Rüyada RENK Görmek

Rüyada Renk Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada RENK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada renk görmek, konusu aslında son derece detaylı bir konudur. Rüyada görülen her rengin ayrı bir anlamı vardır. Fakat genel anlamıyla bu rüyayı yorumlamak gerekirse eğer, beklenmedik gelişmeler şeklinde tabir edilebilir. Ayrıca, rüyada cıvıl cıvıl renkler görmek, mutluluğa ve sevince delalet ederken, daha pastel olan renkler bunun tam tersi şekilde yorumlanabilir.

Rüyada Beyaz Renk Görmek
   Rüyada beyaz renk görmek, rüya sahibinin anlayışlı, naif ve sakin kimse olduğuna, iyi niyetler taşıdığına, hayır işlerinden yana geri kalmadığına, hak yemekten ve bu nedenle Allah’ın karşısına kul hakkıyla çıkmaktan çok korktuğuna işaret eder.

Rüyada Yeşil Renk Görmek
   Rüyada yeşil renk görmek, rüyayı gören kişinin dini bütün, iman ve vicdan sahibi kişi olduğuna, kitabın haram saydıklarına uzak, mubah kıldıklarına da yakın durduğuna ve buna uygun yaşadığına tabir edilir.

Rüyada Siyah Renk Görmek
   Rüyada siyah renk görmek, sert, kaba ve zalim bir kişinin varlığına delalet eder. Bu kimse, inancı zayıf, dünya işleriyle meşgul, hayır yapmayı düşünmeyen, iyilik nedir bilmeyen sadece dünya malı biriktirmeye çalışan kimse olarak tasvir edilir.

Rüyada Sarı Renk Görmek
   Rüyada sarı renk görmek, iyi değildir. Şanssızlık, uğursuzluk ve kısmetsizlik şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin sıkıntılı ve zor bir dönem geçireceğine, bu nedenden ötürü işlerinin bir süre aksayacağına ve tüm planlarının alt üst olacağına tabir edilir.

Rüyada Kırmızı Renk Görmek
   Rüyada kırmızı renk görmek, bazı rüya tabirlerine göre aşkın, tutkunun ve şehvetin rengi olarak kabul edilirken bazı rüya tabirlerine göre de kızgınlık, karmaşa, anlaşmazlık ve uyumsuzluk şeklinde değerlendirilmektedir.

Rüyada Mor Renk Görmek
   Rüyada mor renk görmek, kişinin içini daraltıp, ruhunu karartacak bazı haberler alacağına yorulur.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Yeşil ve beyaz; hayır, bereket, izzet, zafer ve temiz inanca

Siyah; hüküm sahipleri, emir altında olanlar ve hatiplere

Sarı; hastalığa

Kırmızı; tartışma ve çekişmeye işarettir.

İbn-i Şirin :

Beyaz; dini inancınızın temiz ve güzel olduğuna

Kırmızı; erkekler için sıkıntıya, kadınlar için hayra

Yeşil; dünya ve ahirette hayrına

Sarı; sıkıntı ve hastalığa

Siyah ve mor; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :
   Varlıkları meydana getiren asli unsurların uyumuna delalet eder. Birbirine uyumlu renkler yaratılışın amacına uygun hareket etmeye, insanlarla hoş geçinmeye; zıt renkler uyumsuz ve heterojen insan ve görüşlere, iyi ile kötüyü birbirine karıştırmaya; Beyaz renk dürüst karaktere ve huy güzelliğine, Yeşil renk ahlak ve din güzelliğine, Bu iki renk hayır ve müjdeye, Siyah renk kalp katılığı ve yanlış düşünceye yahut mal ve dünyalığa, Kırmızı renk şiddet ve şerre, Bayrak kırmızısı şeref ve başarıya, Sarı renk hastalık ve ümitsizliğe, beklenen işin olmayacağına, Kahverengi ve tonları ağırbaşlılığa ve iş ve durumdaki oturmuşluğa, Mavi ve tonları ümit edilen şeylere, Mor renk kedere, Pembe mutluluğa, Pastel renkler ve diğerleri bulundukları yer ve konumun durumuna göre güzellik ve noksanlıklara, Toprak rengi mütevazi insana ve rızka, Buğday rengi nesiller ve insanlar arasındaki ihtilaflara delalet eder.
Etiketler: rengi, kahverengi, renki, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi