Rüyada YUMURTA Görmek

yumurta-ruyada-gormek-dini-ruya-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com
Rüyada YUMURTA Görmek ne demektir?

Rüyada YUMURTA Görmek


   Rüyada yumurta görmek, genel anlamı itibarı ile hayırlı işlerin olacağı manasına gelmektedir. Rüya tabircilerine göre rüyada yumurta görmek, mevcut durumdan bir üst kademeye yükselmek, mutluluk, huzurun artması ve evlenip hayırlı bir izdivaç gerçekleştirmek manalarına gelmektedir.

HayrolaRuya

Rüyada yumurta yemek
   Rüyada yumurta yediğini görmek, iş hayatın çok iyi yerlere gelineceğine delalet eder. Eğer rüyada yumurtayı pişirip yiyorsanız. Yaptığınız bir işte vereceğiniz kararlar ışığında başarılı bir yükseliş göstereceksiniz. İşiniz olgunlaşacak ve yeni ufuklara açılacaksınız. Yeni iş deneyimlerine yatırım yapacaksınız.

Rüyada yumurta pişirmek
   Eğer yumurta pişirme işini kendiniz yapıyorsanız, girdiğiniz işte başarılı olacağınız manasına geliyor. Bu iş ile birlikte büyük karlar sağlayacaksınız.
   Eğer rüyanızda bir başkasının yumurta pişirdiğini görüyorsanız, o kişinin sizin patronunuz olduğu, işinde çok başarılı olacağı ve sizinde bu başarıdan pay alacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada yumurta almak
   Rüyada yumurta görmek genel anlamı itibarı ile hayırlı işlerin vesile olması manasına gelmektedir. Rüyada yumurta almak da yine aynı şekilde iyiye delalet etmektedir. Yumurta almak, para ve değerli eşyaların toplanması, evinizde ve işinizde bolluğun ve bereketin artmasına delalet eder. Eğer yumurtayı alan kişi bekar bir kişi ise bu onun mutlu bir izdivaç gerçekleştirmesi manasına gelir. Eğer kümes içerisinden yumurta topladığınızı görüyorsanız. Çalıştığınız şirkete büyük paralar kazandıracaksınız demektir.

Rüyada yumurta sarısı görmek
   Rüyada yumurtanın sarısını görmek ile ilgili rüya tabircileri tarafından birçok söylem bulunmaktadır. Rüyada yumurta sarısının görünmesi hayra yorumlanır. Eğer yumurta sarısını gören evli bir bayan ise çocuk doğuracağı anlamına gelir. Eğer bu kişi işsiz işe çok para kazandıran bir işe gireceğine dalalet ederken, bekar bir kişinin yumurta sarısı görmesi, o kişinin bir kişi ile tanışacağı ve hayırlı bir izdivaç gerçekleştireceği manasına gelmektedir. Yumurta sarısının döküldüğünü görmek ise ele geçen bir fırsatın kaçırıldığı manasına gelir.

Rüyada yumurta toplamak
   Rüyada yumurtanın toplandığını toplamak yanında çalıştığınız işvereninize büyük paralar kazandıracağınız manasına geliyor. Bu yolla sizinde bir üst mertebeye yükseleceğiniz ve önünüzün açılacağı manasına geliyor. Başka yorumlara göre rüyada yumurta toplamak, doğru kararlar verdiğiniz ve bu kararlar sayesinde mutlu olacağınız manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada yumurta soymak
   Rüyasında yumurta soyan kişi eşyaya erişecek manasına gelir. Çok istediği malı alacak ve mutluluğa erişecektir. Yumurtanın sarısı altın manasına gelmektedir. Yumurtayı soyarak sarısını gören kişi çok büyük bir servete konacaktır. Yumurtanın beyazı ise gümüş manasına gelmektedir. Yumurtayı soyup beyazını gören kişi ise küçük çapta bir paraya sahip olacaktır.

Rüyada yumurta kırılması
   Rüyada yumurta görmek ile ilgile yorumların bekli de hepsi olumludur. Ama rüyada yumurta kırılması görmek hiç iyi bir şeye delalet etmez. Evli ve çocuklu bir kadın veya erkek rüyasında yumurta kırıldığını görüyorsa, çocuğunun vefat edeceği manası ortaya çıkar. Eğer bakire bir kadın rüyasında yumurta kırıldığını gördüyse, bekaretini kaybedeceği manası ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda yumurta kırılması elde olan bir varlığın kaybedilmesi ve ticaret yaşamında yüksekten aşağı bir düşüş yaşanmasına delalet eder. Eğer yumurta çatlamış ise hayatta yaptığınız bir hatanın varlığından bahsedilmektedir. Bu yolla sizin o hatayı telafi etmeniz beklenmektedir.

Rüyada yumurta çalmak 
   Rüyada yumurta çalmak elde edilen bir başarının kendi elleri ile başarısızlığa itilmesi anlamına gelir. Yine rüyada yumurta çaldığını gören kişi geçmişte yaptığı bir haksızlığı ya da işverenine yaptığı bir hainlik manasına gelir. Eğer birinin sizin fol den yumurta çaldığını görüyorsanız, bir kişinin size ihanet ettiğini ve yakınınızdan biri olacağının büyük ihtimal olduğu manası çıkar.

Rüyada yumurta beyazı görmek
   Rüyada yumurtanın beyazını görmek kişinin şu anki mertebesinden bir üst mertebeye atlayacağı manasına gelmektedir. Yumurta beyazı gümüşe delalet eder. Gümüş ne zengin ne de fakir manasına gelir. Yani orta düzeyde bir yükselme yaşanacağı düşünülmektedir.

Rüyada yumurta aramak
   Rüyada yumurta aradığını gören kişi mutluluğu aradığı ve en yakın zamanda mutluluğu bulacağı manasına gelir. Eğer çocuğu olmayan biri yumurta arıyorsa yakında çocuğu olacağına delalet eder. Eğer işsiz bir rüyasında yumurta arıyorsa kısmetinin yakın olduğu ve mutlu olacağı bir işi bulacağı manası ortaya çıkar.

Rüyada yumurta akı görmek
   Rüyada yumurtanın akını görmek Elde olan bir birikimin bir ihtiyaç için harcanacağı manasına gelir. Rüyada yumurta akı görmek ile ilgili diğer bir yorum da evden mevcut imkanların eskisinden daha kötü olacağı bu sebeple birikim yapılması gerektiği manasına gelir. Başka yorumculara göre rüyada yumurta akı görmek, ferahlıktan sıkıntılı bir duruma düşmeye ve artık eski rahat günlerin biteceğine delalet eder.

Rüyada yumurta düşürmek
   Rüyada yumurtayı düşürdüğünü görmek, eldeki bir varlığın yok olmasına işarettir. Bir anne rüyada yumurta düşürüyor ise çocuğunun öleceği anlamı ortaya çıkmaktadır. Eğer çalışan bir kişi rüyasında yumurta düştüğünü görmüş ise elindeki bir imkanın kaçtığının ve işinin riske gireceği manası ortaya çıkmaktadır. Eğer bekar bir kadın veya erkek elinden yumurta düşürmüş ise kısmeti kapanmıştır demektir.

Rüyada yumurta doğurduğunu görmek
   Rüyada yumurta doğurdurmak çocuk, mal ve evliliğe yorumlanır. Eğer kişi evli ve çocuğu yok ise çocuğa delalet ederken, fakir ise zengin olacağına ve mallarının atacağına delalet eder.Eğer bekar ise mutlu olacağı bir izdivaç’a delalet eder. Eğer ticaret ile uğraşan bir kişi yumurta doğurduğunu görmüş ise mallarının artacağı ve çok başarılı olacağına delalet eder.

Rüyada yumurta dizmek
   Rüyada birinin tavuk yumurtasi dizdigini görmek, veya yumurtayı kendinin dizdiğini görmek, dağınık olan ailenin birleşeceği manasına gelir. Ayrıca rüyada yumurta dizen kişinin dağınık yaşantıdan düzenli bir yaşantıya geçeceği bekar ise evleneceği ve düzenli bir yaşantıya sahip olacağına delalet eder.

Rüyada yumurtadan civciv çıkması görmek
   Rüyada yumurtadan güzel bir civciv çıktığını görmek hayatınızda çok güzel değişiklikler olacağına delalet eder. Aynı zamanda erken yaşta evlenip hayata atılmak ve hayatı erken anlamak manasına gelir. Eğer bu civcivi elinize alıyorsanız ve seviyorsanız, çocuğunuzun olacağı manasına gelmektedir. Aynı zamanda rüyada yumurtadan civciv çıktığını görmek kısmetli bir işe atılmaya ve bolluk içinde yaşamaya delalet eder.

Rüyada birine yumurta atmak
   Rüyada birine yumurta attığınızı gördüyseniz, yaptığınız olumsuz bir davranıştan ötürü birilerinin sizden intikam alacağı manası ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda işveren iseniz yaptığınız haksızlıklardan ötürü elinizdeki varlığın azalacağı manası ortaya çıkmaktadır. Eğer bir yönetici iseniz yaptığınız uygulamaların hatalı olacağı manası ortaya çıkmaktadır.

Rüyada renkli yumurta görmek
   Rüyada kırmızı renkli yumurta görmek yangın çıkmasına, ölüme ve büyük felaketlerin ortaya çıkacağı manasına gelmektedir. Rüyada siyah yumurta görmek başınıza çok kötü bir hadisenin geleceğine delalet etmektedir.

Rüyada büyük yumurta görmek
   Rüyada büyük yumurta görmek bol kısmete ve kazanca delalet eder. Aynı zamanda yaptığınız bir yatırımın meyvesini fazlasıyla alacağınız ve bu yolla kazancınızı daha da arttıracağınız manasına gelmektedir.


Tiflisi Tabirleri :


Hz. Danyal (a.s):

Tavuk yumurtası; kadına

Tavukların yanınızda yumurtladıklarını görmek; kötü bir kadından çocuk sahibi olacağınıza

Gördüğünüz yumurtanın hangi kanatlıya ait olduğunu bilmemek; yumurtanın beyazlığına ve temizliğine göre temiz bir bayanla evleneceğinize

Pişmiş yumurta yemek; zahmetle elde edeceğiniz mala

Lop yumurta yemek; bir kadınla evleneceğinize ve onunla uzun bir hayat sürdüreceğinize

Çiğ yumurta yemek; haram mal yiyeceğinize ve sıkıntıyla karşılaşacağınıza

Yumurtayı kabuklu olarak yemek; malınızı başkalarının yiyeceğine

Yumurtanın sadece kabuğunu yemek; ölülerin mallarını yiyeceğinize veya onların kefenlerini alacağınıza işarettir.


İbn-i Sirin:

Kanatlı hayvanların yumurtası kuvvete işarettir.


Kirmani:

Yumurtladığınızı görmek; şehvete düşkün biri olduğunuza ve birkaç kez evleneceğinize…

Kanatlılar gibi kuluçkaya yattığınızı görmek; kadınlarla ilgili bir sorun yaşayacağınıza ve onlara muhalefet edeceğinize

Kuluçkaya yattığınız yumurtadan civciv çıktığını görmek; sorun yaşadığınız kadınların çocuklarından menfaat elde edeceğinize

Çocuk yerine yumurtladığını görmek; doğacak çocuğunuzun İslam'ı benimsemeyeceğine

Bir tavuğun altına yumurta koyduğunuzu ve ondan civciv çıktığını görmek; sönen veya durgun geçen iş hayatınızın tekrar canlanacağına ve bazı tabircilere göre çocuk sahibi olacağınıza, öğretmenseniz, çocuklara Kuran öğreteceğinize

Yumurta kırdığınızı görmek; bakire bir kızla meşru veya gayrimeşru ilişki yaşayacağınıza

Çok sayıda yumurtanızın olduğunu görmek; gördüğünüz yumurta miktarınca çocuk sahibi olacağınıza…


Ördek veya martı yumurtası; yoksul çocuğa

Serçe yumurtası; mutluluk ve hayra işarettir.


Çağdaş Ulema:

Yumurta görmek veya sahip olmak; aile içi uyuma

Yumurta bulmak; biriyle sağlam bir ilişki kuracağınıza veya bekarsanız, nişanlanacağınıza ya da evleneceğinize

Büyük bir yumurta görmek veya aynı yumurtayı elinizde tutmak; çok iyi bir olayla karşılaşacağınıza

Bir tavuğu yumurtlarken görmek; iyi bir haber alacağınıza

Yumurta yemek; yiyecek konusunda endişeniz olmayacağına

Yumurta şeklinde çikolata görmek; önemli bir şahsiyetle tanışacağınıza

Renkli yumurta görmek; üzüntü ve sıkıntıya

Kırmızı yumurta görmek; ölüm, öfke veya yangına

Sarı yumurta görmek; hastalığa

Yumurtayı yere atmak; başkalarıyla görüş ayrılığı içinde olacağınıza ve onlardan kötü sözler işiteceğinize

Bir yumurtayı kırdığınızı ve içinden civciv çıktığını görmek; büyük bir menfaat elde edeceğinize

Bir yumurtadan civciv çıktığını görmek; sevindirici bir haber alacağınıza ve bununla birlikte ailevi yaşantınızın düzeleceğine

Birine kokmuş yumurta atmak; sergilediğiniz kötü bir davranış yüzünden birilerinin sizden intikam alacağına

Birinin size yumurta fırlattığını görmek; birinin size itiraz edeceğine veya takibe alınacağınıza

Yumurtayla yemek pişirmek; hiç beklemediğiniz biri tarafından davet edileceğinize

Bozuk yumurtalı yemek görmek; aile içi anlaşmazlık yaşayacağınıza

Yumurta satın almak; gelir elde edeceğinize

Rafadan yumurta görmek; çok sevineceğinize işarettir.


Seyyid Süleyman :

Kirmani demiştir ki: Yumurta görmek; kadınlara, birçok yumurta ise; gümüş paraya işarettir.
Danyal (A.S.) şöyle diyor: Evindeki tavuğun yumurtladığını gören, karısından yahut cariyesinden çocuk sahibi olur. Hangi kuşa ait olduğu bilinmeyen yumurta gören, güzel bir kadınla evlenir. Yemek için yumurta sakladığını gören, zahmet çekerek mal kazanır. Suda pişmiş yumurtayı yiyen, murat ettiği kadınla evlenir. Bu yumurtayı yemeyen, istediği kadınla evlenemez. Çiğ yumurta yiyen, haram mal yer yahut üzüntüye düşer olur. Kabuğu ile yumurta yemek; başkasına ait haram maldan yemeye delalet eder. Yumurtanın üzerine kuş gibi oturduğunu gören, kadınlarla düşüp kalkar. Üstüne oturduğu yumurtadan civciv çıktığını gören, beraber olduğu kadınlardan fayda görür. Yumurta doğurduğunu gören kadının çocuğu, hain ve dinsiz olur. Bir kuşun altına yumurta koyup bundan civciv çıktığını görenin, ümidini kestiği işleri yeniden hayat bulur. Yumurtanın kırılması, bekaretin gitmesidir. Yanında birçok yumurta gören, fesat yüzünden bol para kazanır. Kaz ve ördek yumurtası; hakir ve fakir erkek evlatla, serçe gibi kuşların yumurtaları ise; hayır ve ferahla tabir olunur.

Cafer-i Sadık'a göre rüya şunların temsilcisidir. Evlat, aile, mal, izzet, itibar, rütbe, murat, cariye ve zevce.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamın, tabiri, tabirleri, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, rüyam şöyle idi. Bir dikdörtgen kapta, en az 20 tane sarı yumurta vardı. Hepsi güzeldi, sağlamdı. Birden önümdeki bir yumurtanın farklı oldugunu gördüm. Altından çatladı. Sonra o yumurtayı elime aldım. Soydum ve içine bakınca sarı yerine siyah oldugunu gördüm. Yemeye başladım. Yarısını yedim. Tadı çok garipti. Rüya böyle bitti. Gerçek hayatta bir sure yumurta yemeyeceğim bu duruma göre.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi