Rüyada YELLENMEK Görmek

yellenmek-osurmak-ossurmak-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com

Rüyada YELLENMEK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada yellenmek, rüya sahibinin pireyi deve yapmak gibi bir huyunun olduğuna işaret eder. Kişi, olayları çok büyütüp, üzerinde çok duruyor demektir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin olur olmadık laflar edip kendisini zor durumda bırakacağına yorulur. İyi bir rüya olarak kabul edilmez, arkadan iş çevirmeye, yalan söyleyerek ve iftira atarak kazanç elde etmeye, fesada karışmaya ve haram yemeye tabir edilir.

Rüyada Gaz Çıkarmak
   Rüyada gaz çıkardığını gören kişi içine düştüğü zor durumdan kurtulacak, feraha, esenliğe ve mutluluğa kavuşacak demektir. Rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğine, sağlık sorunun kalmayacağına ve isteklerinin gerçek olacağına delalet eder.

Rüyada Birinin Gaz Çıkardığını Görmek
   Rüyada birinin gaz çıkardığını görmek, güç bir duruma düşmeye delalet eder. Bir kimse nedeniyle sıkıntıya, derde, kedere ve üzüntüye işaret eder. Kişi, iftiraya uğrayacak ya da dost kazığı yiyecek diye tabir edilir.

Rüyada Sesli Osurmak
   Rüyada sesli osurmak, yalan yanlış işler yapmaya, hak yemeye ve gıybet etmeye tabir edilir. Rüya sahibi, adını lekeleyecek ve başını öne eğdirecek bazı hileli işlere girecek hem toplumda itibarı sarsılacak hem de günahkar olacak demektir.

Rüyada Gaz Çıkarmak
   Rüyasında gaz çıkardığını gören kişi kendisine ağırlık yapan ve söyleyemediği için içinde kalan bazı sözleri açıkça söyleyecek ve kurtulacak demektir. Rüyayı gören kişi zamanında yuttuğu her şeyi yeri geldikçe bir bir dile getirecektir diye yorumlanır.

Rüyada Namazda Gaz Çıkarmak
   Rüyasında namazda gaz çıkardığını gören kişi, bir kimsenin arkasından dedikodu edip, sonra da bu insanla yüzleşmek zorunda kalıp, ağrısız başını sırf işgüzarlığı nedeniyle ağartacaktır. Bu rüya, kişinin konuştuklarına ve söylediklerine dikkat etmesi gerektiği anlamına gelir ve sözlerin düşünülerek söylenmesine işaret eder.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada yellenmenin dört tabiri vardır:

1-Çirkin söz

2-Suçu teşhir etme

3-Kınanacak bir iş yapmak

4-Rezillik.

Kasıtlı olarak yellenmek; dini inancınızın ve davranışlarınızın kötüye gideceğine işarettir.


İbn-i Sirin:

Bir kalabalığın içerisinde herkesin işiteceği şekilde yellenmek; söyleyeceğiniz çirkin bir söz yüzünden halk tarafından kınanacağınıza ve insanlar arasında rezil duruma düşeceğinize

Sesi işitilecek şekilde hafifçe yellenmek; yukarıdakinin aksine işarettir.


Kirmani:

Herkesin işiteceği şekilde ve kötü kokuyla birlikte yüksek sesli yellenmek; halkın sizi ayıplayacağına ve azarlayacağına

Sesli ama kokusuz yellenmek; çıkarınızın olduğu faydasız bir işi terk edeceğinize…

Kasıtlı olarak yellendiğinizi, insanların bu halinize güldüğünü ve bu yüzden utandığınızı görmek; meslek edinmediğiniz farklı bir iş aracılığıyla geçiminizin sağlanacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

Yalnızken ve uygun bir ortamda gaz çıkarmak bir sıkıntıdan kurtulmaya, Sesizce yellenmek hatalı söz söylemeye, kederlenmeye yahut borcu ödemeye ve meşakkatten kurtulmaya, Birinin çıkardığı gazdan rahatsız olmak ondan bir zarar görmeye, İnsanların içinde sessizce yellenmek çevresini rahatsız edecek bir iş yapmaya, onları incitecek söz söylemeye, Namaz içinde kokusu duyulmayan yahut rahatsız etmeyen yellenme, hayırlı bir işi kem söz ve yanlış bir davranış yüzünden tehlikeye düşürmeye, Yellenerek abdestini bozmak bir sözünden caymaya, bozulan abdestini yenilemek sözünün gereğini yerine getirmeye yemin kefareti vermeye, Yellenmek bazen cemaati ( topluluğu) dağıtmaya yahut yalan sözle meşgul olmaya, Sesli olarak yellenmek çirkin söz ve işe delalet eder.

Seyyid Süleyman : Kirmani'ye göre gaz çıkardığını gören; sözünden, yemininden ve adağından döner. Karısıyla yatarken gaz çıkaran, onunla tartışır. Şayet rüya sahibi sesli olarak gaz çıkarmışsa, kavga daha şiddetli olur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada gaz çıkarmak; üzüntüye, hakarete, ve kötü söze işarettir. Bir rivayete göre, fena şöhrettir. Topluluk içinde gaz çıkarmak; utanç verici bir duruma düşmek ve aşağılanmakla yorumlanır. Farkında olmaksızın aniden gaz çıkardığını gören; sıkıntıdan kurtulur, ticaret yapar. Kasıtlı olarak gaz çıkarmak; kötü kelama delalettir.
Salimi demiştir ki: Bu rüya, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya delalettir. Kokusunu duymak; derde düşmeye işaret eder.
Bazı tabirciler bu rüyayı her halukarda şunlarla ifade etmişlerdir: Alçaklık, ferah, rahat ve kötü kelam.MollaCami Tabiri :

Rüyada yellenmek rüyayı görenin söyleyeceği çirkin bir söze veya bu işi işleyenin küçük günah kazanmasına işarettir. Rüyada yellenmek cemaati dağıtmaya ve yalan sözle meşgul olmaya işarettir. Bazen bu rüya ahmaklığa, yalnızlığa ve halktan ayrılmaya, bazen de yalan ve mübalağalı bir söze veya bir şeyi dövmeden dolayı çıkacak sese işarettir. Rüyada sesli bir şekilde yellendiğini gören kimse, çirkin bir söz söyler.Rüyada bir topluluk içinde bulunduğu halde kendisinin kast ve iradesi bulunmaksızın bir ses çıktığını gören kimse, keder ve sıkıntılardan kurtulur. Kasten sesli ve pis bir koku çıkaran kimse, kötü bir söz söyler veya çirkin bir iş yapar. Yellenmeden meydana gelen pis koku ve ses nisbetince de ayıp bir olaya işaret eder.Sessiz olarak kokuşu pis bir şekilde yellense, o kökü miktarınca ayıplanacağına işarettir. Bir kimse, kederli ve üzüntülü bir topluluk içinde yellense, o topluluk keder ve üzüntüden kurtulurlar. Rüya sahibi ticaret yapıyorsa, kar eder. Güç durumda ise, kolaylığa kavuşur.Rüyada zorla ses çıkaran kimse iktidarı dışında olan bir iş yapar. Eğer kolaylıkla ses çıkaracak olsa, gücünün yettiği bir işi yapar. Rüyada şiddetli ve pis kokulu bir ses çıkardığını gören kimse yolculukta izzet ve şerefe erişir. Ancak işleri dağınık olur.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyamda, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. Rüyada çok şiddetli ses çıkararak osuran birini gördüm ve çok korktuğumu gördüm. O kadar pis kokuyodu ki bu pis kokulu ossuruk kimden geliyo diye merak edip baktığımda sevdiğim kızın osurdupunu gördüm. Çok iğrençti ve midem bulandı. Öyle ki o rüya aklıma geldiğinde kız arkadaşımdan tiksinir oldum. Rüyalar bu kadar etkiliyor demek ki bir insanı

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi