Rüyada ÇIPLAK Görmek

Rüyada Çıplak Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir

Rüyada ÇIPLAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada kendini çıplak görmek, üzüntü, mutsuzluk, umutsuzluk ve keder içinde olan bir kişi için bunlardan kurtulup sevinçli, neşeli, mutlu ve umutlu bir hayata geçiş yapmasına işaret eder.Eğer rüyayı gören kişi zaten bu durumdaysa daha da iyiye gidecek bir hayata sahip olacaktır. Eğer rüyanızda bilmediğiniz bir yer, bilmediğiniz bir ortamdaysanız ve etrafınızda sizin tanımadığınız insanlar varsa, belli bir konuda, belli bir yerde rezil rüsva olacağınıza, yaptığınız hareketlerin ayıplanacak hareketler olacağına işaret eder.

   Rüyada çıplak olarak koşmak, Rüyada çıplak bir vaziyette koştuğunu görmek, hak etmediği halde bir suçla yargılanacağına işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi memur ya da çalışın ise mevki kaybı ya da işten çıkarılmayla da yorumlanır. Rüyada görülmüş olunan çıplaklık, kalben huzura ereceğinizin, iyi hale ulaşacağınızın da işaretçisi olabilir. Bazen de sonunda pişman olacağınız bazı eylemler gerçekleştirmenize yorumlanabilir.

   Rüyada yarı çıplak olmak; Rüyada yarı çıplak olduğunu gören, yani sadece mahrem yerlerinin örtülü diğer taraflarının çıplak olduğunu gören insan zafere ulaşır ya da Allah katında affedilir şeklinde yorumlanmıştır.


   Rüyada soyunmak ve anadan üryan çıplak kalmak, Rüyasında soyunup çıplak kaldığını gören kimsenin vücudu güzel ise günahlarından kurtulmaya ve hayırlı bir insan olmaya, önündeki yaşamında maddi ve manevi yönden rahat olacağına işarettir. Eğer rüyayı gören kişinin vücudu çirkin ise, hayırlı bir insanken kötü ve hayırsız bir insana dönüşeceğine, çok günah işleyeceğine, önündeki yaşamında maddi ve manevi yönden huzursuz ve rahatsız olacağına delalet eder.

   Bir Kadın için Rüyada siyah elbiselerini çıkarıp çırılçıplak kalmak; Bir kadın rüyada siyah elbisesini çıkarıp çıplak kalıyorsa, onun kötü zamanları geride kalmış, ilerideki aydınlık ve ferah zamanları çok yaklaşmış şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada çıkarılan elbise beyaz ise bunun tam tersiyle yani, aydınlık ve güzel zamanların geride kaldığı ve karanlık zamanların çok yakın olduğu şeklinde yorumlanır.

   Rüyada çıplak herhangi bir yabancı kadın, kız veya tanıdığı bir kadın olarak eşini, karısını görmek; Uzun bir zamandan beri iş hayatında süregelen sıkıntıların yakın bir zaman içinde çözüm bulacağına, yaşanan ekonomik sorunların aile bireyleri ile birlikte atılacak adımlar sayesinde sona ereceğine, sevilen kişilerle girilecek bir işte büyük ses getirecek çalışmalara imza atılacağına, aylardan beri devam eden bir projenin nihayete erdirileceğine ve cebe yüklü miktarda para gireceğine yorulur. Rüyada çıplak kadın görmek ve başını çevirmek, rüyayı gören kişinin, sahip olduğu terbiye ve iyi kalplilik sayesinde birçok iş kapısı kazanacağına, kendisine en uygun olanı seçip hayatını kurma yolunda adım atacağına, parasal olarak iyi bir noktaya geleceğine ve rahata ereceğine işarettir.

   Rüyada başkasını çıplak görmek; Hayırlı bir kısmetin haneye girmesiyle bolluk ve bereketin de beraberinde geleceğine, hoş bir sürprizle karşılaşılacağına, yeni yeni fırsatlara sahip olunacağına, kötülerin ve kıskançlık besleyen kişilerin haneden uzaklaştırılacağına, helal kazanca sahip olunacağına, dargınların ve küskünlerin barışacağına ve ayrı kalmışların kısa zamanda kavuşacağına delalettir. Rüyada başkasını çıplak görmek ve özür dilemek, zormuş gibi görünen bir işin kolayca bitirileceğine, bu sayede yeni işlere girişileceğine, mal mülk sahibi olunacağına, ana baba için hayırlı bir adım atılacağına ve ferahlığa çıkılacağına yorumlanır.

   Rüyada çıplak erkek görmek; Rüya sahibinin, kısmetinin açılacağı, sevdiği kişi ile huzurlu ve mutlu bir hayata sahip olacağı, yaşadığı bir sağlık sorunu varsa eğer kısa sürede tedavi edileceği, zarar getiren bir kişiyi ya da eşyayı haneden uzaklaştıracağı, bu sayede hem kendisini hem sevdiği kişileri sıkıntılardan uzak tutacağı ve sevineceği anlamına gelir. Rüyada çıplak kadın görmek, zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına, girilecek işte kazanılacak paranın iyi ir şekilde değerlendirilmesi sayesinde zorlukların kolaylıkla aşılacağına, eşler arasındaki kıskançlığın ve güvensizliğin biteceğine ve yeni bir haneye sahip olunacağına yorumlanır.

   Rüyada çıplak ayakla yürümek; Zorluklar ve sıkıntılar karşısında güçlü bir yapıya sahip olunacağına, her türlü derde ve üzüntüye karşı hazır olunduğuna, işlerle ilgili doğru karar vermek için detaylı bir düşünme yolu seçildiğine, ayakları yere sağlam basan ve yaptığı işte ses getiren bir karakter ortaya konulacağına ve insanlığa yararlı bazı çalışmalara imza atılacağına işaret eder. Rüyada çıplak ayakla yürümek ve ayağın kesilmesi, sevilen bir eşyanın çalınacağına, hayallerin yarıda kalacağına, maddi olarak kazanç getiren bir işin askıya alınacağına, sıkıntıların baş göstereceğine ve kazancın bitme noktasına geleceğine işarettir.

   Rüyada çıplak anne görmek; Kendi annesini çıplak olarak görenin Edep ve haya duygularının gelişmiş olacağına, adet ve geleneklere saygı duyulacağına ve aile bireylerine karşı büyük sevgi duyulacağına, aile büyüklerinin takdirinin kazanılacağına, yeni bir kişiliğe sahip olunacağına ve bu durumun mutlu sonla bitecek bir birliktelikten kaynaklanacağına delalettir.

   Rüyada çıplak baba görmek; Rüyada kendi babasını çıplak görmek; tersliklerin düzeleceğine, iş hayatı içinde sahip olunan prestijin artacağına, sevinç gözyaşları döküleceğine, yorgunluğun atılacağı ve yeni iş fikirleri ile dönüleceği bir tatile çıkılacağına ve akrabalardan birinin yardımına koşulacağına yorulur.

   Rüyada çıplak ölü görmek, Kişinin, pek fayda sağlamayacak ama bazı konularda ismin telaffuz edilmesine vesile olacak bir işle bağ kuracağına, hayırsız bir kişinin sebep olduğu sıkıntıya çözüm olacağına, bir mal alım satımı dolayısıyla yaşanan bir sıkıntının ortadan kalkmasına yardım edeceğine ve iş hayatında durgunluk yaşanacağına delalettir.

   Rüyada ölüyü çıplak görmek ve üstünü giydirmek, eş, dost ya da akrabalardan birinin kendisine ve ailesine büyük faydası olacak bir iş konusunda kişiye ettiği teklifin kabul edileceği, bu sayede yeni bir iş koluna adım atılacağı ve bu iş kolunda da birbiri üstün başarı kazanılacağı anlamına gelir.

   Rüyada denize çıplak girmek; Kişi, yeni bir yola girecek demektir. Kederden ve dertten kurtulmaya, aydınlık bir döneme girmeye, sağlık sorunlarını geride bırakmaya, zararı telafi etmeye, yeni bir ilişkiye başlamaya, eğitim hayatını tamamlamaya, yurtdışı bağlantılı ve sık sık seyahat gerektiren bir işe girmeye ve zararlı bir alışkanlığın zor da olsa bırakılacağına işarettir.

   Rüyada denize çıplak girmek ve yüzmek, kurulan bir ortaklığın ardından işle ilgili atılan imzaların birçok fırsatı beraberinde getireceğine, bu fırsatların büyük bir zenginlik getireceğine, birçok hayalin gerçekleşmesine vesile olacağına ve yeni bir birlikteliğin yolunu açacağına delalet eder.

   Rüyada birinin seni çıplak görmesi; Tatsız geçen bir seyahatin ardından hayırlı bir projeye girileceğine, başarı getirecek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanılmasını sağlayacak bir karar verileceğine, kaçırılan bir fırsatın farklı bir teklif olarak tekrar yakalanacağına, anlaşmazlıkların, dertlerin ve sıkıntıların geride kalacağına ve yüzün güleceğine  işarettir.

   Rüyada yabancı birinin sizi çıplak görmesi, hiç olmadık bir belaya bulaşmaya, hem beden hem ruh sağlığında yaşanacak bozulmaya, faydasız bir yola girmeye, bir kavganın ortasında kalmaya ve zarara uğramaya alamettir.

   Rüyada çıplak olduğunu görmek; Verilen bir sözün tutulması sayesinde işle ilgili olarak çok istenen bir şeyin yakın zamanda hayata geçirileceğine, yeni şeyler deneneceğine, sanatsal açıdan değeri olan bazı çalışmalar gerçekleştirileceğine ve fırsat kapılarının kendiliğinden açılacağına delalettir.

   Rüyada kendi öz veya üvey kızını çıplak görmek, güzel başlayan bir işin daha güzel bir şekilde devam edeceğine, hayırlı bir birlikteliğin adımlarının atılacağına, istenen bir konuda uzmanlaşılacağına, kırılan bir kalbin tamir edileceğine ve bol rızık sahibi olunacağına yorumlanır.

   Rüyada hamile, gebe bir kadını çıplak görmek; Ferahlığa çıkmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin, kendisini yeni bir hayata yönlendirecek ve evlilikle ilgili olarak ciddi planlar kurmasını sağlayacak bir kişi ile tanışacağına, bu sayede zaman zaman kötü giden hayatının renkleneceğine, sorunlarının sona ereceğine ve daha doğru kararlar vereceğine alamettir.

   Rüyada hamile kadını çıplak görmek ve doğum yapması, muradın gerçek olacağına, sağlığın günden güne iyiye gideceğine, anne babaya müjde verileceğine, kendi işinin sahibi olunacağına, güzel bir yola çıkılacağına, bebek sahibi olunacağına ve mutlu ve huzurlu bir yuvaya kavuşulacağına işarettir.

   Rüyada çıplaklık, iç yüzünün selametine delalet eder. Bazen de insana pişmanlık verecek şeye delalet eder.

   Bir kimse rüyada elbiselerini çıkardığını görse, o kimse için zahirde öğüt verip dost görünen ve düşmanlığını gizleyen bir düşmanı olduğunu anlar.

   Rüyada bir toplulukta çıplak olduğunu gören kimse rezil ve rüsva olur.

   Bir yerde tek başına çıplak olduğunu görse, o kimsenin düşmanı onun bir hatasını araştırır. Ancak maksadına kavuşamaz.


   Avret mahallini farkedemeyen bir kimse kendisinin çıplak olduğunu ve halktan da utanmadığını görse, bir iş yapar ve işte çok çalışmak suretiyle yorulur.

   Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığım ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarar eder ve fakirleşir.

   Halkın kendisinin avret mahalline baktıklarını gören kimse, vali ise azledilir veya devlet hizmetinde bulunan başka bir kimse ise, rütbe ve makamından ayrılır.

   Hasta olan bir kimse, sarı renkli bir elbisesinden soyunduğunu görse, o kimsenin iyileşmesine delalet eder.


   Kırmızı ve siyah elbiseleri çıkarmanın tabiri de böyledir.

   Eğer çıkardığı elbise kirli olursa, o kimse kederden kurtulur. Bazı tabirciler, çıplak olmak ithamdan kurtulmaya delalet eder, dediler.

   Köle olan bir kimse soyunup çıplak kaldığını görse, azad olur.

   Temiz bir insanın rüyasında kendisini çıplak görmesi; her türlü tasa, gam ve kaygıdan kurtulacağına yorumlanır.

   Ahlaksız bir kimsenin rüyasında kendisini çıplak görmesi; onun keder, üzüntü ve kaygıya düşeceğine,

   Kişinin rüyasında üzerindeki elbiselerinin yırtık olduğunu görmesi; o kimsenin refaha ulaşacağına,

   Eğer kişinin üzerindeki elbiseleri yırtık değilse bu takdirde görmüş olduğu rüya; onun sıkıntı ve üzüntüye maruz kalacağına işaret şeklinde tabir olunur.

   Bir kimsenin rüyasında elbiselerini çıkardığını görmesi; o kimseye zahirde öğüt veren ve dost görünen, düşmanlığını gizleyen bir düşmanı olduğuna yorumlanır.

   Rüyada kendisini bir kalabalıkta çıplak olarak görmek; o kimsenin rezil ve rüsva olacağına,

   Rüyasında bir yerde tek başına çıplak olduğunu görmek; düşmanı tarafından bir hatasının araştırıldığına ve fakat buna muvaffak olamayacağına delalet eder.

   Rüyanızda çıplak olduğunuzu ve halktan da utandığınızı, ancak örtünecek bir şey bulamadığınızı görmeniz; sizin zarar ederek fakirleşeceğinize delalet eder.

   Üzüntülü bir kimsenin rüyasında kendisinin çıplak olduğunu görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerinden kurtulacağına yorumlanır.

   Bazı rüya tabircilerinin çıplaklık ile ilgili yorumları şöyledir:

   Cabiru'l-Mağribi'nin yorumuna göre:

   Rüyanızda anadan doğma çıplak olduğunuzu görmeniz; zahmet ve meşakkat çekeceğinize ve halkın önünde rezil ve rüsva olacağınıza delalet eder.

   Rüyanızda arkanızdaki elbiseyi çıkarıp çıplak kaldığınızı görmeniz; size sevgi gösterisinde bulunan hilekar bir düşmanın musallat olacağına yorumlanır.

   Kirmani'nin yorumuna göre:

   Bir kimsenin bir mescidde, camide soyunduğunu görmesi; o kimsenin günahlarından kurtulacağına, bir rivayete göre de: Dini vazifelerini yerine getirmeye gayret göstereceğine işaret eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi