Rüyada OTURMAK Görmek

oturmak-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com

Rüyada OTURMAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada oturmak, rüyanın görülme şekline bağlı olarak değişir. Geniş bir yere oturup, dinlendiğini hisseden kişinin, rahata ereceğine, sıkıntılarından kurtulup huzura kavuşacağına, derin bir oh çekip güzel günlere kavuşacağına delalet eder.Rüyayı gören kişinin can sıkıntısıyla oturduğunu görmesi çaresiz ve zor durumlara düşeceğine, durumu değiştirmek için elinden gelen hiçbir şey olmayacağına tabir edilir.

Rüyada Sandalyede Oturmak
   Rüyasında sandalyede oturduğunu gören kişi, çalışkanlığı sayesinde işinde ileri derecede yetkilere ve rütbeye sahip olacak demektir. Rüyayı gören kişinin ticaretten yana çok şanslı ve kısmetli olacağı, daha önemlisi de başarısının kısmetlerini doğru ve akıllı şeklinde değerlendirmesi ile geleceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada Masada Oturmak
   Rüya sahibinin kendisini bir masanın üzerinde oturarak görmesi, işinden yana zarar edeceğine, projelerinin ve fikirlerinin istediği beğeniyi görmeyeceğine, kazancının düşeceği aynı oranda da borcunun artacağı anlamına gelir. Kişi, sandalye üzerinde oturup masa başında olduğunu görürse bu da tam tersi şekilde yorumlanır ve başarıya delalet eder.

Rüyada Kalabalıkta Oturmak
   Bir kimse rüyasında kendini bir kalabalığın içinde otururken görürse eğer, iş ortaklığı yapacak ya da bir grup kişiyle birlikte bir işi doğru şekilde yapıp ondan kazanç ve başarı elde etmek için bir araya gelip beyin fırtınası ya da fikir alış verişi yapacağı ile yorumlanır.

Rüyada Tek Başına Oturmak
   Rüyada tek başına oturmak, rüya sahibinin en zor anında yanında hiç kimsenin olmayacağına, dost sandığı kişilerin ortalıktan kaybolacağına, kişinin kendini kimsesiz ve çaresiz hissedeceğine delalet eder.

Rüyada Ayakta Durmak
   Rüyada ayakta durmak, rüya sahibinin kendisinden yana daha inançlı ve güvenli olması gerektiğine işaret eder. Kişi yeteneklerinin farkına varmadan başarıyı ve mutluluğu yakalayamayacaktır diye tabir edilir.

Rüyada Bir Ata Oturmak
   Rüyasında at, eşek, deve gibi herhangi bir bineğe oturmanın farklı tabirleri vardır. Bazı tabirciler için bu rüya bahtın, talihin açılmasına, şanslı bir döneme işaret eder. Bazen de bu rüya kişinin mertebesinin yükselmesinin, makam ve mevki sahibi olmasının göstergesidir. Ata oturup ilerleyen kimsenin talihi o kadar çok açılır ki kısa sürede kendisinin inanamadığı derecelere gelir.

Rüyada Salih Kişilerle Birlikte Oturmak
   Rüyada salih bir cemaat ile birlikte oturan kimse hidayete ererek kendisini tüm kötü alışkanlıklardan ve gereksiz tüm insanlardan soyutlar. Bu rüya genellikle doğru yolu bulup günahlardan sakınmakla tabir edilir. Salih insanlarla birlikte oturduğunu gören kişi gerçekte de iyi insanlarla vakit geçirir ve onlar sayesinde daima huzurlu ve mutlu olur.

Rüyada Yerde Oturmak
   Bu rüya genellikle yolculuğa işarettir. Rüyayı gören kişi yakında planlı veya sürpriz bir yolculuğa çıkar. Aynı zamanda bu yolculuk gören kişi için bir hayli kazançlı olur ve oradan gelir elde eder. Rüyada yerde oturan kimse mütevazı ve insanların kalbini kırmaktan kaçınan iyi huylu birisidir.

Rüyada Kocası Olmayan Bir Kadının Oturması
   Kocası olmayan bir kadın yerde veya herhangi bir yerde oturduğunu görürse, bu rüya onun yakın bir gelecekte genç ve yakışıklı biri ile evleneceğine işarettir. Bu rüya kişinin karşısına çıkacak kısmetidir. Evlenmeyi isteyen kadınlar için evliliğe, diğer bayanlar içinse hayırlı bir işle uğraşmaya yorulur.

Rüyada Yaslanıp Oturmak
   Rüyasında yaslanıp oturan kimse, sözü dinlenen her yerde makbul konuşmalar yapan, oldun ve sayılan bir kimsedir. Bu rüya kişinin rahata ermesine, huzurlu bir hayat sürmesine işarettir. Rüyada yaslanıp oturan kişi, sırtını güvenle dayayabileceği birisi ile tanışır. Bu kişiden yardım gören rüya sahibi, onunla birlikte tüm sıkıntılarından kurtulur ve korkularından da emin olur.

Rüyada Miskin Miskin Oturmak
   Rüyada miskin ve tembel bir şekilde hiçbir şey yapmadan oturmak, zayıflığa, acziyete ve dünya hayatında bir etkinlik göstermeyen tembel bir adama işarettir. Bu rüya daha çok çalışıp çabalamanız gerektiğini hatırlatan uyarıcı bir rüyadır. Gören kişinin, çalışmayı sevmeyip sürekli yatmak ve kısa yoldan emek harcamadan para kazanmak derdinde olduğunun bir göstergesidir.

Rüyada Bir Grup İnsanla Birlikte Oturmak
   Rüyada bir grup insanla birlikte oturmanız, tüm işlerinizde insanların sözlerini dinleyip, onlarla istişare etmeden herhangi bir girişimde bulunmadığınıza işarete der. Bu rüya aynı zamanda oturup zikir çeken, Allah’ı anan bir topluluğa da yorulabilmektedir. Tek gayeleri ahlak olan ve daima Allah’ı hatırlayıp yanlış işlerden kaçınan bu insanalar, zaman zaman toplanarak zikrederler. Bu rüyayı gören kişi de böyle bir topluluk içinde bulunur.

Rüyada Dizlerini Dikerek Oturmak
   Rüyada dizlerini dikip oturan kimse eğer güçten düşmüş, zayıflamış ise kısa zamanda eski gücüne tekrar kavuşarak eskisi gibi çalışmaya ve başarılar kazanmaya başlar. Bu rüya sizin için hareketli bir dönemin başladığının göstergesidir. Oldukça kazançlı bir sene geçireceğinize, bu senin bolluk ve bereket içinde geçeceğine işaret eder.

Rüyada Kucağa Oturmak
   Rüyada tanımadığı bir kişinin kucağına oturduğunu gören kimse meşru olmayan yollara sapar. Bu rüya sizin farkında olmadan yapacağınız hatalara veya sizi kullanan kötü niyetli kişilere de yorulabilmektedir. Kucağa oturmak bazen de yardım görmeye, sırtını varlıklı bir adama dayamaya veya insanlar arası münasebete de yorulur.

Rüyada Camide Oturmak
   Rüyada camide oturan kişi, dini hassasiyete sahip olur ve davranışlarına dikkat eder. Bu rüya sizin dini anlamda gelişeceğinize, ahlaki olgunluğa erip tüm kötülüklerden çekileceğinize işarettir. Rüyada camide oturup hutbe dinleyen kimseye çok akıllı bir adam tarafından öğüt verilir. Camide boş boş oturmak huzur bulmaya, oturduktan sonra namaz kılmak ise daima güzellikle geçecek bir ömre Delalet Eder.

Rüyada Yüksekte Oturmak
   Rüyada yüksekte oturmak, makam, mevki ve artacak olan derecedir. Memuriyet yapan bir kimse bu rüyayı görse terfi eder. Normal şartlarda bu rüya daima dünya hayatında da yükselmeye, bir gruba lider olmaya, bir topluluğun başına geçmeye, insanlar arasında sözün dinlenmesine işarettir. Yüksek bir yerde otururken yere düşen kimse tam terfi etmişken veya makamı yükselmişken elindeki nimetleri kaybeder.

Rüyada Ateşin Üstünde Oturmak
   Rüyada ateşin üstünde oturan, büyük bir günahın arifesindedir. Eğer dikkat etmezseniz yanlış yapacağınızın ve büyük hatalara düşeceğinizin göstergesi olan bu rüya size bir uyarı niteliğindedir. Rüyada ateşin üzerinde oturan, dünya hayatında bazı tehlikelerle yüz yüze gelir. Bu rüya aynı zamanda korkulan şeylere ve bu korktuklarından dolayı çekilecek sıkıntılara da işarettir.

Rüyada Tuvalete Oturmak
   Rüyada tuvalete oturmak eğer hacetimizi gideriyorsak, sıkıntılardan kurtulmaya, huzurlu ve mutlu bir hayata, tüm üzüntülerin sona ermesine işaret eder. Rüyada hacet görmeksizin tuvalete oturan kişi, gerçek hayatta bir ev satın alır. Bu rüya geniş ve ferah bir tuvalet için, güzel bir eve; dar bir tuvalet içinse nispeten daha küçük bir eve işaret eder.

Rüyada Sevgili İle Oturmak
   Rüyasında sevgilisi ile oturan kimsenin gönül ilişkisi hep yolunda gider ve sonu mutlulukla biter. Bu rüya iki kişi arasındaki muhabbetin artmasına, sevdiği insanla arasında geçecek güzel muhabbetlere ve birlikte yer alacakları güzel organizasyonlara yorulur.

Rüyada Arabada Oturmak
   Rüyada arabada oturan kişi bir yolculuğa çıkar. Eğer arabaya oturup ilerlemişseniz, güzel bir seyahate çıkıp oradan hayırla dönersiniz. Arabada oturup arabanın gitmediğini görmek ise, istediğiniz seyahati gerçekleştiremeyeceğinize veya yakın bir mesafede bulunan bir yere gidip kısa sürede tekrar döneceğinize delalet eder.

Rüyada Ağacın Dibinde Oturmak
   Rüyada yeşil ve görkemli bir ağacın dibinde oturan kimseye hayırlı, güzel ve müjdeli haberler ulaşır. Bu rüya sizin her anlamda ferahlayacağınızın, dünya hayatında sevinip mutlu olacağınızın göstergesidir. Eğer ağaçta yaprak yoksa sırtınızı gerçek hayatta ehil olmayan, yanlış bir kişiye dayarsınız. Büyük ağacın dibinde oturmak varlıklı ve güçlü bir adamla tanışmaya, küçük bir ağaç ise kısa süreli menfaatlere işarettir.

Rüyada Ölen Birinin Yanında Oturmak
   Eğer ölen kişiyi tanıyorsanız bu rüya o kişinin arkasından dua edip hayırda bulunmanız gerektiğinin habercisidir. Mezarında sizden dua bekleyen bu kişiye Kuran okuyup, dua etmelisiniz. Tanımadığınız bir ölünün yanında oturmak ise çalışma hayatında canlanmalara, oldukça karlı işler yapmaya, çalışmalarının karşılığını görmeye işarettir.

Rüyada Deniz İçinde Oturmak
   Rüyada engin bir denizin ortasında oturan kimse, gerçek hayatta hayal bile edemeyeceği bir mertebeye ulaşır. Bu rüya sizin şan, şöhret kazanarak herkes tarafından tanınan bir kimse olacağınıza, makam sahibi olup emrinizdekilere adilce muamele edeceğinize; bazen de ahlaki ve kulluk anlamında yükselmeye, insanlar arasında iyi bir isimle anılmaya yorulur.

Rüyada Merdivenlerde Oturmak
   Rüyasında merdivenlerde oturan kimse, işinde eğer sabır ve azim gösterirse büyük mevkilere gelir. Bazen de bu rüya ne yapmak istediğini bilmeyen ve bu nedenle de sürekli farklı işler peşinde koşan adamdır. Rüyada merdivenlere oturan, başarı basamaklarını birer birer çıkar ve çektiği zorluklardan sonra büyük başarılar kazanır. Bu rüya bazen de ömrünüzün bir bölümünü tamamladığınızı gösterir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada herhangi bir binek üzerinde oturduğunuzu görmenin dört tabiri vardır:

1-Baht

2-Zenginlik

3-Makam

4-Yöneticilik.

Salihlerle oturduğunuzu görmek; dini inancınızın iyi olacağına

Fesat ehli kimselerle oturduğunuzu görmek; bunun aksine tabir edilir.


Müellif:

Yerde oturduğunuzu görmek; bir yolculuktan gelir elde edeceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri :

Rüyada oturmak acziyet, zayıflık ve korkaklığa delalet eder. Kocası olmayan bir kadının rüyada oturması, onun genç kocaya varmasına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri :

Bir yere yaslanarak oturmak rahat ve huzura, iyi geçime ve sözünü dinletmeye,
Tek başına ve miskince oturmak acziyete, korkaklık ve güçsüzlüğe,
Bir grup insanla halka biçiminde oturmak zikrullaha, işleri istişare ile danışarak yapmaya,
Dizlerini dikerek oturmak yorgunluğu gidermeye, yeniden eski gücüne kavuşmaya,
Kocası olmayan kadının oturduğunu görmesi genç bir kocaya varmasına delalet eder.


MollaCami Tabiri :

Rüyada oturmak, acziyet, zayıflık ve korkaklığa işarettir. Bekar bir kadının rüyada oturması, onun genç kocaya varmasına işarettir.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi