Rüyada UÇMAK Görmek

ucmak-ruyada-gormek-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada uçtuğunu görmek ne demektir?

Rüyada UÇMAK Görmek


   Rüyada uçmak hayırlı ve güzeldir. Uçmak iş hayatında yaşanacak güzel ve başarılı işlere, dolayısıyla da kişinin başarılarından dolayı iş yerinde terfi almasına işaret eder. Uçmak aynı zamanda kişi için görünen bir yoldur. İş seyahati, tatil ya da ziyaret gibi, eğer kişi yerden yukarıya doğru uçtuğunu görürse bu maddi kayıp anlamına gelir. Rüyada bulutlara doğru uçtuğunu gören fakat yere indiğini göremeyen kişi için ölüm vaktinin geldiğine delalet eder. Eğer kişi rüyasında bir evin çatısından başka bir evin çatısına uçarsa bu o kişinin yeni bir izdivaç yapacağına işaret eder. Rüyada hiçbir neden olmaksızın, rüya sahibinin uçmasına vesile olacak her hangi bir faktör bulunmak sızın uçması bir durum ya da hal değişikliği anlamına gelir.

HayrolaRuya

Rüyada Kuş Gibi Uçmak
   Rüyada kuş gibi uçmak çok güzeldir, mevkii değişikliğine delalet eder. Rüya sahibi kendini rüyasında kuş gibi uçarken görürse bu o kişinin kısa bir zamanda bulunduğu mevkiden daha iyi bir mevkiye ulaşacağı anlamına gelir. Örneğin kazancı artabilir, rütbesi yükselebilir ya da işleri açılabilir.

Rüyada Uçakla Uçmak
  Rüyasında uçağa binerek uçtuğunu gören kişi sevineceği şeyler yaşayacak demektir. Bu rüya, kişinin mutlu olacağı ve duymayı beklediği şeyleri duyacağı anlamına gelirken aynı zamanda rüya sahibin hayatında meydana gelecek olan radikal değişikliklere de işaret eder.

Rüyada Bir Yerden Bir Yere Uçmak
   Rüyada bir yerden başka bir yere uçtuğunu gören kişiye bir yol görünmüş demektir. Bu kişinin kendisini bekleyenlerin olduğu bir yere gideceğine işaret eder. Rüya sahibi kişinin, uzun ya da kısa olan bir yola gideceğine delalet ederken, rüyasında ne kadar yükseğe uçarsa gideceği yerde o kadar hürmet ve sevgi göreceği anlamına gelir.

Rüyada Uçarak Göğe Yükselmek
   Rüyada uçarak göğe yükseldiğini gören kimsenin itibarı çok olur ve insanlar arasında daima güzel bir isimle anılır. Bazı alimlere göre bu rüyanın bazı anlamları vardır. Şöyle ki: rüyada uçarak göğe yükselmek kişinin yüksek bir mevkiye gelmesine, bir topluluğa lider olmasına, yakında Hacca gitmesine, yükselmesine, günahlarından kurtulmasına veya hatalarını tekrar etmemesine yorulabilmektedir.

Rüyada Bir Yerden Başka Bir Yere Uçmak
   Rüyada bir yerden havalanarak başka bir yere doğru gittiğinizi ve oraya konduğunuzu görmeniz yakında bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Bu rüya genellikle gurbete gidip orada kalacağınıza, hiç hesapta olmayan bir seyahate veya kişinin yapacağı eğlenceli bir yolculuğa yorulur. Rüyasında bir yerden başka bir yere uçan kişi, bulunduğu şehirden ayrılarak başka bir şehre veya ülkeye yerleşir.

Rüyada Kanatları İle Uçtuğunu Görmek
   Rüyada kanat sahibi olup bunlarla uçan kişi dünyada hiç ummadığı ve beklemediği büyüklükte menfaatlere erişir ve ne dileği, isteği varsa hepsi gerçekleşir. Bu rüya genellikle kişinin yüksek derecesine, her anlamda mutlu ve huzurlu geçecek bir ömre, sıkıntılardan kurtulmaya ve rahata ermeye işarettir.

Rüyada Uçarak Bir Ağaca Konmak
   Rüyada uçup uçup sonra da bir ağaca konan kimse uzun bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuğu esnasında herkes tarafından sevilip takdir gören, oldukça büyük ve değerli bir insanla karşılaşarak onunla arkadaş olur. Bazen de bu rüya bazı nimetleri elde edebilmek için muhakkak mekan değişikliği yapmanız gerektiğini gösteren ve bu değişiklik sonrasında hayatınızda olumlu gelişmelerin yaşanacağını haber veren bir rüyadır.

Rüyada Ellerini Çırparak Uçtuğunu Görmek
   Rüyanızda ellerinizi çırparak uçmanız kısa sürede hem özel hem de iş yaşamınızda birçok menfaat elde edeceğinizin ve başınıza büyük bir kısmetin konacağının göstergesidir. Bu rüyayı gören kimse herhangi bir beklentisi varsa bu gerçekleşir ve kendisine müjdeli, güzel bir haber ulaşır.

Rüyada Gökyüzüne Doğru Uçmak
   Rüyada semaya doğru uçan ve bir daha dönemeyen kişi mühim bir hastalığa yakalanır. Bazen de bu rüya kişi için hayırsız girişimlerde bulunup bunun sonucunda da oldukça üzüleceği durumlar içine girmeye işarettir. Eğer göğe doğru uçup geri dönseniz, hastalıktan şifa bulmaya veya sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

Rüyada Gökten Düşmek
   Rüyada gökyüzüne yükselip sonra da oradan düştüğünüzü görmeniz eşinizle bir takım problemler yaşayacağınıza ve bu problemler sonucunda da sıkıntıya düşeceğinize işarettir. Bu rüya bazen de iş yaşamında bazı çalışmalarınızdan beklediğiniz sonuçları alamayacağınıza da yorulabilmektedir.

Rüyada Göğe Yükselip Orada Gök Kapılarının Açılması
   Rüyada gökyüzüne yükselip orada göğün kapılarının kendisine açıldığını veya oradaki melekleri gören kimse dünya hayatında oldukça hayırlı ve güzel bir mertebeye ulaşır. Bu rüya sizin iyi yolda olduğunuzun ve yaptığınız ameller sonucunda derecenizin gittikçe yükseldiğinin göstergesidir. Bu rüya hem dünya hem de ahiret hayatınızda mükafat alacağınızın ve isteklerinizin gerçekleşeceğinin göstergesidir.

Rüyada Gökyüzüne Uçup Orada Meleklerle Konuşmak
   Rüyasında gökyüzüne uçup meleklerle konuşan, onlarla teşbih çeken ve onların arasına katılan kimse dünyada çok hayırlı ve iyi insanlarla arkadaşlık kurar ve bu kişilerle sohbet edip onların bilgisinden yararlanır. Bu rüya genellikle hayırlı ve güzel bir dost meclisidir. Bu arkadaşlarınızdan ayrılmamanız ve onları bırakmamanız gerekir.

Rüyada Bir Çatıdan Başka Bir Çatıya Uçmak
   Rüyasında bir çatıdan kalkıp başka bir çatıya uçan kimse bir yolculuğa çıkar veya farklı bir yere taşınır. Bu rüya genellikle mesken değişikliğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kimse bulunduğu yerden çok daha hayırlı ve güzel bir yere gider ve orada kendisine bir yuva kurar. Bazı alimlere göre ise bu rüya, bulunduğunuz işi terk edip farklı bir işe girişeceğinizin göstergesidir.

Rüyada Kıble Yönünde Uçmak
   Rüyasında kıble yönünde uçan kişi, bulunduğu durumdan çok daha güzel ve iyi bir duruma geçer. Bazı tabirciler için ise bu rüya kişinin kendisine çok fazla kazanç getirecek uzun bir yolculuğa çıkmasına ve aynı yolculuktan sağ salim dönerek daha huzurlu ve sıkıntısız bir hayat geçirmesine yorulabilmektedir.

Rüyada Kendisinde Kuş Kanadına Benzemeyen Bir Kanat Görmek
   Rüyasında kuş kanadına benzemeyen çok farklı bir kanat gören kimse kısa zamanda hastalanır ve yatağa düşer. Ama bu rüya aynı zamanda bu hastalığı kolay atlatacağınıza ve tekrar eski gücünüze ve sağlığınıza kavuşacağınıza da işaret eder.

Rüyada Kanatsız Olarak Uçmak
   Rüyasında kanatsız olarak uçan kişi çok sevineceği bir haber alır ve bu haber sonucunda her anlamda mutlu olacağı bir döneme girer. Kanatsız olarak uçmak genellikle daha iyi ve daha güzel olarak tabi edilir. Bir kişinin kanatsız veya herhangi bir vasıtası olmadan uçması kazanca, zenginliğe, mutluluğa ve ferahlığa yorulmaktadır.

Rüyada Birini Uçarken Görmek
   Rüyada birinin uçtuğunu görmek, eğer o kişiyi tanıyorsanız, kişinin elde edeceği başarılardan ve kendisine verilen nimetlerden dolayı onu kıskanacağınıza ve ona karşı haset edeceğinize işarettir. Bu rüyada uçan kişi tanınsın veya tanınmasın genellikle kişiye haset eden hileci ve iki yüzlü bir insana veya başarılarınız çekemeyen, daima kötülük peşinde koşan ve her eyleminde insanlara zarar vermek isteyen bir kadına işarettir.

Rüyada Kuşlarla Birlikte Uçmak
   Rüyasında kuşlarla birlikte uçan kişi aynı memleketten olmayan kendisine yabancı olan bir grup insanla tanışır ve onlarla arkadaşlık eder. Bazen de bu rüya farklı bir memlekete veya ülkeye gideceğinize ve orada bir sürü yabancı insanlar etkileşim içerisinde bulunup onlarla vakit geçireceğinize yorulmaktadır.

Rüyada Bir Evden Başka Bir Eve Uçmak
   Rüyasında bir evden başka bir eve uçan kimse, yakında büyük ve güzel bir kısmeti çıkarak evlenir ve mutlu bir yuva kurar. Bu rüya genellikle ikili ilişkilere, nikah, nişan gibi organizasyonlara ve kişinin talihinin, kısmetinin açılmasına yorulur. Evli kimseler içinse bu rüya ailesi ile birlikte taşınacaklarının ve yer değiştireceklerinin göstergesidir.

Rüyada Bir Dağın Uçması
   Rüyasında bir dağı uçarken gören kişi, tahmin edemeyeceği büyüklükte bir mevkiye ve maka getirilir. Bu rüya genellikle devlet adamlarına ve onların ihsanıyla menfaat sağlayan insanlara işaret eder. İşsiz bir kimse bu rüyayı görse yakın zamanda iş sahibi olur ve dilediği her şeye kavuşur.

Rüyada Gökyüzünü Baştan Başa Uçmak
   Rüyasında gökyüzünü baştan başa uçan kimsenin çok aşırı istekleri ve arzuları vardır; bu arzuların bir kısmı ise kendisi için hayırlı değildir. Bu rüya beklentilerinizi oluştururken daha olabilecek şeyler dilemeniz gerektiğinin ve kabul olmayacak duaları etmemenizin göstergesidir.

Rüyada Bir Dağın Üzerine Uçmak
   Rüyasında bir dağın üzerine uçan kimse herkesin gıpta edeceği bir makam sahibi olur. Bu şekilde uçtuğunu gördüyseniz bu genellikle iş yaşamında yükselmeye, mertebenin artmasına ve her anlamda sıkıntıların bitmesine yorulmaktadır.

Rüyada Uçarken Birden Durmak
   Rüyasında uçarken birden duran, durduğunu gören kimse yolculuğunu yarım bırakarak geriye döner. Bu rüya genellikle kişinin bazı isteklerinin kabulüne bazı isteklerine ise ulaşamamasına yorulmaktadır. Rüyada uçarken yere düşen kimse, tam her şey yolundayken hesapta olmayan bazı işleri halletmek zorunda kalır.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada uçmanın beş tabiri vardır:

1-Yolculuk

2-Hac

3-Büyüklük

4-Durumunuzda değişiklik

5-Hastalık veya ölüm.


Hz. Danyal (a.s):

Kuş gibi bir yerden bir yere uçtuğunuzu görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve rüyada yükseldiğiniz ölçüde saygınlık kazanacağınıza

Doğrudan gökyüzüne doğru uçmak; bir zarar göreceğinize

Gökyüzüne doğru uçup gözden kaybolmak ve bir daha yeryüzüne dönmemek; ecelinizin yaklaştığına işarettir.


Allame Meclisi:

Bir yerden başka bir yere uçtuğunuzu görmek; hayırlı, bereketli ve sağlıklı bir yolculuk yapacağınıza

Sol elinizi çırparak uçtuğunuzu görmek; yolculuğa çıkacağınıza, ancak az miktarda menfaat elde edeceğinize

Uçtuktan sonra bir ağaca konduğunuzu görmek; çıkacağınız bir yolculukta büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza

Akşam vakti uçtuğunuzu görmek; zorlu bir yolculuğa çıkacağınıza ve sıkıntı yaşayacağınıza

Göğe uçtuğunuzu görmek; hacca gideceğinize

Gökyüzüne yükseldiğinizi ve bir daha da geri dönmediğinizi görmek; ölümünüzün yaklaştığına ve bu yüzden tövbe etmeniz gerektiğine

Aynı rüyada geri döndüğünüzü görmek; bir yolculuğun ardından sağlık ve esenlik içinde geri döneceğinize

Gökyüzünden düştüğünüzü görmek; eşinizi boşayıp başka bir kadınla evleneceğinize…

Gökyüzüne yükseldiğinizi, gök kapılarının açık olduğunu ve orada meleklerle karşılaştığınızı görmek; hacca gideceğinize ve rızkınızın bollaşacağına

Gökyüzündeki meleklere katılıp onlarla birlikte Allah'ı tespih ettiğinizi görmek; seçkin takvalı ve dindar kimselerle dost olacağınıza

Kanatlı bir hayvan gibi uçtuğunuzu görmek; herhangi bir musibetle karşılaşmamak için mutlaka tövbe etmeniz gerektiğine

Bir çatıdan başka bir çatıya veya bir duvardan başka bir duvara uçtuğunuzu görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve başka bir işe yöneleceğinize işarettir.


İbn-i Sirin:

Kıble yönünde uçmak ve başlangıç noktasına tekrar geri dönmek; büyük kazançlarla yolculuğa çıkacağınıza ve kısa sürede bulunduğunuz yere geri döneceğinize; aynı rüyayı kanatlı bir şekilde görmek, bu tabirin daha da iyi olacağına

Kanatsız uçmak; durumunuzun değişeceğine

Evinizin çatısından başka bir çatıya uçtuğunuzu görmek; eşinizi boşayacağınıza ve başka bir kadınla evleneceğinize işarettir.


Kirmani:

Dizginle gökyüzüne uçtuğunuzu görmek; hacca gideceğiniz

Kendi evinizden başka bir eve uçtuğunuzu görmek; ecelinizin yaklaştığına ve bu yüzden hemen tövbe etmeniz gerektiğine

Kanatlarınız olduğunu, ama kuşkanadına benzemediğini görmek; hastalanıp yatağa düşeceğinize ve sonunda iyileşeceğinize

Bir yerden başka bir yere uçtuğunuzu görmek; kısa mesafeli bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.


Çağdaş Ulema: Uçakla uçmak; bir iş konusunda başarısız olacağınıza ve bunun neticesinde zarar göreceğinize

Kanatlı olarak uçtuğunuzu görmek; endişe ve kaygıya

Kanatsız olarak uçtuğunuzu görmek; sevineceğinize

Uçarken düşmek; kötü amaçlı bir olaya karışacağınıza

Birini uçarken görmek; kıskançlığa


Balonla uçmak; arzularınıza kavuşacağınıza işarettir.İhya Rüya Tabirleri :

Ferahlık ve sevince;
Uçmak yolculuğa, başaşağı uçmak yolculukta rahat etmeye, işsiz kalmaya,
kanatsız olarak uçmak bir durumdan başka bir duruma geçmeye yahut yer değiştirmeye,
Kuşlarla birlikte uçmak yabancılarla görüşmeye,
Gururlu birinin uçtuğunu görmesi rüyanın batıl olmasına,
Damdan dama uçmak şöhretli bir kimseden diğer ünlü birine yaklaşmaya yahut bir kadından başka bir kadına geçmeye;
Bilinen bir evden başka bir malum eve uçmak evlenmeye,
bilinmeyen eve uçmak vefat etmeye,
Alçak bir yerden yüksek bir yere kanatsız olarak uçmak arzu ettiği şeye kavuşmaya, itibar kazanmaya,
Uçarken gökyüzünde kaybolup gitmek ölmeye,
Dağın uçtuğunu görmek saltanata nail olmaya,
Bir yerden bir yere uçmak mal biriktirme arzusuna,
İki kanadı ile uçtuğunu görmek hayır ve iyiliğe,
Hastanın uçması vefat etmesine,
Gökyüzünde durmaksızın uçmak aşırı istek ve arzulara delalet eder.Seyyid Süleyman :

Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada uçmak; hayırlıdır. Sefer ve makamdır. Semaya uçan, bir zarara uğrar. Buradan inmeyen, vefat eder.
Ibn-i Sirin (R.A.) demiştir ki: Rüyasında kanatları olmadığı halde uçtuğunu görenin, vaziyeti değişir. Bir evin damından başka bir dama uçan, karısını boşar. Yeni bir evlilik yapar veya cariye alır.
Kirmani şöyle diyor: Semaya doğru çok uçan, Hacca gider yahut ağır hasta olur. Fakat, iyileşir. Evinden meçhul bir eve uçan, vefat eder. Kuş kanadına benzemeyen kanatlara malik olmak, halkın şaşıracağı bir durumun zuhuruna işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyasında bir dağın tepesine uçan, büyük mevki sahibi olur. Bu sırada düştüğü şeye malik olur. Rüya sahibi velayete ehil değilse ölüm derecesinde hastalanır yahut dininde hata yapar. Güvercin gibi uçtuğunu gören, izzet ve itibara kuvuşur. Semanın boşluğunda kaybolan vefat eder. Tarladan tarlaya uçan, kuvvet ve şeref kazanır.
El Salimi bu yorumlara ilaveten şöyle diyor: Uçmak; dindarlar için ilme, günahkarlar için şerre işarettir. Bir rivayete göre, uçmak; akıl azlığıdır. Yerinde durduğu halde uçmak; hayırdır. Bu rüyaların en iyisi Kıble tarafına uçmaktır. Uçarken durduğunu görenin, yolculuğu yarım kalır. Hayvana binerek uçmak; sıkıntı ve makam kaybı, bazılarına göre rütbe kazanmaktır. Bindiği hayvanla beraber bir yerde duran, izzet ve devlete nail olur.MollaCami Tabiri :

   Rüyada uçmak, yolculuk, başaşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçması, onun işsiz kalmasına işarettir. Rüyada damdan dama uçtuğunu gören kimse, ünlü bir zat tarafından ünlü bir zat tarafına geçer.Bir kadın rüyada tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu gören kimse, o erkek evlenir. Rüyada bildiği bir evden bilmediği uzak bir eve uçtuğunu gören kimse, ölür.Hapsedilmiş bir kimse rüyada uçtuğunu görse, hapisten çıkar.Bazı tabirciler, rüyada uçmak eğer kanatla olursa, yolculuğa çıkmaya, kanatsız olursa, bir durumdan diğer bir duruma geçer veya bir yerden diğer bir yere nakleder.Yabancı olan bir kimse, uçtuğunu görse, memleketine döner. Bazı tabirciler de, o yabancı çok yolculuk yapar, dediler.Rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu gören kimse, yabancı kimselerle görüşür. Bir kimse rüyada bir adamla yarışsa ve uçup o adamı geçse, o adama kahreder. Uçtuğundan dolayı da o kimsenin kadri yüce olur.Uçarken gökte kaybolduğunu ve geri dönmediğini gören kimse ölür. Rüyada evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu gören kimse, evinden kabre intikal eder.

Etiketler; uçtuğumu, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi