utanacağınız bir duruma düşeceğiniz konusunda bir uyarıdır. Günah işlemekten sakınmalı ve dini konularda daha duyarlı davranmalısınız. İşlediğiniz günahlardan tövbe etmelisiniz.

Saçların beyazlaması
   Rüyada beyaz saç, her ne kadar olumsuz bir anlama sahipmiş gibi görünse de bunun aksidir. Bu rüyayı gören kişi çevresi tarafından takdir edilir. Rüya sahibi erkekse gelirinde olacak yükselişe yorulur.
Bir diğer tabire göre, rüya sahibi erkek olsun ya da kadın olsun evladı erkek olur.
Bazı tabircilere göre ise, rüyayı gören kadınsa bu rüya, kadının eşinin kötü işler işleyeceğine veya kadının bir rahatsızlık atlatacağına işaret eder.
Eğer davalık bir durumunuz varsa, dava sizin lehinize sonuçlanır.
Saçlar eğer tamamen beyazlamışsa, ticarette sorunlar yaşanabilir ya da çalıştığınız iş yerindeki üstünüz canınızı sıkacak davranışlar sergileyebilir. Saçlar ve vücuttaki diğer tüyler, sakallar tamamen beyazlamışsa büyük maddi zorluklar aşılacaktır.
Uzun ağarmış saçlar ise kısa zaman içerisinde sevinç yaşayacağınıza delalet eder.
Bu rüya dini konularla daha fazla ilgileneceğinize de işaret etmektedir.

Yemekten saç çıkması
   Çevrenizden herhangi biriyle ağız münakaşasına girebilirsiniz.
Saç jölesi

Rüyada saç jölesi, biryantin,
köpük, jöle, sprey vb. gibi
saç şekillendirici ürünler görmek,
   Çevrenizdeki itibarınızın artacağına işaret etmektedir.

Saç fırçası
   Kısmetiniz, bahtınız açılacak ve sevinçli günler yaşayacaksanız.

Saça Kına yakmak
   Saçına Kına yaktığını görmek, geleneklerimizde mutlu günlerde icra edilen bir uygulamadır. Saçınıza rüyanızda kına yakmanız çok sevineceğiniz gelişmelerin olacağına yorulur.

Saç boyatmak
   Rüyada saçını boyattığını, şeklini değiştirdiğini ya da çok belirgin değişiklikler yaptığını görmek yaşamınızdaki büyük değişikliklere işaret eder. Saçı boyamak, Yaşadığınız sorunlarla ilgili farklı bir bakış açısı kazanabileceğiniz ya da bu konulara odaklanarak yeni yöntemler deneyebileceğiniz anlamına gelir.
Saçlarınızın dalgalanması içsel özgürlüğünüzü simgelemektedir.

Saç kestirmek
   Rüyada kesilen saç, size acı veren bir kayıp yaşadığınızı gösterir. Bir diğer taraftan amaçlarınız ve isteklerinizle ilgili değişiklikler yapmak istiyor olabilirsiniz. Bazı alışkanlıklarınızdan ve bazı tutumlarınızdan vazgeçebilirsiniz.

Saç taramak
   Rüyanızda saçlarınızı taramanız yaşamınızla ilgili yeni fikirler ve yöntemler konusunda düşündüğünüzü gösterir. Fikirlerinizi bir plana oturtacak bu yolda ilerleyeceksiniz. Bir diğer taraftan saçını taradığını görmek, kendinizle yüzleşmekte zorluk çektiğinizi de gösterebilir. Kendinizi değerlendirirken olumsuz yönlerinizi es geçiyor olabilirsiniz.

Birinin saçınızı koklaması
   Bu rüya cinsel duyguları ifade edebilir. Birinin Saçınızı kokladığını gördüyseniz Cinsel olarak isteğinizin arttığı bir dönemde olabilirsiniz. Ayrıca saç koklamak şefkati, güveni ve derin sevgiyi de sembolize eder.

Saçı şekillendirmek
   Rüyanızda saçlarınıza şekil verdiğinizi görmeniz, çevrenizdeki insanların sizinle ilgili fikirlerine gereğinden fazla ehemmiyet gösterdiğiniz anlamına gelir. Kendi fikirlerinizden çok başkalarının fikirlerini önemsiyor ve kendinizi başkalarının gözünden değerlendiriyorsunuz. Bu durum bu şekilde devam ettiği sürece sağlıklı bir ruh hali içinde kalamazsınız. Bu nedenle başkalarının görüşlerinin kendilerini bağladığını ve tek bir doğrunun olmadığını unutmamalısınız.

Saçların uzaması
   Saçlarınızın uzadığını görmeniz, yaşamınızla ilgili kararlar almadan önce ince eleyip sık dokuduğunuz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Belki de bu kararları vermenizin gereğinden fazla uzadığını düşünüyorsunuz.

Saç kestirmek
   Saçlarınızı kestirmeniz ya da saçlarınızın dökülmesi kendinizi güvende hissetmediğiniz anlamına gelir. Kendinizi güçsüz ve dayanaksız hissediyor olabilirsiniz. Herhangi bir konuda yeni kararlar almaya veya yeni işlere başlamaya kendinizi yeterli görmüyor olabilirsiniz. 

Saç yıkamak
   Rüyada saç yıkamak şimdiye kadar olan düşünce tarzınızda değişiklik yapmak istediğinizi sembolize eder. Bununla birlikte ilişkilerinizde farklı bir yaklaşımda bulunmanız gerekiyor olabilir. Bir diğer taraftan bu rüya imajınızı değiştirmek istediğinize işaret etmektedir. Farklı bir görüntü ile insanların karşısına çıkmak istiyor olabilirsiniz. Bir başkasının saçını yıkamanız ise hayatınızda bir başkasına bağımlı hale geldiğinizi ifade eder.

Saç kurutmak, kuru saç
   Bu rüya yakın zamanda aklınızın karıştığını ancak düşüncelerinizi toplamaya başladığınızı gösterir. Kuru saç gördüyseniz, belki de yeni fikirler beyninizde bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyordur.Tiflisi Tabirleri :


Allame Meclisi: Saçınızı tıraş ettiğinizi görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, günahlardan tövbe edeceğinize, dindar ve takvalı biri olacağınıza

Saçınızın uzun olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza

Saçınızın ağardığını görmek; üzüntüden kurtulacağınıza ve günahlarınızdan tövbe edeceğinize

Saçınızı kazıdığınızı görmek; insanlar önünde sizi küçük düşürecek bir iş yapacağınıza ve bu yüzden tövbe etmeniz ve sadaka vermeniz gerektiğine

Saçınızın oldukça dağınık olduğunu ve birbirine karıştığını görmek; dalgınlık ve perişanlığa işarettir.


Çağdaş Ulema:

Saç boyamak; kaybolan veya zayi olan bir şey için boş yere emek sarf edeceğinize…

Saç yıkamak; huzursuzluğa

Birinin saçını kesmek; bir başkasının zararından fayda göreceğinize

Saç örmek; daha önce bozulan bir ilişkiyi tekrar düzelteceğinize

Saçınızı kestirdiğinizi görmek; üzüleceğinize

Saçınızı taramak; gece vakti bir yolculuğa çıkacağınıza

Saçınızın döküldüğünü görmek; bir tedfin merasimine katılacağınıza

Saçınızın bakımlı olduğunu görmek; iyi bir dostluğa

Dağınık saç görmek; aile içi anlaşmazlığa

Saçınızın renginin solduğunu görmek; mal varlığınızı kaybedeceğinize

Saçınızın siyah olduğunu görmek; sağlığa

Saçınızın kırmızı olduğunu görmek; kendinizi insanlara sevdireceğinize

Kır saçlı olduğunuzu görmek; endişeleneceğinize

Saçınızın siyah, kısa ve dalgalı olduğunu görmek; durumunuzun kötüye gideceğine

Saçınızı elinizle yıkadığınızı görmek; kötüye

Ağzınızda saç teli olduğunu görmek; ürkütücü bir durumla karşılaşacağınıza

Saçı olmayan bir erkek görmek; saygınlık ve zenginlik elde edeceğinize

Saçı olmayan bir kadın görmek; saygınlığınızı kaybedeceğinize

Kıvırcık saç görmek; aşk konusunda başarılı olacağınıza

Kadın saçına benzeyen uzun saçlı bir erkek görmek; aşkta ihanete

Çorbanın içinden saç teli bulmak; bir tartışma yaşayacağınıza

Uzun ve beyaz saç görmek; mutluluğa

Saç yakmak; yapacağınız işlerde temkinli olmanız gerektiğine

Ölmüş bir erkeğin saçını görmek; saygınlık elde edeceğinize

Sarı saç görmek; mutlu bir yaşam süreceğinize

Saç fırçası ve toka görmek; baht açıklığı ve mutluluğa

Saç kremi/ jöle görmek; saygınlık elde edeceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

   Mala ve uzun ömre; Saçın normal olarak uzaması zenginliğe ve uzun ömre, aşırı uzaması erkek için gam ve kedere, kadın için hoş geçime, değerli olmaya, nefsine hakim olmaya, Erkeğin başını tıraş etmesi hacca, yolculuğa, şeref ve itibara, makam ve mevkiye;; Devlet memurunun satını tıraş etmesi görevden alınmaya, Kadının saçını tıraş etmesi kocasının yahut yakın akrabalarından birinin vefat etmesine, Kadının saçının kısmen yahut tamamen kesilmesi eşiyle kavga etmesine ya da musibete, Kadının saçını tamamen beyazlaşmış görmesi kocasının fısk ve günahına, istikametten ayrılmış olmasına; Saçlara ak düşmesi dinde güzelliğe yahut malda meydana gelecek noksanlığa, Saçlarının döküldüğünü görmek anne ve baba cihetinden gelecek üzüntüye, Dağınık saç malın israf edilmesine, Genç olan kimsenin saçının ağardığını görmesi ağırbaşlı olmaya yahut yoksulluğa, Saçın azalması hapse, borca yahut yoksulluğa, Saçsız olduğu halde takma saç (peruk) giydiğini görmek refah ve bolluğa, Dazlak (kel) olduğunu görmek gam ve kedere;kel olduğu halde saçının tekrar bittiğini görmek izzet ve şerefe, hayra ermeye, Saçını tarakla taramak izzet ve devlete, taranken beyaz kıl vs. düşmesi, eline geçecek maldan infak etmeye, Saçını yıkadığını ve sularının aktığını görmek başkalarının durumuna muttali olmaya, onların da kendi durumunu biliyor olmasına, Ensesini tıraş etmek borcunu ödemeye, Saçın büklüm büklüm olması menfaat ve hayır meydana gelmesine, Kıvırcık saç sünnete uymaya yahut rehin vermeye, Saça kına yakmak kadın için sevince, feraha işarettir.


Seyyid Süleyman :

   Bir erkeğin rüyasında saçının çok uzadığını görmesi, üzüntü ve endişedir. Rüya sahibi kadınsa, kıymeti artar.

   İbn-i Sirin demiştir ki: Hac zamanı saçının traş edildiğini görmek; dinde salah, selamet ve günahlara kefaret-tir. Haram aylarda traş olmak; borç ödemek ve kederden kurtulmaktır. Mevki sahibi biri traş olduğunu görürse; azl edilir. Saçını traş ettiğini gören kadın, kocasını veya yakın bir akrabasını kaybeder. Saçının tamamen veya kısmen kesildiğini gören kadın, kocasıyla kavga eder. Bir rivayete göre, musibete uğrar. Bir kadının saçının tamamiyle beyazlaması, kocasının dalalete düşeceğine işaret eder.

   Kirmani bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Padişah için; asker, kadın için; kıymet ve şeref, halk için, üzüntü, fukara için; ibadet ve takva, hac etmemiş olanlar için; hac. Başının traş edildiğini veya saçının kökünden koptuğunu gören kadının, namusunda noksan olur. Saçın kırlaşması; din kuvvetine, bir rivayete göre; mal kaybına işarettir. Saçlarının kendi kendine döküldüğünü gören, ana babası yönünden üzülür.

   Ebu Said'ül Vaaz'a göre saç; rüyada şunların temsilcisidir: Mal, uzun ömür, hayır, itibar ve makam. Dağınık ve uzun saç; malın dağılmasına işarettir.

   İbn-i Sirin diyor ki: Genç bir adamın saçının beyazlaması, fakirlik alametidir. Saçın azaldığını görmek; iyi değildir. Zaruret, borç veya zindandır.
Saçsız olduğu için peruka takanın refahı artar.


Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, magribi, kirmani, tiflisi, danyal

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi