Rüyada ÖLDÜRMEK Görmek

öldürmek-oldurmek-cinayet-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com

Rüyada ÖLDÜRMEK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada birini öldürmek suç işlemeye, bir şeyden çekinmeye ve tedirgin olmaya, Allah yolundan ayrılmaya, dini vecibeleri ihmal etmeye delalet eder. Rüyada kişinin kendini öldürmesi tövbekar olmaya, yeminine sadık kalmaya, Allah yoluna dönerek, hayırlı ve güzel işler yapmaya işaret eder. Rüyada kişinin başkası tarafından öldürülmesi, kişinin ömrünün uzaması, zenginliğe ve bolluğa kavuşması, katil olan kişiyi tanıyorsa rakibine karşı galip gelmesi anlamına gelir.
   Rüyada birini boğmak merhametsizce ve düşüncesizce yapılacak bir şeye işaret eder.
   Rüyada birini öldürdüğünü açıkça söyleyerek kabul etmek meslekte derece alarak yükselmeye delalet eder. Kişinin rüyasında cenk ederken ölmesi huzur, zenginlik ve rahatlık anlamına gelir. Rüyada bir hayvanı öldürdüğünü görmek, kişinin işleyeceği suç ve sonradan duyacağı büyük pişmanlık anlamına gelir.

Rüyada Adam Öldürmek
   Rüyada adam öldürdüğünü fakat adamı tanımadığını gören kişi için kapanmış hesapların yeniden açılacağı anlamına gelir. Eski hataların yeninden gündeme gelmesi, eski yaraların deşilmesi ve kanaması ya da eski bir anlaşmazlığın yeninden baş göstermesine işaret eder.

Rüyada Köpek Öldürmek
   Rüyada köpek öldürmek kişinin, kendisini sevmeyen ya da çekemeyen kişilerden kurtulmasına, ticaret hayatındaki rakiplerini alt etmesine işaret eder.

Rüyada Kocasını Öldürmek
   Rüyasında kocasını öldürdüğünü gören kadın, eşini işlemediği bir suçtan dolayı suçlayacak demektir.

Rüyada Yılan Öldürmek
   Rüyada yılan öldürmek rakibine karşı galip gelmeye ya da izdivaca işaret eder.

Rüyada Böcek Öldürmek
   Rüyada böcek öldürmek, esenlik, huzur, mutluluk, zenginlik ve bolluk anlamına gelir. Rüyada böcek öldürdüğünü gören kişi çektiği tüm zahmetten ve zorluktan kurtulacak demektir.

Rüyada Karınca Öldürmek
   Rüyada karınca öldürmek, kişinin bir takım yanlış kişilere uyarak doğru yoldan ayrılıp, istemeden de olsa suç işleyerek günahkar olmasına işaret eder.

Rüyada Öldürmek İstemek
   İş hayatında çok sıkıntılı bir dönemden geçen ve maddi ve manevi anlamda çok zorluk çeken bir arkadaşa yardım edileceğine, bu sayede işlerinin yoluna gireceğine, yapılan destekle birlikte arkadaşlık bağının daha sağlamlaşacağına ve kısa zamanda çok büyük etki yaratacak bir proje için birlikte çalışılacağına alamet eder. Aynı zamanda, borçların yakın bir zamanda ödeneceğine ve önemli bir konuda fikir birliği edileceğine yorulur.

Rüyada Öldürmek İsteyen Birinden Kaçmak
   Kalp kırıklığı yaşatacak bir durumla karşı karşıya kalınacağına, sorunların çabucak halledileceğine, sıkıntılı yaşayan bir kişi ile iş yapılacağına, yapılan işin karşılığının alınamayacağına, bu yüzden maddi açıdan zor bir duruma düşüleceğine ve sağlık sorunları ile uğraşılacağına rivayettir.

Rüyada Adam Öldürmek
   Eş, dosttan birinin maddi olarak kötü bir dönemden geçtiğine, bu kişinin yardım isteyeceğine, verilen destek sayesinde iş dünyasında saygın bir konuma gelineceğine, zorlukların biteceğine, edilen duaların ve yapılan yardımların Allah katında karşılığını bulacağına ve iş hayatında yapılan çalışmaların getirisi olan kazancın hayır işlerinde kullanılacağına işarettir.

Rüyada Kedi Öldürmek
   Zor şartlar altında yapılan projeleri yani binbir güçlükle ortaya konan başarılı çalışmaları kıskanan ve bu yüzden bazı sorunların çıkmasına sebep olan bir kişinin yakın zaman içinde yenilgiye uğratılacağı, sıkıntıların çözüm bulacağı, maddi durumun günden güne düzeleceği, hayırlı bir kişi ile dünyaevine girileceği, korkuların uzaklaştırılacağı ve dertlerin bitme noktasına geleceği anlamına gelir.

Rüyada Fare Öldürmek
   Yapılan çalışmaların ve gerçekleştirilen projelerin başarısız olması için elinden gelen her şeyi yapan ve bazı ayak oyunları oynayıp kişinin işlerine engel olan bir kişinin varlığına, bu durumdan ve kişiden bir an önce kurtulmak gerektiğine, sevilen kişilerin bu kişiye karşı yardım edebileceğine ve sıkıntıların bu sayede sona ereceğine tabir edilir.

Rüyada Kardeş Öldürmek
   Kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok sıkıntılı durumlarla karşılaşacağına, kendisine yapılacak bir ihanetten ötürü büyük bir üzüntü içine düşeceğine, maddi ve manevi olarak çok zor bir noktaya geleceğine, aile bireyleri ile tartışma yaşayacağına, sevdiği bir kişiyi kaybedeceğine ve üzüleceğine delalet eder. Aynı zamanda, yüklü miktarda para kaybedileceğine ve mal mülkte eksiklik yaşanacağına rivayet edilir.

Rüyada Kadın Öldürmek
   Sadece rüya sahibi için değil aile bireyleri için de kötü bir rüyadır. Bolluk ve bereket getiren bir kişinin küstürüleceğine, iş konusunda çok büyük hatalar yapılacağına, sağlık sorunlarının ortaya çıkacağına, uzun zamandan beri tanış olunan birinden darbe yeneceğine, aile büyüklerinden birinin sağlığı ile ilgili olarak kötü haber bir haber alınacağına ve hayal kırıklığı yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Sinek Öldürmek
   Sorunların ilk başlarda pek ciddi zararlar vermeyeceği, daha sonra biraz dikkatsiz davranılması sebebiyle sorunların gitgide daha da büyüyeceği, dertlerin ve tasaların artacağı, sağlık sorunlarının ortaya çıkacağı, başlayan bir gönül ilişkisinden büyük tartışmalar ve kavgalar eşliğinde çıkılacağı ve üzüntü duyulacağı anlamına gelir. Ayrıca, uzun zamandan beri üzerinde çalışılan bir projenin kötü bir şekilde sonuçlanacağına alamet eder.

Rüyada Düşman Öldürmek
   Kişinin, iş hayatında büyük bir kazanç getirecek ve uzun zamandan beri hayal edilen makama terfi alınmasını sağlayacak bir proje gerçekleştirileceğine, atılacak bir adımda yapılan büyük bir hata yüzünden işlerin çok daha kötü gideceğine ve uzun süreden beri yapılan bir işte yenilgiye uğranacağına tabir edilir.

Rüyada Kertenkele Öldürmek
   İş hayatında uğranan zararları telafi edecek bir kişi ile ortaklık kurulacağına, bu sayede borçların ödenmesi ve sorunların aşılması konusunda çok büyük bir mesafe katedileceğine, yapılan işte yeniden kara geçileceğine ve sıkıntıların hızlı ve sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırılacağına yorulur. Aynı zamanda, çok güçlü bir rakiple tartışmaya ve bir türlü yenişememeye işaret eder.

Rüyada Hamam Böceği Öldürmek
   Her geçen gün daha büyük bir sorunla boğuşmaya neden bir kişi ile rakip olunacağına, bu kişi yüzünden iş hayatında sıkıntılı ve üzüntülü günler geçirileceğine, maddi açıdan çok zorlanılacağına, işlerin aksayacağına ve hayallerden uzaklaşılacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, hane halkının huzursuz olmasına sebep olan bir kişi ile uzun bir süre boyunca sorun yaşamaya delalettir.

Rüyada Pire Öldürmek
   Aile hayatında sorunlu bir dönemin geride kalacağına, eşler arasındaki sorunların çözüme kavuşacağına, yaşanan problemlerin teker teker aşılacağına, sağlıkla ilgili önemli bir adım atılacağına ve rahata erileceğine yorumlanır. Ayrıca, yakın bir kişinin vereceği bir destek sayesinde eğitim hayatı ile ilgili olarak hayırlı bir karar verileceğine alamettir.

Rüyada Bıçakla Adam Öldürmek
   İş hayatı içerisinde istenen noktaya bir türlü gelinemeyeceğine, işlerin sarpa saracağına, yakın bir kişi ile girilen yolda büyük bir borcun altına girileceğine, hayır getiremeyecek bazı kişilerle muhatap olunacağına, kazancın gittikçe azalacağına ve huzursuzluk yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Ejderha Öldürmek
   Sevilen bir akrabanın önayak olması ile büyük başarı getirecek bir projeye girileceğine, bu sayede iş hayatında herkes tarafından tanınan ve saygı duyulan bir kişi olunacağına, uzun süre kötü giden bir işin düzeltileceğine ve yalan söyleyerek insanların arasını bozan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına işarettir. İşle ilgili bilgisi olan ya da olmayan kişilerin konuşmasına fırsat vermeden eldeki işin nihayete erdirileceğine yorumlanır.

Rüyada Tabancayla Adam Öldürmek
   Yapılan evlilikte bazı sorunlar yaşamaya, manevi açıdan kötü bir duruma düşmeye, bir ihanetle karşı karşıya kalmaya, sevilen bir kişi ile vedalaşmaya, hayal kırıklığı yaşamaya, sağlık sorunları ile uğraşmaya ve girilecek olan bir işte yardım vaadi veren insanların sözlerinde durmamalarından ötürü darda kalmaya yorulur.
Genellikle birini manen öldürmeye delalet eder. Bu da insanlara zulmetmekle, onların halkasını gasp etmekle, diliyle veya eliyle zarar vermekle gerçekleşmektedir. Adam öldürmek dünya hayatında birtakım yanlışlar yaptığınızın veya isteyerek günaha girdiğinizin göstergesidir. Bu aslında uyarıcı bir rüyadır. Dikkat etmeniz gerektiğini gösterir. Rüyada suçsuz bir adamı öldürmek, büyük bir günah işlemek anlamındadır. Suçlu bir adamı öldürmek ise genellikle iyiye yorulur. Özellikle bir münafığı veya İslam düşmanı bir kişiyi öldürmek, dini anlamda yüksek bir mertebeye geleceğinizin, dünya ve ahiret hayatında rahat edeceğinizin göstergesidir. Bir adamı öldüren kişi, büyük bir yanlışın, içinde bulunur ve bu yanlıştan en çok kendisi zarar görür.

Rüyada Kılıçla Öldürmek
   Kişinin iş hayatında kötü duruma düşmesi için çabalayan kişilere yapacağı çalışmalar ve bu çalışmalar sayesinde kazanacağı başarılar sayesinde cevap vereceğine, kazancını arttırıp mal ve mülk sahibi olacağına, ferahlığa çıkacağına, sorunlarından kısa süre içinde kurtulacağına ve mutlu olacağına tabir edilir.  Rüya sahibinin, kurulan ortaklıkta kardeşlerine kaptanlık yapacağına ve iş hayatı gibi büyük bir denizde kaybolmamak ve zarara uğramamak için en doğru rotayı çizeceğine işaret eder.

Rüyada Bebek Öldürmek
   Aile içinde büyük bir tatsızlık yaşanacağına, kardeşler arasında büyük tartışmaların ve bu tartışmalar sonunda kırgınlıklar yaşanacağına, kurulu düzenin bozulmasına sebep olacak bazı olaylar yaşanacağına, sıkıntıların ve sorunların üst üste geleceğine ve maddi olarak büyük bir zarara uğramaya işarettir. Aynı zamanda, uzun sürecek olan bir işte kötü sonuçlar almaya yorumlanır.


Tiflisi Tabirleri :


İmam Cafer Sadık (a.s):

Rüyada herhangi bir haşereyi öldürdüğünüzü görmek; düşmanınıza galip geleceğinize işarettir.


Allame Meclisi:

Birini öldürdüğünüzü görmek; öldürdüğünüz kimseye zulmedeceğinize veya o kimse ölmüşse, onun eşine ve çocuklarına zulmedeceğinize…

Bir dostunuzu öldürdüğünüzü görmek; onu alt edeceğinize veya ona zulmedeceğinize işarettir.


İbn-i Sirin:

Öldürüldüğünüzü görmek; ömrünüzün uzayacağına…

Birini öldürdüğünüzü ve öldürdüğünüz kimsenin başını bedeninden ayırmadığınızı görmek; öldürdüğünüz kimseye hayrınızın dokunacağına işarettir.


Kirmani:

Bir grup tarafından öldürüldüğünüzü görmek; menfaat elde edeceğinize… ["Haklı bir sebep olmadıkça Allah’ın muhterem kıldığı cana kıymayın. Bir kimse mazlum olarak öldürülürse, onun velisine (hakkını alması için) yetki verdik. Ancak bu veli de kısasta ileri gitmesin. Zaten o, (bu yetkiyle) alacağını almıştır."[153]]

Haksız yere öldürüldüğünüzü görmek; hakkınızın elinizden alındığına ve bu hakkı size geri vermek için Allah'ın birini görevlendirdiğine işarettir. "Her kim, kendisine verilen eziyetin dengi ile karşılık verir de, bundan sonra kendisine yine bir tecavüz ve zulüm vaki olursa, emin olmalıdır ki, Allah ona mutlaka yardım edecektir."[154]


Cabir Mağribi: Kendi evladınızı öldürdüğünüzü görmek; helal rızk elde edeceğinize işarettir. "Geçim endişesi ile çocuklarınızın canına kıymayın. Biz, onların da sizin de rızkınızı veririz."[155]


Çağdaş Ulema:

Kurşunlanarak öldürüldüğünüzü görmek; saygınlık elde edeceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

Bir kimseyi öldürmek günah işlemeye yahut korku ve kederden kurtulmaya ya da namazı terk etmeye,
Kendini öldürmek bir daha bozmamak üzere tövbe etmeye ve hayra erişmeye,
Öldürüldüğünü görmek uzun ömre, çeşitli hayırlara ve mala, öldüreni biliyorsa düşmanına galip gelmeye,
Birini boğazlamak o kimseye zulmetmeye,
birini boğazlamaksızın öldürmek, ölen kimse için hayır ve mala,
Birini öldürdüğünü itiraf ettiğini görmek rütbe ve makama,
cocuğunu öldürmek rızka nail olmaya,
Savaşta öldüğünü görmek şehadete yahut dünyalığa delalet eder.

Seyyid Süleyman :

Rüyada bir kimseyi öldürmek; ona iyilik etmektir. Kendisinin katl edildiğini gören, uzun bir ömür sürer.
Kirmani bunlara ilaveten şunları söylüyor: Bir cemaatin zulmü sonunda katl edildiğini gören, devlet idarecilerinden hayır ve menfaat görür. Bir kimseyi zulmederek öldüren, asi olur ve Allah-ü Teala birini ona musallat eder.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Evladını öldürdüğünü gören, helal rızka kavuşur. Bir rivayete göre, mal ve makam için evladına zulmeder. Öldürdüğü kişiden kan aktığını görenin, eline mal geçer. Öldürdüğü adamın kanı içinde yuvarlanan, onun malından faydalanır. Öldürdüğü insandan beyaz kan çıktığını görenin, dini gider. Öldürüldüğü halde katili bilmeyen, şeriate pek uymaz. Kendini öldüreni tanırsa, düşmanına galip gelir. Öldürdüğü kişinin karnından pislik aktığını gören ona, kötülük yapar.
Tanımadığı birini öldüren, düşmanını yener ve gamdan kurtulur. Kendi nefsini öldürdüğünü gören, tevbeye muvaffak olur. Boynu vurulmak suretiyle öldürüldüğünü gören, bütün sıkıntılarından kurtulur, büyük mala nail olur. Köle ise hürriyetine kavuşur. Eğer kendini bu şekilde öldüreni tanırsa, ondan büyük hayır görür. Fakat, katil; kadın, köse, buluğ çağına gelmemiş çocuk vb. ise rüya sahibi vefat eder.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Kocasını öldürdüğünü gören kadın, onu haksız yere suçlar. Bir çocuğu öldürüp, pişirdiğini gören; homoseksüellerle beraber olur.MollaCami Tabiri :

Rüyada bir kimseyi öldürmek, günah işlemeye işarettir.Rüyada kendi kendisini öldürdüğünü gören kimse "Tövbe-i nasuh" ile tövbe eder. Rüyada bir insan öldürdüğünü gören kimse büyük günah işler.Bir kimse rüyada öldürüldüğünü görse, o kimsenin Ömrünün uzun olmasına ve çeşitli kabilelerden çok hayra ve mala nail olmasına işarettir.Bir kimse rüyada, kesmeksizin bir kimseyi öldürdüğünü görse, öldürülene hayır ve mal isabet eder. Rüyada boğazlamak, zulümdür. Rüyada birisini öldürdüğünü gören kimse "Sen bir de adam öldürmüştün de biz seni o kandan kurtarmıştık"(Taha suresi. a.40) mealindeki ayet gereğince, korku ve kederden kurtulur.Rüyada kendisini öldürdüğünü gören kimse, hayra erişir.Bir kimse, rüyada öldüreni bilmediği halde öldürüldüğünü görse, dinini ihmal eder. Eğer katilini bilirse, düşmanına galip gelir ve katilinden intikamını alır.Bir kimse rüyada bir adamı öldürdüğünü ve şah damarından kan aktığını görse, maktulün, katilin dilinden hoşlanmayacağı bir şeye düşmesine işarettir. Bazı tabirciler de maktul, katil tarafından bir hayır ve menfaat gelir, şeklinde yorumlamışlardır. Bir kimse rüyada kasden ve haksız olarak bir kimseyi öldürdüğünü görse, o kimsenin günahkar olduğuna işarettir. Bazı tabirciler de birisini öldürdüğünü gören kimse, namazın faziletini inkar eder veya onu terkeder, demişlerdir.Rüyada kendi çocuğunu öldürdüğünü gören kimse, rızka erişir.Bir kimse rüyada iki yüz kişiyi öldürdüğünü görse, o kimsenin iki yüz dirhem olan borcu ödenir. Üzüntü ve kederi giderilir.Savaşta öldüğünü gören kimse, şahitlik yapmak arzusunda ise şahitliği kabul edilir. Bazen de o kimse, birçok dünyalığa ve zahiri nimetlere erişir.Etiketler. görmek, gömek, gormek, gomek, görülmesi, gorulmesi, gördüm, gordum, görmenin, gormenin, islami, ıslamı, dini, dını, rüyam, rüyam, rüyada, rüyada, rüyamda, ruyamda, rüyasında, ruyasinda, rüyamın, ruyamin, tabiri, tabırı, tabirleri, tabırları, kitap, kıtap, kitabi, kıtabı, tabirci, tabırcı, tabircisi, tabırcısı, yorumu, yorumları, yorumlari, ne, demek, demektir, demektır, anlama, anlamı, anlami, nedir, nedır, gelir, gelır, geliyor, geliyor, gelmektedir, gelmektedir, alim, alım, alimi, alımı, seyyid, seyyıd, Süleyman, suleyman, nablusi, nablusı, diyanet, dıyanet, ihya, ıhya, molla, cami, camı, camii, camıı, cabir, cabır, magribi, magrıbı, kirmani, kırmanı, tiflisi, tıflısı, danyal, müellif, muellıf, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, ısmaıl, eşas, esas, asil, asıl, gerçek, gerçek, hakiki, hakıkı, kaynak, doğru, dogru, kaynaktan, kaynak

1 yorum:

  1. Rüyamda tam olarak çok sevdiğim dedemin hatırlamadığım bir sebepten dolayı bacağını kırmaya çalışırken istemeden, yanlışlıkla öldürdüğümü gördüm. Rüya içinde de çok sevdiğimi görüyorum. Ve sonra ölü bedenini kendi evimizin bir duvarına delik açarak içerisine koyup sakladığımı gördüm. Sonra alçı yaparak orasını kapatıyorum. Tüm sülale toplanıyor ve dedemizin cesedinin nereye kaybolduğunu bulmaya çalışıyorlar.
    Bu neye işarettir acaba?

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi