Rüyada FASULYE Görmek

fasulye-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com

Rüyada FASULYE Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada görülen fasulye ilginç şekillerde yorumlanabilir. Geniş bir yorum anlamı bulunmaktadır. Görülen fasulyenin rengine ve cinsine göre çeşitli anlamlar yüklenebilir. Bu durumda çeşitli yorumlamalar yapılması da normaldir. Rüyada görülen fasulye genel olarak şans ve kısmeti çağrıştırır. Ancak bu durum kötü şans ve kötü kısmetler içinde geçerlidir.
Rüyasında fasulye gören bir kimsenin kısa zaman içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı işlerin pek yolunda gitmeyeceği ve bu durumdan dolayı yaşayacağı üzüntü ifade edilir. Rüyada fasulye gören bir kimse için son zamanlarda yapacağı tüm işlerde dikkatli davranması ve çeşitli önlemler alması gerektiği söylenir. Aynı zamanda rüyada görülen fasulye hastalığı da çağrıştırmaktadır. Böyle bir rüya gören kişinin yakın zamanda hastalanabileceği hali hazırda bir hastalığı varsa bu durumun biraz daha bu şekilde devam edeceği söylenir. Rüya yorumcuları tarafından çeşitli anlamlar yüklenen fasulye genel olarak pek hayra yorumlanmaz.

Rüyada Buruşuk ve Kurumuş Fasulye Görmek
   Rüyada görülen buruşmuş ve kuru haldeki kötü fasulyeler rüya yorumcuları tarafından pek hayra yorumlanmaz. Genel olarak rüya sahibinin yapmış olduğu işler nedeniyle yakın zaman içerisinde hayal kırıklığına uğrayarak zor günler geçireceğine işarettir. Aynı zamanda rüyada görülen buruşmuş ve kurumuş fasulye yakın çevremizden göreceğimiz bir zarara ya da üzüleceğimiz bir olaya işarettir.

Yeşil Taze Fasulye
   Rüyada görülen yeşil fasulye olumlu bir şekilde hayra yorulmaktadır. Yeşil fasulye kısa zaman içerisinde yaşanacak olan bolluk ve bereketi ifade etmektedir. Aynı zamanda hayırlı bir kısmeti de beraberinde getirir. Rüyasında yeşil fasulye gören bir kimse eğer bekarsa yakın zaman içerisinde hayırlı bir kısmet ile karşılaşacağı söylenir. Aynı zamanda yeşil fasulye bolluk ve bereket anlamına gelir. Kişinin maddi açıdan oldukça rahatlayacağına ve iyi günler yaşayacağına işarettir.

Rüyada Kuru Fasulye Yemek
   Bir kişi rüyasında kuru fasulye yediğini görüyorsa bu rüya o kişi için hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin yapmış olduğu işler sonrasında kendi isteklerine uygun hayırlı bir haber alarak mutlu olacağı söylenir. Aynı zamanda uzun zamandır haber alamadığı bir kişiden alacağı haber ile büyük bir mutluluk yaşayabilir. Rüyada yenilen kuru fasulye uzun zamandır beklenen bir haber ya da kişiyi mutlu edecek kendi istekleri doğrultusunda gelişecek bir olay olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yeşil Fasulye Yemek
   Rüyada yenildiği görülen yeşil fasulye hayırlı bir şekilde yorumlanır. Bu durumda kişinin işlerinin yolunda gideceği ve çok yakın bir zamanda olumlu bir gelişme yaşanacağı söylenir. Rüyada görülen yeşil fasulye genel olarak kişinin yakın zamanda sevdiği insanlar tarafından çok istediği ancak hiç beklemediği bir hediye ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir. Bu açıdan rüyada yenilen yeşil fasulye büyük bir sürpriz olarak da ifade edilmektedir. Rüya sahibinin bu rüya sonuncunda büyük bir şaşkınlık yaşayacağı söylenir.

Yeşil Fasulye Toplamak
   Bir kişi rüyasında herhangi bir bahçeden yeşil fasulye topladığını görüyorsa bu rüya hayırlı bir şekilde yorumlanır. Genel olarak kısa zaman içerisinde yaşayacağı talihli bir olaya işaret edilir. Kişinin şansının açılacağına ve son zamanlarda oldukça olumlu işler başaracağı ifade edilir. Yeşil fasulye toplayan kişinin hayırlı kısmetler ile karşılaşacağı da ifade edilir. Rüyada toplandığı görülen yeşil fasulyeler sayıca ne kadar fazla ise kişinin şansının ve bahtının da o kadar açık olacağı ifade edilir.

Olgunlaşmamış Yeşil Fasulye
   Rüyada görülen henüz olgunlaşmamış yeşil fasulye genel olarak insan ömrünü işaret eder. Rüya sahibi rüyasında içini açtığı yeşil fasulyenin henüz olgunlaşmamış ve içinin boş olduğunu görürse ömrünün tamamlanmasına henüz çok fazla vakit olduğu ifade edilir. Rüyada görülen içi dolmamış ve olgunlaşmamış fasulye uzun ve sağlıklı bir ömrü ifade eder. Bu açıdan hayırlı bir şekilde yorumlanır.

Rüyada Kuru Fasulye Satın Almak
   Bir kişi rüyasında herhangi bir dükkana girerek kuru fasulye satın aldığını görüyorsa bu durumda rüya sahibinin çok dikkatli olması gerektiği söylenir. Rüyada satın alındığı görülen kuru fasulye çevrenizden yakınım dediğiniz bir arkadaşınız tarafından kötü bir şekilde kıskanıldığınıza işarettir. Bu durumda dikkatli olmak ve etrafınızda bulunan herkese güvenmemeniz gerekmektedir. Rüyada kuru fasulye satın almak yakın çevrenizden göreceğiniz zarara işaret etmektedir. Bu konuda dikkatli davranmanızda fayda vardır.

Barbunya Fasulyesi
   Rüyada görülen barbunya fasulyesi üzüntü ve kederi çağrıştırır. Ancak bazı rüya yorumcuları tarafından tam tersi şekilde olumlu olarak yorumlanır. Talihin açıklığını maddi açıdan güzel günlerin geçirileceğini ve rahat zamanların yaşanacağına işarettir. Barbunya fasulyesi diğer yorumcular tarafından ise yaşanılacak ciddi bir hastalığa yakın zamanda alınacak üzücü ve kötü bir habere birçok olumsuz durumun üst üste yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durumda rüyada görülen barbunya fasulyesi çeşitli şekillerde yorumlanabilir.
Rüyada görülen fasulye rengine göre yorumlanır. Eğer yeşil renkte bir fasulye görüldüyse bu rüya her zaman için hayırlı ve olumlu bir şekilde yorumlanır. Ancak rüyada görülen fasulyenin renginde bir sararma kararma yaşandıysa bu rüya yorumcuları tarafından pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Rüyada görülen fasulye çeşitli anlamlarda yorumlanır. Bazı rüya yorumcuları tarafından ciddi bir hastalık üzüntü keder ve hayırsız bir haber olarak ifade edilirken bazı rüya yorumcuları tarafından ise yakın zamanda kişinin istekleri doğrultusunda gelişen olumlu bir olay ya da hayırlı bir haber olarak ifade edilmektedir. Ayrıca fasulye rüyası etrafımızda bize yakın olan insanlar tarafından kıskanıldığımızı ve çeşitli zararlara uğratılmak istediğimize işarettir. Bu durumda etrafımızda olan biten tüm olaylara karşı özenli davranarak dikkatli davranmak gerekmektedir.

Rüyada Taze Fasulye Görmek
   Her türlü nimet bolluğu manasına gelen rüya vaktinde görülmüşse umulmadık bir zenginliğin de habercisidir. Heyecan içinde başlanan bir işten hayır görmek, büyük kazanç elde etmek, mal sahibi olmak, kendine ait ev almak manasına da gelir. İpotekli veya hacizli bir malı geri almak, sevinç duyacak haberlerle hane içinde mutlu zamanlar geçirmek anlamına da gelir.

Rüyada Fasulye Yemeği Yapmak
   Evladının mürüvvetini görerek mutlu olmak, ölmeden önce içinde kalan her şeyi yaşamak, ailesinde hiçbir sıkıntı ile karşılaşmamak ve evlatlarından her zaman sevgi, saygı görmek demektir. Yeşil fasulye yemeği yapan bekar bayanlar duygusal, eli bol, asil kimselerle evlilik yaparlar. Yaşlı kimseler için eşleriyle daha uzun yıllar beraber olacaklarını, ufak tefek rahatsızlıklar dışında tasa yaşamayacaklarını delalet eder.

Rüyada Kurtlanmış Fasulye Görmek
   Bozulan anlaşmalara ve işlere yorumlanan rüya pek hayırlı kabul edilmez. Nişandan ayrılmak, evlilik planlarında aksilik yaşamak manasına geldiği gibi, açılan bir işten kazanç elde edememek, her geçen gün borçların katlanarak artması sonucu buhran geçirmek manasına gelir. Akraba çevresinden bazı kötü niyetli kimselerin kişinin malına göz diktiklerini ve dikkatli olmak gerektiğini de bildirir.

Rüyada Fasulye Haşlamak
   Kıymetli, ömür boyu unutulmayacak bir hediye almak manasına gelen rüya, anne veya babadan kalan güzel bir mirasın da habercisidir. Kişinin hayatını daha iyi hale getirecek, zorluklardan kurtulmasını sağlayacak haberlerin, satışı yapılan bir maldan büyük paralar elde etmenin, bir işe ortak olmanın, kendi işinin başına geçerek ağız tadıyla yaşamanın, bereketin ifadesidir.

Rüyada Fasulye Ekmek
   Ekmeğini çalışarak ve helal yollardan kazanan kişinin nasibindeki, rızkındaki artışa işaret eder. Yapılacak anlaşmaların kişiyi daha üst mertebelere çıkaracağını, elindeki parayı ve birikimi daha iyi koşullarda yaşamak adına kullanacağını tabir eder.

Rüyada Kuru Fasulye Islatmak
   Müjdeli bir haber alıp hazırlık yapmak demek olduğu gibi, aniden, hayırlı bir iş için çıkılacak yolculuğa da yorumlanır. Kişiyi mutlu edecek ve heyecan içinde bırakacak gelişmelerin, olgunluk içinde sürdürülecek evliliklerin de tabiridir.

Rüyada Fasulye Tohumu Görmek
   Her türlü dedikodudan ve fesat insandan kurtulmanın alametidir. Fasulye tohumu kimseye el açmadan, gururlu şekilde yaşanacak bir hayatın ifadesi olduğu gibi, aynı zamanda eğitim konusunda ısrarlı olunduğunu, kötü koşullardan kurtularak daha iyi mevkilerde, kolaylık içinde geçecek iş yaşamını da ifade eder.

Rüyada Fasulye Fidesi Görmek
   Kişinin şansının artık açılmaya başladığını, kısmetlerinin de artmasıyla beraber bir anda popüler biri haline geleceğini, yaptığı işlerle insanların kıskançlığını körükleyecek olan rüya sahibinin nazardan da korunacağını bildirir. Hasta kimseler için aniden gelecek iyiliğin, hastalıktan tamamen kurtularak huzura ermenin de tabiridir. Risklerin azalacağını müjdeler ve girişim yapanlar için sonucun beklediklerinden çok daha iyi kazanca neden olacağını da haber verir.

Rüyada Kart Fasulye Görmek
   Genellikle zarara girmek, umulanın aksine sonuçlar elde etmek, risk altında olmak ve para konusunda güvenilen insanlardan görülecek yanlışlara yorumlanır. Kart fasulye aşk hayatındaki üzüntülerin, yanlış seçimlerin de ifadesidir.

Rüyada Fasulye Dikmek
   Uzun ömürlü olunmasına ve hastalıklardan ırak kalınacağına, doğru seçimler yapacak olan rüya sahibinin hangi işe el atarsa atsın son derece başarılı olacağına, herhangi bir para sıkıntısı çekmeden, yolunda huzurla devam edeceğine tabirdir. Fasulye diken kişinin ailesi kalabalık olur ve çocukları da iyi mevkilerde görev alırlar. Köklü bir iş sahibi olmak, devlette çalışmak, birden fazla gayrimenkul almak manasına da gelir.

Rüyada Fasulye Tarlası Görmek
   Büyük, gösterişli bir zenginliğe işaret eden rüya, hayal edilenden fazlasına kavuşulacağının müjdesini verir. Rüya sahibinin gönlüne göre geçecek bu hayatta manevi anlamda da yetkin olacağını, ibadetlerini yerine getirmekte titiz davranan rüya sahibinin Hac yolculuğu yapacağını, işlerinde haksızlıklara yer vermeden, haramdan kaçınarak, prensipli bir duruş sergileyeceğini de delalet eder.

Rüyada Ekilen Fasulyenin Yeşerdiğini Görmek
   Pek çok zahmet çekilerek var edilen bir işten artık kazanç elde edecek olan rüya sahibinin ümit ettiklerine kolayca kavuşacağını, önündeki tüm engellerin yok olacağını, art niyetli insanların utanç içinde kalacaklarını tabir eder. Hayallere kavuşmanın ifadesi olan rüya, hamilelik haberi anlamına da gelir.

Rüyada Pazardan Kuru Fasulye Almak
   Birinin kişiyi çekemediğini, onun arkasından ileri geri konuştuğunu, kıskandığını bildirir. Rüya sahibinin farkında olmadan kendisine garez besleyen insanların eline koz verdiğini, dikkatsiz davranışları yüzünden bir sırrının ortaya çıkacağını ifade eder.

Rüyada Çuvalla Fasulye Görmek
   Çuvalla kuru fasulye görmek duyulacak çok fazla dedikodu demektir. Rüya sahibinin başarılarını çekemeyen, hayatındaki eksiklikleri ve olumsuzlukları, açıkları bulmak için tetikte duran kimselerin varlığına yorumlanan rüya, aynı zamanda pek çok sıkıntılı haberin arka arkaya geleceğini de işaret eder. Çuvalla taze fasulye görmek ise aksine yorumlanır ve bolluk içinde geçecek bir yıla, her işte kısmetli olunacağına, ele geçecek paranın çokluğuna alamettir.

Rüyada Fasulye Satmak
   Mevsiminde çıkan yeşil fasulyeleri sattığını gören kimse yapacağı ticarette kazanç elde eder ve maddi durumu öncekinden çok daha iyi hale gelir. Mevsimsiz yeşil fasulye satmak ise kötü havadise yorulur. Kuru fasulye sattığını gören kimseler işgüzarlık içinde olduklarından yakın çevreleri ile araları bozulur ve gıybet yaptıklarından dolayı arkadaşları ile tartışma yaşarlar.

Rüyada Fasulye Sulamak
   Henüz gerçekleştirilmemiş bir hayale işaret eden rüya, risklerin ortadan kaldırılması gerektiğine, doğru zamanda adım atılması halinde kişinin şansının da yaver gideceğine, istenilen başarıya sahip olmak için yakın çevresine ve ortaklarına da dikkat etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Yeşil Fasulye Yaprağı Görmek
   Hayal kırıklıklarından sıyrılmak, moral bozukluğundan kurtulmak, neşeli günler geçirmek demek olduğu gibi, kişinin geleceği için çeşitli önlemler alacağına, daha iyi gelir sahibi olmak, hayatını refah içinde geçirmek için bazı iş girişimlerinde bulunacağına da alamet eder. Hasta kimselerden iyi haberler gelmesine, bebek haberine de tabir edilir.

Rüyada Fasulye Piyazı Görmek
   Kuru fasulye piyazı, başkalarının ne dediğine hiç aldırmadan doğru bildiği yoldan gidecek olan rüya sahibini sonunda emeline kavuşacağına, erken evlilik yapacağına, pek çok sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğine delalet eder.

Rüyada Yeşil Fasulye Ayıklamak
   İşleri düzene koymak, pürüzleri ortadan kaldırmak ve iş ortaklarından ayrılarak kendi yolunu çizmek, gelirini yükseltmek adına farklı işleri aynı anda yürütmek demektir. Aklını ve mantığını iş becerisiyle birleştirecek olan rüya sahibinin çok kazançlı işler yapacağını da bildirir.

Rüyada Fasulye Yıkamak
   Kişinin karşısına çıkacak hayırlı kısmetlere ve aniden karar verilen bir evlilikle huzurlu yuva sahibi olmaya, geç gelen iyi haberlere de tabir edilir. Bereketli kazanç kadar, açılan şansı da işaret eden rüya yaşanacak iyi günlerin, baht açıklığının da ifadesidir.

Rüyada Fasulye Turşusu Görmek
   Tasarruf yapmak manasına gelen rüya, kişinin zaman zaman cimriliğe varan davranışlar içine girdiğine, bu yüzden ailesiyle olumsuz konuşmalar yapmak zorunda kalacağına tabir edilir.

Rüyada Fasulye Sırığı Görmek
   Yeni bir iş kurmak için heves duymak, fikirleri yakın arkadaşlarla ve aile üyeleriyle paylaşmak, gelecek için para biriktirmek, bereketli kazançlar elde etmek demektir.

Rüyada Fasulye Çalmak
   Yapılan bir dedikodunun ortaya çıkmasıyla kişinin zor durumda kalacağını, yakın arkadaşlarının sırlarını başkaları ile paylaşması yüzünden yalnız kalacağını ve pişman olacağını ifade eder.

Tiflisi Tabirleri :


İbn-i Sirin:

Rüyada fasulye görmek; üzüntüye işarettir. Tabir bakımından çiğ fasulye ile pişmiş fasulye arasında fark yoktur.


Çağdaş Ulema:

Fasulyeyi dalında görmek; hedefinize ulaşamayacağınıza işarettir.


Diyanet Rüya :

Rüyada görülen fasulye şansa delalet eder. Bir kişinin rüyasında kuru fasulye yediğini görmesi; o kimsenin hoşuna giden bir haber alacağına, kişinin rüyasında yeşil fasulye yediğini görmesi o kimsenin büyük bir nimete ve kıymetli bir hediyeye nail olacağına yorumlanır. Rüyanızda herhangi bir bahçeden yeşil fasulye topladığınızı görmeniz şansınızın açıldığına, rüyanızda bir dükkandan kuru fasulye satın aldığınızı görmeniz; bir arkadaşınızın sizi kıskandığına, rüyanızda barbunya fasulyesi görmeniz; talihinizin açıldığına, rüyanızda içi tam olarak dolmamış yeşil fasulye görmeniz; ömrünüzün uzunluğuna delalet eder.


Seyyid Süleyman :

Fasulye görmek üzüntüye işarettir. Yemek, daha büyük sıkıntıdır. Mevsimi dışında fasulye görmek, şiddetli bir kedere delalet eder. Tazesi ve kurusu aynı usulde yorumlanır.MollaCami Tabiri :

Rüyada fasulye görmek üzüntü ve kederdir.Fasulyenin kuru ve yaşı aynı şekilde tabir edilir.


Etiketler: göre, gore, görmek, gömek, gormek, gomek, görülmesi, gorulmesi, gördüm, gordum, görmenin, gormenin, islami, ıslamı, dini, dını, rüyam, rüyam, rüyada, rüyada, rüyamda, ruyamda, rüyasında, ruyasinda, rüyamın, ruyamin, tabiri, tabırı, tabirleri, tabırları, kitap, kıtap, kitabi, kıtabı, tabirci, tabırcı, tabircisi, tabırcısı, tabirine, tabırıne, tabirlerine, tabırlerıne, yorumu, yorumları, yorumlari, ne, demek, demektir, demektır, anlama, anlamı, anlami, nedir, nedır, gelir, gelır, geliyor, geliyor, gelmektedir, gelmektedir, imam, ımam, ,mami, ımamı, alim, alım, alimi, alımı, seyyid, seyyıd, süleyman, suleyman, nablusi, nablusı, diyanet, dıyanet, ihya, ıhya, molla, cami, camı, camii, camıı, cafer, cabir, cabır, magribi, magrıbı, kirmani, kırmanı, tiflisi, tıflısı, danyal, müellif, muellıf, el, salimi, salımı, ebu, said, saıd, vaaz, vaiz, vaız, ismail, ısmaıl, eşas, esas, asil, asıl, gercek, gerçek, hakiki, hakıkı, kaynak, doğru, dogru, kaynaktan, kaynak, kaynakdan

2 yorum:

  1. Rüyanızı paylaşabilir veya yorumlanmasını istediğiniz rüyalarınızı bize yazabilirsiniz. Bunun için Lütfen alttaki Yorum Gönder veya iletişim bölümümüzü kullanın. Eğer kayıtlı bir hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi kısmından Adı/URL seçeneğini tıklayıp Adı kısmına isminizi yazmanız yeterlidir. Adınızın gizli kalmasını istiyorsanız Anonim seçeneğini tıklayınız.

    HayrolaRuya.com | İslami Rüya Tabirleri

    YanıtlaSil
  2. ben rüyamda büyük birbahce bahcenin içinde birsürü sebze herbiri taze okadar bolki yemyeşil hele taza fasulyelerodar büyük vede yesillerki hala gzümün önnden gitmiyo sonra ben hacede yürüyorum yolunsonunageldimde bahcede cıktımı farkadip tekra geri dönüyorum ve iki cocuk karsıma çıkp senden öcümüzü alacazdeyip bana vuruyolar ama canım acımıyo cucuklar sonra gidiyolar ben hala bahcenin güzelli karsımda gözümün önünden gitmiyo sonra sabah ezanı okundunda kalkıyom değerlendirirseniz sevinirim buna saygıve sevgilerimle hayırlınurlu cumalar

    YanıtlaSil

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi