Rüyada RAMAZAN Görmek

Rüyada Ramazan Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada RAMAZAN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada ramazan görmek, kişinin tüm hayallerinin çok kısa sürede gerçekleşeceğine ve bu süreçte gördüğü rüyaların da gerçek olacağına yorumlanır. Ramazan gören kimseler için kötü olaylar uzaklaşır ve görülen kötü rüyalar da tersine çıkar. İslami olarak kişiye cennet kapılarının açıldığı, bol bol dua edip, Allah’a yalvararak günahlarından tövbe etmesi gerektiğini bildiren bir rüyadır. Genellikle hayra yorulan bir rüyadır. Her türlü duanın kabul edileceğine, günahlardan dolayı duyulan pişmanlıkla edilen tövbelerin Allah katında karşılık bulacağını bildirir.

Rüyada Ramazan Ayı Görmek
   Kişi gerçekte Ramazan ayında bu rüyayı görürse kötülük ona uğramaz ve her işi rast gider. Gördüğü rüya kötü bile olsa iyiye ve hayra yorumlanır. Rüya uzun bir süre boyunca kişinin kısmetlerinin açık olacağına ve yapmak istediklerini kolaylıkla halledeceğine, borçlarından kurtularak daha ferah bir hayat süreceğine delalet eder. İbadet eden kimselerin, oruç tutanların, dua edenlerin hepsi Allah katında kabul görür. Rızkın artacağına işaret eder. Sabrın artacağı, başa gelen her türlü olaya karşı büyük bir dirençle durulacağını, her ne olursa olsun inancın yitirtilmeyeceğini de bildiren önemli bir rüyadır.

Rüyada Ramazan Bayramı Görmek
   Müjde içeren bir haberle kişinin tüm hayatının bir anda daha ferah bir hale geleceğine, mutluluk dolu günlerin yakın olduğuna işarettir. Bayram namazı kılmak da kişinin Allah katında her dileğinin kabul görüp, dini bütün bir mümin olarak bundan sonraki yaşamını da pek çok sevap işleyerek geçireceğine, günahtan, haramdan her zaman uzak durup, temiz bir hayat süreceğine işaret eder.


Diyanet Tabiri :
   Bu ayda cehennem kapıları kapanır. Bu ayda görülen rüyalar çabuk tahakkuk eder. Görülen kötü rüyaların gerçekleşmesi gecikir. Çünkü ramazan ayında görülen kötü rüyalar karışık cinsten rüyalardır. Yani bu ayda görülen kötü rüyalara itibar edilmez.
   Kendisini Ramazan ayında olduğunu gören kimsenin bu rüyası hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Ramazan ayını görmesi; o kimsenin rızkının bol ve kısmetinin açık olacağına, kişinin rüyasında kendisini Ramazan ayında oruç tuttuğunu görmesi; o kim¬senin üzüntü veren bazı olaylara sabredeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini Ramazan ayında görmesi; o kimsenin yapmış olduğu ibadetlerinin Allah katında kabul olunduğuna yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :
   Hayır, bereket ve ilme; Kur'an okumaya ve öğrenmeye; sara hastalığından kurtulmaya işarettir.

Bakınız; Oruç, Yılın Ayları.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Bu ayda çetinlik, cimrilik ve kötülük kapıları kapanır ve görülen hayırlı rüya çabuk çıkar. Ramazanda görülen çirkin rüya sıhhatli değildir. Ramazandaki hayırlı rüyanın hükmü gecikmez, şerlisinin hükmü ise, gecikir ve tabir de edilmez. Zira bu ayda görülen şerli rüya saçma - sapan rüyadır. Bu ayda görülen rüyada kafirin durumu, mümininkinin tersidir. Kafirin bu ayda gördüğü rüya, serden başka bir şey değildir.
Bir kimse rüyada ramazan ayını görse, bu, bereket, hayır, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye delalet eder. Eğer rüyayı gören ilim veya Kur'an öğreniyorsa, buna muvaffak olur. Çünkü Kuran-ı Kerim bu ayda nail oldu. Eğer rüya sahibi saralı ise, iyileşir. Zira ramazanda şeytanlar bağlanır.


Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi