Rüyada PEYNİR Görmek

peynir-peyniri-ruyada-gormek-nedir-gorulmesi-ne-anlama-gelir-dini-ruya-tabiri-tabirleri-islami-ruya-tabiri-yorumlari-kitabi-ruya-yorumu-hayrolaruya.com


Rüyada PEYNİR Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada peynir görmek hayırlı olan her şeye delalet eder. Helal kazanca ve rızka aynı zamanda kazancın ve rızkın çoğalmasına, berekete, bolluğa, zenginliğe, çalışmadan ve alın teri akıtmadan sahip olunacak mala ya da paraya bu variyet sayesinde keyifli bir yaşam geçirilmesine işaret ederken, mutlu bir hayata da delalet eder.
   Rüyada yağsız peynir görmek dünya malına, yağlı ve taze peynir görmek alın teri akıtılıp kazanılacak olan büyük ama helal paraya işaret eder. Rüyada peynir görmek evlenmemiş kişiler için temiz ve hayırlı nikaha, evli olan kişiler için de evlat sahibi olmaya delalet eder. Rüyasında peynir gören kişinin ömrü uzun, sağlığı ve kazancı yerinde olacak demektir. Rüyada peyniri zeytinle yemek kolaylıkla elde edilecek olan rızka işaret eder.

Rüyada Peynir Yemek
   Rüyada peynir yediğini görmek iyi değildir, kişinin işlerinin ters gideceğine, umutlarının söneceğine ve mutsuz olacağına işaret eder.

Rüyada Peynir Ekmek Yemek
   Rüyada peynir ekmek yemek de iyi şeylere işaret etmez, kazancın ve işlerin azalmasına dolayısıyla hane içindeki bereketin ve nimetin eksilmesine ve yokluk çekmeye işaret eder.

Rüyada Peynir Almak
   Rüyada peynir almak hayırlıdır, tüccar için rakiplerine karşı zafer elde ederek kazancını arttırmaya, evli kadınlar için de hamileliğe delalettir.

Rüyada Peynir Mayası Görmek
   Rüyasında peynir mayası gören kişi, beş vakit namazında, imanlı biridir. Bu kişinin kazancı da hiç eksilmeyecek bilakis işleri her daim yolunda gidecek ve kazancı da rızkı da hep bol olacak demektir.

Rüyada Taze Peynir Yemek
   Rüyada taze peynir görmek mal varlığının çokluğuna işaret ederken taze peynir yemek servet ve zenginlik sahibi olmaya delalet eder. Aynı zamanda önemsiz ve kısa zaman içinde iyi olacak bir hastalık anlamına da gelir.

Rüyada Peynir Görmek Ve Yemek
   Güzel bir haber alınması ile işle ilgili olarak bir adım atılacağına, zor geçen bir yılın ardından büyük başarılar ve kazançlarla dolu bir döneme girileceğine, sevilen bir kişinin gelmesi ile uzun bir süreden beri sıkıntı veren bir durumun ortadan kalkacağına, bu sayede işlerin açılacağına, verilen vaatlerin yerine getirileceğine ve haksız kazanç sağlayan bir kişinin zarar ettirileceğine yorumlanır. Rüyada peynir görmek ve almak, tanışılacak bir kişi tarafından deyim yeyrindeyse kulağa küpe olacak nasihatler alınacağına, bu nasihatlerin dinlenmesi sayesinde hayatta büyük başarılar kazanılacağına ve insanların el üstünde tuttuğu bir kişi olunacağına işarettir.

Rüyada Peynir Zeytin Yemek
   Rüyayı gören kişinin, gerek işle ilgili gerek aile ilgili konularda çok kanaatkar olduğuna, eline geçen parayla kendi yağında kavrulup gittiğine, her zaman elindekinin kıymetini bildiğine, sahip olduğu kadarına göre gelir giderini belirlediğine ve her zaman bu durumu korumak için çaba gösterdiğine alamettir. Rüyada peynir zeytin satın almak, kazanılan paranın bir kısmının bir kenara atılması sayesinde yakın bir zaman içinde iş sahibi olunabileceğine, sorunların tamamının olmasa da bir kısmının bu sayede bitirileceğine ve ilerleyen zamanlarda daha iyi bir duruma gelinebileceğine delalet eder.

Rüyada Peynir İkram Edilmesi
   Yakın bir arkadaşın tanıştıracağı bir kişi ile izdivaç yapılacağı, bu izdivacın birçok güzel şeyin olması konusunda vesile olacağı, rahat bir hayata sahip olunacağı, işlerin yoluna gireceği, atılan adımların katbekat yarar getireceği, uzun zamandan beri yaşanan moral bozukluğunun bu sayede ortadan kalkacağı ve çok mutlu olunacağı anlamına gelir. Rüyada peynir ikram eden birini görmek, sıcak bir yuvaya sahip olunacağına, rakiplerin kendi kurdukları tuzaklara düşeceklerine, eğitim hayatındaki engellerin birer birer aşılacağına, kurulan dostlukların yaşanan olaylarla daha da perçinleneceğine ve ferahlık içinde bir yaşam sürüleceğine tabir edilir.

Rüyada Peynir Tabağı Görmek
   Rüya sahibinin, kazandığı bir yarışma sayesinde sorunlarından hızlı ve kesin bir şekilde kurtulacağına, eşi ile yaşadığı tartışmaların sona ereceğine, sağlıklı ve güzel bir hayata sahip olacağına, yeni bir işe gireceğine, bu işte büyük bir kazanç elde edeceğine, aile bireyleri ve akrabalarıyla birlikte bir eğlenceye gideceğine delalettir. Rüyada peynir tabağı almak, cana yakın bir kişinin eş olarak seçileceğine, uzun uğraşlar ve büyük harcamalar sonucu kurulan işin sadece rüyayı gören kişiye değil bütün ailesine kazanç sağlayacağına ve günden güne daha da büyüyeceğine işarettir.

Rüyada Peynir Eritmek
   Stres ve üzüntü yüzünden yaşanan sorunların kısa süre içinde ortaklarla el birliği yapılarak aşılacağına, anne baba duaları alınacağına, kötü niyetli kişilerin yenilgiye uğratılacağına, bol kazançlı bir projenin hayata geçirileceğine, sporla ilgili bazı aktivitelerin gerçekleştirileceğine, yapılan iyilikler sayesinde çok sıkı dostluklar kurulacağına yorulur. Rüyada tavada peynir eritmek, zor geçen bir yolculuktan başarılı bir şekilde dönüleceği, aile kurma yolunda bir adım atılacağı, kardeşlerin sorunlarına çözüm bulunacağı ve hasta bir akrabanın iyileşeceği anlamına gelir.

Rüyada Peynir Helva Görmek
   Kişinin, bilek gücü gerektiren bir işe gireceğine, bu işte göstereceği başarı sayesinde çıkabileceği kadar yüksek bir mevkiye çıkacağına, uzun bir süreden beri devam eden endişelerini sona erdireceğine, almış olduğu bir borcu sıkıntısız ve kesintisiz bir şekilde ödeyeceğine ve insanların parmakla göstereceği ve saygı duyacağı bir kişi olacağına tabir edilir. Rüyada peynir helva yemek, yarıda kalmış bir projenin tamama erdirileceğine, sorunlu bir kişinin başa açtığı belanın tecrübeli bir kişiden alınacak yardımlar ve destek sayesinde haneden uzaklaştırılacağına ve rahat bir nefes alınacağına yorumlanır.

Rüyada Peynir Ve Domates Görmek
   Çok uyumlu ve büyük getirisi olacak bir ortaklık kurulacağı, bu sayede yeni bir haneye ve yeni bir hayata sahip olunacağı, iş hayatında destek olmuş kişilerin tek çatı etrafında toplanacağı, kaçan fırsatların tekrar ele geçirileceği, kurulacak yuva ile birlikte daha iyi bir geleceğin kapısının ardına kadar açılacağı ve mutlu olunacağı anlamına gelir. Rüyada peynir ve domates satın almak, yeni bir ekmek kapısı açmaya, zararlı ve kötü kalpli bir kişiyi haneden çıkarmaya, yeni bir yola girmeye, rahat bir nefes almaya, dar boğazdan kurtulmaya, uzun ömürlü bir ilişkiye başlamaya, ayak oyunlarını su yüzüne çıkarmaya ve sevilen kişileri koruyup kollamaya alamettir.

Rüyada Peynir Suyu Görmek
   Sağlık ve huzur dolu günlerin geleceğine rivayet edilir. Kişi, kendisine zarar getirecek bir durumdan kısa bir süre içinde kurtulacak, aşk konusuyla ilgili olarak bazı kararlar alacak, hiç beklemediği kişiden bir teklif alacak, büyük fırsatlara sahip olacağı bazı çalışmalara girecek ve yaptığı hataları telafi edecek demektir. Rüyada peynir suyu dökmek, karanlık geçecek ve türlü sorunlar getirecek bir döneme girileceğine, aksiliklerin baş göstereceğine ve aynı yoldan gidilen bir kişi ile karşılaşılan ortak bir sorun için işbirliği yapılacağına, ancak sıkıntıların bir türlü sona ermeyeceğine işarettir.

Rüyada Peynir Kesmek
   Gerçekleştirilen güzel bir çalışmanın yeni çalışmalar ve başarıların kapısını açacağına, bu sayede iş dünyasında çok konuşulacak bir mevkiye sahip olunacağına, kırgınlık yaşanan bir kişinin özür dileyeceğine, böylece aralarındaki buzların eriyeceğine ve tartışmaların tatlıya bağlanacağına delalettir. Rüyada kaşar peynir kesmek, aile büyüklerinden biri ya da iş konusunda tecrübeli bir kişi ile girilecek işte bol rızka sahip olunacağına, aydınlık bir geleceğe ulaşılacağına, korkulan bir durumun gerçek olmayacağına ve yakın bir tarihte bir iş görüşmesi yapılacağına işaret eder.

Rüyada Peynir Çalmak
   Sıkıntı verecek bir kişi ile muhatap olmaya yorumlanır. Yaşanan tartışmaların işleri ve ahbapları haneden uzaklaştıracağı, kazanılan başarıların heba olacağı, alınacak kötü bir haber yüzünden uzun zamandan beri yapılan bir işten istifa edileceği, yeni bir hayal kırıklığı yaşanacağı ve birlikte olunan ve kalben büyük bir sevgi duyulan bir kişiden ihanet görüleceği anlamına gelir. Rüyada peynir çalıp satmak, büyük bir kararsızlık yaşanması yüzünden işlerin durma noktasına geleceğine ve istenmeyen bazı olaylar yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Bozulmuş Peynir Görmek
   Rüyayı gören kişinin, tatsız bir durumla karşılaşacağına, attığı adımların pek iyi sonuçlar vermeyeceğine, boş kuruntularla uğraşacağına, stresli bir ortama gireceğine ve düşmanlarının ayak oyunları ile uğraşacağına işarettir. Rüyada bozulmuş peynir yemek, aile bireyleri ile kırgınlık yaşanacağına, uzun süre kötü bir hastalıkla uğraşılacağına ve olumlu başlayan bir çalışmanın olumsuz bir hal alacağına yorulur.


Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Şirin :

Rüyada peynir, kazanca işarettir.

Kurutulmuş peynir; bir yolculuktan elde edeceğiniz az mala…

Yaş peynir; kendi memleketinizde elde edeceğiniz bol kazanca işarettir.

Cabir Mağribi :

Yaş peynir; kolay ve zahmetsizce kazanılan mal ve nimete

Kurutulmuş peynir; yolculukta elde edilen az menfaate

Ekmek ile peynir yemek; sıkıntılarla dolu yolculuğa ve bu yolculukta kazanılacak az menfaate işarettir. Bazı tabircilere göre ise bu rüya, hastalığa ve ardından çabucak iyileşmeye işaret eder.

Diyanet Tabiri :

Hasta bir kimsenin rüyasında peynir görmesi; o kişinin kısa süre sonra sağlığına kavuşacağına, eğer hasta değilse el bir miktar para geçeceğine işaret eder. Bir başka tabire göre rüyada peynir görülmesi; helal mala ve rızka yorumlanır. Bir kişinin rüyasında ekmekle peynir yediğini görmesi o kimsenin yolculuğu esnasında biraz zahmet çekerek para kazanacağına, bir başka tabire göre de o kimsenin bir hastalığa yakalanacağına ve bir müddet sonra da şifa bulup iyileşeceğine işaret eder. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyada peynir görülmesi rahata, sağlığa ve mala delalet eder. Rüyada taze peynir görülmesi hazır mala, ucuzluk ve berekete yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :

Rızık ve berekete, artan mala ve uzun ömre, hazır ve kolay elde edilen mala, senenin ucuzluk ve bolluğuna; Bekarın peynir görmesi nikaha, hamile kadın için çocuğa, gebelikten kurtulmaya, Peynir bazen faiz bulaşmış mala, Kuru peynir yolculuğa ve rızka, tazesi, kişinin yaşadığı yerde kavuşacağı rızka, Lezzeti iyi olmayan peynir zillet ve meskenete, Peynir ekmek yemek geçim sıkıntısına, Peyniri zeytin ve ekmekle birlikte yemek çabuk ele geçecek mala; Peynir şekere sevince, kolaylıkla elde edilecek rızka;Peynir mayası mala, ibadet ve takvaya delalet eder.

Seyyid Süleyman :

Rüyada peynir görmek; malla yorumlanır. Taze peynir görmek; daha iyidir. Zahmetsiz ve bol maldır.
Kirmani'ye göre, kuru peynir, seferden hasıl olan maldır. Rüyasında peyniri ekmekle yiyen, seferden meşakkatle az mal temin eder yahut hasta olur ama iyileşir.
Ebu Said'ül Vaaz'da peyniri; hayır, bereket ve nimetle yorumlamış, taze peyniri daha iyi saymıştır. O yılın bereketi ve ucuzluğu ile tevil etmiştir.


MollaCami Tabiri :

Rüyada peynir, bekar için nikahlanmaya, hamile olan hanım için çocuğa, artan mala ve uzun ömre işarettir. Koyu sütten yapılan peyniri hamile kadının görmesi, gebeliğinden kurtulmasına işarettir. Bazen peynir, rızık ve berekete, faiz karışmış bir mala işarettir. Peynir, rahatlıkla beraber maldır. Yaş peynir, tabirde kuru peynirden hayırlıdır. Peynir, rüyayı gören için hazır mal ve senenin bolluğuna işarettir.Denilmiştir ki, kuru peynir, yolculuktur. Yine denilmiştir ki, bir kilo peynir on bin dirhem maldır. Peyniri ekmeğe katık edip yediğini gören kimsenin geçimi güç ve çetin olur. Denilmiştir ki, peyniri ekmek ve cevizle yediğini görmek, rüyayı görenin haline göre peynirin her kalıbı yüz yahut bin dirhem maldır. Bazen de peynir zillet ve meskenete, kuruşu, yolculuğa ve rızka, tazesi de kendi yerindeki rızka işarettir.


Etiketler: göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi