Rüyada NECASET Görmek

necaset-pislik-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com


Rüyada NECASET Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada necaset görmek, hayırlara yorulur ve bolluk, bereket, kazanç anlamına gelir. Rüya sahibinin özverili ve fedakar oluşu, çalışkanlığı ve inancı sayesinde ileride çok zengin bir kişi olacağına delalet eder. Malın ve paranın çoğalacağı, geçim sıkıntısının kalmayacağı, şansın ve kısmetin açık olacağı anlamına gelir. Rüya sahibi, mesleğinde hedeflediği konuma gelmeyi başaracak ve hem başarısı hem de zenginliği sayesinde ticaret hayatında sayılı isimlerden biri haline gelecek demektir.

Rüyada Necaset Yemek
   Rüyasında necaset yediğini gören kişi, rahatlığa kavuşacak, eli sıcak sudan soğuk suya girmeyecek, konfor ve lüks içinde bir hayat geçirecektir diye tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin bollaşacağı, hayatının güzelleşeceği, keyfinin ve neşesinin de yerine geleceğine yorulur.

Rüyada Üzerine Pislik Bulaşması
   Rüyada üzerine pislik bulaşması, dünya nimetlerinden yana şanslı olmaya, kişinin gözünün hiçbir şeyde kalmayacağına tam tersine her şeyin fazlasına sahip olacağına ve hep hayalini kurduğu o güzel hayata kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Büyük Abdest Temizlemek
   Rüyada büyük abdest temizlemek, rüya sahibinin kefil olduğu bir kimse nedeniyle içine düştüğü sıkıntıdan kurtulacağına ya da uykularını kaçıracak bir sorumluluğu nihayet layığıyla yerine getirerek bu ağırlığı üzerinden atacağına tabir edilir.

Rüyada Büyük Abdestini Yapmak
   Rüyasında büyük abdestini yaptığını gören kişi, boşa gitmeyecek bir harcama yapacak ve yarınları için kendisine hayır getirecek bir iş için adım atmış olacak demektir. Kısa vadede değil ama uzun vadede yüz güldürecek bir iş yapmaya delalet eder.

Rüyada İshal Olmak
   Rüyada ishal olmak, rüyayı gören kişinin sahip olduğu varlığın kıymetini bilmeyerek, onu gerekli gereksiz yere harcayıp, çar çur edeceğine, sonradan da bir lokma kuru ekmeğe muhtaç olur duruma geleceğine işaret eder.


Diyanet Rüya :

Bir kimsenin rüyasında büyük abdestini yaptığını görmesi; o kimsenin sağlığı ve geçimi için parasını harcayacağına, eğer ishal olduğunu görürse; parasını daha da çok harcayacağına, kişinin rüyasında kendisini büyük abdestini bozmuş olduğunu görmesi; eğer halkın da kendisini gördüğünü anlarsa; o kimsenin ağzından çıkacak kötü sözlere dikkat etmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada necasetin insan vücudundan dışarı çıktığının görülmesi; günah ve kusurların affına, içteki hastalıkların dışarı atılmasına veya yok olmasına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri :

Bir yerine bulaşmayan pislik mal ve dünyalığa,
Üzerine insan necaseti bulaştığını görmek korku ve hastalığa,
Üzerine bulaşan necaseti yıkadığını görmek borcunu ödemeye, emaneti iade etmeye;
İstinca ve istibra ( büyük ve küçük abdestin sonunda gerekli temizliği) yapmak borç, emanet ve şahitlikten dolayı içinde bulunduğu sorumluluk halinden kurtulmaya;
Büyük abdestini yapmak ihtiyaçları için mal ve para harcamaya,
İshal olduğunu görmek israf ve bundan dolayı sıkıntıya düşmeye;
Birikmiş necaset görmek mal ve dünyalığa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Abdest Bozmak, Gübre.)


Seyyid Süleyman : Bkz. Pislik.MollaCami Tabiri :

Üzerinde emanet veya şahitlik yahut borç vesair şeyler gibi yerine getirmediğinden dolayı günahkar olmasını mucip olarak bir şey bulunan kimse rüyada üzerinde necaset olduğunu görse ve necaseti yıkayıp abdest aldıysa, o kimse emaneti sahibine verir veya borcunu öder veya şahitlik yaparak günahtan çıkmasına işarettir. Eğer abdest almayıp ancak istinca yapıp necaseti yıkadıysa. o kimse emaneti vermeye, borcunu ödemeye ve şahitliği yapmaya çalışıp ve ihtimam göstermiş olmasıyla günahtan çıkmasına ve bu durumda borç, emanet veya şahitlik onun uhdesinde günahsız kalmış olmasına işarettir.


Etiketler: göre, gore, görmek, gömek, gormek, gomek, görülmesi, gorulmesi, gördüm, gordum, görmenin, gormenin, islami, ıslamı, dini, dını, rüyam, rüyam, rüyada, rüyada, rüyamda, ruyamda, rüyasında, ruyasinda, rüyamın, ruyamin, tabiri, tabırı, tabirleri, tabırlerı, kitap, kıtap, kitabi, kıtabı, tabirci, tabırcı, tabircisi, tabırcısı, tabirine, tabırıne, tabirlerine, tabırlerıne, yorumu, yorumları, yorumlari, ne, demek, demektir, demektır, anlama, anlamı, anlami, nedir, nedır, gelir, gelır, geliyor, geliyor, gelmektedir, gelmektedir, imam, ımam, ,mami, ımamı, alim, alım, alimi, alımı, seyyid, seyyıd, süleyman, suleyman, nablusi, nablusı, diyanet, dıyanet, ihya, ıhya, molla, cami, camı, camii, camıı, cafer, cabir, cabır, magribi, magrıbı, kirmani, kırmanı, tiflisi, tıflısı, danyal, müellif, muellıf, el, salimi, salımı, ebu, said, saıd, vaaz, vaiz, vaız, ismail, ısmaıl, eşas, esas, asil, asıl, gercek, gerçek, hakiki, hakıkı, kaynak, doğru, dogru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi