Rüyada YATAK Görmek

YATAK-RUYADA-GORMEK-NE-demektir-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada YATAK Görmek nasıl tabir edilir?

Rüyada YATAK Görmek
Rüya Tabiri


   Rüyada yatak görmek anaçlığa, evlada, huzurlu ve refah yaşama delalet eder. Yatağın konforlu ve rahat olması aile hayatındaki huzura, yatağın rahatça yayılacak kadar büyük olması ağır başlılığa ve güzel huylara, henüz alınmış bir yatak enerjik ve güzel bir kadına, yatağın hazır yatak değil de elde yapılan bir yatak olması mal varlığı çok olan bir kadına, yatağın pahalı ve gösterişli olması dini inanç taşımayan kadına işaret eder. Yatak her ne kadar kadın ile bağdaştırılmış olsa da rüyada görülen yatağın rengine göre rüya yorumu farklılık gösterebilir. Rüyada siyah yatak, terbiyeden yoksun bir kadına, beyaz ve yeşil yatak dini bütün bir kadına delalet eder.

Rüyada Temiz Yatak Görmek
   Rüyada temiz yatak rüya sahibine görünen bir yoldur. Temiz yatak keyfiyet için gidilecek olan bir yol anlamına gelir.

Rüyada Yatak Almak
   Rüyada yatak almak hayırlı bir izdivaca işaret eder. Rüyasında kendisi için yatak aldığını gören kişi, istediği ve sevdiği kişiyle nikah yapacak demektir.

Rüyada Yatak Satmak
   Rüyada yatak satmak iyi şeylere delalet etmez. Rüyasında yatağını sattığını gören kişi, işinde sorunlar ve sıkıntılar yaşayacak demektir. Rüyasında yatağını sattığını ya da attığını gören bir kimse işinden ayrılmaya karar verir.

Rüyada Yatakta Uyumak
   Rüyada yatakta uyuduğunu ya da uzandığını gören kişi, şeytana uyacak ve bir suç işleyecek demektir.

Rüyada Yatakta Hasta Görmek
   Rüyada yatakta hasta görmek ya da ölü görmek aynı anlama gelir. Rüyasında yatakta bir hastanın ya da bir ölünün olduğunu gören kişi geçmeyecek bir zorluğa ya da sıkıntıya düşecek demektir.

Rüyada Yatakta Fare Görmek
   Rüyada yatakta fare olduğunu ve yatağını tırtıkladığını gören kişi eşi tarafından ihanete uğrayacak demektir.

Rüyada Yatak Örtüsü Görmek
   Kişinin, çok sevdiği bir konuda büyük başarılar kazanacağına, işlerini kısa zamanda büyüteceğine, eline geçen bütün fırsatları hızlı bir şekilde kazanca çevireceğine, birçok kişiye yardım edeceğine, evlilik hayali kurduğu birisine aşık olup onunla evleneceğine, sorunlarının geçmişte kalacağına, sevdiği bir kişi ile kuracağı ortaklık sayesinde büyük bir mevkiye terfi alacağına delalettir. Rüyada yatak örtüsü satın almak, güzel ve hayırlı bir birlikteliğe adım atılacağı, kötü ve sıkıntılı bir durumdan kurtuluşa erileceği, yapılan işte hayır getirecek bir ortaklığa girileceği ve eş, dost ya da akrabalardan birinin vereceği bir fikirle çok iyi bir çalışmanın ardından zenginliğe sahip olunacağı anlamına gelir.

Rüyada Yatak Çarşafı Görmek
   Mutlu bir yuvaya sahip olunacağına, bol bol hayır duası alınacağına, güzel günlerin yakın da olduğuna, işlerin yoluna gireceğine, sevinçli bir haber alınacağına, dargınların ve kırgınların barışacağına, kötülerin uzaklaştırılacağına, kardeşlerin arasındaki tartışmaların sona ereceğine, verilen sözlerin tutulacağına ve güzel bir haneye sahip olunacağına işarettir. Rüyada yatak çarşafının lekelenmesi, eşlerin arasına kötü niyetli kişilerin gireceğine, parasal veruhsal olarak kötü bir döneme girileceğine, maddi sıkıntıların ortaklar arasındaki tartışmaları alevlendireceğine ve yakın bir zamanda sağlık sorunları ile ilgili olarak kötü bir haber alınacağına yorulur. Borçların ödenmesinde sıkıntı yaşanabilir.

Rüyada Yatak Odası Görmek
   Rüyayı gören kişinin, hem kendisini hem ailesini çok iyi bir hayata kavuşturacak bazı kararlar vereceğine, bu kararlar doğrultusunda sevdiği kişilerle birlikte hareket edeceğine,  yersiz tartışmalarla uğraşılan bir işin bırakılacağına, gerek kısa vadede gerek uzun vadede çok yol katedileceğine, yeni bir iş kapısı bulunacağına ve çıkılacak bir yolda başarılı olunacağına rivayet edilir. Rüyada yatak odasında yattığını görmek, rahat bir hayata sahip olmaya, güzel günler görmeye, işleri yoluna sokmaya, dertlerden kurtulmaya, iş hayatında çok iyi bir noktaya gelmeye, zorlukları aşmaya, verilmiş olan sözleri tutmaya, sevilen bir kişi olmaya ve rahata ermeye işaret eder. Gereksiz bir tartışma yüzünden yaşanmış olan bir tatsızlığın ortadan kaldırılacağına yorumlanır.

Rüyada Yatak Toplamak
   Eşler arasındaki soğukluğun aşılacağına, zor zamanların geride kalacağına, yaşanan bir haksızlığın ya da bir yanlış anlaşılmanın ortadan kalkacağına, verilen kararların çok iyi haberler getireceğine, zarar getirecek bir kişi ile tüm bağların koparılacağına, uzak bir yerden gelecek iş teklifinin kabul edileceğine ve yeni bir şehirde işbaşı yapılacağına delalettir. Rüyada büyük yatak toplamak, hayırlı bir iş konusunda bazı adımlar atmaya, yapılan işte büyük kazanç elde etmeye, hasreti çekilen biri ile biraraya gelmeye, sorunları aşmaya, güzel bir haneye sahip olmaya ve kazancın hane halkı ile bölüşüleceğine yorulur. Ev alma konusunda çok güzel haberler alınacaktır.

Rüyada Yatak Yorgan Görmek
   İş hayatı ve aile hayatı içinde çok güzel adımlar atılacak demektir. Kişi, kendisini uzun zamandan beri sıkan ve yoran bazı şeyleri atlatacak, olmadık sebeplerden ötürü canını sıkan kişilerle bağlarını kopartacak, yaşadığı kötü olayları unutturacak büyük bir mutluluk yaşayacak ve her istediği şeye sahip olacak demektir. Rüyada yatak yorgan satın almak, mutlu bir yuva kurma yolunda bir karar verileceğine, iş konusunda sevilen bir kişiden yardım alınacağına, dertlerin biteceğine, sıkıntıların aşılacağına, kötü niyetli bir arkadaşın yol açtığı sıkıntıların ortadan kaldırılacağına, hayırlı bir kişi ile ortaklık kurulacağına ve eğitim konusunda bazı başvurular yapılacağına ve hayati bir konuda karar verileceğine alamet eder. Ev ya da araba alma konusunda sahip olunan bir düşünce varsa bu rüyanın görüldüğü dönemde gerçeğe dönüştürülmesi daha iyi sonuçlar verecektir.

Rüyada Yatak Odası Mobilyası Görmek
   Yuva kurmak ve ev sahibi olmaktır. Rüyayı gören kişinin, her zaman yanında olan ve kendisine sürekli destek veren kişilere karşı kendisini sorumlu hissettiğine, bu sorumluluktan ötürü çok daha fazla çalışıp didindiğine, hiç olmadığı kadar başarılı olmak için yollar aradığına ve kısa bir zaman içinde bu yolları bulup çok iyi işlere adım atacağına işarettir. Rüyada yatak odası mobilyası değiştirmek, azim ve sabırla çalışarak iş hayatında çok iyi bir noktaya gelmeye, başarıdan başarıya koşmaya, mutlu olmaya, kurulan hayallere kavuşmaya, sevinçli bir haber almaya, kardeşlerden birine destek olmaya, ana baba için manevi değeri yüksek bir konuda adım atmaya ve rahat bir hayata sahip olmaya tabir edilir.

Rüyada Yatak Odasını Su Basması
   Rüya sahibinin, bolluk ve bereket içinde bir yaşama sahip olacağına, yaptığı işlerde her zaman zirveye oynayacağına, etrafındaki insanları şaşırtacak bazı kararlar vereceğine, yoluna çıkan engelleri herhangi bir yardım almadan aşacağına, sevdiği kişi ile hayatını birleştireceğine, nur topu gibi bir evlada sahip olacağına ve ferahlığa çıkacağına alamet eder. Rüyada yatak odasını su basması ve kaçmak, problemli bir ilişkinin sona erdirileceği, tartışma çıkartan ve moralin bozulmasına sebep olan bir kişi ile aradaki bağların kopartılacağı, strese ve üzüntüye yol açan bazı olayların çözüme kavuşacağı ve rahat bir nefes alınacağı anlamına gelir.

Rüyada Yatak Odasının Duvarının Yıkılması
   Haneye ayrılık girecek demektir. Rüya sahibinin, eşiyle arasının açılmasına sebep olacak bazı olaylar yaşayacağına, zor günler geçireceğine, manevi olarak çok büyük bir sıkıntıya düşeceğine, kendisine büyük bir zarar verecek bir adım atacağına, çektiği sıkıntıların sona ermesi için oturup eşiyle konuşması ve bazı kararlar alması gerektiğine aksi takdirde bu sorunların devam edeceğine rivayet edilir. Rüyada yatak odasının duvarının yıkılıp yeniden yapılması, yaşanan talihsiz olaylar yüzünden eşler arasında meydana gelen tartışmaların tatlıya bağlanacağına, sıkıntıların ve stresin son bulacağına, yıkılmak üzere olan yuvanın toparlanacağına ve çalışma hayatında meydana gelen sorunların düzeltileceğine yorumlanır.

Rüyada Yatak Odasında Yılan Görmek
   Eşler arasına girecek ve büyük sorunlara sebep olacak bir kişinin varlığına, bu kişinin sebep olacağı dedikodulara ve kötü olaylara, düşülecek parasal sıkıntıya, yapılan hatalar yüzünden pişmanlık duyulacağına, verilen sözlerin yerine getirilemeyeğine ve yaşanacak bir zıtlaşmadan ötürü motivasyon kaybı yaşanacağına rivayet edilir. Rüyada yatak odasında yılan öldürmek, hane içine nifak sokmaya çalışan bir kişinin planlarının suya düşeceğine, yaptığı kötülüklerin kendisine döneceğine, anne babanın duaları sayesinde kötü olaylardan uzak durulacağına, iş hayatında çok iyi projeler ortaya koyulması sayesinde dikkat çekileceğine ve sevilen bir kişi olunacağına alamettir. Okulla ya da işle ilgili bir sorun varsa çözülecektir.


Tiflisi Tabirleri :


İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada yatak görmenin dört tabiri vardır:

1-Kadın

2-Cariye

3-Velayet

4-Geçim, menfaat ve esenlik.


Hz. Danyal (a.s):

Kendinize ait yeşil yatak görmek; takvalı ve dindar bir bayanla evleneceğinize

Kendinize ait kırmızı yatak görmek; eşinizin uyumsuz ve ahlaksız biri olduğuna

Eski yatağınızın yenilendiğini görmek; eşinizin kötü huyunu terk edeceğine ve güzel bir ahlaka sahip olacağına

Yeni yatağınızın eskidiğini görmek; yukarıdaki rüyanın aksine

Yeşil renk yatağınızın kırmızıya dönüştüğünü görmek; eşinizin iyiliği bırakıp fenalığı seçeceğine

Kırmızı renk yatağınızın yeşile dönüştüğünü görmek; yukarıdaki rüyanın aksine

Kırmızı renk yatağın beyaz veya sarıya dönüştüğünü görmek; eşinizin günahtan tövbe edeceğine, ancak ölüm döşeğine düşecek kadar ağır bir hastalığa yakalanacağına

Yatağınızın hiç bilmediğiniz bir yerde olduğunu görmek; bir yer satın alıp orada ziraat edeceğinize veya bazı tabircilere göre miras elde edeceğinize

Yatakta uyuduğunuzu görmek; rahatlık ve kolaylığa

Havada duran bir yatağın üzerinde uyuduğunuzu görmek; bir kadın sayesinde makam ve büyüklük elde edeceğinize

Yatağınızın yırtıldığını görmek; eşinizin kötü yolda olduğuna veya bazı tabircilere göre onun vefat edeceğine işarettir.


Allame Meclisi:

Yatak görmek; kabilenizin genişleyeceğine ve saygınlık elde edeceğinize işarettir.


İbn-i Sirin:

Yatak, kadın demektir. Kadının iyi veya kötü oluşu, rüyada görülen yatağa bağlıdır.

Yatak satın almak, değiştirmek veya bir yataktan başka bir yatağa geçmek; başka bir kadınla evlenmek istediğinize ve ilk eşinizi boşayacağınıza

Eski yatağınızdan daha iyi veya daha kötü bir yatak edinmek; ilk eşinizi boşayıp başka bir kadınla evlenmek istediğinize veya eşinizin sizden uzaklaşacağına veyahut da birden fazla eşiniz varsa eşlerinizden birinin vefat edeceğine işarettir.


Kirmani: Kendinizi kime ait olduğunu bilmediğiniz bir yatakta görmek; yatağın değeri kadar zarar göreceğinize

Yatağınızın meçhul bir tahtın üzerine serildiğini ve üzerinde oturduğunuzu görmek; makam elde edeceğinize ve düşmanınızı alt edeceğinize işarettir.


Cabir Mağribi:

Yatak görmek, velayet ve esenlik demektir: “Hepsi de örtüleri atlastan minderlere yaslanırlar.”[212]

Yatağı evden dışarı attıktan sonra tekrar eve getirmek; eşinizi boşayacağınıza ve boşanma iddeti sona ermeden onu tekrar eve getireceğinize…

Kendinizi birden fazla yatağın üzerinde görmek; yatak sayısınca evlilik gerçekleştireceğinize

Yatağınızın evde veya bir kuyuda olduğunu ve oradan dışarı çıkaramadığınızı görmek; eşinizin sizden rencide olacağına ve bu sıkıntıdan bir daha kurtulamayacağınıza

Yumuşak bir yatak üzerinde uyuduğunuzu görmek; o yılın sizin için oldukça bereketli geçeceğine

Yün yatak görmek; zengin bir kadınla evleneceğinize

Yatağınızın yırtıldığını veya yandığını görmek; ecelinizin yaklaştığına veya eşinizin imanının zayıflığına

İpek yatağınızı kumaş yatakla değiştirdiğinizi görmek; fasık eşinizi boşayıp iyi bir kadınla evleneceğinize

Yatağınızın havada asılı durduğunu görmek; iş kariyerinizin yükseleceğine ve bahtınızın açılacağına

Yatağınızın havadan yere düştüğünü görmek; eşinizin bir hastalığa yakalanacağına, ancak çabuk iyileşeceğine işarettir.


Çağdaş Ulema:

Boş yatak görmek; birinin öleceğine

Yatak hazırlamak; mutlu bir aile yaşantınız olacağına

Temiz bir yatakta uzanmak; hayatınızdan memnun olduğunuza

Kirli bir yatakta uzanmak; hayatınızdan memnun olmadığınıza

Yatakta yatamamak; anlaşmazlık yaşayacağınıza

Yatakta bir çocukla uyumak; arzularınızın gerçekleşeceğine işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

Kadına, rahatlığa, çocuğa,
Yatak satın almak evlenmeye,
satmak ise boşanmaya yahut hanımı hasta ise vefatına,
Yumuşak yatak iyi geçimli kadına,
geniş yatak onun huy ve ahlak güzelliğine,
yeni yatak kadının geç ve zindeliğine,
Yün, kıl ve pamuktan mamül yatak zengin kadına,
ipek yatak ateist kadına,
Beyaz yahut yeşil yatak dindar kadına, siyah yatak kötü ahlaklı kadına,
Yatağı dürmek ve bir köşeye kaldırmak aile içi küçük tatsızlıklara,
Yatakta uyuduğunu görmek korktuğundan emin olmaya yahut dinde gaflete delalet eder.


Seyyid Süleyman:

Kirmani demiştir ki: Rüyasında bilmediği bir mekanda ve yabancı bir yatak üzerinde olduğunu gören, ya bir memuriyete gelir yahutta tarla gibi bir mülk satın alır. Bir taht üzerine serili yatağın üzerinde oturduğunu gören, şeref ve makam sahibi olur. Düşmanını kahreder.
Cabir'ül Mağribi'ye göre yatak ve minder; velayet ve istirahattir. Rüyasında yatağını evinden dışarı atıp, daha sonra tekrar içeriye aldığını gören, karısını boşar. Fakat, ardından onunla yine nikahlanır. Birbiri üzerine yataklar serdiğini gören, bu yatakların sayısı kadar kadınla evlenir. Yatağının fare tarafından kemirildiğini görenin karısı, başka biriyle gayr-ı meşru münasebette bulunur. Rüya sahibi bu vaziyete razı olur. Yatağının havada durduğunu görenin karısı, vefat eder. Şayet yatak yere düşerse, zevcesi hastalanır. Fakat, şifaya kavuşur. Yatağının yüksek bir mekanda serili olduğunu görenin, makamı ve itibarı yüce olur.
Danyal (A.S.) diyor ki: Eski yatağın yeni veya kırmızı yatağın yeşil olduğunu görenin karısı, kötü huylarını bırakır. Iyi ahlaklı salih bir insan olur. Yeni yatağın eski olduğunu yahut yeşil yatağın kırmızıya dönüştüğünü görmek ise, bu yorumun tersidir. Kırmızı yatağın beyaz veya sarı olduğunu görenin karısı, tevbekar olur. Ayrıca ölüm derecesinde hastalanır. Güzel ve yeni yatak güzel ve genç kadına işarettir.

El Salimi'ye göre yatak; zevce ve cariye ile tevil edilir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi