Rüyada OSURMAK Görmek

osurmak-ossurmak-yellenmek-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.COM

Rüyada OSURMAK Görmek Rüya Tabirleri

   Rüyada osurmak, hoş olmayan davranışlarda bulunmaya, dedikodu yapmaya, arkadan iş çevirmeye ve ekmeğine haram karıştırmaya tabir edilir. Rüya sahibi, hak etmediği şekilde kazanç elde edecek, doğru yoldan sapacak ve ahiret hayatını unutacak demektir. Rüyada osurmak bir tek bu şekilde tabir edilmez. Aynı zamanda rüya sahibi için sıkıntıları, zorlukları ve sorunları aşıp, tatsız meseleleri tatlıya bağlamayı başaracağına tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre, rüyada osurmak hastalıklardan kurtulup şifa bulmak anlamına gelir.

Rüyada Osurduğunu Görmek
   Rüyada osurduğunu gören kişi herkesten gizli, saklı bir iş yapmaya çalışıyor demektir. Yani rüya sahibi için saman altından su yürüten deyimi kullanılır. Aynı zamanda sıkıntıların ve dertlerin son bulması şeklinde tabir edilir.

Rüyada Birinin Osurduğunu Görmek
   Rüyada birinin osurduğunu görmek üzülmeye ve hayal kırıklığı yaşamaya delalet eder. Rüya sahibi çok güvendiği bir kişi tarafından sırtından bıçaklanacak ve bu dost kazığını hayatı boyunca unutamayacak demektir.

Rüyada Sesli Osurmak
   Rüyasında sesli osurduğunu gören kişi toplumda hoş karşılanmayacak, kendisini küçük düşürecek bir davranışta bulunacak diye yorumlanır. Rüya sahibinin bu çirkin davranışından sonra toplum kendisini dışlayacak ve bundan sonra topluluk içinde istemeyecektir.

Rüyada Sessiz Osurmak
   Rüyasında ses çıkarmadan osurduğunu gören kişi büyük bir yanılgıya ya da hataya düşerek, sonradan kederlenebilir diye yorumlanırken bir yanda da maddi anlamda ferahlık yaşayacak diye tabir edilir.

Rüyada Gaz Çıkarmak
   Rüyada kaz çıkarmak rüya sahibinin söylemek isteyip de söyleyemediği, anlatmak isteyip de anlatamadığı sırlarını açmaya karar vermesine işaret eder. Bu yük artık fazla ağır gelmeye başlamış demektir.

Rüyada Yellenmek
   Rüyada yellenmek vesveseci, fevri davranan ve ortalığı karıştıran bir kişinin varlığına delalet eder. Bu kişi sözüne güvenilmeyen kişidir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada yellenmenin dört tabiri vardır:

1-Çirkin söz

2-Suçu teşhir etme

3-Kınanacak bir iş yapmak

4-Rezillik.

Kasıtlı olarak yellenmek; dini inancınızın ve davranışlarınızın kötüye gideceğine işarettir.


İbn-i Sirin:

Bir kalabalığın içerisinde herkesin işiteceği şekilde yellenmek; söyleyeceğiniz çirkin bir söz yüzünden halk tarafından kınanacağınıza ve insanlar arasında rezil duruma düşeceğinize

Sesi işitilecek şekilde hafifçe yellenmek; yukarıdakinin aksine işarettir.


Kirmani:

Herkesin işiteceği şekilde ve kötü kokuyla birlikte yüksek sesli yellenmek; halkın sizi ayıplayacağına ve azarlayacağına

Sesli ama kokusuz yellenmek; çıkarınızın olduğu faydasız bir işi terk edeceğinize…

Kasıtlı olarak yellendiğinizi, insanların bu halinize güldüğünü ve bu yüzden utandığınızı görmek; meslek edinmediğiniz farklı bir iş aracılığıyla geçiminizin sağlanacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

Yalnızken ve uygun bir ortamda gaz çıkarmak bir sıkıntıdan kurtulmaya, Sesizce yellenmek hatalı söz söylemeye, kederlenmeye yahut borcu ödemeye ve meşakkatten kurtulmaya, Birinin çıkardığı gazdan rahatsız olmak ondan bir zarar görmeye, İnsanların içinde sessizce yellenmek çevresini rahatsız edecek bir iş yapmaya, onları incitecek söz söylemeye, Namaz içinde kokusu duyulmayan yahut rahatsız etmeyen yellenme, hayırlı bir işi kem söz ve yanlış bir davranış yüzünden tehlikeye düşürmeye, Yellenerek abdestini bozmak bir sözünden caymaya, bozulan abdestini yenilemek sözünün gereğini yerine getirmeye yemin kefareti vermeye, Yellenmek bazen cemaati ( topluluğu) dağıtmaya yahut yalan sözle meşgul olmaya, Sesli olarak yellenmek çirkin söz ve işe delalet eder.

Seyyid Süleyman : Kirmani'ye göre gaz çıkardığını gören; sözünden, yemininden ve adağından döner. Karısıyla yatarken gaz çıkaran, onunla tartışır. Şayet rüya sahibi sesli olarak gaz çıkarmışsa, kavga daha şiddetli olur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada gaz çıkarmak; üzüntüye, hakarete, ve kötü söze işarettir. Bir rivayete göre, fena şöhrettir. Topluluk içinde gaz çıkarmak; utanç verici bir duruma düşmek ve aşağılanmakla yorumlanır. Farkında olmaksızın aniden gaz çıkardığını gören; sıkıntıdan kurtulur, ticaret yapar. Kasıtlı olarak gaz çıkarmak; kötü kelama delalettir.
Salimi demiştir ki: Bu rüya, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya delalettir. Kokusunu duymak; derde düşmeye işaret eder.
Bazı tabirciler bu rüyayı her halukarda şunlarla ifade etmişlerdir: Alçaklık, ferah, rahat ve kötü kelam.MollaCami Tabiri :

Rüyada yellenmek rüyayı görenin söyleyeceği çirkin bir söze veya bu işi işleyenin küçük günah kazanmasına işarettir. Rüyada yellenmek cemaati dağıtmaya ve yalan sözle meşgul olmaya işarettir. Bazen bu rüya ahmaklığa, yalnızlığa ve halktan ayrılmaya, bazen de yalan ve mübalağalı bir söze veya bir şeyi dövmeden dolayı çıkacak sese işarettir. Rüyada sesli bir şekilde yellendiğini gören kimse, çirkin bir söz söyler.Rüyada bir topluluk içinde bulunduğu halde kendisinin kast ve iradesi bulunmaksızın bir ses çıktığını gören kimse, keder ve sıkıntılardan kurtulur. Kasten sesli ve pis bir koku çıkaran kimse, kötü bir söz söyler veya çirkin bir iş yapar. Yellenmeden meydana gelen pis koku ve ses nisbetince de ayıp bir olaya işaret eder.Sessiz olarak kokuşu pis bir şekilde yellense, o kökü miktarınca ayıplanacağına işarettir. Bir kimse, kederli ve üzüntülü bir topluluk içinde yellense, o topluluk keder ve üzüntüden kurtulurlar. Rüya sahibi ticaret yapıyorsa, kar eder. Güç durumda ise, kolaylığa kavuşur.Rüyada zorla ses çıkaran kimse iktidarı dışında olan bir iş yapar. Eğer kolaylıkla ses çıkaracak olsa, gücünün yettiği bir işi yapar. Rüyada şiddetli ve pis kokulu bir ses çıkardığını gören kimse yolculukta izzet ve şerefe erişir. Ancak işleri dağınık olur.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi