Rüyada NERGİS Görmek

nergis-çiçeği-cicek-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com


Rüyada NERGİS Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada nergis görmek, mutluluk anlamına gelir ve güzel huylu kimselerin varlığına delalet eder. Rüya sahibinin çevresindeki iyi niyetli, ahlaklı, ağır başlı ve dürüst olan kişilerin varlığı ile açıklanır. Rüyasında nergis gören kişi evliliğinden ya da sevgilisinden yana çok şanslı olur çünkü bu rüya kadir kıymet bilen, kişinin bir dediğini iki etmeyen, ona gönülden gerçek aşkla bağlı bir sevgiliye ya da eşe tabir edilir.

Rüyada Nergis Çiçeği Toplamak
   Rüyada nergis çiçeği toplamak, şans ve mutluluk anlamına gelir. Rüya sahibinin kendisi için çok hayırlı, bereketli ve kazançlı geçecek bir döneme gireceğine, kötü günlerini arkasında bırakacağına ve artık yavaş yavaş yüzünün gülmeye başlayacağına delalet eder.

Rüyada Nergis Koklamak
   Rüyada nergis koklamak olumlu ve güzel olayların yaşanacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin müjdeli haberler alıp çok sevineceğine, işlerini yoluna koymayı başaracağına, hayatının ve planlarının kendi istediği yönde ilerlemeye başlayacağına işaret eder.

Rüyada Nergis Soğanı Görmek
   Rüyada nergis soğanı görmek, sağlık ve huzur içinde yaşamaya ve evlat sahibi olmaya alamet eder. Uzun yıllar ağız tadında, keyif ve rahatlık içinde yaşayacak kişilere yorulur ve bu kişilerin evlatlarının da kendisi gibi şanslı ve uzun ömürlü olacağı yorumu yapılır.

Rüyada Lale Görmek
   Rüyada lale görmek de bir insanla tabir edilir. Kendisinden hayır, iyilik ve huzur gelecek olan, fedakar ve faydalı bir kimsenin varlığı ile açıklanır. Rüya sahibinin çevresindeki iyi kalpli kimselerin varlığına delalet eder.

Rüyada Lale Toplamak
   Rüyada lale toplamak, zarar getirecek ve hayal kırıklığı yaşatacak bir işin peşinden koşup, sonradan da bu işe olan hevesin yitirilmesi sayesinde zarara uğramaktan tamamen tesadüfen ve son anda kurtulmayı başaracağına işaret eder.


Diyanet Rüya :

Rüyada nergis görülmesi değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir nergis görmesi; o kimsenin zarif ve güzel bir gençle (güzel bir kızla) evleneceğine işaret eder. İbn-i Şirin'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında nergis görmesi; o kimsenin tatlı dilli, sevecen ve güzel yüzlü bir hanımla tanışıp onunla anlaşacağına yorumlanır. Cabiru'l-Mağribi'nin yorumuna göre: Rüyada nergis görülmesi sadık bir dosta yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında nergis kokladığım görmesi; o kimsenin hayırlı bir haber ve güzel bir hediye alacağına, kişinin rüyasında yerde bitmiş nergis görmesi; o kimsenin birçok evladı olacağına işaret eder.


İhya Rüya Tabirleri :

Kadına, sevinç ve sürura, altın ve gümüş cinsinden olan mala; Nergis çiçeğinden taç giydiğini görmek kısa sürecek evliliğe yahut bu tacı başında gören kimsenin eşinin vefat etmesine, Bahçe yahut saksıdaki nergis çiçeği uzun ömürlü çocuğa, bu çiçeği kesillmiş görmek çocuğun vefat etmesine delalet eder.


Seyyid Süleyman :

Danyal (A.S.) ve İbn-i Şirin (R.A.) nergisi; güzel, zarif, olgun ve hoşsohbet bir erkekle veya kadınla yorumluyorlar. 
Cabir'ül Mağribi, "Akrabasından birine nergis veren, onun bekasını sağlar. Nergis güzel bir şeye delildir" diyor. (Beka devamlılık demektir)
Cafer-i Sadık'a göre, nergis; sadık dosttur. Rüyada nergis koklayan; ihsanı ve hayrıyla meşhur olur. Yerde çok sayıda nergis görenin, çok evladı olur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bir kadın, tabircilerden Ihvaz'ın yanına gelmiş, rüyasında kocasının kendisine nergis, ortağına as çiçeği verdiğini beyan ederek bunun yorumlanmasını istemiş. Ihvaz kadına, kocasının kendisini boşayacağını, ortağını ise alıkoyacağını söylemiştir. Bunu duyan "mütevekkil" tabiri beğenmiş ve ona ihsanda bulunmuştur.
Bazılarına göre, bir tabak içinde nergis görmek, güzel bir kadına malik olmaktır. Evli bir kadın rüyasında nergis görürse ya kocası vefat eder yahut ayrılırlar.
Bazı tabirciler ise, nergisin sarı rengini, diyanetle, beyazını ise, parayla ifade ediyorlar. Bundan başka nergis gören kadın, evlenir. Fakat, evliliği devam etmez. Bir kısım tabirci ise, nergisin mutlaka sevince delalet ettiğini söylemişlerdir.
Ibn-i Kesir şöyle diyor: Rüyasında saksı üzerinde gördüğü nergise hayran olup Cenab-ı Hakk'ın büyüklüğünü düşünen, affa mazhar olur.MollaCami Tabiri :

Rüyada görülen nergis, kadına işarettir. Bundan dolayı rüyada başında birkaç tane nergis bulunduğunu gören kimse, devam etmeyecek bir evliliğe, bahçelerdeki nergis görmek ise, uzun ömürlü bir çocuğa, onu kesilmiş görmek, çocuğun ölmesine işarettir.Bazı tabirciler, rüyada nergis gören kimse, sevince erişir. Bazıları da nergis altın ve gümüş cinsinden olan maldır. Nergisin şansı altın para ve beyazı gümüş paradır, şeklinde yorumlamışlardır.Bir kadın rüyada üzerinde nergisten taç bulunduğunu görse, o kadın devam etmeyecek bir evlilikte bulunur. Eğer o kadın evli ise kocasının onu boşayacağına veya kocasının öleceğine işarettir.


Etiketler: göre, gore, görmek, gömek, gormek, gomek, görülmesi, gorulmesi, gördüm, gordum, görmenin, gormenin, islami, ıslamı, dini, dını, rüyam, rüyam, rüyada, rüyada, rüyamda, ruyamda, rüyasında, ruyasinda, rüyamın, ruyamin, tabiri, tabırı, tabirleri, tabırlerı, kitap, kıtap, kitabi, kıtabı, tabirci, tabırcı, tabircisi, tabırcısı, tabirine, tabırıne, tabirlerine, tabırlerıne, yorumu, yorumları, yorumlari, ne, demek, demektir, demektır, anlama, anlamı, anlami, nedir, nedır, gelir, gelır, geliyor, geliyor, gelmektedir, gelmektedir, imam, ımam, ,mami, ımamı, alim, alım, alimi, alımı, seyyid, seyyıd, süleyman, suleyman, nablusi, nablusı, diyanet, dıyanet, ihya, ıhya, molla, cami, camı, camii, camıı, cafer, cabir, cabır, magribi, magrıbı, kirmani, kırmanı, tiflisi, tıflısı, danyal, müellif, muellıf, el, salimi, salımı, ebu, said, saıd, vaaz, vaiz, vaız, ismail, ısmaıl, eşas, esas, asil, asıl, gercek, gerçek, hakiki, hakıkı, kaynak, doğru, dogru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi