Rüyada ISIRMAK Görmek

ısırmak-ısırması-ısırdığını-ısırdığımı-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com


Rüyada ISIRMAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada ısırmak, farklı şekillerde tabir edilir. Rüyanın görülme şekline, niteliğine ve durumuna bağlı olarak yorum değişkenlik gösterebilir. Örneğin, bir kişi rüyasında birini severken ısırdığını görürse o kişiyle arasında kusursuz ve kopmayacak bir bağ kurulur. Fakat rüyayı gören kişi, kavga sırasında ya da kızgınlığından bir kişiyi ısırdığını görürse o zaman anlaşmazlık, kavga ve huzursuzluk yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Birini Isırmak
   Rüyada birini ısırmak, rüya sahibinin o kişiyi gözünden bile sakındığına, bir dediğini iki etmediğini, baş tacı ettiğine ve ona karşı karşılıksız duygular beslediğine işaret eder. Eğer o kimse tanıdık değilse o halde rüya sahibinin karşısına çıkacak hayırlı ve iyi biriyle mükemmel ve katıksız bir dostluk kuracağına tabir edilir.

Rüyada Isırılmak
   Rüyada ısırılmak, şanssızlık ve uğursuzluk anlamına gelir. Rüya sahibinin canın yanacağı sözler işiteceğine, haberler alacağına ya da çok tatsız ve olumsuz olaylar yaşayarak zarara uğrayacağına delalet eder.

Rüyada Akrebin Isırdığını Görmek
   Rüyada akrebin rüyayı gören kişiyi ısırması, yanlış yollara gireceğine, dinden çıkacağına, kötü kimselerle bir olup, ekmeğine ve adına leke sürecek işler yapacağına ve bu işlerden kazanç elde edeceğine yorulur. Rüya sahibi hem kendi hem de ailesinin şerefini iki paralık edecek bir takım kirli işlere bulaşacaktır.

Rüyada Yılanın Isırması
   Rüyada yılanın ısırması, nahoş olaylar yaşanacağına, rüyayı gören kişinin sonradan çok pişman olup üzüleceği sözler sarf edeceğine ya da hareketlerde bulunacağına işaret eder. Kişi, birkaç kuruş daha fazla kazanmak için kırk yılın hatırını bir anda silecek kadar hırslanacaktır.

Rüyada Bir Hayvanın Isırması
   Rüyada bir hayvanın kendini ısırdığını gören kişi için zor günler geliyor demektir. Kişi, maddi zarara uğrayacak, rızkı ve kazancı kesilecek, geçim derdi içine girecek demektir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada ısırmanın dört tabiri vardır:

1-Zarar

2-Düşmanlık

3-Husumet

4-Makam ve malda azalma.


İbn-i Şirin :

Zorla ısırıldığınızı görmek; ısırıldığınız ölçüde zarar göreceğinize

Bir eşek tarafından ısırıldığınızı görmek; istikbalinizin iyi olacağına

Bir inek tarafından ısırıldığınızı görmek; aynı yıl içinde sıkıntıya düşeceğinize

Herhangi bir hayvan tarafından ısırıldığınızı görmek; düşmanlığa işarettir.


Diyanet Rüya :

Bir kimsenin rüyasında sevdiğinden dolayı ısırdığını görmesi; o kimseye karşı sevgisinin artacağına, eğer ısırmak maksadıyla değilse bu takdirde kin ve düşmanlığın artacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :

Yılan, akrep vs. gibi zehirli hayvanların ısırması kötü söz işitmeye, haram kazanca, Bir insanı ısırmak ona aşırı muhabbete yahut refah içinde geçecek ömre, Birini ısırmak bazen kıskanmaya ve aşırı öfkeye, Birini ısırarak, ısırdığı yerden kan çıktığını görmek, zararı görülecek kin ve nefrete, Bir hayvanı ısırıp ondan et parçası kopardığını görmek kazanca, Bir hayvan tarafından ısırılmak meşakkat ve sıkıntıya delalet eder.


Seyyid Süleyman :

Rüyasında bir insanı sevgiyle ısıran, o kimseyi çok sever. Isırmak sevgi neticesi değilse, düşmanlık ve kinle yorumlanır. Tanınmış bir kişi tarafından ısırılmak; o zat veya onun benzeri biri yüzünden üzülmektir. Meçhul bir şahıs tarafından ısırılan düşmanından zarar görür. Bir insanı kan çıkarırcasına ısırmak, günaha sebep olacak derecede büyük bir sevgiye delalettir. Parmağını ısırdığını görmek, üzüntü ve pişmanlıktır.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Rüyada ısırmak ve ısırılmak; şer ve hile, kin, gizli ihanet ve hasetle yani kıskançlıkla tabir olunur.
Bir rivayete göre, ısırmak ve ısırılmak; mihnete işarettir.
Rüyada kendi etini ısırarak koparan ve yere atan, gammazlık eder. Fitne çıkarır, dedikodu yapar. Parmaklarını yan tarafından ısırmak; haset sebebiyle ortaya çıkan düşmanlık ve kine işarettir. Parmağının ucunu ısırmak; pişman olmak veya zulüm etmektir. Isırılan mahalden kan çıktığını gören, günah işler, mihnet çeker.
Rüyasında kendini ısıran, hayatının ilk yıllarında rahat eder. Ömrünün son yıllarında kalp hastalığına ve göz rahatsızlığına duçar olur. Bazılarına göre ısırmak ve ısırılmak, kinle yorumlanır.
Bir beygir tarafından ısırılan, itibar kaybeder. Devenin ısırdığını gören, yolculukta meşakkat çeker. Kara ve deniz hayvanlarından biri tarafından ısırılmak; hayırsızdır. Birini hasetle ısıran, zarara uğrar.MollaCami Tabiri :

Rüyada diş ile ısırmak hiledir. Bazı tabirciler kin ve düşmanlıktır, dediler. Bazıları da ısırmak gerek insan ve gerek hayvan olsun ısırılan şeyi aşırı derecede sevmeye tabir ederler. Isırmak, mihnet ve meşakkata da işarettir. Bir kimse rüyada etini ısırsa ve koparıp atsa, o kimsenin fitne çıkaran birisi olduguna işaret eder.Bir kimse rüyada bir insanın parmak uçlarını ısırdığını görse, o insanın sinirli ve kinli olduğuna işaret eder.Rüyada kendi parmaklarını ısırdığını gören kimse ise, pişman olur. Isırılan yerden kan çıkması günah içerisinde zahmet çekmeye işaret eder. Isırmak, fazla sinirienmeye de işarettir.


Etiketler: ısırarak, ısırılarak, ısırması, ısırılması, ısırdığını, ısırdığımı, ısırdığınızı, ısırdığının, ısırdığımın, ısırdığınızın, ısırdığımızı, ısırdığımızın, göre, gore, görmek, gömek, gormek, gomek, görülmesi, gorulmesi, gördüm, gordum, görmenin, gormenin, islami, ıslamı, dini, dını, rüyam, rüyam, rüyada, rüyada, rüyamda, ruyamda, rüyasında, ruyasinda, rüyamın, ruyamin, tabiri, tabırı, tabirleri, tabırlerı, kitap, kıtap, kitabi, kıtabı, tabirci, tabırcı, tabircisi, tabırcısı, tabirine, tabırıne, tabirlerine, tabırlerıne, yorumu, yorumları, yorumlari, ne, demek, demektir, demektır, anlama, anlamı, anlami, nedir, nedır, gelir, gelır, geliyor, geliyor, gelmektedir, gelmektedir, imam, ımam, ,mami, ımamı, alim, alım, alimi, alımı, seyyid, seyyıd, süleyman, suleyman, nablusi, nablusı, diyanet, dıyanet, ihya, ıhya, molla, cami, camı, camii, camıı, cafer, cabir, cabır, magribi, magrıbı, kirmani, kırmanı, tiflisi, tıflısı, danyal, müellif, muellıf, el, salimi, salımı, ebu, said, saıd, vaaz, vaiz, vaız, ismail, ısmaıl, eşas, esas, asil, asıl, gercek, gerçek, hakiki, hakıkı, kaynak, doğru, dogru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi