Rüyada UTANMAK Görmek

utanmak-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com

Rüyada UTANMAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada utanmak, gerçek anlamına benzer şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin güzel ahlaklı oluşuna, dinine bağlılığına, Allah korkusu taşıdığı için arsızlık, yolsuzluk ya da hırsızlık yapmadığına ve bunları aklından bile geçirmediğine tabir edilir. Kişi, utanma duygusu taşıdığı için toplumda oturmasına, kalkmasına, giyinmesine ve konuşmasına çok dikkat ediyor ve insanların gözünde kötü yerlere düşmemek için ölçülü davranıyordur.
   Rüyada utanmak, bazen muhafazakar bir kişi ile yorumlanırken bazen de sürpriz bir gelişme yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Bir Şeyden Utanmak
   Rüyasında bir şeyden utandığını gören kişi olgun, aklı başında, konuştukları dinlenen, yaptıkları takdir gören kişidir ve yaşı ilerledikçe Allah’ına daha fazla yakınlaşacak, kendini dinine daha fazla kaptıracak demektir.

Rüyada Utanan Birini Görmek
   Bir kişi rüyasında utanan birisini görürse eğer bu kendisinin yaşayacağı bir güzelliğe delalet eder. Rüya sahibinin hayatında kendisine büyük mutluluk ve huzur verecek bir gelişme yaşanabilir ya da kişi çok güzel bir haber alarak ferahlığa kavuşabilir.

Rüyada Rezil Olmak
   Rüya sahibinin vicdan azabı çektiği anlamına gelir. Kişi yanlış olduğunu sonradan fark edeceği bir şey yapacak ve hatasını anladığında da kendisini çok kötü hissedecek ve büyük bir vicdan azabına düşecek demektir. Bu duygundan kurtulması hiç kolay olmayacak ve kendisini bir hayli yıpratacaktır.

Rüyada Mahcup Olmak
   Rüyasında bir şeyden ötürü mahcup olduğunu gören kişinin rüyası, zayıf ve eksik yanları olduğunun ve kendisinin de bunun farkında olduğu için bu durumdan rahatsız olduğunun işaretidir. Bu rüya, kişinin kendisini çok yalnız ve çok çaresiz hissediyor olmasına da tabir edilir.

Rüyada Ağlamak
   Bu rüya çok hayırlıdır. Büyük mutluluk anlamına gelir. Kişinin güzel bir sürprizle karşılaşacağına ve çocuklar gibi sevineceğine işaret eder.


Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Sirin:

Rüyada utangaç biri olduğunuzu görmek; imana işarettir. Nitekim Resul-i Ekrem (s.a.a) "Haya imandandır" buyurmuştur.


Cabir Mağribi:

İnancınızı sarsacak bir şeyden haya ettiğinizi görmek; dini inancınız konusunda eksikliğiniz olduğuna

Kendi faydanıza olan bir şeyden haya etmek; imanlı biri olduğunuza işarettir.


Diyanet Rüya :

Rüyanızda utandığınızı görmeniz; imanınızın arttığına ve Allah katında makbul bir kimse olduğunuza, bir yoruma göre de rüyada utandığınızı görmeniz; arzu ve isteklerinizin uzun süre tahakkuk etmeyeceğine delalet eder. İmamı Nablusi'nin yorumuna göre: Günahkar bir kimsenin rüyasında utandığını görmesi; o kimsenin günah işlemeyi terk edip doğru yolu bulacağına, kafir bir kimsenin aynı rüyayı görmesi halinde o kafirin müslüman olacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri : Her türlü haya duygusu iman ve rızık güzelliğine, hidayete delalet eder.Seyyid Süleyman : Rüyasında iyi bir sebeple utandığını gören, maksadına kavuşur. Kötü bir vesileyle utananın, arzusu yerine gelmez.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi