Rüyada ÖKSÜRMEK Görmek

oksurmek-oksuruk-adam-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.COM

Rüyada ÖKSÜRMEK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada öksürmek, içindekileri kusmaya yani rüya sahibine dert olmuş olan ve içinde tutup da uzun süre söylemediği sözleri söyleyip rahatlayacağına tabir edilir. Bazen de kişinin hiç olmadık yerde olmadık laflar edeceğine bir taraftan komik durumlara düşüp, bir taraftan da bazı kişileri çok öfkelendireceğine tabir edilir ve patavatsızlık olarak değerlendirilir. Rüyada öksürmek, dertlerin ağırlığından kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Öksürdüğünü Görmek
   Rüyasında öksürdüğünü gören kişi, kendisini üzen, kötü hissettiren, haksızlık eden, iftira atan kişilerin ayıplarını yeri ve zamanı geldikçe bir bir yüzlerine söyleyecek ve içinde söylenmemiş bir tek söz bırakmayacak demektir.

Rüyada Öksürerek Balgam Çıkarmak
   Bir kişi rüyasında öksürüp balgam çıkarttığını görse, neşesi ve keyfi yerine gelir diye tabir edilir. Rüya sahibi aklından ve gönlünden geçen iyilik, güzellik ve hayırla karşılaşır, istediği şeyleri elde eder, hayatı istediği gibi yürümeye başlar.

Rüyada Kanlı Öksürmek
   Rüyada kanlı öksürmek, rüya sahibi erkekse tam bir aile babası olacağına, eğer rüya sahibi kadınsa da çok anaç olacağına delalet eder. Rüyasında kanlı öksürdüğünü gören kişinin hayatını ve varını yoğunu çocuklarına adayacağına, ömrünü onlara feda edeceğine ve bir tek onlarla bu denli mutlu olabileceğine işaret eder.

Rüyada Göğsünün Ağrıdığını Görmek
   Rüyasında öksürdüğü sırada göğsünün ağrıdığını gören kişi, hayatından memnun değil demektir. Rüya sahibinin sahip olduklarını yetersiz bulduğu ve daha fazlasını istediği bunun için de dert yandığı ve isyan ettiği anlamına gelir.

Rüyada Boğazın Tıkanması
   Bir kimse rüyasında öksürdüğünü ve bu nedenle boğazının tıkandığını görürse eğer illet bir hastalığa ya da yakasını kurtaramayacağı bir belaya düşer diye yorumlanır. Çok uğursuz bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin kurtuluşu göremeyeceğine delalet eder.Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada öksürdüğünüzü görmek, söz sahibi birinden yana üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.


İbn-i Sİrİn:

Öksürmek, öksürük şekline göre tabir edilir:

Balgamlı öksürük; sıkıntı yaşayacağına, malınızın zayi olacağına ve bu durumu birine şikayet edeceğinize

Kuru öksürük; gereksiz yere şikayette bulunacağınıza

Sarı öksürük (öksürürken ağızdan sarı şeyler gelmesi); herkesin kendisinden şikayetçi olduğu kaba ve kötü biriyle karşılaşacağınıza…

Saygın birinin yanında öksürdüğünüzü görmek; herhangi bir konuda saygın bir kişiye şikayette bulunacağınıza

Yavaşça öksürdüğünüzü görmek; dini konuları kendinize dert ettiğinize işarettir.

Öksürdüğünüzü ve o esnada birinin sizi şikayet ettiğini görmek; acizliğe işarettir.


Cabir Mağribi:

Öksürüğünüzün boğazınızda düğümlendiğini görmek; öleceğinize

Gençler veya yaşlılar gibi öksürdüğünüzü ve balgam çıkardığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

Öksürük şikayet ve sızlanmaya;
Öksürmek bir kimseyi şikâyet etmeyi düşündüğü halde bunu henüz yapmadığına,
Öksürmek bir devlet görevlisini yetkili makama şikâyet etmeye,
Aşırı derecede öksürdüğünü ve boğazının tıkanarak nefesinin kesildiğini görmek vefat etmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman :

Göğsünde ağrı ile beraber öksürük olup balgam çıkaran, mal dolayısıyla şikayetçi olur. Kuru kuru öksüren, ailesi yüzünden üzülür. Kanlı balgam çıkaran, evlat sebebiyle üzülür. Öksürük bulantı yapar ve safra çıkarsa, aile fertleri ve sabrı az olur.
Bazı tabircilere göre, öksürük, kah kuvvete, kah zaafa işarettir. Öksürmek istediği halde bunu başaramayan bir rivayete göre, yakın zamanda vefat eder. Büyüklerin huzurunda öksüren, gamlı olur.

Cabir'ül Mağribi diyor ki: Bir gencin öksürerek balgam çıkarması, selamettir. Öksürüğün şiddetinden bayılmak; ecele işarettir. Balgam görmek umumiyetle iyi değildir. Devamlı öksürmek, fakirliğe ve tevbeden uzaklaşmaya delalettir.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullananın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi