Rüyada ANNE SÜTÜ Görmek

Anne-sütü-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.COM

Rüyada ANNE SÜTÜ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada anne sütü görmek, temizlik ve güzel ahlaktır. Anne sütü her konuda başarıya kavuşacağınız bir döneme girdiğinize, zamanı iyi kullanmaya, iş ve özel hayatında güzel fırsatlara, hayırlı kısmetlere, bereketli işlere ve bol kazançlara işarettir.

Rüyada Memeden Süt Emmek
   Birçok alim bu rüyanın hayırlı olmadığını söylemektedirler. Bu rüya kederlenme ve sıkıntıya girme olarak yorulur. Bazıları da süt emen kişi hapse girer demişlerdir Ebu Sait’e göre meme emen kişi hastalanarak yatağa düşer. Yine bu rüya geçim darlığına, maddi sıkıntılara da yorulabilmektedir.

Rüyada Kendi Memesini Emdiğini Görmek
   Rüyada kendi memesini emen kişi, yakında yakın akrabalardan birinin mirasına konar. Yine bu rüya kızının hayırlı çıkmasına ve ondan göreceği hayra da işaret olabilmektedir. Rüyasında bir kadının memesini emdiğini görmek ise hayırlı bir rüya değildir.

Rüyada Meme Dışında Bir Azadan Süt Emmek
   Rüyada meme dışında herhangi bir azadan meme emen kişi hayır ve menfaat görürken eğer emdiği kişiyi tanıyorsa bu rüya onun için hayırlı değildir. Rüyada bir hayvandan süt emdiğini görmek eğer süt çıkıyorsa ve o hayvan süt verebiliyorsa oldukça güzel ve hayırların habercisi olan bir rüyadır.

Rüyada Emdiğini Görmek
   Rüyada emmek çoğu tabirciye göre mala işarettir. Emmek ile ilgili rüyalar görülme durumuna göre yorumlanmaktadır.

Rüyada Eti Yenmeyen Bir Hayvandan Süt Emdiğini Görmek
   Rüyada eti yenmeyen bir hayvandan süt emen kişi haram bir mala kavuşur. Bu rüya hayırlı olmayan kazançlara, iş hayatında başarılı olmaya ama bu başarıdan bereket görmemeye yorulmaktadır.  Eti yenen bir hayvandan emilen süt  ise güzel ve hayırlı bir paradır.

Rüyada Çocuğu Emzirdiğini Görmek
   Rüyada herhangi bir çocuğu emzirdiğini gören kişi eğer o çocuk kendi evladıysa büyük bir mertebeye ulaşır, kendi soyundan hayırlı ve ahlaklı büyük insanlar çıkar.


Diyanet Ruya :

   Bir kimsenin rüyasında birisinin memesinden süt emdiğini görmesi; o kimsenin tutuklanacağına, bir erkeğin rüyasında çocuk emzirdiğini görmesi; o kimsenin keder ve üzüntüye maruz kalacağına yorumlanır, Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyanızda bir kadının memesini emdiğinizi görmeniz; sizin hasta olacağınıza, bir kadının rüyasında kendi memesinden süt içtiğini görmesi; o kadının kızının mirasından yiyeceğine, bir kadının rüyasında başka bir kadının memesinden süt emdiğini, fakat süt çıkmadığını görmesinde bir hayır olmadığına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir hayvanın memesini emdiğini görmesi; o kimsenin bir nimete mazhar olacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir insanın veya bir hayvanın emilmeye uygun olmayan bir yerini emdiğini görmesi; o kimsenin çok zor bir işin arkasına düşeceğine, eğer süt çıktığını görürse işi başaracağına fakat biraz zorlanacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir çocuktan süt emdiğini veya bir çocuğa süt verdiğini görmesi; o kimsenin tutuklanacağına, kişinin rüyasında kendi annesinin memesini emdiğini görmesi; o kimsenin şeref ve mertebeye ereceğine yorumlanır. Bir kadının rüyasında kendi evladını emzirdiğini görmesi; o kadının evladının büyük bir mertebeye ereceğine ve şanın çok yüceleceğine işaretle tabir olunur. Rüyanızda elinizden süt emdiğinizi görmeniz; sizin dünyada zafere nail olacağınıza ve zenginliğe kavuşacağınıza, rüyanızda kadınları tutup memelerini emdiğinizi, fakat süt çıkmadığını görmeniz; sizin birtakım mekruh işler yaptığınıza işaret eder. Bir erkeğin rüyasında bir kadının memesinden tutup emdiğini görülmesi; o adamın sütünü emdiği kadının malından alacağına delalet eder.


Seyyid Süleyman :

Birinin memesinden süt emdiğini gören, hapse girer. Bir kısım tabirci süt vermeyi ve süt emmeyi iyi saymamışlardır.

Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bir kadının memesini emdiğini gören, hastalanır veya geçim sıkıntısı çeker. Kendi memesinden süt emdiğini gören kadın, kızının mirasını yer. Bir kadının başka bir kadının memesini emdiğini fakat, süt çıkmadığını görmesi hayır değildir. Kadının diğer organlarından süt çıktığını ve bunu emdiğini gören, mal ve menfaat sağlar. Ancak emilen kişi zarara uğrar. Bir hayvanın memesini emmek; mal ve nimettir. Bir kadının memesini emmek hayır değildir.

Kirmani diyor ki: Emmek; maldır. İnsandan veya eti yenmeyen hayvandan emmek; haram malla, eti yenen hayvandan emmek; helal malla yorumlanır. Bir rivayete göre insanın süt vermesi, şefkat ile tabir edilir.

Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Memesi olmayan birinden emdiğini gören, cimri bir adamdan yardım ister. Emdiği yerden süt çıkarsa, bu talebi yerine gelir. Bir insanın yahut hayvanın emilmesi uygun olmayan bir yerini emen, çok zor bir işin peşine düşer. Emdiği yerden süt çıkarsa, bu zahmetli işte güçlükle muvaffak olur. Bir çocuktan emdiğini gören erkek, hapse girer.
Bazı tabircilere göre annesinin memesini emdiğini gören, büyük itibar ve makam sahibi olur. Elinden süt emdiğini gören; dünyada muvaffak olup, servete kavuşur.MollaCami Tabiri :

   Rüyada başka bir kadından süt emmek, yetimliğe, ihtiyaca, telef olmaya ve mizacın değişmesine işarettir. Bir kadının rüyada birisini emzirdiğini görmesi, dünya kapılarının ve sebeplerinin üzerlerine kapanmasına, yahut onların hapsine işarettir. Bu sütü emen kimse ister çocuk, ister büyük; erkek veya kadın olsun yine tabir bu şekildedir.Bir kimse sütten kesilmiş bir çocuğu emzirdiğini görse, o kimse hapsolunur yahut hasta olur. Yahut üzerine kapı kapanır. Eğer rüyayı gören hamile bir kadınsa hamileliğinden kurtulur. Bir kimse rüyada bir çocuğu emzirse yahut çocuktan emse o kimseye şiddet ve meşakkat erişir. Sonra Allah-u Teala Hazretleri onu meşakkat ve şiddetten kurtarır. Kimseyi emzirmediği takdirde iki memesinde süt olduğunu gören kimse için dünyanın yüz çevirmesinden sonra ona yeniden fazlaca teveccüh ve yönelmesine işarettir.Eğer birisini emzirirse, gerek emen ve gerek emilen kimse için hayır yoktur.Bir kadın rüyada bir erkeğin kendisinden emdiğini görse, o erkek emdiği süt kadar kadının malından alır. Bir kimse rüyada kadınların etrafında gezinip onların memelerinden emdiğini ve sütün de çıkmadığını görse o kimse çocukları öper.Hasta kimse süt emdiğini görse iyileşir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
     
    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Rüyamda emzirmeyi uzun süre bıraktığım halde sağ göğsümden yoğun bi şekilde sarı süt aktığını ve erkek bi bebeğin bu sütten emdiğini gördüm ve çok etkilendim paylaşmak istedim teşekkürler.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi