Rüyada PİRİNÇ Görmek

Rüyada Pirinç Görmek ile alakali tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasil tabir edilir? rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlami tabiri nedir

Rüyada PİRİNÇ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada pirinç görmek zenginliğe ve bolluğa işaret eder, aynı zamanda rızık demektir. Rüyada görülen pirinç işlerde yükselmeye, yeni başlangıçlara ve yeni ilişkilere delalet eder. Pirinç yemekse hem huzur ve mutluluk hem de variyete sahip olmak demektir. Pirinç bir yandan da çok zor şartlarda, yazın güneşin alnında, kışın soğuğun ortasında çalışarak elde edilmiş kazanç ya da gayrimenkul anlamına gelir. Rüyada kabuklu pirinç görmek ve pirinci kabuklarından ayırmak rüya sahibinin malını garanti ve güvence altına almasına işaret eder. Pirinç pilavı yapmak ya da yemek zenginliğin ve bolluğun artmasına delalet eder. Rüyasında pirinç gören kişi güçlü ve mal sahibi biri olacak demektir. Rüya sahibi toplu şekilde bir poşetin ya da bir çantanın içinde çok pirinç görürse bu istenenden de çok kazanç anlamına gelir.

Rüyada Pilav Yemek
   Rüyada pilav yemek de pilav pişirmek de aynı manalara gelir. Pilavın cinsinin ne olduğu önemli değildir. Eğer rüya sahibi kendini pilav pişirirken ya da pilav yerken görürse bu o kişinin yokluktan kurtulup, mal sahibi olmasına ve rahat yaşamasına işaret eder.

Rüyada Pilav Dağıtmak
   Rüyada pilav dağıtmak ya da pilav vermek hayırlı işler yapmaya ve Allah katında sevap işlemeye delalet eder. Rüya sahibi rüyasında pilav dağıtıyor ya da veriyorsa bu o kişinin düşkün, fakir ya da hasta birine yardım edeceği anlamına gelir.

Rüyada Pirinç Pilavı Pişirmek
   Rüyada görülen pirinç genel anlamıyla kazanç, rızık, güzel işler yapmak ya da güzel olaylarla karşılaşmak demektir. Pilav yemek ne kadar hayırlıysa pilav pişirmek de o kadar hayırlı ve güzel anlamlara gelir. Rüyasında pirinç pilavı pişirdiğini gören kişinin evinin bereketi artar, kazancı da çoğalır.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada pirinç görmenin üç tabiri vardır:

1-Mal

2-Hacet

3-Menfaat.

İbn-i Şirin :

Pirinç görmek; görülen miktar kadar zahmetle elde edilecek mala işarettir.

Tiflisi Tabirleri :

Çağdaş Ulema: Pirinç; bedensel ve ruhsal sıkıntılara

Pirinç pişirmek veya yemek; iyi bir geliriniz olacağına işarettir.

Diyanet Tabiri :
   Rüyada pirinç görülmesi mal ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında pirinç yediğini görmesi; o kimsenin zahmet ve sıkıntı ile mal elde edeceğine, kişinin rüyasında pişmiş pirinç görmesi; o kimsenin bol miktarda rızık elde edeceğine işaret eder. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyada pirinç görülmesi; meşakkat ve zorlukla mal elde edileceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında pirinç pişirdiğini görmesi; o kimsenin mal varlığının çoğalıp artacağına, kişinin rüyasında pirinci harman yapıp kabuğundan çıkardığını görmesi; o kimsenin malının değerini artırmak için çalıştığına delalet eder. Bazı tabircilere göre; Rüyanızda pirinç görmeniz; fikir ve düşünce alanında büyük ilerlemeler kaydederek emsallerinizden daha üstün bir hale geleceğinize, rüyanızda bir pirinç tarlası görmeniz; kısmetinizin açılarak elinize yüklü bir mal ve para geçeceğine delaletle tabir olunur. Rüyanızda bir tarlaya pirinç ektiğinizi görmeniz; elinize geçen fırsatları gayet iyi değerlendirerek istikbalinizin temellerini atmakta zaman kaybetmeyeceğinize, rüyanızda pirinç unu görmeniz; çalıştığınızın karşılığını pek yakında alacağınıza veya hemen evlenmek ihtiyacını hissederek harekete geçeceğinize yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Zorlukla elde edilen mala, Pirinç toplamak ve onu bir yere yığmak mala, Pirinci harman edip kabuklarından temizlemek mal ve dünyalığa yönelik sözlü ve fiili zararı def etmeye, Pirinç pişirmek yahut pişmiş pirinç yemek çoğalan mala ve ticarete delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada pirinç görmek; malla tabir olunur. Pirinç yiyen, zahmetle mal kazanır. Pirinç topladığını ve bir yerde sakladığını görmek; daha iyidir. Pişmiş pirinç, az bir rızıktır. Pilavın üzerine yoğurt koymak; iyi değildir.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Pirinç gören, malını zahmet çekerek kazanır. Pirinci pişirmek, mal artışıdır. Pirinci harman edip, kabuğundan çıkardığını gören, malını iftiradan temizlemeye çalışır.
Pirinç ekmek, mal ve rütbe kazanmak için büyük gayret sarfetmeye delildir.


MollaCami Tabiri :
   Pirinç görmek, kendisine meşakkat, zahmet, hüzün ve keder getirecek mal, eğer pirinç rüyada pişmiş olarak görülürse ticarete işarettir.


Etiketler: pilav, pilavı, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi