Rüyada AĞAÇ Görmek

Rüyada Ağacın Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada AĞAÇ Görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?

Rüyada AĞAÇ Görmek


   Rüyada ağaç görmek, yakın bir zamanda evlenip aile kuracağınıza, çoluk çocuğa karışacağınıza ve bu aile hayatınızda mutlu ve huzurlu günler geçireceğinize yorulmaktadır. Ayrıca bir tartışmaya girebileceğinize de yorumlanabilmektedir.
İsmini bilmediğiniz ve daha önce görmediğiniz ağaçları rüyanızda görmeniz gelecekle ilgili kaygılarınızın olduğunu işaret eder.
Ağacın diğer bir anlamı iş ya da çekinmeden vereceğiniz kararlar olacak. Ne karar verirseniz verin, varacağınız sonuç sizin için olumlu olacaktır. Kendinizle ilgili eğitimlerinizi tamamlayarak bu eğitimlerin iş hayatınızda size fayda sağlayacağına işaret eder. Almış olduğunuz eğitimlerin size iş hayatınızda birçok başarı sağlayacağına, bu başarıların da sağlam zeminler üzerinde kurulmuş olacağına delalet eder.
Rüyada görülen ağacın cinsine bağlı olarak farklı yorumlara sahip olmaktadır. Bu nedenle rüyada ağaç görmek için tek bir rüya tabiri bulunmuyor. Rüyanızda gördüğünüz ağacın türüne ve görüş şekline göre rüya tabirini kendi kendinize yorumlamanızda fayda olacaktır.

Rüyada Ağaç Görmek Tabirleri


Kokulu ağaç
   Rüyanızda meyve vermemiş, güzel kokan bir ağaç görmeniz etrafınızdaki kişilerden iyilikler göreceğinize delalet eder. Bu rüyanın bir diğer tabiri ise ağaç meyvesiz olduğu için, yeterli derecede bilginizin olmadığı konularda gereksiz yorumlar yapacağınıza işaret etmektedir.

Meyve ağacı
   Rüyada meyve ağacı görmek, manevi hayatınızdaki yaşanacak olumlu yöndeki değişimleri simgeler. İç dünyanızdaki tekamül devam ediyor ve siz iyiliğe yöneliyorsunuz demektir. Meyve ağacı kişisel gelişimi de simgelemektedir. Bilgi dağarcığınızı genişletebilir, daha çok okuyabilir ya da kurslara gidebilirsiniz.
Rüyanızda ağacın üzerindeki meyveleri net olarak görebilmişseniz yakın zamanda nimetleriniz artacak demektir. Meyveler bereketi simgelediğinden hanenizdeki kazanç artabilir. Özellikle bu meyveleri toplamışsanız bu rüya gelirinizin artacağına delalet eder.

Hurma ağacı
   Rüyada hurma ağacı görmek, yakın zamanda hediye alacağınıza yorulmaktadır. Bir diğer rüya tabirine göre ise ticaretle ilgilenen bir kişinin rüyasında hurma ağacı görmesi, yaptığı ticaretin genişleyerek büyüyeceğinin habercisidir. Rüyanızda birden fazla hurma ağacının sizin olduğunu görmeniz, yöneticilik yapacağının müjdecisidir. Görmüş olduğunuz hurma ağaçları ise altınızda görev yapan çalışanların temsilidir. Bakımsız ve meyvesiz bir hurma ağacı görmeniz ise kötü karakterli bir kişinin hayatınıza gireceğinin işaretidir. Çekirdekten yetişerek büyümüş bir ağacın bu sürecini rüyanızda görmeniz ise evladınızın ilim sahibi ve iyi ahlaklı yetişeceği anlamına gelir. Hurma içeriğinde insan yaşamı için gerekli birçok vitamin ve mineral barındırır. Bu nedenle son derece bereketli bir meyvedir. Bu bakımdan rüya tabircileri hurma ağacı gören kişinin hanesine bereket geleceği yorumunu da yapmışlardır.
   Hurma ağacı görmek, hile yapmadan dürüst bir şekilde çalıştığınızda tüm başarıların size geleceğine işaret eder.

Üzüm ağacı
   Rüyada üzüm ağacı görmek, mevki sahibi olduğu gibi aynı zamanda mütevazı bir kişinin hayatınıza gireceği gösterir.
Rüyanızda üzüm ağacı görmüş ve üzümleri toplamışsanız, bu rüya çevreniz tarafından saygı göreceğinize işaret eder.

Dut ağacı
   Çok istediğiniz zengin ve refah içerisinde bir hayat yaşarken, çevrenize karşı bir o kadar da açık olacağınız anlamına gelir.

Ceviz ağacı
   Rüyada ceviz ağacı görmüşseniz emekleriniz boşa çıkmayacaktır. Çok emek verip, zaman ayırdığınız işleriniz sayesinde evinize eşya alabilirsiniz. Eve bir mal girer. Bolluk ve bereketin size geleceğini bildirir. Ayrıca sağlıkla ilgili problemler yaşıyorsanız, kısa süre içerisinde şifalanacağınızı müjdeler. Bir iş sahibi iseniz, yakın zamanda bir iş seyahatine çıkacağınız anlamına gelir.

Elma ağacı
   Rüyada elma ağacı görmek yaşamınızda olumlu gelişmeler gerçekleşecek demektir. Pozitif insanlarla karşılaşabilirsiniz veya yaptığınız işlerin sonucu sizi memnun edebilir. Elma ağacı her zaman olumlu bir şekilde tabir edilir.
Yakın zaman içerisinde bir ikilemde kalabilirsiniz. Vereceğiniz karar sizin için güç olabilir. Bu konuyla ilgili ince eleyerek sık dokumalısınız. Rüyanız da size fikir verebilir. Elmalardan yemişseniz; yediğiniz elma tatlıysa doğru bir karar vereceğinize, ekşi ise yanlış bir karar vereceğinize yorumlanır.

Şeftali ağacı
   Rüyada şeftali ağacı görmek manen ve madden kendinizi geliştireceğiniz anlamına gelir. Gelecekte çok mal sahibi olacağınız gibi aynı zamanda karakter özelliklerinizden de ödün vermeyeceksiniz demektir.

Muz ağacı
   İnancı yüksek ve aynı zamanda zengin bir kimse hayatınıza girecektir.

Zeytin ağacı
   Zeytin ağacı son derece olumlu gelişmeler yaşanacağının işaretidir. Rüya tabircilerine göre zeytin ağacı, tüm ağaçların yanında özel ve farklı bir yere sahiptir. Bu nedenle hayatınızdaki ilerlemeler hızlanabilir, girdiğiniz işlerin arkası kolayca gelebilir. Rüyanızda zeytin ağacına tırmanmışsanız, evinize almak istediğiniz bir eşya varsa onu alırsınız ya da evinize gelen gelir artar. Bu rüya iş yaşamındaki yükselişe de işaret edebilmektedir. Zeytin ağacını sulamışsanız, iş yaşamınızdaki amaçlarınıza muvaffak olursunuz. Zeytin ağacı dikmek veya diken birini görmek ise yaşadığınız sorunlardan kurtulacağınızın işaretidir.

Portakal ağacı
   Rüyada portakal ağacı görmek, hayatınıza güzel ve hoşlanabileceğiniz biri girecektir.

Kiraz ağacı
   Bir erkek evlat sahibi olacağınıza ve eğer evli değilseniz yakın zamanda maddi olarak güçleneceğiniz anlamına gelmektedir.

Nar ağacı
   Yakın zamanda kuracağınız işte bolluk ve bereket sağlayacağınıza işaret eder.

Armut ağacı
   En son dilediğiniz dileğin gerçekleşeceğini müjdeler.

Meyvesiz ağaç
   Meyve vermemiş ve tek yapraklı bir ağaç görmeniz gelecekle ilgili kaygılarınız dolayısıyla harcamalarınızı kısıtlayacağınıza işaret eder.
Bir ağacın üzerinde kendinizi uzanırken görmüşseniz, fazla sayıda evladınız olacağına işaret eder. Aynı zamanda korkularınızdan arınacaksınız.

Sedir ağacı
   Sedir ağacı maddi açıdan rahat ve güzel ahlaklı bir erkekten yardım alacağınızın habercisidir.

Mersin ağacı
   Mersin ağacı şifalanmayı simgeler. Rüyasında mersin ağacı gören bir kişi sağlık problemleri yaşıyorsa iyileşir.
Bir diğer rüya tabirine göre ise bu rüya, rüya sahibinin isteklerinin gerçekleşmesinin zor olduğuna ve çabalarının sonuç vermeyeceğine işarettir.

Çam ağacı
   Çam ağacı inancınızla ilgili konulara yoğunluk vereceğinize yorulur.

Palmiye ağacı
   Palmiye ağacı huzurlu günlerin sizi beklediğini gösterir. Ün, başarı, yeni umutlar ve uzun ömür, palmiye ağacının simgeleridir. Bununla birlikte palmiye ağacı eğlenceli vakti temsil eder. Tatile çıkabilir ya da kendinize dinlenmek için biraz zaman tanıyabilirsiniz.

Ağaca çıkmak
   Rüyada ağaca çıkmak, ilmi yüksek bir kişi ile çalışmalar yapacağınıza işaret eder. Bu kişi iş yaşamınızda oldukça tecrübeli bir yönetici olabileceği gibi eğitim alanında unvan sahibi bir kimse de olabilir. Gelişime açık olan yönünüzle ilgili bu konuda derin bilgisi olan bir kişinin yardımını alabilirsiniz.

Ağaç dikmek
   Rüyada ağaç dikmek, bilginiz ve deneyimleriniz sayesinde mevkinizin artacağına delalet eder. Bu mevki artışı itibar kazanmak olabileceği gibi kariyerinizdeki yükseliş de olabilir.
Bir diğer rüya tabirine göre rüyada ağaç dikmek çocuk sahibi olacağınız anlamına gelmektedir.
Evinizin bahçesine ağaç diktiğinizi görmüşseniz, evlatlarınızın sayısına işaret eder. Ne kadar çok ağaç dikmişseniz evlatlarınızın sayısı da o kadar çok olacaktır.

Ağaç kesmek
   Rüyada ağaç kesmek, canınızı sıkacak bazı olaylarla karşılaşabileceğinize delalet eder. Bu can sıkıcı durumlar sizi biraz mutsuz edebilir.
Ağacı kökleriyle birlikte kestiğinizi görmüşseniz bir kimseyi konumundan edeceksiniz demektir.

Ağaç yaprakları
   Rüyanızda gördüğünüz ağaç yaprakları yeşil, büyük ve hayat dolu ise; yaşamınızın uzun olacağına delalet eder. Bu rüya ayrıca çok paranızın olacağı şeklinde de tabir edilmektedir.
Yaprakları dökülmüş bir ağaç ise bir süre geçim sıkıntısıyla karşılaşabilirsiniz.

Yeşil yaprak
   İşlerinizde doğru adımlar atabilmeniz için kendinize bir yol haritası çizmeniz gerektiğine işaret eden bir rüyadır. Bu rüyayı uyarı niteliğinde kabul etmeli ve değerlendirmelisiniz.

Sarı yaprak
   Aşk acısı çekebilirsiniz.

Kurumuş yaprak
   Bazı sıkıntılı günler geçirebilirsiniz. Bu sıkıntılar kısa sürecektir.

Ağaç kabuğu
   İş yada özel hayatınızda stabil bir durum hakim. Bu durgunluk bir süre daha bu şekilde devam edecektir.

Ağaç çileği
   Ummadığınız bir zamanda size gelecek olan mutluluk ve ferahlığı müjdeler. Yakın zamanda şanslı olacağınız günlere gireceğinizin göstergesidir.

Ağaç çiçekleri
   Eğer rüyanızda bir ağacın çiçek açtığını gördüyseniz, çevrenizden sevinçli haberler duyacağınıza, mutluluklar yaşayacağınıza, hayırlı işler yapacağınıza ve size hayır geleceğine işaret eder.
Bir diğer yoruma göre ise şanslı günlerin kapılarının açılacağına delalet eder.
Eğer ağaçlardan çiçek topladıysanız, elinizden para çıkacağına yorulmaktadır. Beklenmedik borçlarla karşılaşıp o borcu ödeyeceğiniz anlamına da gelebilir.

Nar ağacı çiçeği
Bekarlar için yakın zamanda biriyle tanışıp evleneceğinize işaret eder.

Erik ağacı çiçeği
   Yaptığınız işler ve sergilediğiniz davranışlar sonrasında, çevrenizden övgüler alacaksınız.

Ayva ağacı çiçeği
   Rüyada ayva çiçeği görmek, bir yerden haber bekliyorsanız beklediğiniz haberin sizi sevindireceğine işaret eder.

Söğüt ağacı çiçeği
   Dışarıdan soğuk ve sinirli gözüken fakat özünde içten ve merhametli olan bir erkekten yardım alabilirsiniz.

Filiz dikmek
   Bir erkek rüyasında bir ağaç filizi diktiğini gördüyse yakın zamanda bir damat olacağına ve aile kuracağına işaret eder.

Ağaç kökü
   Bir ağacın kökü yoksulların mallarınız üzerindeki hakkıyla ilintilidir. Görmüş olduğunuz bu kökler geniş ve güçlü idiyse, hak sahiplerine adaletli bir şekilde mallarınızdan verdiğinize; kökler kuru ve cansız idiyse bu konuda cimrilik yaptığınıza işaret eder.

Ağaçtan düşmek
   Rüyasında ağaçtan düşen bir kişinin başına bazı talihsizlikler gelebilir. Şansınızın pek de rast gitmediği bir döneme gireceksiniz. Bu nedenle herhangi bir işe başlamadan önce bir süre beklemenizde fayda var.

Ağaçla konuşmak, Ağacın konuştuğunu Görmek
   Rüyanızda ağacın dile gelip sizinle konuştuğunuzu görmeniz, başarılarınızın etrafınız tarafından şaşkınlıkla karşılanacağına ve herkesin size imreneceğine delalet eder.

Ağaç altında oturmak
   Ağacın altında oturmanız ya da ağacın altına hava şartlarından dolayı sığınmanız, kaygılarınızın yersiz olduğunu gösterir. Korkularınızdan arınacaksınız ve şansınız yüksek olacak.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Ağaç görmenin on tabiri vardır:

1- Hakim

2- Altın

3- Tacir

4- Savaşçı

5- Bilge

6- Mümin

7- Kafir

8- Unvan

9- Husumet ve savaş

10- Münafık.

Hz. Danyal (a.s) :

Halk arasında değer verilen ve iyi sayılan herhangi bir ağacı rüyada görmek; büyük bir şahsiyeti görmeye işarettir.

Meyve ağacı; zengin birine

Meyvesiz ağaç; yoksul birine

Arabistan iklimine ait ağaçlar; bedevilere

Arap olmayan bölgelerde görülen ağaçlar; acemlere

Ne tür bir ağaç olduğunu bilmediğiniz bir ağacı mescitte ya da namaz kılınan herhangi bir yerde görmek; dini inancınızın sağlamlığına

Bahçede ağaç görmek; bahçe sahibinin malına

Bir ağacı kökünden söküp çıkardığınızı görmek; bir kimseyi makamından edeceğinize veya mal varlığına el koyacağınıza işarettir.

Allame Meclisi :

Ağaç, insanlara tabir edilir.

Ağaç kesmek, kökünden çıkarmak veya kırmak; bir musibetle karşılaşacağınıza ve üzüleceğinize

Ağaç dikmek; çocuklarınızın veya malınızın çoğalacağına ve sevineceğinize

Kuru ağaç görmek; nifak ehli kimselere işarettir.

Müellif :

Meyve veren ağaç görmek; gördüğünüz ağacın meyveleri miktarınca nimete işarettir.

Meyve veren ağaçtan meyve koparıp yediğinizi görmek; yediğiniz meyve miktarınca gelir elde edeceğinize

Salatalık, kavun vb. gibi gövdesiz ağaçlar görmek; alçak kişilere

Dikenli ağaç görmek; kötü huylu ve geçimsiz kişiye işaret eder.

Kirmani :

Ağaç dalları kardeş, akraba ve evlada işarettir.

Bir ağacın köklerini görmek; Allah yolunda gönül rızasıyla zekat veren biri olduğunuza

Ağaç köklerinin sağlam olduğunu görmek; malınızın tamamının zekatını vereceğinize, bunun aksini görmek ise, zekatınızı hakkıyla vermeyeceğinize

Ağaç kabuğu görmek; oruç tutacağınıza veya oruçlu olduğunuza

Ağaçların çok sayıda dalları olduğunu görmek; ailenizin çok geniş olacağına

Ağaç yaprakları görmek; kardeşinizin yumuşak huylu olduğuna

Çok yapraklı ağaç görmek; sizin yumuşak huylu biri olduğunuza

Az yapraklı ağaç görmek; yukarıdakinin aksine

Meyvesi olan ağaç görmek; takvalı biri olduğunuza

Ağaç kestiğinizi veya ağacı bir yere attığınızı görmek; durumunuzun kötüye gideceğine veya öleceğinize işarettir.

Cabir Mağribi :

Hoş kokulu ve meyvesi tatlı olan ağaç görmek; salih, temiz ve dindar kişiye

Daha önce görmüş olduğunuz bir ağacı yerinde görmemek; bölgeye gelen yabancı kişiye

Bulunduğunuz yerde her tarafın çeşit çeşit ağaçlarla dolu olduğunu görmek; bu rüyayı nerede görmüşseniz (evinizde veya başka bir yerde), orada musibet olacağına ve büyük küçük herkesin orayı ziyaret edeceğine

Evinize ağaç diktiğinizi, meyve verdiğini ve meyvesinden yediğinizi görmek; evinize iç güvey getireceğinize

Kendi evinize ağaç tohumları ektiğinizi görmek; ektiğiniz tohum miktarı kadar elinize bir şey geçeceğine

Yüksek bir ağaca çıktığınızı görmek; iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine

Ağaçtan düştüğünüzü ve ayağınızı kırdığınızı görmek; büyük bir belaya

Kesilmiş kuru ağaçlar görmek; Müslümanlardan haberdar olmayan dinsiz kişilere

Meyvesiz ağaç; kadına

Bir ağacın gölgesinde oturduğunuzu veya uyuduğunuzu görmek; ağaç sahibinin güvencesi altında olacağınıza

Herkesçe bilinen bir ağacı görmek; dine, gövdesi imana, suyu namaza, kabuğu rızka, yaprağı ise iyilik ve güzelliğe işarettir. Ağaç ne kadar güzel olursa, dinî inancınız da bir o kadar güzel olur. Yine, ağaç ne kadar kuruysa ve dal, yaprak vs. şeylerden yoksunsa, malınız da aynı oranda eksilecektir.

İsmail Eş’as :

Ağaç yaprakları topladığınızı görmek; topladığınız yaprak miktarınca altın elde edeceğinize

Ağaçlardan meyve topladığınızı görmek; neslinizin çoğalacağına

Ağaçların üzerine çıktığınızı görmek; büyük bir şahsiyetle arkadaş olacağınıza ve onun desteğiyle korktuğunuz bir şeyden güvende olacağınıza

Bir ağaca çıktığınızı ve aynı ağacın meyvesinden yediğinizi görmek; kayısı gibi kötüye tabir edilen ağaçlar dışında yediğiniz meyve miktarınca mal elde edeceğinize veya sevineceğiniz bir haber işiteceğinize

Çok sayıda meyve veren ağaçlar görmek ve hepsinin size ait olduğunu bilmek; ömrünüzün uzun olduğuna ve saygınlık elde edeceğinize

Ağaç kestiğinizi görmek; şiddetli bir hastalığa yakalanacağınıza veya ailenizden birinin vefat edeceğine

Kime ait olduğunu bilmediğiniz bir bahçeye girdiğinizi ve ağaçların yapraklarının döküldüğünü görmek; sonbaharda görmüşseniz, üzüntü ve sıkıntıya

Bir ağacın sizinle konuştuğunu görmek; insanları şaşırtacak bir iş yapacağınıza

Bir ağacı yerinden söküp çıkardığınızı görmek; hastalanacağınıza veya ağacı çıkardığınız yerde yaşayan birinin hastalanıp öleceğine işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri :

   Rüyada uyanıkken tanınan bir ağaç görürse, o ağacın uyanıkken görülen durumu üzerine delalet eder.
Ağaçlar, kadınlara ve ahlakları değişik muhtelif erkeklere delalet eder. Ağaç görmek, kavgaya da delalet eder. Tanınmayan ağaçları görmek, endişe, şiddet ve bağırmaya delalet eder. Bahusus bu ağaçları geceleyin görürse, ancak rüyayı görenin sıcaklıktan dolayı ağaçların gölgesinde gölgelenmesi veya yağmur yahut aslan korkusundan ağaçlara sığınmasının tabiri ise, rızka ve iktidarlı bir kimseye istinat etmeye delalet eder. Eğer rüya sahibi, bid'at sahibi ise, o bidattan sakınacağına, rüyayı gören kafir ve ağaç da meyveli ise, müslüman olacağına delalet eder. Eğer ağaç meyvesiz ise, rüya sahibi kendisinde, ilim ve rahatlık olmayan bir kimseye istinat eder.
Bil ki, ağaçların bazısı koklanmaya, bazısı hem koklanma, hem de yenmeye, bazısı da kokusu olmayıp yalnız yenmeye, bazısı ise, ne yenmeye ne de koklanmaya mahsustur.
Kına, gül ve sorhan ağacı gibi yalnız kokusu olan ağacı rüyada görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme veya bir şeyi yapmaksızın söylemeye delalet eder. Bu tabir, meyvesi yenen ağaçlara nispetlenir.
Turunç, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen ve hem de koklanan ağaçlan görmek dış ve içinin iyiliğine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri :

• Ağacın tabiri, o ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılır

• Her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına delalet eder.

• Yaprağını döken ağaçları görmek -ağacın cinsine göre- sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe delalet eder.

• Tanınmayan ağaç endişe ve şiddetle tabir edilir.

• Meyveli ağaç Müslüman için salih amele, kafir için hidayet bulmaya;

• meyvesiz ağaç müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hasıl olmayacak kimseye,

• Bir ağacın altında gölgelenmek,yağmurdan dolayı ağacın altına gelmek ya da korku dolayısiyle bir ağaç altına sığınmak varlıklı ve iktidar sahibi bir kimsenin himayesine girmeye, rızka delalet eder.

• Ağaç dikmek bir eve damat olmakla şeref bulmaya,

• Ağaç üzerinde yatmak çok çocuğa,

• Kendini ağaç üzerinde görmek çekindiği şeyden korunmaya,

• Ağaç kesmek iyi değildir.

• Ağacın kuruması hastanın ya da kaybolmuş birinin vefatına,

• Kuru ağaç rızık ve hidayettir.

• Birtakım insanlarla bir ağaç altında bulunmak kişinin kitap ve sünnete uyduğuna,

• Derelerin, vadilerin ve dağların ağaçları umulmadık yerden rızıklanmaya,

• Bir ağaçta, o ağaca ait olmayan meyve görmek kocasından başka bir erkekten hamile kalan bir kadına,

• Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala,

• Ağaç üzerine çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmeye,

• Ağaçtan inmek bir adamdan ayrılmaya,

• Ağaçtan düşerek bir yerini kırmak, bir işten dolayı zarar görmeye işarettir.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi