Rüyada PİRE Görmek

Rüyada Pire Görmek ile alakali tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasil tabir edilir? rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlami tabiri nedir


Rüyada PİRE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada pire görmek işgüzar kimselere delalet eder. Bu kişiler üzerlerine vazife olan ya da olmayan her şeye karışırlar. Bu tavırları ve yaklaşımları nedeniyle herkese yaka silktirip, insanların kendilerinden bıkmalarına ve sıkılmalarına neden olurlar.
Rüyada pire görmek, rüya sahibinin arasına mesafe koymayı planladığı kişilere delalet eder. Çünkü bu kişiler, rüya sahibinin iyi niyeti, güler yüzü ve hoş görülü yaklaşımı nedeni ile rüya sahibini istismar ettikleri gibi her gün sayıları da hızla artmaktadır. Bu rüya kişinin aile hayatına da yorulur. Hane içindeki bazı huzursuzluklara ve sorunlara işaret eder.

Rüyada Pire Isırması
   Rüya sahibinin kafasına takacağı ve içine atıp kendine dert edeceği şeyler yaşamasına delalet eder. Kişi, kendisi hakkında asılsız ve gerçek dışı söylemler nedeni ile bir hayli zor zamanlar geçirecektir.

Rüyada Pire Öldürmek
   Rüya sahibinin omuzlarına binmiş gereksiz yükten ve adeta pire, bit gibi kanının emip kendisini sömüren kişilerden kurtulacağına, bu sayede de sıkıntılarından kurtulup, yaşamına bakacağına ve adeta yeniden doğmuş gibi olacağına işaret eder. Rüyada pire öldürdüğünü gören kişinin işleri de açılacaktır.

Rüyada Pire Yakalamak
   Dost sanılan düşmanların gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasına ve rüya sahibinin bu kişilerden kurtulmasına tabir edilirken aynı zamanda rüya sahibinin iş hayatında önüne taş koymak için uğraşan ve rüya sahibinin koltuğunda gözü olan kişileri fark edip, kendinden uzaklaştırması şeklinde ifade edilir.

Rüyada Üzerinde Pire Görmek
   Bu rüya tabir yerindeyse koynunda yılan beslemek şeklinde açıklanabilir. Rüya sahibinin ailesine çok yakın olan, sürekli evine ve iş yerine girip çıkan, güler yüzü ile kendini sevimli gösteren art niyetli kimseye işaret eder. Bu rüya, kişi için çevresindekilere karşı daha temkinli olması yönünde bir uyarı niteliğindedir.


Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Şirin :

Pire, zayıf düşman demektir.

Bir pirenin sizi ısırdığını görmek; düşmandan ağır bir söz işiteceğinize…

Pire öldürdüğünüzü görmek; düşmanı alt edeceğinize…

Bedeninizde çok sayıda pire toplandığını görmek; halkın diline düşeceğinize ve bundan zarar göreceğinize işarettir.

Diyanet Tabiri :
   Rüyada pire görülmesi İbn-i Şirin'in yorumuna göre: Rüyada pire görülmesi zayıf bir düşmana işaret eder. Bir kimsenin rüyasında üzerinde birçok pire toplanarak her yerini ısırdıklarını görmesi; o kimsenin halkın diline düşeceğine ve bundan da büyük ölçüde zarar göreceğine delaletle tabir olunur. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyanızda kendinizi bir pire ısırdığını görmeniz; sizin para kazanacağınıza, rüyanızda bir pire öldürdüğünüzü görmeniz; ahlaksız ve namussuz bir adamın şerrinden kurtulacağınıza yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   İnsanları her vesileyle kınamayı meslek edilen, zayıf ve miskin kimseye, zayıf düşmanlara ya da Allah'ın ,c.c.- askerlerine; Pire ısırması, düşük yaratılışlı kimselerden gelecek üzüntü ve kedere ya da eline mal geçmesine, Pire bulmak elinize mal geçmesinne, Pire kanı, rezil kimselerden gelecek mala delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   İbn-i Sirin'e göre bu rüya, zayıf bir düşmanla tabir olunur. Üzerinde birçok pireler gören, zarara uğrar.

   Ebu Said'ül Vaaz'a göre pire; hain, alçak, kötü sözlü bir adama işaret eder. Bir pirenin ısırdığını gören, mal kazanır. Yatağında veya elbisesinde birçok pireler görenin, karısı yahutta ailesinden başka biri aşağılık bir adamla münasebette bulunur. Pire öldüren, böyle bir adamın şerrinden kurtulur.


Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi