Rüyada PARMAK Görmek

parmak-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.COM

Rüyada PARMAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada parmak görmek erkek evlada ve zenginliğe işaret eder. Rüyasında parmaklarını gören kişinin erkek bir evladı olacak ve rüya sahibi çok zengin olacak demektir. Rüyada parmağın yanması kişinin yapacağı bir yanlışa işaret eder. Rüyada zarif parmaklar görmek elleriyle sanat yaparak para kazanan kişiye, bol kazanç elde edecek olan iş adamına ve güze konuşmayı ya da güzel yazmayı beceren kimseye delalet eder. Rüyada parmakların yaralı olması kişinin hayasız bir şey yapacağı anlamına gelir.
   Rüyada şekilsiz parmaklar görmek işlerde yaşanacak olan sorunlara delalet eder.
   Rüyada kişinin parmaklarını çıtlattığını görmesi ciddiyetsiz söze ya da davranışa işaret eder. Rüyada işveren kişinin fazladan parmakları olduğunu görmesi, rüya sahibinin işçilerine adil davranmadığı ve onları ciddiye almadığı anlamına gelir. Rüyada sağ elin parmaklarını görmek çok hayırlıdır, dini vecibeleri işaret ederken sol elin parmakları kuzenlere işaret eder.    Rüyada güzel, bakımlı ve zarif parmaklar görmek kişinin özel hayatında her zaman mutlu ve huzur içinde geçeceğine delalet eder.

Rüyada Ayak Parmaklarını Görmek
   Rüyada ayak parmaklarını gören kişinin hayatı yolunda gidecek, işleri açılacak, kazancı artacak ve değerli eşyaları fazlalaşacak demektir.

Rüyada Yaralı Parmak Görmek
   Rüyada yaralı parmak görmek iyi değildir, kişinin yaşayacağı sıkıntıların, zorlukların ve üzüntülerin bir işaretidir.

Rüyada Parmakların Kesilmesi
   Rüyada parmakların kesilmesi her parmağa göre değişir. Başparmağın kesilmesi seyahate gitmeye, işaret parmağının kesilmesi dinde yükümlülüklerin yerine getirilmesine, orta parmağın kesilmesi, hükümetin başında olan kişinin vefatına, yüzük parmağının kesilmesi maddi zarara, küçük parmağın kesilmesi ise rüya sahibinin torununun vefat edeceğine delalet eder.

Rüyada Parmakların Kısaldığını Görmek
   Rüyada parmakların kısa olduğunu görmek dini vecibelerin yerine getirilmediği ya da düzensiz olarak yapıldığı anlamına gelir.


Diyanet Rüya :

Rüyada parmakların görülmesi Cabiru'l-Mağribi'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir Pars öldürdüğünü veya etini yediğini görmesi, o kimsenin düşmanına üstün geleceğine ve malını elinden alacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında pars derisi ve kemiği görmesi; o kimsenin düşmanının elinden malını alacağına, kişinin rüyasında bir parsa bindiğini görmesi; o kimsenin düşmanını kahredeceğine, kişinin rüyasında bir parsı arkasına alıp götürdüğünü görmesi; o kimsenin düşmanına yenileceğine ve onun minneti altında kalacağına işaretle tabir olunmaktadır.


İhya Rüya Tabirleri :

Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş parmaktan başlamak üzere beş vakit namaza, Sol elin parmakları kardeş çocuklarına, Parmaklarını birbirine çatmak (uç uca getirerek birbirine dayamak ) sıkıntı ve zarurete, parmaklarını birleştirmek sıkıntıdan kurtulmaya, kardeş çocuklarının birleşmesine ya da namazları cem ederek kılmaya, Baş parmağın kesilmesi yola gitmeye, şehadet parmağının kesilmesi namaza fazla önem vermemeye, orta parmağın kesilmesi mensubu bulunduğu cemiyetin / topluluğun önderinin vefatına, yüzük parmağının kesilmesi mal israfı yahut telef olmasına, küçük parmağın kesilmesi torunun vefatına; Ayak parmakları ziynete, işlerin düzgünlüğüne, El ve ayak parmaklarında eğrilik görmek aksilik ve tersliğe, Bir parmağı başka bir parmağın yerinde görmek, namazı diğer namaz vaktine tehir etmeye, Parmağını tırmalanmış yahut ısırılmış görmek terbiyesizce davranışa, zarar veren biliniyorsa o kimseden terbiye görmeye, bilinmiyorsa kendi kendine edep öğrenme ihtiyacına, Parmak çatlatmak kötü söze yahut alay etmeye, Yönetici konumundaki kimsenin parmağında ziyadelik görmezi insafsızlığa ve aşırı zulmetmeye delalet eder.


Seyyid Süleyman :

İbn-i Şirin (R.A.) demiştir ki; sağ elin beş parmağı, beş vakit namazı temsil eder. Baş parmak; sabah şahadet parmağı; öğle, orta parmak; ikindi, yüzük parmağı; akşam, küçük parmak; yatsı namazıdır. Sol elin parmakları, kardeş ve evlatla yorumlanır.
Kirmani'ye göre, parmaklarını birbirine bağladığını gören, zaruret (sıkıntı) çeker.
El Salimi Kirmani'ye ilaveten şöyle diyor: Sağ el parmaklarını kurumuş gören, zayıfa zulmeder. Sol el parmakları kuruyan, kardeşini kaybeder.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Rüyasında baş parmağının kesildiğini gören, yola gider. Sahadet parmağı kesilen, namaz kılmakta tembellik eder. Orta parmağının kesildiğini görenin mensup olduğu kavmin lideri vefat eder. Yüzük parmağı kesilenin, malı telef olur. Küçük parmağın kesilmesi, torunun ölümüdür.
İsmail 'El Eş-as diyor ki: Ayak parmakları ziynet ve işlerin düzenidir. Onlarda kötü bir hal görenin, işleri doğru olmaz. El ve ayak parmaklardaki eğrilik, aynı şekilde işlerde aksiliktir. Bir parmağın başka parmağın yerinde çıkması, namaz edasında gevşek davranmaktır.

Kirmani demiştir ki: Parmağının ısırıldığını veya tırmalandığını gören, edepsiz biridir. Parmağının tanıdığı biri tarafından bu hale getirildiğini gören, o zat tarafından terbiye edilir. Sahsı tanımazsa, kendi kendine ıslaha çalışacak demektir.


Etiketler: göre, gore, görmek, gömek, gormek, gomek, görülmesi, gorulmesi, gördüm, gordum, görmenin, gormenin, islami, ıslamı, dini, dını, rüyam, rüyam, rüyada, rüyada, rüyamda, ruyamda, rüyasında, ruyasinda, rüyamın, ruyamin, tabiri, tabırı, tabirleri, tabırlerı, kitap, kıtap, kitabi, kıtabı, tabirci, tabırcı, tabircisi, tabırcısı, tabirine, tabırıne, tabirlerine, tabırlerıne, yorumu, yorumları, yorumlari, ne, demek, demektir, demektır, anlama, anlamı, anlami, nedir, nedır, gelir, gelır, geliyor, geliyor, gelmektedir, gelmektedir, imam, ımam, ,mami, ımamı, alim, alım, alimi, alımı, seyyid, seyyıd, süleyman, suleyman, nablusi, nablusı, diyanet, dıyanet, ihya, ıhya, molla, cami, camı, camii, camıı, cafer, cabir, cabır, magribi, magrıbı, kirmani, kırmanı, tiflisi, tıflısı, danyal, müellif, muellıf, el, salimi, salımı, ebu, said, saıd, vaaz, vaiz, vaız, ismail, ısmaıl, eşas, esas, asil, asıl, gercek, gerçek, hakiki, hakıkı, kaynak, doğru, dogru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi