Rüyada UYUMAK Görmek

uyumak-uyuklamak-uyuyakalmak-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com

Rüyada UYUMAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada uyumak dinlenmeye işaret eder. Rüya sahibinin kendisine huzur vereceği bir ortamda ayaklarını uzatarak dinlenmesi şeklinde tabir edilir. Fakat eğer rüya sahibi kendisini kasvetli, izbe ve rahatsız bir yerde uyurken görürse, gerçekten de huzursuz olmasına neden olacak, keyfini kaçıracak ve üzülmesine neden olacak şeyler yaşayacak diye yorumlanır.
Bazı rüya tabirlerine göre rüyada uyumak hastalar, borçlular ve darda olanlar için hayır görmeye ve şefaat bulmaya işarettir. Huzuru ve rahatı yerinde olan kişiler için şartların kötüleşmesine yorulur. Rüyada uyuduğunu görmek bir yandan da rüya sahibinin üzerine çökecek rehavete ve bu nedenle de elini kolunu kaldırmaya dahi üşeneceği duruma gelmesine yorulur.

Rüyada Uyumak ve Uyanmamak
   Rüya sahibinin depresyona girmesine neden olacak şeyler yaşamasına işaret eder. Bazen de miskinliğe yorulur.

Rüyada Uyuyan Birini Görmek
   Hayırlara delalet etmez. Yaşanacak olan darlığa, parasızlığa, işsizliğe ve geçim derdine delalet eder.

Rüyada Yatmak
   Rüya sahibinin olaylardan ve gündemden uzakta kalmasına ve olayların dışında olmasına yorulur. Rüya sahibi uzunca bir süre kendi derdine düşüp, dışarıda olan biten şeylerden bihaber olacak diye ifade edilir.

Rüyada Mezarda Uyumak
   Rüya sahibinin kendi iç hesaplaşması olarak değerlendirilir. Rüya sahibi sevaplarını ve günahlarını gönül terazisinde tartacak, vicdanı ile yüzleşecek hem hatalarını hem de doğrularını fark edecektir.

Rüyada Uyanmak
   Rüya sahibinin üçüncü gözünün açılacağı, bilinç kazanıp hayatını ona göre planlayacağı, yeniden hayat bulmak ve tazelenmek için yeni adımlar atacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yatak Görmek
   Hayırlara işaret eder. Rüya sahibinin hayırlı işlere atılacağına ve kendisi için çok hayırlı olacak bir izdivaç yapacağına delalet eder. Bazı rüya tabirleri rüyada yatak görmeyi erkek için, dinde güzel olan kadınla evlenmeye yorumlar.


Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Sirin:

Rüyada uyumak; ailenizden ölen veya korku içinde yaşayan kimse için huzur ve saadete

Bir kimseyi yatakta uyurken görmek; büyüklük elde edeceğinize, ancak din konusunda pasif olacağınıza

Alçak bir yerde uyuduğunuzu görmek; alçalacağınıza işarettir.

Kirmani:

Ölüler arasında uyuduğunuzu ve birinin sizi uyandırdığını görmek; yaptığınız işle halk arasında şöhret bulacağınıza işarettir. "Kendileri uykuda oldukları halde sen onları uyanık sanırdın."[207]

İhya Rüya Tabirleri :

Kendini uykuda görmek gaflete,
Uyumak yahut bunu istemek tembellik ve işsizliğe;
Uyumak, sadece korku ve endişesi olanlar için hayra ve kurtuluşa; diğerleri için pişmanlık ve üzüntüye,
Uyku, taat ve ibadette gevşeklik göstermeye,
bekar kız için evlenmeye,
Salih ve alim kulun uyuması hayırlı yolculuğa, ceht ve gayrete, yalınzlığa çekilmeye, dünyadan uzaklaşmaya;
Sırtüstü uyumak gaflete yahut işi tamamlamaya,
sağ yanına yatıp uyumak hayra,
sol yana tatıp uyumak hastalık yahut ölüme,
yüzükoyun uyumak toprak kazanmaya, mal ve evlada delalet eder.


Seyyid Süleyman : Rüyasında uyuduğunu gören, günahkar ve gafil olur. Sırt üstü yatıp uyuyan nüfuz ve kudret sahibi olur. Vücudunu toplayarak uyuyan, işlerinde şaşkınlığa düşer ve malını kaybeder.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Hastanın uyuması, şifaya, harpte bulunanın aynı rüyayı görmesi, mağlubiyete delalet eder.
El Salimi'ye göre, uyku rahattır.
Abdulgani'en Nablusi ise uykuyu gafletle yorumluyor. Fakat, korku ve şiddet içindeki kişinin aynı rüyayı görmesi, hayırlıdır diyor. Kabristanda veya yol üstünde uyumak; hasta için ölüme, sağlam için; işsizliğe işarettir.
Bazılarına göre ağaçlar altında uzanmış olduğunu görenin, nesli çok olur. Yüzü koyun uyuyan, mal ve evlat sahibi olur. Yan tarafına dönerek uyuyan, ya hastalanır ya ölür.
Rüyada Uyuklamak; tevbe, selamet, ucuzluk, zenginlik ve zaferdir.

Bir kısım tabirci için uyku bastırdığını görmek; emniyettir. Refah içindeki bir insanın uyuması, bahtiyarlığının artmasıdır. Dindarlar için mübarek sefere ve dünyaya ehemmiyet vermemeye delalettir. Halkı uykuda görmek; hastalık, pahalılık, kıtlık, fiyatlara narh konulması gibi manalar taşır. Bekar için evlilik, vali ve diğer memurlar için vazifeden azl olunmaya işarettir. Halk için fakirliktir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

1 yorum:

  1. Merabalar ben ruyamda platonik olarak sevdigim cocugu gordum ben bi yatakhane gibi bi yere giriyorum oda geliyo bir suru yatak var iki katli am kirik dokukler sonra o yatmak icin bi yatak ariyo ama beni hic farketmiyo bi yatagin ust kismina yatio ama yatagin bi bacagi assada kaldigi icin ben rahat etsin diye bi bacani elimle tutuyorum ve bekliyorum oda cok rahat uyuyo bide ustunde kirmizi penyesi var.

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi