Rüyada ÜZÜM Görmek

uzum-ruyada-gormek-dini-ruya-tabiri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada ÜZÜM Görmek ne demektir?

Rüyada ÜZÜM Görmek


   Rüyada üzüm görmek çok iyidir. Üzüm ağız tadına, bol kazanca, büyük variyete işaret eder. Üzüm bolluk ve bereketin yanı sıra alın teri ile kazanılmış mal ve rızık anlamına da gelmektedir. Fakat üzüm tek bir şekilde yorumlanamaz. Üzümü salkım şeklinde görmek ailedeki huzura ve mutluluğa işaret eder. Zamanında görülen üzüm sağlıklı, uzun ve mutlu bir dünya hayatına, zamanından önce ya da sonra görülen üzüm ise içine düşülecek zorluklara delalet eder. Zamanı dışında görülen üzüm, kişinin yapmaya niyetlendiği bir hayır işini daha önceden yapması, zamanında görülen üzüm de dünya malının alım kolaylığı anlamına gelir.

HayrolaRuya

Rüyada Beyaz Üzüm Görmek
   Rüyada üzüm güzel ve iyiye işaret eder. Rüyasında beyaz üzüm gören rüya sahibinin, mutlu, huzurlu, sakin ve güzel bir evlilik hayatı olacağına delalet eder.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek
   Rüyada siyah üzüm de hayırlara işaret eder. Rüyasında siyah üzüm görmek sıhhatli olmaya, mutluluğa, başarıya ve güzel bir ömür geçirmeye delalet eder.

Rüyada Üzüm Suyu Görmek
   Rüyada üzüm suyu görmek ya da üzüm suyu içmek de güzel ve uzun bir hayata delalet eder. Rüya sahibinin dünya hayatına işarettir. Kişinin huzurlu ve keyifli olacağının yanı sıra uzun ömürlü olacağı anlamına da gelir.

Rüyada Siyah Üzüm Yemek
   Rüyada siyah üzüm yemek iyi değildir. Rüya sahibinin yaşayacağı bir üzüntüye işaret eder. Eğer üzüm mevsiminde değil de mevsiminden önce ya da mevsiminden sonraysa bu da rüya sahibinin yaşayacağı sağlık sorununa delalet eder.

Rüyada Çavuş Üzümü Yemek
   Rüyada çavuş üzümü yemek mal ve mülke yani dünya malına işaret eder. Rüyasında çavuş üzümü yediğini gören rüya sahibi büyük güçlüklerle de olsa, çok çalışıp, çabalayarak mal sahibi olacak demektir.

Rüyada Üzüm Almak
   Yapılacak bir çalışmanın ardından büyük bir firmadan iş teklifi alınacağına, bu iş teklifi ile birlikte yeni ve daha rahat bir hayata adım atılacağına, istenen herşeye çok kısa bir süre içinde ve çok sıkıntı çekmeden kavuşulacağına, bununla birlikte ruhsal olarak çok büyük bir motivasyon elde edileceğine yorulur. Aynı zamanda, kişinin, iş hayatında katettiği yol sayesinde aile hayatının da çok hayırlı bir şekilde renkleneceğine alamet eder.

Rüyada Üzüm Yıkamak
   Zor bir durumun yakınların vereceği maddi ve manevi destekle hızlı bir şekilde atlatılacağı, sorunun ortadan kalkması sayesinde önce eğitim hayatında ve sonra iş hayatında güzel ve başarılı adımlar atılacağı, kazançlı bir işe girileceği, güzel bir eve sahip olunacağı ve yakın zaman içinde kendi işine sahip olunacağı yani kısacası hayallerin gerçekleştirileceği anlamına gelir.

Rüyada Üzüm İkram Etmek
   Üzerinde epey çalışıldıktan sonra ortaya konan ve büyük bir başarı ve kazanç getiren bir projenin sevilen kişilere de çok büyük getirisi olacağına ve kazanılan her şeyden onların da nasipleneceğine işarettir. Aynı zamanda, sosyal hayat içinde duygusal olarak yakınlık duyulan birine evlilik teklif etmeye ve alınacak olumlu cevapla düğün hazırlıklarına başlamaya delalet eder.

Rüyada Üzüm Dağıtmak
   Rüyayı gören kişinin, eliaçık ve yardımsever birisi olması nedeniyle yardıma muhtaç kişilere yardımcı olmaya çalışacağına, yoksulların ve yetimlerin haklarını gözeteceğine ve eline geçen kazancı Allah yolunda harcayacağına yorumlanır.

Rüyada Üzüm Toplamak
   Eğitim hayatında alınan eğitim ve başka işlerde kavuşulan tecrübeler sayesinde kişinin kendi işinin kuracağına, bu işi belli bir düzene sokup kazanç getirecek şekle sokmak için bir süre başında duracağına ancak daha sonra işin bir sisteme oturması sayesinde kazanç kapılarının açılacağına işaret eder.

Rüyada Üzüm Hoşafı İçmek
   Mal, mülk sahibi olmaya ve hem bedenen hem de ruhen çok sağlıklı olmaya tabir edilir. Rüya sahibinin, kendisine destek olacak bir aile büyüğü sayesinde iş sahibi olacağına, bu işten yüklü miktarda kazanç elde edeceğine ve sıkıntılarını ve sorunlarını bu sayede ortadan kaldıracağına rivayet edilir.

Rüyada Üzüm Sirkesi Görmek
   Maddi olarak yardım edilen bir kişinin rakiplerle bir olup rüyayı gören kişinin işlerine engel olmaya çalışacağına, ancak iş hayatında sahip olunan itibar sayesinde bu sorunun kısa bir sürede bertaraf edileceğine, işlerin devam edeceğine ve kazancın herhangi bir şekilde bu durumdan etkilenmeyeceğine yorulur.

Rüyada Üzüm Salkımı Görmek
   Uzun zamandan beri aile bireyleri arasına nifak sokmaya çalışan kişilerin bulunup haneden uzaklaştırılacağına, sorunların ve tartışmaların sona ereceğine, hane içerisine huzur ve mutluluk dolacağına ve aile içindeki birlik ve beraberliğin daha da artacağına alamet eder.

Rüyada Üzüm Yemek
   Maddi olarak büyük getirisi olacak bir işin altından kolayca kalkılacağı, işlerin çok kazançlı bir hal alacağı, dertlerin, üzüntülerin ve sıkıntıların sona ereceği, verilen emeğin karşılığını bulacağı, hayırlı işlere imza atılacağı, sevinçli bir haber alınacağı ve kısa süre içinde daha iyi bir işe sahip olunacağı anlamına gelir.

Rüyada Üzüm Bağı Görmek
   Kişinin, yakın bir arkadaşı ile gireceği bir işte çok iyi bir noktaya geleceğine, büyük parasal bir kazanca sahip olacağına, bu işin devamı niteliğindeki başka bir işe girileceğine ve daha büyük projeler için kaynak oluşturulacağına delalet eder. Aynı zamanda, sağlıkla ilgili olan bütün sorunların çözüm bulacağına yorulur.

Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek
   Rüyayı gören kişinin, hayallerine ulaşması için çok küçük bir adım daha atması gerektiğine, bu adımı atabilirse çok büyük bir başarı kazanacağına, bu başarının ardından hayal ettiği her şey kısa bir süre içinde kavuşacağına ve kendisine güveninin katbekat artacağına işaret eder.

Rüyada Üzüm Asması Görmek
   Aile büyüklerinin önayak olması sayesinde rakiplerin yenileceğine, sadece rüyayı gören kişinin değil evlatlarının ve hatta torunlarının kazanç elde edeceği bir işe girileceğine, askıda kalan işlerin nihayete erdirileceğine ve verilen sözlerin teker teker yerine getirileceğine rivayet edilir.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek
   Bol kazançlı bir işe girmek için yardım istenen aile bireylerinden fazlasıyla destek alınacağına, hayırlı bir kazanç kapısı elde edileceğine, anne baba duası alınması sayesinde hayatta büyük bir engelle karşılaşılmayacağına, mal ve mülk sahibi olunacağına ve eğitim konusunda bir adım atılacağına yorumlanır. Ayrıca, dert edilen şeylerin kısa süre içinde çözüme kavuşturulacağına ve gözde büyütüldüğü kadar önemli olmadıklarının görüleceğine alamet edilir.

Rüyada Kırmızı Üzüm Görmek
   Sağlık sorunlarının tedavi edileceğine, uzun bir zamandan beri çekilen hasretin biteceğine, küslerin ve dargınların barışacağına, rakiplerin kendi kurdukları tuzaklara düşeceklerine, karanlıkların aydınlanacağına ve yapılacak olan bir iş sayesinde maddi olarak rahat bir hayat sürüleceğine delalet eder. Aynı zamanda, rahat bir işin kapılarının açılacağına ve hayırlı bir kısmetle dünyaevine girileceğine rivayet edilir.

Rüyada Yeşil Üzüm Görmek Ve Yemek
   Ortaya konulacak bir çalışma sayesinde iş hayatının ve aile hayatının çok iyi bir hal akacağına, borçların biteceğine, yatırım yapılabilecek kadar para tasarrufunda bulunulacağına, aile bireylerinin mutlu olacağına, refah içinde bir hayat yaşanacağına ve kardeşler arasındaki sorunların çözüleceğine yorumlanır.

Rüyada Üzüm İstemek
   Epey bir süreden beri hayata geçirilmek istenen bir projenin maddi sorunlar nedeniyle bir türlü gerçekleştirilemeyeceğine, ancak yakın bir arkadaşın bulacağı bir kaynak sayesinde sorunun ortadan kalkacağına, projenin gerçekleştirileceğine ve maddi açıdan büyük bir kazanca ulaşılacağına rivayet edilir. Ayrıca, akrabalardan birinin sıkıntısını gidermesinde yardımcı olunacağına delalettir.

Rüyada Taze Kara Üzüm Görmek
   İşlerin beklenenden daha iyi bir hal alacağına, sorun yaratan durumların ortadan kalkacağına, rüyayı gören kişinin kendi işine sahip olacağına, yeni bir ev alınacağına, rakiplerin yenilgiye uğratılacağına, işlerin yoluna gireceğine, dertlerin biteceğine, büyük bir iş için bir ortaklık kurulacağına yorulur.

Rüyada Dalından Siyah Üzüm Yemek
   Aile hayatı ile ilgili olarak verilecek doğru bir karar sayesinde iş hayatında çok mutlu olunacağına, hayattan alınan zevkin daha da artacağına, hayat daha olumlu bakılacağına, sıkıntıların ve dertlerin silinip gideceğine, rakiplerin yenilgiye uğratılacağına ve hayırlı bir evlada sahip olunacağına tabir edilir. Aynı zamanda, halkın çok sevdiği bir kişi olma yolunda adım adım ilerlendiğine, bu durum sayesinde birçok konuda yeni kapılar açılacağına ve çok iyi bir noktaya gelineceğine ve iş konusunda birçok kişiye yardımcı olunacağına yorumlanır.Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada üzüm görmenin üç tabiri vardır:

1-Mal ve nimet

2-Menfaat

3-Güzel geçim.

Mevsiminde veya mevsimi dışında siyah ve beyaz üzüm görmenin üç tabiri vardır:

1-İyi evlat

2-Miras ilmi

3-Helal mal.

Üzüm sıkmanın ise üç tabiri vardır:

1-Hayırlı ve bereketli mal

2-Nimette bolluk

3-Kıtlıktan ve beladan güvende olmak. "Bundan sonra da bir yıl gelecek ki halk, yağmura kavuşacak, o yıl bol bol yağmur yağacak."[209]


Hz. Danyal (a.s):

Kara üzüm yemek; eğer üzüm mevsimiyse sıkıntıya, değilse, korku ve endişeye

Kırmızı veya beyaz üzüm yemek; eğer üzüm mevsimiyse umduğunuzdan fazla nimete ve dünyevi hayra değilse, mal ve nimete ait hayırlı sözler sarf edeceğinize işarettir.


İbn-i Sirin:

Beyaz üzüm yemek; üzüm mevsimiyse, zahmetle elde edilen mala

Kırmızı üzüm yemek; üzüm mevsimiyse, az menfaate

Tanesi sert olan her üzüm; zorla elde edilecek mala

Dışı açık renkte olan üzüm; helal mala
Suyu duru olmayan üzüm; haram mala

Kırmızıya çalan üzüm; izzet ve makama

Siyaha çalan üzüm; sıkıntıya

Tadı hoş taze üzüm; makam, izzet ve kazanca işaret eder.


Cabir:

Ağaçtan yapılmış bir sıkacakla üzüm sıkmak; zalim birinin hizmetinde çalışacağınıza

Leğenin içinde üzüm sıkmak; nüfuz sahibi bir kadına hizmet edeceğinize

Kasede üzüm sıkmak; cimri kişiye hizmet edeceğinize

Sıktığınız üzümleri pekmez yapıp küplere doldurduğunuzu görmek; hüküm sahibi birinden çok miktarda mal elde edeceğinize işarettir.


Kirmani:

Üzüm sıkıp suyunu çıkarmak; helal kazanç elde edeceğinize

Üzüm suyu içmek; âlimseniz ilminizin çoğalacağına, tacirseniz malınızın artacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

   Devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete, Mevsiminde görülen üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra, Yerden bir salkım üzüm almak bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya, Siyah üzüm salkımı üzüntü ve kedere, Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Asma Üzüm Şırası.)


Seyyid Süleyman :

Danyal (A.S.)'a göre üzüm hayır ve helal maldır. Mevsiminde siyah üzüm yemek; üzüntü, mevsimi dışında yemek; hastalıktır.
Bazı tabirciler, mevsimi haricinde siyah üzüm yemeyi, her tanesi bir değnek hesabı olmak üzere dayakla yorumlamışlardır. Vaktine beyaz üzüm yemek; hayır, menfaat ve murattır. Vakti dışında beyaz üzüm yemek; şayet rüyada hayra delalet eden bir şey varsa; helal mala işarettir. Kırmızı üzümün tabiri de böyledir.
Kirmani diyor ki: Mevsiminde siyah üzüm görmek; iyidir. Bir rivayete göre vakti dışında siyah üzüm görmek; korku, üzüntü ve hastalıktır. Beyaz üzüm; mevsimi dışında kedere delalet eder.
İbn-i Sirin demiştir ki: Mevsimi içinde beyaz üzüm görmek; yağmur ve çiğ ile tabir olunur. Vaktinde beyaz üzüm yemek; helal mala işaret eder. Çavuş üzümü, meşakkatle, zahmet çekerek elde edilen maldır. Mevsiminde kırmızı üzüm yemek; küçük bir menfaate delalet eder.

Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Ağaçtan imal edilmiş bir cendereyle üzüm sıktığını gören, zalim bir hükümdara hizmet eder. Toprak veya tuğladan ma'mul cenderede üzüm sıktığını gören, adil ve dindar bir devlet başkanına yakın olur. Toprak kapta üzüm sıkan, bir kadınla münasebet kurar. Üzüm sıkıp küp, şişe vb. bir yere koyduğunu gören; devletten, ailesiyle beraber üzüm sıktığını gören; ya hükumetten yahutta çok kıymetli bir zattan fayda sağlar.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüya, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi