Rüyada KABE Görmek

kabe-beytullah-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.COM

Rüyada KABE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada Kabe görmek, şerden korunmaya, hayra yaklaşmaya, evliliğe, hacca gitmeye, kendisinin iyi ve hayırlı bir olacağına, toplum için faydalı işler yapacağına işaret eder. Rüyada Kabe görmek hayra yorumlanır.
Rüyada Kabe’de Namaz Kılmak

Rüyada Kabe’de namaz kılmak
   Düşmanlarınızdan gelebilecek olan her türlü kötülükten korunmaya, iş hayatınızda yükselmeye veya sizi yöneten kişilerden alacağınız güzel haberlere işaret eder. Rüyada Kabe’yi izlemek, Kabe’ye bakmak, huzura, mutluluğa, sevince yorumlanır. Rüyada Kabe’nin yıkıldığını görmek, dini manada bir liderin vefat edeceğine işaret eder.

Rüyada Kabe’ye Yönelmek
   Rüyada Kabe’ye yönelmek, dini ve dünyevi olarak şer ve sıkıntılardan kurtulup, hayır ve esenliğe ereceğinizin işaretçisidir. Rüyada Kabe’ye sırtınızı dönmek, Kabe’ye sırt çevirmek de hayır ve esenlik dolu günlerinizin geride kaldığı, karanlık zamanların başladığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kabe’yi Tavaf Etmek
   Rüyada Kabe’yi tavaf ettiğini gören kimse, farz olan ibadetleri hayatı boyunca yılmadan yerine getirmiş, hiçbir zaman sözünde durmadığı olmamış şeklinde yorumlanır. Rüyada eğer Kabe adabına uygun olarak tavaf edilmediyse, bunun tam tersi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kabe’nin kapısını görmek
   Dini manada bir büyüğün ya da bir devlet liderinin huzuruna gideceğinize işaret eder. Burada yapacağınız görüşmelerden siz ve halk için hayırlı sonuçlar doğacak, tüm sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kabe’yi Ziyaret Etmek
   Rüyada Kabe’yi ziyaret etmek hayra yorumlanır. Bir ya da birkaç kişiye yardımınız dokunacağına veya büyük, saygın ve itibarlı kişi ve kişiler tarafından yardım alacağınıza işaret eder. Bu yardımlar maddi ya da manevi açıdan gelebilir. Sonunda herkes için hayırlı olacaktır.

Rüyada Kabe İmamını Görmek
   Rüyada Kabe imamını gören kimsenin haramdan ve haram yoldan uzaklaşarak helale yakınlaşacağı, bundan sonraki hayatında dini gereklerinin hepsini eksiksiz olarak yerine getireceği, Allah katında yükseleceği ve kemale ereceği şeklinde yorumlanır.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada Kabe’yi görmenin dört tabiri vardır:

1-İmam

2-Devlet başkanı

3-İman

4-Emniyet.


İbn-i Sirin:

Kabe’yi görmek; devlet başkanına işarettir. Kabe'deki her türlü fazlalık veya eksiklik devlet başkanına yorulur.

Kabe’yi tavaf ettiğinizi görmek; devlet başkanından dini menfaat göreceğinize..

Kabe’nin kendi eviniz olduğunu ve insanların orayı ziyaret ettiklerini görmek; insanların emanetlerini sahiplerine teslim edeceğinize ve onlardan yana saygınlık göreceğinize işarettir.


Cabir Mağribi:

Kabe'yi ziyarete gittiğinizi görmek; Allah'ın inayetiyle saygınlığınızın artacağına

Kabe’nin çöktüğünü veya yandığını görmek; devlet başkanının durumunun kötüye gideceğine

Kabe’nin kapısını açtığınızı görmek; hükümetle aranızın iyi olacağına işarettir.


Kirmani:

Kabe’de olduğunuzu görmek; düşmanların şerrinden güvende olacağınıza… ["Oraya giren güvende olur."[130]]

Yüzünüzü Hacerü'l-Esved’e koyduğunuzu görmek; hacca gideceğinize…

Kâbe’nin üzerinde olduğunuzu görmek; inancınızın kötü olduğuna işarettir.


Diyanet Rüya :

Rüyada Kabe’nin görülmesi devlet başkanı, devlet büyükleri, hakim, evlenmek ve Kabe’yi ziyaret etmekle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında Kabe'nin içinde namaz kıldığını görmesi, o kimsenin devlet büyüklerinden birisine yakın olacağına, düşmanlarından kurtulacağına, kişinin rüyasında Kabe'ye girdiğini görmesi; o kişinin bir devlet büyüğünün makamına gireceğine, kişinin rüyasın Kabe'den bir haber aldığını görmesi; o kimsenin devletten işine da bir haber alacağına yorumlanır. Rüyanızda Kabe’nin duvarlarından birisinin yıkılmış olduğunu görmeniz; devlet büyüklerinden birisinin öleceğine, rüyanızda Kabe’den bir şey çaldığını görmeniz; sizin haram bir işleyeceğinizi, rüyanızda Kabe’ye doğru yürüdüğünüzü görmeniz; dini yönünüzün kuvvetli olduğuna delalet eder. Rüyanızda Kâbe’nin üstünde namaz kıldığınızı görmeniz; İslam Dininden uzaklaştığınıza, rüyanızda Kabe’yi çiğnediğinizi görmeniz; sünnete karşı tavır aldığınıza, rüyanızda gökten meleklerin yere inerek Kabe’yi başka bir yere taşıdıklarını görmeniz; o beldede asayişin düzgün olacağına, rüyanızda Kabe’nin pis olduğunu görmeniz; sizin farzları terk ettiğinize işaret eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Hacer-i Esved'i mesh ettiğini görmesi; o kimsenin Hicaz halkından veya Hz. Peygamber (a.s.)'in neslinden bir zata uyacağına, yani onun izinden gideceğine yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :

Şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kur'an ve sünnete; kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete, Kabe de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmannın şerrinden emin olmaya, Kabe'ye bakmak esenlik ve huzura, Onun bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına, Kabe'yi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğini yerine getirmeye, Kabe'de yanış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye, Kabe'nin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete, Onun harap olduğunu görmek namazı terk etmeye yahut tadil-i erkana uymaksızın namaz kılmaya, Kabe'ye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya, Kabe bazen mevsimlere, kentin geniş sokak ve caddelerine, birliktelikleri hayır üzere olan topluluklara delalet eder. ( Kabe'nin Altınoluğu için Bakınız; Oluk.)


Seyyid Süleyman :

Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Bu rüya, halife, vezir, reis, hakim, evlilik Hac ve müjdeyle yorumlanır. Kabe'nin dahilinde namaz kılan, üst seviyedeki idarecilere yakın olur. Düşmanından kurtulur. Hayra erişir. Kabe'ye girmek; halifenin veya büyük bir idarecinin huzuruna çıkmaktır. Kabe'den bir haber almak; devlet başkanından hayır görmektir. Kabe duvarlarından birinin yıkılması, büyüklerden birinin ölümüne işarettir. Kabe'ye geldiği halde, Hac ibadetlerinden bir şey yapmayan; farzlarında kusurlu davranır. Kabe'ye bakan, korkularından kurtulur. Kabe'den bir şey çalmak; haram işlemeye delalettir. Kabe'ye doğru yürümek; dinde selamettir. Kabe'de def-i hacet ettiğini gören, musibete uğrar. Bir felaketle karşılaşır. Kabe'yi evinde görmek; itibar, kudret ve heybete işarettir. Hanesinde Kabe'yi fena bir halde gören, felakete uğrar. Evinin Kabe olduğunu gören, müslümanların imamına intisap eder, bağlanır. Kabe'nin üstünde namaz kılmak; islamdan dönmektir. Hareme dahil olup, Kabe'nin damı üzerinde namaz kılan, sünnete muhalif kötü bir inanışa sapar. Bununla beraber büyük bir makama gelir. Kabe'yi çiğneyen, sünnete aykırı davranır batıla yönelir.

Meleklerin gökten inerek Kabeyi başka bir yere götürdüklerini görmek; o mahalde güvenin yerleşeceğine işaret eder. Kabe'nin yıkılmış olduğunu gören, farzlarını terkeder. Kabe'yi tavaf edip, bir ibadeti eda eden, dinde selamet bulur.
Etiketler; hac, haca, hacagitmek, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi