Rüyada SAÇ KESMEK Görmek

sac-kesmek-kesilmesi-kestirmek-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com   Rüyada saç kesmek, iş hayatında ve aile hayatında yaşanan sorunlar, çekilen sıkıntılar ve çok uzun süre çalışıp dinlenememekten ötürü çok yorgun ve güçsüz olunduğuna ve bu yüzden dinlenmek ve kendine gelmek istendiğine delalet edilir. Aynı zamanda, yorgunluğun hastalıklara sebep olabileceğine yorulur. Bazen de bu rüya kişiye sıkıntı veren her şeyden yakın zamanda kurtulacağının, feraha ereceğinin, tüm zorlukların kolaylaşacağının ve her anlamda bereketin bolluğun yaşanılacağının göstergesidir.

Rüyada Kendi Saçını Kesmek
   Rüyada kendi saçını görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında kendisinden kaynaklanan bazı şeylerden ötürü başarı sağlayamadığına işaret edilir. Bazı alimlere göre rüyada saçını kesen kimse, çektiği sıkıntılara yine kendisinin bulacağı çözüm yolları ile bir son verir. Bu rüya bazen de kişinin yaptığı hatalardan dönmesine, doğru yolu bulmasına ve günahları için tövbe etmesine yorulmaktadır.

Rüyada Başkasının Saçını Kesmek
   Rüyada başkasının saçını kesmek, rüya sahibinin, gerçekleştirdiği çalışmalar ve ortaya koyduğu projeler sayesinde kendisini çok iyi hissettiğine ancak bazı insanların bu durumu bozmaya çalıştığına alamet edilir. Bazı tabirciler için bu rüya kişiye başka bir insanın elinden ulaşacak zarar ve sıkıntıdır. Kötülüğünüzü isteyen ve size zarar vermek isteyen insanların var olduğuna ve yakın zamanda bu kimselerin size kötülük edeceğine de işaret olabilir.

Rüyada Saçının Kesildiğini Görmek
   Rüyada saçının kesildiğini görmek, rüya sahibinin, uzun bir süredir başka insanlara yardım edip destek verdiği için çok yorgun düştüğüne ve dinlenmesi gerektiğine delalet edilir. Bazen de bu rüya eğer zor bir durumda iseniz, sabırla bütün kötü günleri geride bırakacağınızın, yakında her türlü sıkıntıdan kurtulacağınızın habercisidir.

Rüyada Saç Boyamak
   Rüyada saç boyamak, rüya sahibinin, sosyal hayatta ve iş hayatında daha dikkat çekici olmak ve ilgiyi üzerine toplamak istediğine işaret edilir. Bazı alimlere göre saç boyamak olduğundan farklı davranmaya, kibir ve kıskançlık gibi kötü duygulara, rüya sahibinin insanları aldatacak ve sıkıntıya girmelerini sağlayacak bazı eylemlerde bulunacağına işarettir.

Rüyada Saç Boyatmak
   Rüyada saç boyatmak, rüyayı gören kişinin, çevirdiği gizli işlerin ortaya çıkmaması için bazı yolar izlediğine ve söylediği yalanların ortaya çıkmaması için gerçek yüzünü gizlemeye çalıştığına delalet edilir.

Rüyada Saç Kestirmek
   Rüyada saç kestirmek, yeni bir kişiliğe bürüneceğine, hayatta büyük değişiklikler ve yenilikler yapılacağına ve yeni bir hayata başlanacağına yorumlanır.

Rüyada Saç Yıkamak
   Rüyada saç yıkamak, rüya sahibinin, dış görünümünde sorun olduğunu ve büyük bir değişikliğe gitmesi gerektiğini düşündüğüne delalet edilir. Bu durum, kendini beğenmemek şeklinde ortaya çıkar.

Rüyada Saç Yıkatmak
   Rüyada saç yıkatmak, iş hayatındaki sorunlar ve koşuşturmaca yüzünden çok yorgun düşüldüğüne ve dinlenmek ve toparlanmak gerektiğine işaret edilir.

Rüyada Saçlarını Kazıttığını Görmek
   Rüyada saçlarını kazıtan kişi toplum içinde küçük düşecek, insanların tahkirini ve öfkesini kazanacak bazı hareketler yapacağınıza ve bu nedenle de oldukça sıkıntılı günler yaşayacağınıza işarettir. Bu, uyarıcı rüyalardan birisidir. Size daha dikkatli olmanız gerektiğini ve yapacağınız eylemleri dikkatle ölçüp tartarak gerçekleştirmenizi hatırlatan bir rüya olarak görülebilir.

Rüyada Dağınık Saç Görmek
   Böyle bir rüya gören kimsenin hayatı, yaşamı ve tüm davranışları da dağınık ve düzensiz olur. Rüyada dağınık saç görmek düzensizliğe, kişinin tembelliğine, aslında elinde olan imkânları kullanmayıp davranışlarında bilinçsizce hareket ettiğine işarettir. Saçlarını dağınık gören kimse yeterince çalışmadığı için daima başarısız olur. Tembelliği ve dalgınlığı yüzünden sadece kendisini değil ailesini de zor durumda bırakır.

Saçların Ağardığını Görmek
   Rüyada saçlarını ağarmış veya tamamen beyazlamış olan kimse tüm sıkıntılarından kurtulur, kendisine manevi bir rahmet ulaşır. Bu rüya gören kişinin oldukça ahlaklı, takvalı ve iyi kalpli bir kimse olduğunun göstergesidir. Saçlarda beyazlık daima iyi ve hayırlı yorulmaktadır. Günahlara tövbe edileceğinin ve hatalardan kaçınılacağının da habercisidir bu rüya.

Rüyada Saç Örmek
   Rüyasında saç ören kırdığı bir kimsenin kalbini tekrar kazanır. Saç örgüsü, eğer darıldığınız, tartıştığınız veya küstüğünüz bir kimse varsa onunla işleri tekrar yoluna koyacağınıza, bozulan araları düzelteceğinize ve anlaşmazlıkları çözeceğinize işarettir. Bazı âlimlere göre ise saç örmek, kişinin yeni bir işe başlamasına veya ister özel ister çalışma hayatında olsun yeni bir başlangıç yapacağınıza yorulabilmektedir. Bazı âlimlere göre ise rüyada saç örmek gönül ilişkilerine bazen de evliliğe yorulur.

Rüyada Saç Taramak
   Rüyada saç taratan veya kendisi tarayan kişi bir yolculuğa çıkar. Bu rüya, acil seyahatlere, gece vakti önemli bir iş için evden ayrılmaya, bazen gurbete gitmeye ve orda kalmaya bazen de karşı cinsle olan ilişkilerinize, size aşık olacak ve peşinizden ayrılmayacak bir kimseye işarettir.

Rüyada Çok Güzel Saçlarınız Olduğunu Görmek
   Rüyasında çok bakımlı ve güzel saçlara sahip olduğunu gören kimse iyi arkadaşlıklar edinir veya çok hayırlı dostlar bulur. Bazen de bu rüya sağlık bulmaya, hastalıkların iyileşmesine, yaptığı çalışmalarda başarılı olmaya, herkesin takdirini ve sevgisini kazanacak eylemelerde bulunmaya veya iş hayatında kazanç getirecek işlere işarettir.

Rüyada Saç Renginin Solması
   Rüyanızda çok parlak, güzel saçlara sahipken birden saçlarınızın renginin solduğunu görmeniz başarılarınızı gölgelendirecek bir hata yapmaya veya mal varlığını kaybetmeye yorulur. Bu rüya elde edilen kazançlardan sonra başarısızlığa veya yaptığı bir çalışmadan olumsuz sonuç almaya yorulabilmektedir.

Rüyada Saçların Döküldüğünü Görmek
   Rüyasında saçları dökülen kimse toplum gözünde iyi bir yere sahipken yaptığı bir işten dolayı bu saygınlığını kaybeder ve insanlar arasında dışlanacak hareketlerde bulunur. Bazen de bu rüya elindeki malı kaybetmeye, maddi açıdan sıkıntılara girmeye, halkın gözünde kötü bir duruma düşmeye veya kötü bir isimle anılmaya işarettir.

Rüyada Kel Bir Kadın Görmek
   Bu rüya genellikle halk içinde çıkacak bir fitne halidir. Bu rüyayı göre kimsenin hayatında ortaya çıkan iyi gibi görünüp aslında kötü bir kalbe sahip, iki yüzlü bir adam yüzünden oldukça sıkıntılı günler yaşanır. Bu rüya aynı zamanda bir bütün olarak bir halkın içinde çıkacak fitnelere, kötü birtakım adamlar yüzünden toplum içinde kavga, gürültü ve haset gibi zararlı eylemlerin ortaya çıkmasına işarettir.

Rüyada Saçların Kırlaşması
   Rüyada saçlarının kırlaştığını gören kimse oldukça üzüleceği ve endişe duyacağı bir dönem yaşar. Bu rüya korkmaya, sürekli endişelenip üzüleceği bir hadisenin meydana gelmesine; ama sonunda tüm sıkıntılarından kurtulup rahata ermeye işarettir. Kır saçlar bazen de sevapların yanında işlenen günahlara veya gören kişinin bazı kötü işler çevirdiğine de işaret olabilmektedir.

Rüyada Saç Teli Görmek
   Rüyada saç teli gören kimse istemediği bir tartışmanın içine girer. Bu rüya, kişinin ne kadar dikkat etse de başına gelecek bazı kötülüklerden kurtulamayacağına veya öfkesi yüzünden başının sık sık ağrımasına, davranışlarına daha dikkat etmesine gerektiğine dair bir rüyadır. Saç teli eğer kişinin yediği yemekten çıkarsa, sadece kendisini değil yanındaki ve çevresindeki kişileri de etkileyecek münakaşalara ve tartışmalara yorulabilmektedir.

Rüyada Uzun Ve Beyaz Saç Görmek
   Rüyasında uzun ve beyaz saçlara sahip olduğunu gören kimse mutlu, huzurlu ve sevinç içinde geçecek bir ömre sahip olur. Bu rüya, tüm sıkıntılardan kurtulup sevinç ve esenlik içinde olmadır. Beyaz saç rahmete, uzun saç ise uzun ömre işarettir. Uzun ve beyaz saç ise merhametle geçecek, daima güzelliklerle harcanacak hayırlı bir ömrüdür. Siyah saç ise, şerefe, şan ve mevki kazanmaya yorulabilmektedir.

Rüyada Saç Fırçası Görmek
   Rüyasında saç fırçası gören kişi talihli ve şanslı bir dönem geçirir. Yaptığı tüm işlerde başarı sağlar, talihi döner ve şansı her zaman yaver gider. Bu rüya iş hayatında gerçekleştirdiğiniz girişimlerinizin ve yatırımlarınızın hayırlı olacağına, bu yatırımlardan büyük kazançlar elde edeceğinize işarettir.

Rüyada Saç Jölesi Görmek
   Rüyasında jöle gören kimse hem iş hayatında hem de özel hayatında takdir edilir ve daima saygı görür. Bu rüya, kişinin çevresi tarafından sevilen, dostluğuna önem verilen, hayırlı ve iyi bir kimse olduğunun göstergesidir. Rüyasında saçına jöle süren kimse, fiziği, bakımı ve temizliği ile herkes tarafından hayranlıkla izlenen, arkasından güzel konuşulan ve takdir gören bir kişidir.

Rüyada Saçın Kıvırcık Olduğunu Görmek
   Bu rüya bereket ve bolluktur. Gerçekte olmadığı halde rüyada saçlarını kıvırcık gören kişi, bol rızka kavuşur geçimini kolay yollardan elde eder, geçim sıkıntısı çekmez ve mal elde eder. Bu rüya fakirler için zenginleşmeye, hastalar için şifa bulmaya, borçlular için borçlarını kısa zamanda ödemeye işarettir.

Rüyada Saçların Çoğaldığını Görmek
   Rüyasında saçlarının birden çoğaldığını, arttığını gören kimse zenginleşir veya eline hiç beklemediği bir yerden mal geçer. Bu rüya kişinin her anlamda yükseleceğine ve makam mevki sahibi olacağına işarettir. Rüyada saçın azalması ise malını kaybetmeye, paranın azalmasına veya iş hayatında yaşanılacak zorluklara işarettir.Diyanet Rüya :

   Bir kimsenin rüyasında saçlarını kestiğini görmesi; o kimsenin bir belediye cezası ödeyeceğine işaret eder. Rüyanızda kesilen saçların önünüze düştüğünü görmeniz; sizin bir suçtan dolayı mahkemelik olacağınıza delalet eder.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi