Rüyada YANGIN Görmek

ruyada-yangın-gormek-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada YANGIN Görmek ne demektir?

Rüyada YANGIN Görmek


   Rüyada yangın görmek pek çok şekilde yorumlanabilir. Rüyada evinin yandığını gören kişi kötü ve sıkıntılı günler geçirecek demektir. Yangın sırasında kara değil de beyaz dumanlar çıkıyorsa bu genel bir olayın olacağına delalet eder. Fakat eğer duman kara renkse o zaman bu iyi şekilde yorumlanmaz, kötü şeylerin habercisi olarak yorumlanır. Yangında hayırlara yorulacak şey alevlerdir. Kişi eğer yangın sırasında alevleri görürse o zaman bu kazancın artacağına, bolluğa kavuşacağına işaret eder. Rüya sahibi eşyalarının da yandığını görürse eğer bu kişinin rızkının artacağına, işlerinin yoluna gireceğine ve bol kazanç elde edeceğine delalet eder. Rüyada, rüya sahibinin evinin yanması aynı zamanda müjdeli ve güzel bir haberdir.

HayrolaRuya

Rüyada Yangın Görmek
   Rüyada yangın görmek huzursuzluğa işaret eder. Kişinin malını, parasını yada işini kaybetmesine delalet ederken aynı zamanda da yaşanacak olan sağlık sorunlarına işarettir. Rüya sahibi rüyada yangın sırasında vücudunun yandığını görürse kişinin malı azalır, eğer yangından kurtulursa malı artar.

Rüyada Yangında Duman Görmek
   Rüyada yangından görülen duman toplumun her kesimini ilgilendiren ve kapsayan bir sorunun baş göstereceğine işaret eder. Kara duman kedere, üzüntüye ve sıkıntıya, beyaz duman ortak bir sıkıntıya işaret eder. Rüyada bazen de duman hayırlı haberlere işaret eder. Duman sıkıntıların son bulacağının ve yakın zamanda tüm üzüntülerinizin biteceğinin göstergesidir.

Rüyada Evinin Yanması
   Rüyada kişinin evini yanması hayırlı olaylara işaret etmez. Bilakis kişi için sıkıntılı ve zorlu geçecek olan günlere işaret eder. Bazen de bu rüya kişinin eğer evli ise eşi ile yaşayacağı sıkıntılara işarettir. Rüyada evi yanan kimsenin ailevi bazı sorunları olur ve bu problemler sonucunda oldukça sıkıntılı günler geçirir.

Rüyada Yangında Yanmak
   Rüyada yangında alevlerin içinde kalmak ve yanmak kişi için mal kaybına işaret eder. Rüya sahibi işinde zarar eder, kazancı azalır, yokluğa ve kıtlığa düşer. Bazen de bu rüya günah işlemek anlamındadır. Rüyasında yanan kimse kendisinden kaynaklanan büyük hatalar sonucunda sıkıntı yaşar.

Rüyada Yangın Alevi Görmek
   Yangında alev görmek güzel işlere ve gelişmelere delalet eder. Rüyada yangında alev gören kişinin malı ve kazancı artar, rızkı çoğalır, bolluğa kavuşur. Zenginliğe kavuşur, zenginse gittikçe zenginleşir.

Rüyada Duman Olmayan Yangın Görmek
   Dumansız yangın görülen bu rüya genellikle son zamanlarda oldukça durgun olan işlerinizin yakında canlanacağına, hiç ummadığınız bir yerden çok büyük yardımlar görüp tüm sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir. Dumansız yangın bazen de kötü gördüğünüz ve bu nedenle de çok üzüldüğünüz bazı olayların aslında sizin için hayırlı olmasına işarettir.

Rüyada Yandığınız Ama Alev Çıkmadığını Görmek
   Rüyasında yanan ama alev almayan kimse, devlet tarafından bazı eziyetlere ve zulümlere uğrar. Bu rüya kişinin devlet kapısında beklediği işinin olmayacağının veya devlet büyüklerinden birisi tarafından çalışmalarının engellenip zarar edilmesine neden olunacağının göstergesidir.

Rüyasında Ateşe Girmek
   Rüyasında ateşe giren fakat kendisine herhangi bir acının veya azabın erişmediğini gören kimse, hatalarından ve yanlışlarından dönerek doğru yola ulaşır. Bazen de bu rüya çevrenizde sürekli sizin kötülüğünüzü isteyen kişilerin bulunduğunun fakat bunların size herhangi bir zarar veremeyeceğinin habercisidir. Ateşe giren ve azap içinde bulunan kimse ise çok büyük bir günah işler. Bu rüya bazen de eğer yaptığınız günahlara ve hatalara devam ederseniz, ahirette kötü bir derecenizin olacağına veya ahirette de azap içinde bulunacağınıza işarettir.

Rüyada Yangının Söndüğünü Görmek
   Bu rüya başınıza gelen musibetlerine, belaların, size ulaşan kötülüklerin yakında son bulacağına, feraha ve rahatlığa ereceğinize işarettir. Eğer bu rüyayı görmüşseniz ve sıkıntı içerisindeyseniz yakında tüm sıkıntılarınız sona erer. Bazen de bu rüya günahlara tövbedir. Yangının söndüğünü kim görmüşse o yaptığı büyük günahlardan tövbe ederek bir daha aynı hataları tekrarlamaz.

Rüyada Elinde Ateş Tuttuğunu Görmek
   Rüyasında elinde veya avucunun içinde ateş tutan kimse devletten yardım görür veya devlet işine girer. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin eğer kendini kontrol etmezse bazı yanlışlar yapacağına ve bu yanlışlar sonucunda çok büyük zararlar göreceğine işarettir. Bazen de elinde ateş tutmak, güç ve kuvvet sahibi olmaya işarettir.

Rüyada Bir Tüccarın Dükkanının Yanması
   Rüyada bir tüccarın, esnafın veya bu işlerle uğraşan herhangi bir kişinin dükkanının veya iş yerinin yanması gören kişiye yapılan bir uyarıdır. İşlerinde hile yaptıklarının, insanları aldattıklarının ve ürünleri olduğundan fazla bir fiyata sattıklarının bir göstergesidir. Bu nedenle bu rüyayı gören kimse eğer kendisine çeki düzen verip yaptığı yanlışları sonlandırmazsa Allah tarafından o kimseye bir bela erişir.

Rüyada İnsanların Bir Yangın Etrafında Toplanması
   Rüyasında bir kimsenin yangının etrafında toplanıp beklediğini görmek o senenin bolluk ve bereketle geçeceğin bir göstergesidir. Bu rüyayı gören kimsenin içinde bulunduğu toplum her anlamda rahat edeceği bir dönem geçirir ve o dönem ürünlerin ucuz olduğu herkesin rahatça geçimlerini sağladıkları ferah bir dönem olur.

Rüyada Elbisesinin Yandığını Görmek
   Rüyasında elbisesinin yandığını gören kimsenin ailesi veya akrabalarından bir bölümü ile arası açılır ve araya küslük girer. Bu rüya kişinin gurbete gitmesine, yakınları ile ilişkisini kesmesine veya bazı anlaşmazlıklar sonucunda tartışmaların ya da kavgaların yaşanmasına işarettir.

Rüyada Alevli Bir Ateş Görmek
   Tabircilerin çoğu için alev bulunan ateş genellikle hastalıktır. Bu nedenle eğer böyle bir rüya görmüşseniz yakında bazı hastalıklar geçireceğinize veya bazı sıkıntılar yaşayacağınıza işarettir. Alevli bir ateşin içine giren kimse hastaneye yatar. Alevli bir ateşin etrafında gezen hastanede bir kimseyi ziyarete gider. Rüyasında alevli bir ateşin söndüğünü gören hasta ise hastalığından şifa bulur eğer değilse yakında kısa sürede geçecek bir hastalık geçirir.

Rüyada Yerin Altından Alev Çıktığını Görmek
   Rüyasında yerin altından alev çıkıp her yeri kapladığını gören kimsenin yaşadığı toplumda nifak tohumları atılır veya fitne çıkar. Bazen de bu rüya kişinin yaşadığı halkın günaha girmesine, Allah’a isyan etmesine ve bunun sonucunda da kendilerine ulaşacak azaba işarettir. Eğer yerin altından çıkan alev hiçbir şeye zarar vermiyorsa o belde halkının büyük menfaatler elde edeceğine ve o yılın bereket içinde geçeceğine işarettir.

Rüyada Gökten Ateş Yağdığını Görmek
   Rüyada gökten ateş yağdığını görmek, kafir toplulukların o halka eziyet edeceğine veya onlara savaş açacağına işarettir. Eğer yağan ateş zararsızsa savaşa inanlar kazanır. Bazen de bu rüya toplum içinde artan günahlardan dolayı kendilerine inecek belalara, azaba veya sıkıntılara bazen de o dönemin pahalılıkla geçeceğine işaret eder.

Rüyada Işıksız Alev Görmek
   Rüyasında ışıksız alev görmek genellikle bela ve sıkıntıdır. Bu nedenle böyle bir rüyayı gören kimse yakın zamanda bazı musibetlere uğrayarak zarar görür veya kendisinden kaynaklanmayan bazı sorunlar sebebiyle üzüleceği bir dönem geçirir. Işıklı alev ise kısa sürecek sıkıntılara ve bunun sonucunda rahatlayıp feraha ermeye işarettir.

Rüyada Bir Ovada Alev Görmek
   Rüyasında bir ovada alev görmek, o belde halkının yakında savaşa gireceğinin göstergesidir. Çıkan alev ne kadar büyükse savaş da o kadar büyük ve yıkıcı olur. Bu alevin çoğalarak artması savaşın insanların çoğuna zarar vereceğinin, alevden çıkan sesler ise insanların bağrışmalarının habercisidir. Eğer çıkan alev dokunsa ve zarar vermese o belde halkının savaştan kazançlı çıkacağının göstergesidir.
Rüyada Vücudunun İçinde Yangın Olduğunu Görmek
Rüyada vücudunun içinde bir yangının olduğunu gören kimse ya yetim hakkı ya da haram mal yer. Bu rüya genellikle elde edilecek haram kazançlara, kendisine faydası olmayacak ilim peşinde koşmaya, yararsız amellere veya hayatını boş işler peşinde harcamaya işarettir.

Rüyada Devlet Kapısında Yangın Gören
   Rüyasında devlet adamlarının bulunduğu yerin, devlet dairesi veya dairelerinin civarında yangın görmek, o kişilerin halka ihsanda bulunmalarına ve onlar elinden ulaşacak menfaatlere işarettir. Bu rüyayı gören kişi devlet işine girer veya devlet adamlarından bir tanesinin yardımını görür. Bazen de bu rüya milleti yöneten kimseler arasında işini layıkıyla yapmayan ve insanlara zarar veren bilgisiz ve cahil kimseler olduğunun; bu kimseler yüzünden halkın zulüm gördüğünün ve eziyet çektiğinin habercisidir.

Rüyada Evinden Dumansız Bir Alevin Çıktığını Görmek
   Rüyasında evinden çıkan dumansız alev kişinin yakın zamanda umreye veya Hacca gideceğinin işaretidir. Bazen de bu rüya o hane halkından birinin oldukça büyük bir derece kazanmasına, makam ve mevki sahibi olmasına işarettir. Bu rüyayı gören kişi yakın zamanda insanların takdirini ve sevgisini kazanacak bir şey yapar veya kendisine hiç beklemediği bir yerden menfaat ulaşır.

Rüyada Yangın Çıkardığını Görmek
   Rüyasında herhangi bir yerde yangın çıkaran kişi çevresine kötülük eder veya bu kimse elinden çıkacak bir bela birçok kimsenin hayatını değiştirir. Bu rüya, rüya sahibinin doğru yoldan uzaklaşarak büyük günahlar işlemesine veya kendisini mahvedecek bazı davranışlarda ve yanlış hareketlerde bulunmasına işarettir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi