Rüyada UÇURUM Görmek

ucurum-kenari-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com

Rüyada UÇURUM Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada uçurum görmek meşakkate, zor ve sıkıntılı günlere, maddi kayba, maneviyatın çökmesine, güvende olmamaya, kıtlıkla geçecek günlerin geldiğine işaret eder. Kişi rüyada kendisini bir uçurumun kenarında bulursa bu tehlikelere ve belalara çok yakın olduğuna işaret eder. Kişi kendini uçurumdan atarsa ya da kazara uçurumdan düşerse bu bir vefat anlamına gelir. Rüyada uçurum görmek, nahoş şeyler duyarak kişinin gerginleşmesi ve moralinin bozulması anlamına gelir. Rüyada çok derin ve çok büyük bir uçurum görmek kişinin çok sevdiği bir yakınını yitirmesi, meslek hayatında irtifa kaybetmesi ve hane içinde sorunlar yaşamasına işaret eder.

Rüyada Uçuruma Yuvarlanmak
   Rüyada uçuruma yuvarlandığını gören kişinin eşi ile arasında büyük sorunlar ve kavgalar yaşanacak demektir.

Rüyada Yüksek Bir Dağ Görmek
   Rüyada dağ görmek kısmetsizlik ve hayattan zevk almamaya işaret ederken, yüksek bir dağ görmek kişinin yükselen iş hayatına delalet eder. Rüyada yüksek bir dağ gören kişinin işinde patron, yönetici, komutan ya da müdür olacağı anlamına gelir.

Rüyada Dağdan Düşmek
   Rüyada dağdan düşmek toplum içindeki saygınlığı yitirmek ve dini duygularda zayıflama anlamına gelir. Dağdan düşüp bir tarafına zarar gelmesi ise maddi zarara uğramak anlamına gelir.

Rüyada Dağın Kopması
   Rüyada dağın koptuğunu görmek siyaset ile tabir edilir. O ülkede bir siyasi devrin kapanıp, yeni bir siyasi görüşün hakim olmasına delalet eder.

Rüyada Dağda Gezmek
   Bir kişi rüyasında dağda yürüdüğünü ya da gezdiğini görürse dünya nimetlerinden ve güzelliklerinden gönlünce faydalanmasına ya da siyasal düşünce ve görüşlere sahip olmasına işaret eder.

Rüyada Dağa Tırmanmak
   Rüyasında dağa tırmandığını gören kişinin çok güçlü, azimli ve özgüven sahibi biri olduğu ve inancı sayesinde her işte başarılı olacağı anlamına gelir.

Rüyada Uçurum Kenarından Kurtulmak
   Rüyayı gören kişi çok zorlu bir işe atılacak, büyük maliyetleri ve büyük bedelleri ödeme riskini göze alacak ve bu girişiminin sonunda hiç zarar etmeden bilakis kazançlı çıkacak demektir. Kişinin kötü senaryolarına karşın korkulanın olmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Uçurumdan Atlamak
   Kişinin hayattan bezmesi nedeniyle artık psikolojik olarak dayanamayacağına ve pes edeceğine işarettir. Kişinin yaşadığı kötü, tatsız ve sorunlu günler karşısında sinirlerinin dayanamayacağına onun da patlama noktasına gelerek isyan edeceğine yorulur.

Rüyada Uçurumdan Düşmek
   Zorluk, zahmet, çile, geçim derdi, yokluk ve başarısızlık yaşanmasına alamettir. Kişinin yaşamında önemli oranda bir düşüş yaşayacağına, parasız ve işsiz kalacağına, aile halkı ile tartışmalar yaşayacağına bu nedenle huzurunun kaçacağına rahatının da bozulacağına delalettir.

Rüyada Uçurum Kenarında Deniz Görmek
   Kişinin hayallerine kavuşması ve istediği hayatı yaşayabilmesi için emek vermesi, daha fazla çalışması ve daha fazla fedakarlık yapması anlamına gelir. Kişi eğer bu özveriyi gösterebilirse istediği bir malı veya eşyayı alacak ya da istediği geliri mutlaka elde edecektir. Ayrıca, kendisi ile ilgili olarak zor bir durumdan yakın zaman içinde zarar etmeden kurtulacağına alamet eder.

Rüyada Çok Derin Uçurum Görmek
   Kişinin borçları ya da ailevi ve kişisel sorunları nedeniyle manevi bir çöküntü içinde olduğuna, bir türlü sorunları düşünmekten kendini alamadığına ve işin içinden çıkabilmek için elinde imkan olmadığı için kendini adeta dibe vurmuş ve köşeye çıkışmışçasına çaresiz hissettiğine yorulur. Biraz sabır ve azim sayesinde bu zor günler şüphesiz atlatılacaktır.

Rüyada Başkasını Uçurum Kenarında Görmek
   Aile bireylerinden ya da yakın akrabalardan birinin kimsenin iflas etmesi, sağlığını yitirmesi ya da başının belalara girmesi anlamına gelir. Bu durumda rüya sahibi de birşeyleryapma zorunluluğu hissedebilir. Çevredenahoş, can sıkıcı ve rahatsızlığa neden olacak bazı durumların yaşanacağına ve bu durumların çok zarar vereceğine işarettir.

Rüyada Uçuruma Tırmanmak
   Verilen çabanın ve gösterilen azmin artmasına bu sayede kariyerde yükselişe geçileceğine, toplum içindeki yerin değerleneceğine ve itibarın da artacağına alamettir. Kişinin, hedefleri konusunda biraz daha makul olması gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda, sahip olunan şeylerin her zaman korunup kollanması gerektiğine çünkü onların yakın zaman içinde çok büyük bir değere sahip olacağına işaret eder.

Rüyada Uçurum Kenarında Oturmak
   Kişinin harcamalarına, hal ve hareketlerine ya da aldığı kararlara dikkat etmemekte ısrar etmesi durumunda elinde avucunda ne varsa yitireceğine dolayısıyla da hem ekmeksiz kalacağına hem de pek çok tehlike ile karşılaşacağına delalettir. Çok önemli bir konuda karar verme aşamasında olunduğuna bu yüzden stresli ve sıkıntılı bir dönem geçirildiğine ve zaman zaman özgüvenin kaybedildiğine alamet eder.

Rüyada Uçurum Kenarında Durmak
   Kişinin, büyük bir karamsarlık yaşadığı, sanki dünyanın sonu gelmiş de herşeyin bitmiş olduğu duygusuna kapıldığına, çok mutsuz ve üzgün olduğuna alamettir. İçsel bir sıkıntı içine düşerek sanki başına kötü bir şey gelecekmiş gibi düşünmektir.

Rüyada Yeşil Uçurum Görmek
   İyi ve doğru olandan uzaklaşmaya, yanlışa ve günaha düşmeye, kendini şaşırmaya ve de yolundan sapmaya yorulur. Her insan gibi rüyayı gören kişinin de hayatının bir döneminde kötülüklere karışacağına ama bu durumu düzeltmek için hemen harekete geçeceğine ve Allah’ a el açarak tövbekar olacağına, bol dua edeceğine ve ibadetini kusursuz olarak yerine getireceğine delalettir.

Rüyada Karanlık Uçurum Görmek
   Çıkmaza düşmek, ne yapacağını bilemez olmak, moralsiz, enerjisiz ve umutsuz bir dönem geçirmek anlamına gelir. Kişinin düşünmeden atılacağı bir iş nedeniyle kendini büyük maddi sıkıntılara sokacağına, parasını kaptıracağına, büyük kayıplara uğrayacağına dolayısıyla da hayatının en kara günlerini yaşayacağına yorulur.

Rüyada Uçurum Kenarında Ev Görmek
   Kişi kuvvetle ihtimal gerçekten bir ev sahibi olmak istiyor demektir. Kişinin o eve sahip olmayı hayal gibi gördüğüne, ne kadar isterse istesin o evi alacağına dair hiç inanç ve umut taşımadığına alamettir. Bu rüya kişinin pahada ağır bir mal edinmek istediği anlamına gelir. Göstereceği sabır ve azim sayesinde yakın bir zamanda olmamakla birlikte hayalindeki o eve sahip olacağına yorulur.

Rüyada Uçurum Kenarında Araba Görmek
   Bu rüya iki ayrı şekilde yorumlanır. Tıpkı rüyada ev görmek gibi kişinin bir arabanın hevesiyle yaşadığına işaret ederken bir diğer yandan da kişinin kendini bazı tatsız olaylardan ya da içinde bulunduğu kötü koşullardan ötürü sorumlu hissederek cezalandırmak niyetinde olduğuna delalettir

Rüyada Uçurum Kenarında Yürümek
   Kişinin mevcut olan sıkıntılarının artacağı anlamına gelir. Örneğin bir hastalığının nüks edeceğine, kapandı sandığı belalı bir işin yeniden gündeme geleceğine ya da zarar ettiği bir işten giderek daha fazla kaybedeceğine işarettir. Aynı zamanda, var olan bir zararın günden güne artacağı ve manevi açıdan üzücü bir durumla karşılaşılacağı anlamına gelir.

Rüyada Uçurumun Kenarında Namaz Kılmak
   Her daim manevi değerlere ve duygulara çok önem verildiğini gösterir. Aile hayatındaki ve toplumdaki değer yargıları dışına çıkmadığına, mazbut bir yaşam seçtiğine ve özellikle de dini vecibelerini yerine getirmeyi hiç aksatmadığına yorulur. Aynı zamanda kişinin sevaplarının çoğalmasına yönelik hayır işleri yapacağına alamettir.

Rüyada Uçurumun Kenarında Yatmak
   Rüyayı gören kişinin aklı çok meşgul, içi de hiç rahat değil demektir. Kişi bazı şeyleri oldurabilmek, yettirebilmek ya da idare edebilmek adına büyük sıkıntı çekiyor ve sürekli bu durumla mücadele ediyor demektir. Esasen her bireyde olan hayat gailesine işarettir. Yani kişinin hayatını bir şekilde idame ettirmek mecburiyetinin yarattığı ağır duyguya yorulur.

Rüyada Uçurumun Başında Olmak
   Kişinin gözünün dönmesi yani bir çöküş dönemi yaşaması nedeniyle herşeyini feda edebilmeyi bile kabul edeceği anlamına gelir. Hayal kırıklığı, gam, keder ve gözyaşı demektir. Kişi ne işe niyetlenirse hepsi elinde kalacak bu da hayata olan inancını azaltacak, cesareti ve kalbi kırılacak, kendini kara bahtlı bir insan gibi hissetmesine neden olacaktır.

Rüyada Karlı Uçurum Görmek
   Çetin geçecek bir haftaya, aya ya da yıla işarettir. Kendisi için adeta zor bir sınav gibi geçecek mali ya da manevi bir sürece gireceğine ve olası bir krize karşı var gücüyle savaşacağına yorulur. İş konusunda türlü zorluklarla uğraşılacak ve çok zahmet çekilecek bir işle ilgilenileceğine ve karışıklıklarla uğraşılacağına alamet eder.


Diyanet Rüya :

Rüyanızda bir uçurumun kenarında bulunduğun görmeniz; sizin büyük bir tehlikenin içinde olduğunuza işaretle tabir edilir. Rüyanızda bir uçurumdan yuvarlandığınızı görmeniz; tehlikenin ölümle neticeleneceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman :

Rüyada dipsiz bir uçurum görmek, hayatta aşmanız gereken bir engeli simgeler. Bu engel size sinirli de yapıyor olabilir. Içinizdeki gizli duygu ve korkularla ilgili olarak ne bulacağınızı bilmiyor ya da emin olamıyor olabilirsiniz. 
Uçuruma düştüğünü görmek, bilinçaltının derinlikleriyle yorumlanır. Bu uçurum ilkel korku ve duygularınıza işaret eder. Örneğin, ümitsiz olmaktan ya da evlenmek için karar verip harekete geçmekten korkuyor olabilirsiniz. MollaCami Tabiri :

Rüyada uçurum görmek, tehlike, sıkıntı, kıtlık ve zor bir duruma düşmeye işarettir.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

1 yorum:

  1. Merhaba, uçurum kenarında bir çocuğun düşmesinden korkuyorum.onu tutmak için yanina giderken, birden kendimi uçurumun tam kenarinda uzanmis görüyorum…yeşilimsi büyük bir yilan burnunun ucuna kadar gelecekken timsah onu kapıyor boğuşuyorlar ve aşağıya düştüklerini görüyorum…hemen kalktım yerimden köpekler vardı yol kenarında…sonra tanımadgm bir genci kusarken goruyorum kendime ait nevresimleri tutuyorum üzerine gelmemesi icin :) ve o nevresimlere su tutup temizliyrdum…anlamını yazarsanız sevinirim.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi