Rüyada PİSLİK Görmek

Rüyada Pislik Görmek ile alakali tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasil tabir edilir? rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlami tabiri nedir

Rüyada PİSLİK görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?


Rüyada PİSLİK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada pislik görmek rüya sahibinin doğru yollardan sapmasına, kötü kişilere uyarak günahkar olmasına işaret eder. Rüya sahibi içindeki iyiliği ve iyi niyetlerini öldürerek, başka biri olacak ve başkalarının hakkını çalıp, günahına girerek mal varlığı elde edecek demektir. Rüyada pislik görmenin güzel olan yanı bolluğu ve bereketi ifade ediyor olmasıdır.
Rüyasında bir kimsenin pisliğini gören rüya sahibi, tüm borçlarından kurtulacak, parasız ve işsiz geçen günlerini geride bırakacak, evindeki yokluktan ve dolayısıyla da geçim sıkıntısından çıkacak ve rahat geçecek günler yaşayacaktır.

Rüyada Pislik Bulaşması
   Bir kimsenin rüyasında bir yerine insan ya da hayvan pisliği bulaştığını görmesi hayırlı olacak şeylere işaret eder. Rüya sahibi helal olacak kazanca kavuşacak, şansının açılması sayesinde, çok çalışması suretiyle büyük bir servet elde edecek demektir.

Rüyada Pislik Kokusu Duymak
   Kötü günlerin biteceğini müjdeler. Rüya sahibinin sonunda sıkıntılı ve zor günlerini arkasında bırakacağı ve hayalini kurduğu günlere kavuşacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Pislik Yapmak
   Rüya sahibinin kendisinin bile nasıl yaptığını anlayamayacağı bir hataya düşeceğine ve bu nedenle çevresindekilerce ayıplanacağına işaret eder. Rüya sahibi bu nedenle bir süre toplum içine çıkamayacak, eve kapanıp mutsuz ve zor günler geçirecektir.

Rüyada Pislik Yıkamak
   Rüya sahibinin girdiği yanlış yollardan geri dönüp, yeniden hak yoluna girmesine işaret eder. Rüya sahibi yaptığı hataları fark edip, tövbekar olup, günahlarının affedilmesi için Allah katında mübarek olan pek çok hayır işi yapacak diye tabir edilir.

Rüyada Pislik Temizlediğini Görmek
   Rüya sahibinin öz eleştiri yaparak, kusurlarının ve yanlış tavırlarının farkına varmasına işaret eder. Bu sayede rüya sahibi çevresinde haksızlık yaptığı kişilerin de olduğunu fark edecek ve onların gönlünü almak için bazı adımlar atacak demektir.


Diyanet Tabiri :
   Rüyada pislik görülmesi mal ve temizlikle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında insan veya hayvan pisliği görmesi veya eline alması; o kimsenin eline mal ve para geçeceğine, kişinin rüyasında pis-; ligini yaparken görmesi; o kimsenin düşünce ve endişelerden kurtulacağına, bir kimsenin rüyasında elbisesine pislik bulaştığını görmesi; o kimsenin haram yollardan eline para geçeceğine delalet şeklinde tabir olunur.

İhya Rüya Tabirleri :
   Bakınız; Necaset.

Seyyid Süleyman :
   Bu rüya umumiyetle haram mal, zulüm, eşkıyalık, hastalık, istirahat, zillet, ihanet, sırrın ifşası, töhmet, sadaka, menfaat, keder, boşanma, mahsul vb. ile yorumlanmıştır.
İbn-i Şirin demiştir ki: Pisliğini bir kap içine veya elbisesine yapan, bir kadın yüzünden sıkıntı çeker. Odada olursa, ceza öder. Bir vadi yahut derede ise, devlet yüzünden üzülür. Pisliğini eline yaptığını ve kimsenin görmediğini hisseden, mal kaybına uğrar. Büyük abdest bozan; gamdan kurtulur, zekatını verir. İshal olduğunu gören bütün malını kaybeder. Halkın önünde abdest bozan; çirkin konuşur. Pantolonuna pisleyen, karısına zulmeder ve onu boşar. Pisliği eliyle tutan, haram kazanır. Gömleğini kirleten, itibarını kaybeder.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Rüyasında insan pisliği biriktiren, toplayan, gören, zulüm yolu ile para kazanır. Bir rivayete göre feraha çıkar. Kendisinden pislik çıktığını gören, abdesthane vb. bir yerde abdest bozan, bütün malını sarf eder. Elbisesi üzerine pisleyen, kötü bir iş yapar. Pisliğinin üzerini toprakla örten, parasını saklar. Kendi üzerine pislik yapan, günah işler. Pisliğini yatağına yapan; ya hastalanır yahut karısından ayrılır. İnsan pisliği yiyen, muhtemelen haram yer.
Bazı tabirciler, "pislik yerine hayvan çıkardığını görenin, evladı olur" demişlerdir. Pislik üzerine oturanın eline, miras yoluyla haram mal geçer.

MollaCami Tabiri :
   Rüyada pislik görmek, mal ve temizliğe işarettir.


Etiketler: bok, dışkı, kabız, ishal, sıçmak, yapmak, sıçtığını, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi