Rüyada PERDE Görmek

perde-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com


Rüyada PERDE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada perde görmek sevilmeyen, istenmeyen ve rahatsızlık verecek birinin gelmesine işaret eder. Bu istenmeyen ve sevilmeyen davetsiz misafir nedeni ile bir takım tatsızlıklar yaşanarak, ağız tadının bozulacağı anlamına gelir. Rüyada perde görmek bir takım kuşkular nedeni ile önlem almaya ya da bazı şeyleri kapatmaya çalışmak için verilen çabaya delalet eder. Rüyada perde çekmek, kişinin ailesini tehlikelerden korumasına ve aile bireylerini güven altına almasına işaret eder. Rüyada evini kapısında bir perde olduğunu gören kişi maddi anlamda zarar edecek demektir. Kişinin rızkının azalacağına, kazancının düşeceğine ve hane içinde bir darlık yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Desenli Perde Görmek
   Rüyada desenli perde görmek evlada işaret eder. Aynı zamanda zenginlik sayesinde kişinin gördüğü saygınlığa ve hürmete işaret eder.

Rüyada Siyah Perde Görmek
   Rüyada siyah perde görmek iyi değildir, kişinin variyetini kaybetmesine ve fakirliğe düşmesine işaret eder.

Rüyada Yırtık Perde Görmek
   Rüyada yırtık perde görmek çok hayırlıdır. Ağız tadına, huzura, mutluluğa, bolluk ve berekete işaret ederken aynı zamanda kişinin sıkıntılarından kurtulup rahata ermesi anlamına gelir.

Rüyada Eski Perde Görmek
   Rüyada eski perde görmek, önemsiz ve gelip geçici olan bir sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Yeni Perde Görmek
   Rüyada yeni perde görmek iyi değildir, kişinin omuzlarından ve sırtından hiç inmeyecek olan bir yükümlülüğe ya da dinmeyecek olan bir kedere işaret eder.

Rüyada Açık Perde Görmek
   Rüyada açık perde görmek, kişini toplum içinde utanacağı, mahcup olacağı ve başını önüne eğeceği bir hata yapması anlamına gelir.

Rüyada Kalın Perde Görmek
   Rüyada kalın perde görmek kişinin derinden etkileneceği ve uzun süre atlatamayacağı bir üzüntü yaşayacağı anlamına gelir. İnce perde ise endişe ve kuruntu anlamına gelir.

Rüyada Perde Diktirmek
   İş hayatında güven duyulmayan bir kişiye karşı önlem almaya ve bu kişiden gelebilecek zararları en aza indirmeye çalışma anlamına gelir. Rüyada yeni perde diktirmek, sorunların daha da artmasına ve işlerin çok kötü bir almasına sebep olacak bir kişi ile muhatap olunacağına, bu yüzden bazı tartışmalar yaşanacağına, stres ve sinir sahibi olunacağına ve ilham kaybına sebep olacak bir durumun yaşanacağına tabir edilir. Rüyada perde diktirmek ve takmak, büyük bir sıkıntının ardından sıkıntıya sebep olan kişiyi haneden çıkarmaya, bu sayede içinde bulunulan ve birçok probleme sebep olan bir olaydan kurtulmaya ve hem aile hem iş hayatında rahat nefes almaya tabir edilir.

Rüyada Perde Değiştirmek
   Rüyayı gören kişinin, uzak bir akrabasından göreceği bir ihanetin ardından çok büyük engellerle karşılaşacağı, kendisini evine kapatacağı, yaşayacağı bir sağlık sorunu yüzünden neredeyse kendisini kaybedeceği ve güllük gülistanlık yaşanan hayatın gittikçe kötü bir hal alacağı anlamına gelir. Rüyada perde değiştirmek ve beğenmemek, alınacak borcun ödenemeyeceğine,  yakın bir akraba tarafından girilen bir işte yarı yolda bırakılınacağına ve çok büyük bir üzüntü duyulacağına işarettir.

Rüyada Perde Yıkamak
   Rüya sahibinin, kendisini pek dinlemeyen ve işleri sürekli olarak savsaklayan bir kişi yüzünden maddi olarak çok sıkıntılı bir dönem geçireceğine, bu yüzden kendisini bir türlü toparlayamayacağına, sevdiği ve yardım istediği kişilerden de yardım göremeyince uzun süreli bir depresyonun ortasında kalacağına ve çok kötü günler geçireceğine alamet eder. Rüyada tül perde yıkamak, işlerin önüne engel olarak çıkacak bir çalışma ya da bir durum yüzünden yanlış kararlar verileceği ve bu söylentiler yüzünden sağlıkla ilgili olarak verilen bir karara güvenilemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Perde Hediye Almak
   Aile hayatı içinde güzel ve eğlenceli bir dönem geçirileceğine, kötü kişilerin haneden uzak tutulacağına, sevinçli bir haber alınacağına, bu sayede çok büyük bir mutluluk yaşanacağına, eşler arasındaki tartışmaların yakın bir zaman içinde sona ereceğine, kardeşlerden biri ile kurulacak bir ortaklık sayesinde rakiplerin bir kez daha yenilgiye uğratılacağına ve mutlu olunacağına yorulur. Rüyada anneye perde hediye almak, sevilen bir kişi ile gidilecek bir yolda çok hayırlı karar verileceğine, değer verilen bir aile dostunun tavsiyesi ile bir yola çıkılacağına, sağlıkla ilgili bir konuda verilecek bir kararın ardından kısa sürecek bir operasyon geçirileceğine ve ferahlığa çıkılacağına alamettir.

Rüyada Perde Astığını Görmek
   Kazancın azalması yüzünden işlerin aksayacağı, maddi ve manevi olarak çok zor bir döneme girileceği, hane içinde bazı huzursuzlukların yaşanacağı, çok sevilen bir kişi ile fikir olarak ters düşüleceği ve eğitimle ilgili olarak verilen bir kararın ardından hiç beklenmeyen bir sorun yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada perde asan birini görmek, problemlerin giderilmesi için destek olan ve gerektiğinde kendi kazancını da ortaya koyan bir kişinin varlığına, yakın bir zaman içinde bu kişinin vereceği büyük bir desteğin ardından işlerin toparlanacağına tabir edilir.

Rüyada Perde Taktığını Görmek
   Evlilik hayatında bazı kişilerin eşler arasında dedikodu yapması ve ortalığı karıştırması yüzünden tartışma yaşanacağına, bu kişilerin haneden çıkarılması gerektiğine ve eğer çıkarılmazsa tartışmaların sonunda ayrılık yaşanacağına delalettir. Kişi, bu rüyayı gördüğü zaman hanesine girip çıkan kişileri iyice gözlemlemeli ve eşine karşı sabırlı olmalıdır. Rüyada perde takan birini görmek, yeni bir ilişkinin ardından kıskanç bir kişinin çıkardığı bir söylenti yüzünden bir türlü düzgün bir karar verememeye, iş hayatı içinde kafa karışıklığı yaşamaya, büyük çabalarla kurulan işyerinde personellerle sorun yaşamaya ve araya giren kişilerle anlaşamamaya rivayet edilir.

Rüyada Perde Temizlemek
   Kişinin, hanesine gelecek bir akrabası ile yaşayacağı bir tatsızlığın sevdiği kişilerden laf işitmesine ve üzüntü duymasına sebep olacağına, yapılacak olan birş seyahatinin iptal edileceğine, yapılmak üzere olan bir anlaşmanın taraflardan birinin itiraz etmesiyle askıya alınacağına, komşularla ters düşüleceğine ve beklenen bir haberin bir türlü gelmeyeceğine işarettir. Rüyada kalın perde temizlemek, sahip olunan zenginlik sayesinde büyük bir başarıya imza atılacağına, ancak bazı kişilerin bu başarıya gölge düşürmek için çaba göstereceklerine ve şimdi olmasa bile yakın bir zamanda kötü bir durumla karşılaşılabileceğine işaret eder. Yakın bir arkadaşın başının altından çıkabilecek bir tartışmaya karşı dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Perde Takılması
   Anne baba duasının alınması ile çıkılan yolda kurulan bir haneye bazı kişilerin nazarının değeceğine, eşlerin birbirlerinden çok soğuyacaklarına ve bu durumu ortadan kaldırmak için araya giren bazı kişilerin işlerin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına sebep olacağına delalettir. Rüyada kapıya perde takılması, haneye bolluk ve bereket getirecek bir ortaklığın bozulacağına, kalp kırıklığı ve hayalkırıklığı yaşanacağına, çok uzun zamandan beri hayali kurulan şeyin bir türlü gerçekleştirilemeyeceğine ve büyük bir parasal sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Perde Çıkarmak
   Rüyayı gören kişinin, iş hayatını ve aile hayatını düzene sokabilmek ve yaşadığı tartışmaları ve sürtüşmeleri tatlıya bağlayabilmek için attığı adımların başarılı olacağı, yapılan hamlelerin ardından daha iyi bir duruma gelineceği, haber beklenen bir yerden olumlu haber geleceği ve kaçırılan fırsatların yakında çok daha iyi bir şekilde tekrar ele geçirileceğine alamettir. Rüyada sandıktan perde çıkarmak, eskiden beri tanışılan ve samimi olunan bir kişinin önayak olması sayesinde bir işe girileceğine, çekilen sıkıntıların bu sayede sona ereceğine, rahat bir hayata sahip olunacağına, dertlerin biteceğine ve dostlukların daha da pekişeceğine tabir edilir.

Rüyada Perde Satmak
   Rüya sahibinin, hayatını çok değiştirecek ve hem okul hem iş hayatında diğer kişilerin önüne geçmesine olanak sağlayacak bir karar vereceği, bu karara her zaman bağlı kalacağı, sorunlarını bu sayede çözeceği ve hayırlı bir kısmetle dünya evine gireceği anlamına gelir. Rüyada pazarda perde satmak, yakın bir arkadaşın getireceği bir haberin ardından büyük bir tartışmanın içinde çıkılacağına işaret eder.

Rüyada Perde Kapatmak
   Kardeşler arasında yaşanan tatsız bir durumun konuşarak ve aile büyüklerinin yönlendirmesine uyarak çözüm bulacağına, zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına, anne baba hayır dualarının alınacağına, evlat sahibi olunacağına ve dürüst bir kişi olunması sayesinde birçok kişinin güveninin kazanılacağına tabir edilir. Rüyada perde kapatmak ve dışarıya bakmak, kötü işlerle uğraşan bir kişinin akrabalar sayesinde haneden uzak tutulacağına ve böylece rahat bir nefes alınacağına yorulur.


Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Şirin :
   Evinizin kapısına kaba ve kısa perde astığınızı görmek; (aile hayatınızda) üzüntü ve sıkıntı göreceğinize, ama iş hayatından bir endişenizin olmayacağına

Büyük bir eve, mescide veya bir pazarın ortasına perde astığınızı görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Kirmani :
   Astığınız perdenin yok olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, endişelerinizin geride kalacağına

Kime ait olduğunu bilmediğiniz bir perde görmek; üzüntü ve sıkıntının daha da şiddetli olacağına

Kime ait olduğunu bildiğiniz bir perde görmek; bu sıkıntıların daha az olacağına işarettir.

Cabir Mağribi :
   Yeni perde, hüküm sahibi kimse için iyiye, sıradan insanlar için kötüye işarettir. Eski perde ise kimin için olursa olsun kötüye yorulur.

Diyanet Tabiri :
   Rüyada perde görülmesi değişik şekillerde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında uygun olmayan bir yerde perde çekilmiş olduğunu görmesi; o kimsenin hüzün ve korkuya maruz kalacağına, kişinin rüyasında bir perdeyi söküp yerinden götürüldüğünü görmesi; o perde sahibinin keder ve korkudan kurtulacağına delalet eder. Bazı tabircilere göre: Rüyada perde görülmesi; iyi huylu kişilerin günahlardan ve halkın dedikodularından kurtulacaklarına delaletle yorumlanır. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin dükkan kapısında perde görmesi; o kimsenin geçim sıkıntısına düşeceğine, kişinin rüyasında mescid ve cami kapısında perde görmesi; o kişinin dini yönünün endişe verici olduğuna, kişinin rüyasında evinin kapısında perde görmesi; o kimsenin dünya için keder ve sıkıntıya maruz kalacağına yorumlanır. Rüyada eski ve yırtık perde görülmesi; keder ve sıkıntının hemen geçeceğine, rüyada yeni perde görülmesi; keder ve sıkıntının biraz daha devam edeceğine, kişinin rüyasında yukarıdan aşağıya doğru yırtılmış bir perde görmesi; o kişinin çabuk tarafından ferah ve sevince kavuşacağına, kişinin rüyasında eninden yırtılmış perde görmesi; o kimsenin namusunun lekeleneceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir köpeğin bir perdeyi yırtıp parçaladığını görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, kişinin rüyasında siyah bir perde görmesi; o kimsenin devlet tarafından bir sıkıntıya maruz kalacağına, kişinin rüyasında beyaz veya yeşil bir perde görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarının geçerek huzura kavuşacağına delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   İşleri gizlemeye, sır araştıran arkadaşa, malını başkasından kıskanan kadına, Desenli perde kadına, çocuğa ve kişinin sahip olduğu şeylerle edindiği itibar ve hürmete, Bilinmeyen perde üzüntü ve kedere, Ev kapısındaki perde dünyalıktan gelecek üzüntüye, Eski perde devamlı olmayan üzüntüye, yeni perde sürekli üzüntüye, yırtık perde ferahlık ve sevince, Siyah perde mal tarafından gelecek üzüntüye, yeşil perde hayır ve menfaate, Cami kapısındaki perde dince üzüntü ve kedere, Perdeyi olmaması gereken yerde asılmış olarak görmek, sonu hayırla bitecek üzüntüye, Katlanmış ve ağır olan perde ziyade üzüntüye, Perdeyi kesilmiş yahut alıp götürülmüş görmek üzüntü ve kederin geçmesine, Çıplak olan birinin yahut kocasız kadının ev kapısında perde görmesi, kendilerini günahtan ve yoksulluktan alıkoyacak biriyle evlenmeye, Dikey olarak, uzunlamasına yırtılan perde çabuk çıkacak olan sevinç ve ferahlığa, enine yırtılan perde, sahibinin ırz ve namusunda meydana gelecek noksanlığa, Bir sıkıntısı olanın taht üzerinde perde görmesi emniyet ve güvene, Perdelerin açılıp kaldırılması rezillik ve rüsvalığa delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Devlet idarecisi için yeni perde görmek; ferah ve sevinçtir. Ahali için üzüntüdür. Eski perde ise, bu yorumun tam tersidir. Yani idareci için, gam ve keder, halk için; selamettir.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Rüyada perde görmek; kadın yüzünden üzülmektir. Dükkan kapısında perde görmek; geçim sıkıntısıdır. Evin kapısında perde görmek; dünyevi bir konuda üzülmektir. Eski ve yırtık perde; kısa bir üzüntüdür. Yeni perde ise, uzun zaman devam edecek sıkıntıdır. Boyuna yırtılmış bir perde gören, çabucak selamete çıkar. Enine yırtılmış perde, sahibinin namusunda meydana gelecek noksana işarettir. Bir köpeğin perdeyi yırttığını gören, alçak birinden yardım ister. Siyah perde; hükumet tarafından üzülmektir. Yeşil perde; hayırdır. Mescid ve cami kapısında perde görmek, din cihetinden endişeye işarettir. Korkuda olan bir insanın perde görmesi, emniyetle tevil olunur.
Bazı tabircilere göre, perdeyi asıl yerinin haricinde görmek; sıkıntı ve korkudur. Perdenin kötü bir yerde olması daha da fenadır. Kalın perde bu yorumu kuvvetlendirir. Bir perdeyi yerinden çıkarıp götürdüklerini gören, üzüntüden kurtulur. Bir kısım tabirci ise, dindar bir insanın perde görmesini dedikodu ve günahlardan korunmakla yorumlamışlardır.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada perde görmek, bir kısım işleri gizlemeye işarettir. Bilinmeyen perde onu gören için üzüntü ve kederdir.Mescidin kapısında olan perde dini işlerde, evin kapısında asılı olan perde de dünya işlerinde üzüntü ve kederdir. Rüyasında yırtılmış perde gören kimse neşe ve sevince erer. Siyah perde görmek insana mali tarafından gelecek bir üzüntü ile tabir edilir. Yerinin dışında asılı olarak görülen perde üzüntü ve kederdir. Asılması çirkin görülecek yerde perdenin asılı olarak görülmesi şiddetli sıkıntı ile tabir edilir, Fakat bu üzüntünün sonu hayırla sonuçlanır. Siyah perde, Devlet Başkanı tarafından üzüntü ve kederdir. Yeşil perde hayra ve övülecek sonuca işarettir. Perdenin kesilmiş ve yırtılmış görülmesi, görenin üzüntü ve kederinin gitmesine işarettir. Çıplak olan bir kimse kapışma asılı bir perde göre, kendisini dinen güzel bir yola götürecek ve fakirlikten kurtulup bir kadınla evlenmesine işarettir. Perdenin çokça büyük olması, üzüntünün de büyüklüğüne işarettir. Bir kimse rüyasında büyük bir köşkün penceresine asılı olan bir perde görülse ve yerlere de etekleri sarksa o kimse uzak bir yolculuğa çıkar ve yolculukta çok zahmet çeker. Bazı tabircilere göre perde görmek, işlerin gizli ve saklı tutulmasına perdelerin açılması kaldırılması ise rezil ve rüsva olmaya işarettir, şeklinde yorumlamışlardır.


Etiketler: göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi