Rüyada VURMAK Görmek

vurmak-ruyada-gormek-nedir-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-kitabi-hayrolaruya.com


Rüyada VURMAK Rüya Tabirleri


   Rüyada vurmak çok geniş bir yelpazede ifade edilir.
   Rüyada bir kimseyi bir kurşunla vurarak öldürmek, ses anlamına gelir. Yani ansızın, hiç beklenmedik bir anda alınacak olan bir habere işaret eder.
   Rüyada tahtaya ya da sert bir yere vurmak ise önemli ve büyük haberler alınacağına işaret eder.
   Rüyada birine tokat atmak ya da yumruk atmak o kişiye destek ve güç vermek yani ona faydası dokunacak olan bir şeyler yapmak anlamına gelir.
   Rüyada bir kimseye kırbaç gibi sert bir şeyle vurmak o kişi hakkında gıybet etmeye, iftiraya ya da günah almaya işaret eder. Rüyada bir kişinin vurulmasının ardından kan akması bazen rüyanın bozulmasına bazen de kişinin kayba uğrayacağına delalet eder.
   Rüyada kamçı ile vurmak, artık kendisinden hiçbir iyi beklenti ya da fayda bulunmayan bir meselenin gelişme ve iyileşme göstermesine işaret eder. Yani tamamen el çekilmiş ve hayır gelmeyeceğine inanılan bir konunun ilerleme ve önemli gelişmeler göstereceğine işaret eder.
   Rüyada kesici bir şeylerle vurmak rakibini yenmek, onu geride bırakmak ve alt etmek anlamına gelir. Rakip karşısında güç elde etmeye işaret eder. Eğer hasta olan bir kişi rüyasında yaralandığını ve kanının aktığını görürse bu onun ölüm gününün geldiğine işaret eder. Rüyayı gören kişi sıhhatli, güçlü ve sağlam biriyse o halde bolluk, bereket ve kazanç anlamına gelir.

Rüyada Birisini Vurmak
   Rüyada birisini vurmak her ne kadar kötü gibi de gelse aslında bunun tam aksine rüyada kişinin birisini vurması o kişiye güç vereceği, bir konuda yardım edeceğine işaret eder. Maddi ya da manevi anlamda ona faydası olacaktır. Bu hayırlı bir iş yapmaya işaret eder.

Rüyada Yumruk Atmak
   Rüyada yumrukla vurmak, kişinin dininden ve yerine getirdiği dini vecibelerden ayrılmasına ve uzaklaşmasına işaret eder. Rüyada yumrukla vuran kişi dinden uzaklaştığını fark eder ve hatasından dönmek için telafi yollarına gider. Bu rüya zaten kişinin bir an önce hatasını anlayarak Allah yoluna ve Allah yolunda yapacağı işlere dönemsine işaret eder.

Rüyada Kapıya Vurmak
   Rüyada kapı gibi tahta ya da sert bir şeye vurmak değerli ve resmi haberler almaya işaret eder.

Rüyada Yumruk Yemek
   Rüyada bir kişiden yumruk yemek, o kişinin ilerlemesine ve başarılı olmasına engel olmaya çalışan düşmanlara işaret eder. Yumruk gücü simgeler, düşmanlar kötü emellerine kavuşamayacaktır. Bu rüya kişinin, başarılarını engellemeye çalışan düşmanlara rağmen büyük bir hırs ve mücadele ile yolundan şaşmayacağına işaret eder.

Rüyada Tabanca ile Vurmak
   Rüyada eline tabanca almak, kişinin günahsız olduğu halde haksız yere suçlanmasına işaret eder. Para vererek silah sahibi olmaksa o kişinin arkasından gıybet edileceğine işaret eder. Rüyada tabanca ile vurmak gerçekleşmesi istenilen bir şeye odaklanmaya vurulmak ise bir aşka düşmeye delalet eder. Rüya sahibi kadınsa bir erkeğin, rüya sahibi bir erkekse bir kadının aşkına düşeceğine işaret eder.

Rüyada Başını Taşa Çarpmak
   Rüyada başını taşa çarpmak ya da vurmak hayırlı ya da iyi şeylere işaret etmez. Rüyada başını taşa çarpan kişi hatalar yapmıştır. Dini vecibelerini bir yana bırakıp, onları unutmuştur. Bu rüya kişi için büyük bir anlam içerir. Bir an önce hatalarını farkına varıp, dinini yaşamaya geri dönmesi için adeta bir çağrı anlamına gelir. Bu kişi dini vecibelerini yerine getirmediği için dinen bir suçludur.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada vurmanın altı tabiri vardır:

1-Şefaat

2-Mücadele

3-Çözülemez görülen bir işin çözülmesi

4-Yolculuk

5-Büyüklük

6-Haram mal.

Kirmani:

Sopayla vurulduğunuzu görmek; inançsız biri yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza ve fakirleşeceğinize

Kesekle vurulduğunuzu görmek; menfaat elde edeceğinize

Kesekle sırtınızdan vurulduğunuzu görmek; birinden nasihat işiteceğinize

Yumrukla vurulduğunuzu görmek; aldığınız darbenin şiddetince size vuran kimseden zorluk göreceğinize

Tabancayla vurulduğunuzu görmek; birinden çirkin bir söz işiteceğinize ve saygınlığınızın azalacağına işarettir.

Cabir Mağribi:

Birinin size belirli bir amaçla vurduğunu görmek; gelir elde edeceğinize ve yeni elbiseler giyeceğinize

Tanıdık birinin sopa veya kırbaçla size vurduğunu görmek; o kimseden kötülük göreceğinize işarettir.


İsmail Eş’as:

Ölmüş birinin size vurduğunu görmek; bir yolculuktan menfaat elde edeceğinize veya kaybettiğiniz şeyleri tekrar elde edeceğinize…

Öldüğünüz halde etrafınızdaki insanların sizi vurduğunu görmek; din yolunda güç kazanacağınıza veya bazı tabircilere göre borcunuzun ödeneceğine…


Ölmüş birine vurduğunuzu ve onun bu duruma razı olduğunu görmek; ölen kimsenin ahiret hayatının iyi olduğuna işarettir.


Diyanet Rüya :

Bir kimsenin rüyasında silahı ile bir başkasını vurduğunu ve onu öldürdüğünü görmesi; o kimsenin bir yerden acele bir haber alacağına veya bir düşmanının ölüm haberini işiteceğine delalet eder.

Seyyid Süleyman : Bkz. Dövmek.MollaCami Tabiri :

Rüyada bir kimseye kamçı ile vurmak, o kimse hakkında kötü bir söz söylemeye, dövülen kimseden kan akarsa, zarar etmesine işarettir.Rüyada kırbaçla vurmak, kendisinden ümit kesilmiş bir hususun canlanmasına ve müşkül bir meselenin aydınlığa kavuşmasına işarettir.Rüyada kılıçla vurmak düşmana galip gelmeye ve onların ileri sürdükleri delilleri iptal etmeye işarettir. Eğer kılıç keserse vuran kimsenin ileri sürdüğü delilleri, kesmezse düşmanının delilleri kabul edilir.Rüyada kollarını kısarak koltuğu ile yanlarına vurmak, rüya sahibi tarafından akrabaları arasında yapılacak davete işarettir. Bazen bu rüya, rüya sahibinin sonunda pişman olacağı bir işi yapmasına ve dolayısıyla dövünmesine işarettir. Bazen de rüyayı görenin zatürreye yakalanmasına veya yanında bulunan çoluk-çocuğundan sıkılmasına işarettir.Kan akacak derecede birisine vurduğunu görmek, sinirlenmeye işarettir. Bundan dolayı rüyada kendisine vurulduktan sonra kan akan bir yara olduğunu gören kimse, sinirleri ve haline uygun düşmeyen bir söz söyler veya şiddetli bir hastalığa yakalanır.Rüyada hasta olan bir kimsenin kendisine kan akacak derecede vurulduğunu görmesi, o hastanın ölümüne işarettir. Bu rüya sağlam kimseler için rızka işarettir.Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

1 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Ekle veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa veya adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Yorumlama Biçimi kısmından Anonim seçeneğini işaretleyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi